Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

4908
10.05.2011р. |
Там, де рідко ступає нога
Плитка
Керамічна плитка, виготовлена з мінеральної сировини (глини, каоліну, кварцового піску, флюсів), є незамінним покриттям для підлоги у ванній і санвузлі. Плитці для підлоги завтовшки 5-13 мм притаманні вищі характеристики міцності, порівняно з настінною плиткою. Формою вона може бути квадратною, прямокутною шестигранною і т.д. Як і всі керамічні вироби, плитка наділена такими якостями, як: твердість, міцність, гігієнічність, легко очищається, вогнетривка, а також стійка до дії хімічних речовин, але відрізняється жорсткістю і крихкістю. Вона безпечна для навколишнього середовища, оскільки температурна обробка зменшує ризик виділення шкідливих речовин. Їй не страшні пил і бактерії, оскільки миття плитки не складає великих труднощів. До того ж керамічна плитка не проводить електричний струм, не руйнується при зіткненні з хімічними речовинами (виключення – фтористоводнева кислота), не змінює кольору під впливом сонячних променів.
При виборі плитки варто спершу її уважно оглянути. На плитці не повинно бути ніяких видимих пошкоджень (мікро тріщини на глазурованій поверхні). Потьоки і зернистість малюнка говорять про погану якість, яка також визначається сортом плитки (їх налічується три). Сорт легко дізнатися за кольором позначення. На партії плитки першого сорту є мітка червоним кольором, другого - синім, а третього - зеленим маркуванням. Значок у вигляді стилізованого полум'я з цифрами "1" або "2" позначає кількість випалень покриття. Значок «сніжинка» говорить про морозостійкість зразків. Неодноразове повторення значка свідчить про високий рівень того або іншого показника. Буквені символи "АА" вказують на те, що плитці не страшна дія хімічних речовин. З однією буквою "А" - плитка менш стійка. Найнижча опірність у плитки з маркуванням "О", проміжна, - у "В" і "С". Підлогова плитка наголошується значком у вигляді ступні на чорному фоні. Якщо ж ступня чорна, а фон світлий і заштрихований, значить, плитка відрізняється підвищеною зносостійкістю. Зображення руки указує на плитку для стін, але у жодному випадку не для підлоги. Для ванної кімнати підійде кахельна плитка з високою кислотостійкістю і з низькою пористістю.

На ділянках, які безпосередньо контактують з водою, краще використовувати плитку крупного розміру, зменшуючи при цьому кількість міжплиткових швів, - вони найвразливіші, навіть якщо при укладанні використовували водостійкий шовний заповнювач. Для облицювання підлоги застосовують плитку з класом стирання не менше 2. Крім того, треба вибирати шорстку матову плитку, оскільки на глянсовій можна посковзнутися. Дуже до речі буде ребриста плитка з жолобками.

Існує декілька порад, щодо видалення плям певних видів:
жирні плями відмивають за допомогою побутових миючих засобів;
масляні плями, смолу чи асфальт видаляють спершу нанісши засіб для розпалювання вугілля, а потім змивають побутовими засобами і змивають все водою;
чорнила, гірчицю, каву, чай, соки чи губну помаду змивають за допомогою 3% розчину перекисі водню (для нестійких плям) або відбілювача (для стійких забруднень);
рідкі медикаменти допоможе прибрати денатурований спирт;
іржу від’їсть засіб для видалення іржі, після цього відбілювач і в кінці все змивається водою;
жуйку можна прибрати, приклавши до неї кусок льоду, загорнутого в тканину, потім її можна відшкребти.

