Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

9406
10.05.2011р. |
Електроконвектори для електроопалення
Останнім часом можна помітити динамічний розвиток індивідуального будівництва, реконструкції та модернізації житла в багатоквартирних будинках. А це потребує впровадження нових енергозберігаючих технологій і обладнання, ефективніших від традиційних. Ще донедавна ціни на енергоресурси в Україні були значно нижчими від світових, але сьогодні ситуація помітно змінюється. Ціни на енергоносії поступово зростають, але ще не досягли середньоєвропейських показників. Здебільшого це стосується ціни на природний газ, який досить широко застосовують для систем побутового опалення (в Україні він коштує значно дешевше, ніж у світі).

Такі прогнози є додатковими стимулами до більш активного розв’язання проблем теплопостачання сучасними економічними способами. Останнім часом все більше людей звертає свою увагу на електричне опалення, яке на фоні зростання цін на природні енергоносії набуває дедалі більшої популярності серед різних видів опалення.

Серед різноманітних систем електричного опалення особливо вигідним є опалення за допомогою електроконвекторів – сучасних приладів нового покоління, призначених для обігрівання приміщень.

В основі роботи електроконвектора лежить принцип розподілу гарячого повітря у приміщенні – природна конвекція, тобто при нагріванні повітря стає легшим і підіймається вгору, а на його місце надходить холодне повітря, яке також нагрівається, і так далі.
Відносно низька температура на нагрівальному елементі дає змогу використовувати електроконвектори як основну систему опалення приміщення. Електроконвектори мають естетичний вигляд, безпечні та зручні в користуванні.

У житлових будинках електроконвектори – зручне доповнення до системи центрального водяного опалення. Це забезпечує незалежність від перепадів температури в приміщенні у зимовий період, або в міжсезонні періоди, коли центральне опалення ще не увімкнули.

У приватних котеджах електроконвектори можуть бути як основною системою опалення, так і доповненням до водяного опалення за допомогою газового або іншого типу котлів. В холодну пору року при вимиканні основної системи водяного опалення електроконвектори можуть також виконувати функцію «охоронця від перезамерзання», забезпечуючи при пониженні температури в приміщенні відповідний обігрів, і тим самим запобігати замерзанню води у системі водяного опалення. Додаткова вартість такої резервної системи порівняно зі системою основного опалення становить близько 30%, а витрати на її експлуатацію – мінімальні. Ще одна сфера можливого застосування електроконвекторів у заміському будинку – опалення додаткових приміщень, куди проводити труби центрального опалення нераціонально. Слід зазначити, що більшість сучасних електроконвекторів можна також експлуатувати у вологих приміщеннях.

Залежно від конкретних умов у системах опалення на основі електроконвекторів можна застосовувати два типи керування: індивідуальне керування окремим конвектором і централізоване керування відразу всією групою конвекторів.
Капітальні й експлуатаційні витрати на опалення за допомогою електроконвектора, порівняно з іншими системами, невисокі, тому сьогодні все більше і більше людей починають застосовувати таке обладнання для систем опалення.

Переваги
Системи опалення на основі електроконвекторів не по-
требують значних капіталовкладень. Витрати на придбання та установлення такої системи у 2-3 рази нижчі, ніж витрати на придбання та монтаж традиційної системи водяного опалення з електричним котлом.
Систему опалення на основі електроконвекторів можна встановлювати у приміщеннях будь-якого типу: на дачах, у котеджах, заміських будинках, а також у міських квартирах, офісах або магазинах, теплицях, оранжереях і зимових садах. Досить суттєвим для споживача є те, що деякі сучасні моделі електроконвекторів мають подвійну ізоляцію струмопровідних частин і не потребують при підключенні «заземлення».
Монтаж електроконвекторів легко здійснюється впродовж кількох годин у будь-якому приміщенні, навіть після завершення оздоблювальних робіт і його заселення.

Електроконвектори – еко-логічно чисті прилади, не виділяють продуктів згоряння, зручні в ремонті та обслуговуванні.
За рахунок можливості регулювання на кожному окремому електроконвекторі температури нагрівання в досить широкому діапазоні і точного підтримання в ній заданої температури, електроконвектори (порівняно з електричними котлами водяного опалення) забезпечують зменшення витрат електроенергії на 20-30% (залежно від інтенсивності експлуатації).

За необхідності, регулятор температури електроконвектора можна встановити на економний режим підтримання плюсової температури (режим Anti Frost). Такий режим оберігає приміщення від переохолодження і одночасно забезпечує захист конструкцій приміщення від конденсату й грибка. Електроконвектори досить невибагливі до коливань напруги у мережі живлення, мають захист від перегрівання приладу, а також багатоступеневу систему безпеки.

Конструкція електроконвектора
Конструктивно електрокон - вектори виконані у вигляді металевого моноблока з високоякісним захисним декоративним покриттям. «Серце» електроконвектора – це нагрівальний елемент. У сучасних електроконвекторах здебільшого застосовують «голчасті» нагрівачі та трубчасті електронагрівачі.

