Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

5081
10.05.2011р. |
Не забудьте про плінтус
Як обрати плінтус
Серед великої кількості представлених на ринку різновидів важливо правильно підібрати плінтус саме до вашого підлогового покриття та загального дизайну приміщення. Тому спочатку слід з’ясувати, що таке плінтус і для чого він призначений.
Плінтус є звичайною планкою, яка закриває щілину між підлогою та стіною. Сучасні плінтуси виготовляють із різних матеріалів, які мають певні особливості.
При виборі плінтуса фахівці радять:
– підбиратйте плінтус з урахуванням особливостей приміщення і типу підлогового покриття;
– колір плінтуса має відповідати кольорові підлогового покриття, дверей і стін. Краще обирайте тон плінтуса, який трохи відрізняється від тону підлогового покриття;
– купуючи плінтус, пам'ятайте про запас на підрізування;
– купуйте дерев'яний плінтус із однієї партії, адже він може відрізнятися за кольором, відтінком або малюнком;
– ознайомтеся з експлуатаційними властивостями матеріалу, із якого виготовлений плінтус.
– ширину плінтуса підбирайте залежно від висоти приміщення і дверних прорізів. Наявність фасок і рельєфу на плінтусі може створювати плавний перехід до рельєфу стіни або до малюнка на паркеті тощо.
– звертайте увагу на матеріали, з яких виготовлений плінтус.

Матеріали
Нині на ринку представлено багато різновидів плінтусів із різних матеріалів. Найпоширенішими вважають плінтуси із деревини, пластику, ламіновані, з ПВХ й алюмінію (монтажні короби).

Дерев'яний плінтус
Давно відомий і найпоширеніший тип плінтусів. Якщо покриття підлоги дерев’яне, то часто надають превагу плінтусові тієї ж породи деревини. Традиційно дерев’яний плінтус у перерізі має форму трикутника, одна із сторін плінтуса оброблена фасонною фрезою. Нині найчастіше використовують профіль заввишки 40–60 мм із нижньою частиною («підошвою») завширшки 20–25 мм. Лицьова фігурна частина такого плінтуса має плавний рельєф, тому видаляти з неї пил і забруднення набагато легше, ніж із ребристої поверхні. Разом із фігурним плінтусом поширеним є профіль у вигляді планки — так званий європлінтус. Завтовшки він 10–16 мм, верхня частина заокруглена. Така товщина профілю дає змогу розташовувати меблі впритул до стіни. Існують різновиди європлінтуса із фігурною формою лицьової частини. Його висота може сягати 80 мм. Слабким місцем дерев’яних плінтусів вважають відсутність порожнин для прокладання кабелів і дротів під ними.
Щодо недоліків, то головний серед них — висока вартість, яка робить доцільним його встановлення тільки з дорогим підлоговим покриттям, наприклад, паркетом. Дерев'яні плінтуси (шпонкові та масивні) найчастіше приклеюють і закріплюють для більшої надійності цвяхами до рівної, чистої та сухої стіни.
Нещодавно на ринку з'явилися гнучкі дерев’яні плінтуси, якими можна, наприклад, окантовувати колони або (за потреби) надавати їм S-подібної чи будь-якої іншої складної форми. Їх також виготовляють із деревини (дуба, буку, ясена або клена). Після встановлення поверхня гнучкого дерев’яного плінтуса твердне та зберігає надану форму.

Пластиковий плінтус
Серйозним конкурентом дерев'яних плінтусів вважають пластиковий аналог. Перевага пластикових плінтусів у тому, що вони вологостійкі, не схильні до гниття, стійкі до перепадів вологості й температури. Забарвлена поверхня не втрачає кольору та легко очищується. Профілю пластикового плінтуса на лицьовій поверхні можна надати будь-якої форми та фактури: від імітування деревини до мозаїчних узорів.
Такий матеріал добре пасує до більшості підлогових покриттів. З нього легко видаляти пил і бруд. Опорні площини пластикового плінтуса (ті, що притискають до підлоги та стіни) можуть мати гумове окантування. Це особливо зручно, коли підлога вкрита плиткою, оскільки дає змогу приховати дрібні щілини та нерівності.
Пластиковий плінтус гнучкий, може мати довжину від 3 м. Майже всі такі плінтуси розбірні та складаються з двох частин: кріпильної і лицьової.
Окремий вид пластикового плінтуса призначений для ковроліну — тонка планка із заломленим верхнім краєм у вигляді букви «Г». Перед укладанням ковроліну такий плінтус вже має бути закріплений по периметру кімнати.
До стіни пластиковий плінтус монтують на клей або за допомогою самонарізів.

Ламінований плінтус
Ламінований плінтус складається з трьох компонентів: несуча основа (MDF), клей і плівка. Імітацію різних порід деревини зі широкою гамою відтінків, використовують при виготовленні не тільки штучного підлогового покриття — ламінату, а й плінтусів такого типу.
Вироби з ламінату гнучкі та при встановленні маскують невеликі вигини й недоліки стіни. Для кріплення тонких планок ламінованого плінтуса на зворотному боці передбачені пази — вертикальні прорізи. Спочатку по периметру кімнати на потрібній висоті від рівня підлогового покриття закріплюють спеціальні пластини з відігнутим вертикальним краєм. Плінтусну планку насаджують на ці гачки зверху. Зручність цієї конструкції полягає в тому, що плінтус можна зняти у будь-який момент.
У нижній частині більшості плінтусів типу MDF передбачені порожнини для прокладення антенного кабелю.