Там, де рідко ступає ногаБетон, цемент, наливні підлоги
З даних матеріалів підлоги найчастіше застосовуються у гаражах і котельнях.
Підлогу гаража роблять після заливання фундаменту. Вона може бути цементною або бетонною. Для бетонної підлоги на площадку накидають пісок шаром 10 см і добре втрамбовують. На пісок настеляють шар пергаміну або толю, чи заливають бітумну мастику. Зверху укладають бетон шаром 10 см і втрамбовують. Поверхня підлоги повинна бути шорсткувата.
Цементну підлогу роблять так: ґрунт змішують із щебенями або гравієм, вирівнюють і ущільнюють. Після цього роблять густий цементний розчин (на одну частину цементу 6 частин піску) і укладають його шаром 3-4 см. Через 3-4 дні підлогу покривають другим шаром цементного розчину. Але тепер розчин роблять більш рідким, змішуючи одну частину цементу з 2-3 частинами піску, і укладають його тоншим шаром (1-2 см). Цей шар добре розрівнюють і затирають. Цементну підлогу протягом 3-4-х діб рекомендується поливати водою 2-3 рази в день. Така процедура підвищить його міцність. Підлогу в гаражі можна також зробити із клінкерної цегли, зачеканивши шви розчином із цементу й піску у рівній кількості. Потім шви необхідно перетерти більше рідким цементно-піщаним розчином. Підлога в гаражі обов’язково повинен мати невеликий ухил убік воріт для стоку води, а також для виїзду з гаража накатом, якщо відмовить акумуляторна батарея.
Наливна підлога не боїться ударів, перепади температур їй теж не страшні. А ще – це нетоксичне і "важкогорюче" покриття. Наливні безшовні підлоги найчастіше застосовуються там, де потрібна висока хімічна стійкість і стійкість до стирання (зокрема в умовах підвищеної вологості), необхідність забезпечення антистатичного захисту або спеціальних санітарно-гігієнічних вимог. В першу чергу це виробничі, кухні, ванні кімнати, гаражі і майстерні.
Перш ніж приступати до «монтажу» наливної підлоги, основу потрібно вирівняти, усунути вибоїни, тріщини, зашпакльовувати їх. Заґрунтована підстава (бетон, камінь, плитка, метал чи дерево) повинна мати на поверхні рівномірний глянець і не вбирати рідину. Тільки після цього можна виливати поліуретановий "коктейль" на покриття і правилом і голчатим валиком розподілити його за всією площею підлоги. За допомогою рухомої планки на правилі можна регулювати товщину покриття, що наноситься: чим ближче планка до підлоги, тим покриття виходить тонше, і навпаки. Голчатий валик допомагає видалити міхури, що виникли на рідкій поверхні. Рекомендована товщина наливної підлоги - 1,5 мм, але при бажанні цю цифру можна збільшити до 5-7 мм. До речі, наливна підлога, поки не висохне, боїться вологи: його компоненти вступають в реакцію з водою. От чому важливо простежити за тим, щоб поверхня, на яку наноситиметься наливне покриття, була сухою (тобто вологість самої поверхні не повинна бути вище 5%). Фахівці в цьому випадку використовують прилад для вимірювання вологості. Але якщо спочатку підготовка поверхні виконана за всіма правилами, то через 12-20 годин (після висихання покриття) і в найближчі чотири десятки років ніяка вологість наливній підлозі буде не страшна.
А за належного догляду, підлога у службових приміщеннях прослужить довго і надійно!

Іванна Подольська

Коментарі

Ветлицька Оксана, користувач
Хочу сказати, що доглядати за керамічною плиткою доволі легко. При щоденному прибиранні її достатньо протирати вологою губкою, змоченою у теплій воді. Також регулярно необхідно прибирати плитку за допомогою віника чи пилососа, щоб дрібні крупинки бруду не пошкодили шви чи поверхню. Щоб змити невеликі плями від мильної піни чи жорсткої води на плитці можна бризнути на них рідким неабразивним засобом, дати відмокнути кілька хвилин і змити. Якщо ж плями залишились, їх варто оббризкати оцтом і зачекати кілька хвилин перед тим, як витерти.

Пан Василь, виконроб
Якщо котел на дерево і газ, то у котельні заливають бетонну стяжку для запобігання загорянню; а якщо двофункційний на газ, то можна стелити підлогу за допомогою плитки і навіть з паркету чи ламінату, адже можливість загоряння виключена. У гаражах для нижчої вологості повітря дають на підлогу асфальт, адже той вбирає у себе зайві випари. При цементній покрівлі підлоги вологість у приміщенні збільшується.
Теги та ключові фрази
Чим відмити сходи від смоли, чим відмити броньовані двері, рідина для виведення цементних плям, як вивести жирні плями із цементних сходів, миття ребристої плитки, як вивести жирні плями із світлої плитки, як відмити вхідні двері, як вивести жирні плями з каменю, як видмити від пилу броньовані двері, виведення плям від жиру з червоного каменю
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.