«Голчасті» («стрічкові» або типу «стіч») являють собою тонку пластину (стрічку) із діелектричного матеріалу, густо «прошиту» хром-нікелевою ниткою, яка з обох боків пластини утворює петлі. Такий нагрівач характеризується мінімальною тепловою інерцією – нагрівається й остигає практично миттєво. Правда, петлі не є обребренням як таким, тому конвекція в таких приладах відбувається здебільшого за рахунок конструкції корпусу.
Трубчасті електронагрівачі (ТЕНи) – це традиційні нагрівачі з ніхромовою ниткою, яка міститься в сталевій трубці з кварцовою або периклазовою засипкою, і на яких закріплене алюмінієве обребрення. Обребрення забезпечує інтенсивнішу теплопередачу від нагрівача до повітря і посилює конвекцію. У таких нагрівальних елементах температура на поверхні обребрення значно нижча, ніж у розжареної нитки. До того ж такі нагрівальні елементи більш невибагливіші і довговічніші, ніж «голчасті».

Усередині корпусу електроконвектора встановлений датчик безпеки, що забезпечує вимикання приладу в аварійних ситуаціях. Вимкнення електроенергії в мережі живлення не призводить до функціональних збоїв приладу, і після по-
вторного подання напруги електроконвектор відразу починає працювати.

Як уже зазначалося, сьогодні на ринку представлені конвектори як із вбудованим термостатом, так і без нього. Якщо термостат вбудований у конвектор, то для відповідності температури в необхідній точці приміщення положенню ручки регулятора необхідне індивідуальне калібрування. Якщо термостат виносний, то він вимірює температуру тієї точки приміщення, де встановлений датчик температури. Як правило, діапазон регулювання температури термостатами від 5-7 °C до 28-30 °C.

Термостати класифікують на електронні й електромеханічні (біметалеві). Електронні вирізняються більш високою точністю підтримування заданої температури (±0,1 °С), та високою надійністю, але вони значно дорожчі від електромеханічних термостатів, що істотно збільшує вартість самого електроконвектора.

Точність електромеханічного термостата ±0,5-1 °С.
Варто зазначити, що за умов установлення на термостатах однакової температури, електронні термостати, порівняно з електромеханічними, забезпечують економію 3-4% електроенергії.

Якщо у приміщенні розміщують кілька конвекторів, то їх можна об’єднати в одну загальну систему і встановити один термостат на всю групу обігрівачів. В таких випадках більш доцільно застосовувати моделі електроконвекторів, що спеціально призначені для використання в системах із централізованим керуванням.

Вибір потужності електроконвектора
Вибір потужності електроконвектора здійснюють з розрахунку 70 Вт на 1 м2 (для приміщень із нормальною теплоізоляцією і наявністю будь-яких можливих додаткових джерел тепловиділення, наприклад, кухонних плит тощо) й 100 Вт на 1м2 (для приміщень, де відсутні інші джерела тепла).
Необхідно зазначити, що при розрахунках параметрів нагрівальних приладів, залежно від конкретних умов, доцільно враховувати деякі уточнення:
при використанні електроконвекторів як основного опалення потужність вираховують, виходячи з коефіцієнта 40 Вт/м3;
при висоті стелі до 3 м площу приміщення слід поділити на 10 і одержати необхідну потужність у кіловатах (кВт);
для додаткового обігріву в холодну пору року при наявності водяного опалення доцільно використовувати в розрахунках коефіцієнт 25 Вт/м3;
при визначенні кінцевої споживаної потужності системою електричного опалення слід враховувати, що реальне споживання електроенергії відбувається непостійно, а лише впродовж приблизно однієї третини доби.

Дякуємо ВАТ «Маяк»
(ТМ «Термія») за участь
у написанні статті.


Людмила Демчук
Теги та ключові фрази
https, розрахунок потужності електроопалення, що вигідніше газовий котел чи електроконвектори по тарифах 2016, електроконвектор плитка, никалаев електроконвектори цена, електроконвекторі, доцiльне використання електроконвекторiв, Рейтинг електроконвекторів, http, термостати багаторежимні
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
08.11.2018р.

Самые востребованные виды каминов на рынке

Многие домовладельцы при формировании обстановки дома задумываются о размещении камина. Этот элемент интерьера производит неизгладимое впечатление на гостей, а также служит источником умиротворения хозяев. Горящий огонь оказывает успокаивающее и расслабляющее действие, поэтому мало кто откажется посидеть возле камина с чашечкой чая. Поэтому стоит знать существующие виды – камины представлены в продаже в широком ассортименте.

21.08.2017р.

Укладання каміна з цегли власноруч

Навіть людині, дуже далекій від будівництва, при необхідності під силу укласти камін або піч нескладної форми. Важливо тільки знати, які інструменти і матеріали слід використовувати, який приготувати розчин для кладки, а також яку будівельну цеглу застосуватиі. Братися за роботу без цієї інформації просто не має сенсу.

14.04.2017р.

Камін: як встановити і де розмістити

Ще з давнини вогонь у будинку пов’язували зі сімейним затишком. Він не лише зігрівав дім, а й серця багатьох поколінь. У наш час заміський будинок чи екстравагантну квартиру неможливо уявити без каміна – сучасного елемента інтер’єру. Облаштування каміна у будинку – справа не з легких. Хоча процес встановлення не трудомісткий, але клопотів із погодженням відповідної документації не уникнути.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.