Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

32
07.11.2023р. |
Старі й нові матеріали та їхнє застосування у сучасному меблевому дизайні



Історичний екскурс

Меблева промисловість за, скажімо, останні чотири десятиліття зазнала суттєвих змін у концептах, технологіях та підходах до виробництва. Найпростіше ці зміни прослідкувати у кількох виявах: змінюються тенденції в дизайні та підхід до вибору матеріалів. Українські виробники почали активно експериментувати з новими рішеннями у дизайні та  на виробництві. У статті ми розглянемо на конкретних прикладах, як відбувається еволюція застосування матеріалів.




Базові матеріали

Матеріали на основі деревини — МДФ (деревоволокниста плита середньої щільності) і ДСП (деревостружкова плита) — найчастіше використовуються для виробництва фасадів та великих корпусних меблів.

Спершу розглянемо ДСП. Це сполучена зі смолами дерев’яна стружка. Дуже практичний, міцний і стабільний матеріал. Виробники часто обирають ДСП, адже це практична і доступна сировина. Більше того, станом на зараз з’явилося багато варіацій та дизайнів матеріалу, від ламінованого до фрезерованого та шпонованого ДСП.

Матеріал не є дорогим у собівартості, підходить для створення як великих корпусних меблів, так і стільниць, поличок і декоративних панелей, відзначається стійкістю до впливу зовнішніх чинників та екологічністю.

“Якісніший”, а насправді виготовлений за іншим принципом — МДФ, — належить до преміального класу основ для фасадів та декоративних елементів. Матеріал теж зазнав значної модернізації. Тепер на виробництвах цей матеріал покривають ультрафіолетовими фарбами, ламінують плівками, що імітують натуральну деревину, камінь або навіть метал. Водночас МДФ залишається основою для створення складних фрезерованих елементів, популярних у преміальному сегменті.

Революція текстур

Ми не дарма взяли до уваги відрізок в останні 40 років розвитку індустрії. За цей час можна прослідкувати, як виробники та клієнти спершу працювали головним чином з функціональними рішеннями. Згодом відбулася еволюція у пошуку текстур і відчуттів у дизайні. Сьогодні ж можна сміливо говорити, що стиль та естетика інтер’єрів стоїть на рівні з функціоналом.

Українські виробники у пошуках нових текстур прийшли до надзвичайно цікавих рішень: сьогодні в інтер’єрі ми бачимо елементи зі штучних та натуральних матеріалів, різні способи обробки каменю, дерева, навіть скляні елементи у корпусах або кухонних островах. Також у моду ввійшли комбіновані фасади. Вони створюються з поєднання різних матеріалів або текстур у межах одного елемента. Приміром, це можуть бути варіації з дерева та скла, матових та шкіряних поверхонь, різних текстур або способів оброблення матеріалів.

Тренд на метали

Сучасні українські меблеві компанії, зокрема, приміром, WOODsystems активно використовують латунь, нержавіючу сталь і мідь у своїх виробах. Від карбування і гравіювання на металі дизайнери компанії створюють комбіновані фасади з металом. Також у компанії поширена практика працювати з хімічною обробкою металів задля надання матеріалу неповторних візерунків та кольорів.

Справжньою знахідкою стали рідкі метали. Їх активно використовують для створення безшовних поверхонь із високою міцністю та футуристичним виглядом.

Роль виробників у впровадженні інновацій

Попит створює пропозицію, але і пропозиція формує тренди. Меблевим компаніям дуже важливо “тримати руку на пульсі”. Окрім як працювати на залучення нових клієнтів, важливо постійно розширювати асортимент виробництва. Велика частина маркетингової стратегії компанії повинна бути зосереджена на створення пропозиції для вже наявних клієнтів та продовженні комунікації з ними.

Проте, на прикладі вже згаданої компанії WOODsystems, ми спостерігаємо, що розширення виробництва може впливати на популярність компанії. Для контексту, компанія була заснована 2009 року під Києвом, де виготовляла перші меблі – шафа, поличка для взуття та комод із “бюджетного” ДСП. Вже наступного року виробництво було переміщено до Києва.

Зі збільшенням простору, власники компанії прийняли рішення відкрити новий напрям роботи у виробництві. На сьогодні WOODsystems є єдиною меблевою компанією в Україні з власним експериментальним цехом та лабораторією дослідження матеріалів. Завдяки такому внутрішньому розвитку рішення компанії — це про функціональність, естетику та екологічність.

На останок

Еволюція матеріалів у меблевій промисловості за останні роки демонструє зростання попиту на якість, естетику та екологічність. Від модернізації класичних матеріалів, таких як МДФ і ДСП, до впровадження нетрадиційних рішень, галузь продовжує дивувати своїм прогресом. Інноваційні підходи, які демонструють українські та світові компанії, підкреслюють, що меблі можуть бути не лише функціональними, а й справжніми витворами мистецтва, які гармонійно доповнюють сучасний інтер’єр.

 

 

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • Меблева промисловість
  • матеріалu
  • еволюція


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.08.2020р.

Материалы для фасадного декора — виды и характеристики

При выборе лепнины для фасада следует обращать внимание на такие ее параметры, как вес, безопасность, внешний вид, долговечность, стоимость.

10.10.2018р.

Как быстро и дешево обновить интерьер?

Обновление интерьера — задача не из простых, если в кармане не «звенят денежки». И все же можно обойтись «малыми потерями» и даже свести их к нулю. Если готовы порадовать себя новыми дизайнерскими идеями и решениями, мы научим, как обновить интерьер в минимальные сроки и достаточно дешево.

08.09.2017р.

Декор секційних гаражних воріт Ryterna у Львові, прикрашаємо брами разом...

Секційні ворота Ryterna – перший погляд та перше враження Для когось домівка повинна бути затишною, для когось – стильною. А ми вважаємо, що ці два поняття можна поєднати. Гараж – не лише функціональна система, його зовнішній вигляд повинен радувати очі та не вибиватися із загальної концепції фасаду. Про те, як справляти перше враження на гостей та не витратити купу грошей сьогодні і розповість «БРАМА МАРКЕТ».

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.