Монтажні короби
Одним із різновидів плінтусів вважають монтажні короби, які часто можна бачити по периметру приміщення. Такі короби є каналами для прокладання дротів і кабелів. Їхнє використання доцільне в тому разі, коли у помешканні необхідно прокласти велику кількість дротів різного призначення і різного перерізу. Монтажні короби виготовляють із ПВХ і алюмінію, відрізняються вони за типами, розмірами і кількістю секцій, що дає змогу прокласти потрібну кількість кабелів різного призначення і перерізу в окремих каналах, підвищуючи в такий спосіб безпеку електропроводки. Форми і кольори коробів також можуть різнитися. Короби бувають прямокутними і кутовими для монтажу в кутах стін, під стелею або під навісними шафами.

Поріжок
Поріжок — вузька декоративна планка, призначена для закриття стиків між різними приміщеннями та різними видами підлогових покриттів. Наприклад, якщо у вітальні покладений паркет, у ванній кімнаті — керамічна плитка, у дитячій і спальні — ковролін, а на кухні — лінолеум, то поріжки тут просто необхідні. По-перше, поріжок надасть підлозі закінченого й елегантного вигляду, по-друге, якщо ви не закріпите поріжками стики (до прикладу, між паркетом і лінолеумом), — з часом підлогове покриття може зіпсуватися.

За функціональним призначенням поріжки поділяють на три категорії:
– вирівнювальні, які вкладають на стику між покриттями аби приховати необроблені краї;
– прямі, які вкладають між стиками покриття різних колірних гам, наприклад, паркету із різних порід деревини. Прямі поріжки встановлюють, якщо обидва покриття лежать на одному рівні.
– завершальні поріжки, які укладають біля вхідних дверей у передпокої або перед балконом, тобто в місцях, де є перепад рівня підлоги.
Встановлювати поріжок нескладно — його треба приклеїти до стику підлогового покриття.

Встановлення плінтуса
Встановлення плінтуса починають від кута, з першого отвору для того, щоб стики між секціями були менш помітними. Оскільки пластик, із якого виготовляють більшість сучасних плінтусів, м'який, його легко проткнути будь-яким гострим тонким предметом. Пластиковий плінтус прикладають до стіни і проколюють отвір, у який вставляють самонаріз, котрий за допомогою викрутки вкручують у дюбель. На протилежний край плінтуса, перш ніж закрутити останній самонаріз, необхідно встановити з'єднувач.
Наступний відрізок плінтуса вставляють у з'єднувач і закріплюють у такий самий спосіб.
Біля кута, необхідно заміряти ділянку стіни, яка залишилася необлаштованою, і відрізати необхідну довжину плінтуса. Слід врахувати ширину з'єднувача і наступного кута з розрахунком, аби край плінтуса увійшов до них на 3–5 мм. У такий спосіб встановлюють плінтуса по периметру всього приміщення.
Якщо до встановлення плінтуси ви запланували покласти під нього кабель або дріт, краще зробити це у процесі кріплення плінтуса. Кабель закладають у паз нижче самонарізів. Необхідно уважно стежити, щоби при кріпленні плінтуса не пошкодити кабель самонарізом або гострим предметом.
Плінтус можна прибивати звичайними цвяхами (діаметр не більше 1,5 мм і довжина до 4 см).
До стін із бетону плінтус кріплять спеціальними шурупами. Для цього у плінтусі попередньо просвердлюють отвори під діаметр шурупа. У стіні також свердлять отвір на довжину шурупа і вбивають корок.
Аби випадково не зіпсувати оздоблену раніше поверхню, краще під час монтажу плінтуса захистити її клейкою смужкою. На молоток непогано надягнути наконечник із пластику. Щоб не зіпсувати плінтус під час обрізування, краще використовувати спеціальний гострий різак. Плінтуси слід встановлювати таким чином, щоб не було видно стиків між ними.

Висновки
Монтаж плінтуса здійснюють після остаточного укладання підлогового покриття. Замінити плінтус можна в будь-який момент, не завдаючи шкоди покриттю. Залежно від виду підлогового покриття та загального інтер'єру приміщення обирають плінтус із відповідного матеріалу, певного кольору.
Облаштування підлоги плінтусом — досить важливе, проте нескладне і менш масштабне завдання, ніж укладання підлогового покриття. Адже йдеться про останні штрихи, які надають підлозі естетичної завершеності.


Олександр ФІНЬКО
Теги та ключові фрази
плінтус дерев'яний ціна, плінтус дерев яний ціна, ламінований плінтус в івано_франківську, як покласти деревяний плинтус, плінтус дерев яний львів, пластиковий плінтус дерев'яний 7 см висота ціна, плінтуси для паркета, плінтус дерев'яний ціна львів, технические характеристики Гнучкий плінтус, плінтуса львів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.