Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

8509
11.05.2011р. |
Льох – кімната підземелля
Проектування і будівництво льоху супроводжується певними правилами, адже тут важливе все: і місце розташування, і розміри, й особливості прибудови. Льох можна розмістити під будівлями (верандою, сараєм, гаражем), прибудувати до капітальної стіни будинку або ж спроектувати як окрему конструкцію.
За будовою льохи поділяють на три види: повністю заглиблені, напівзаглиблені і наземні.
Незалежно від конструкції і розмірів, льох має відповідати таким вимогам:
-бути темним;
-оптимальна температура для зберігання продуктів – 2 – 5 ° С;
-відносна вологість у приміщенні – 85 – 95%;
-рівень ґрунтових вод - не менше ніж 0,5 м нижче рівня підлоги льоху.

Льох – кімната підземелляЛьох як окрема конструкція
Найкраще будувати льох на відкритій, підвищеній території, де глибоко залягають підґрунтові і не застоюються стічні води. До прикладу, якщо ґрунтові води знаходяться на глибині 3 м від поверхні, то льох заглиблюють на 2,5 м (заглиблений льох). Якщо ж ґрунтові води знаходяться близько – то льох будують наземним.
Територію під будівництво льоху очищають від рослинного шару і виривають котлован. Глибина котловану залежить від типу ґрунту і глибини залягання ґрунтових вод. Якщо ґрунт сухий, то розміри котловану ідентичні розмірам льоху. Якщо ж вологий, то котлован виривають більший за розміри льоху.
Виритий котлован залишають на кілька днів: це дає змогу уникнути просочення води. Якщо все ж таки вода просочилася, то ділянку навколо просочення обкопують на глибину півтора метра і тампонують жирною глиною, а потім щільно утрамбовують.

Підлога
Якщо глибина залягання ґрунтових вод невелика, то на дно котловану укладають крупнозернистий пісок або гальку (10 – 15 см), а поверх нього – шар жирної глини. На глиняну підготовку укладають шар бетону (5–10 см). Після того, як бетон затвердне, на нього двома шарами настилають листи руберойду. Зверху укладають розчин бетону (10 – 15 см).

Стіни
Стіни льоху зводять на виступаючому фундаменті (10 – 20 см) з бутового каменю, цегли, дерева, бетону або азбестоцементних листів. Стіни можна викласти з цегли на глиняному розчині з додаванням піску. Щодо товщини стін, то їх викладають в одну або навіть півцегли, залежно від того, на що опиратиметься стеля. Бетонні стіни можуть бути товщиною від 10 см і більше, а от стіни з каменю не повинні перевищувати 25 – 30 см. Якщо стіни із залізобетону, то в'яжуть арматурну сітку (товщина арматури – від 5 до 7 мм). Потрібно пам’ятати, що стіни, виконані зі звичайного бетону або цегли, потрібно поштукатурити цементним розчином і передбачити гідроізоляцію з рулонного матеріалу (руберойду).

Перекриття
Перекриття для льоху найкраще робити бетонним або залізобетонним, застосовуючи плити або монолітний бетон. Фахівці радять робити залізобетонне перекриття товщиною 10 – 15 см. При цьому арматуру кладуть у вигляді сітки, товщина арматурного дроту – не менше 8 мм, а відстань між прутами – 10 см. У перекритті льоху встановлюють люк, а також отвори для вентиляційних труб.

Льох – кімната підземелляВентиляційна система
Вентиляційна система складається із двох вентиляційних труб: витяжної та припливної. Витяжну трубу встановлюють у верхній частині льоху (майже під стелею), припливну – у нижній (приблизно 5 см від підлоги). Площу перерізу витяжної труби підбирають залежно від розмірів льоху. Наприклад, якщо площа льоху становить 6 – 8 м2, то площа перерізу труби має бути 12х12 см. Витяжна труба може бути металевою, керамічною тощо.

Пристінний льох
Іншим різновидом розміщення льоху є його прибудова до капітальної стіни будинку. При цьому вхід до льоху здійснюється з будинку, через тамбур.
Стіни такого льоху (товщиною 25 см) викладають червоною керамічною цеглою на цементно-піщаному розчині. Можливий варіант – стіни із монолітного бетону, поштукатурені цементним розчином. Для захисту ззовні використовують гідроізоляцію (клеєну або обмазувальну). Всередині льоху передбачається вентиляційна труба із заслінкою. Навколо льоху на відстані 1 – 1,5 метра облаштовують водовідвідну канаву.

Льох під гаражем
Льох під гаражем – один із найдешевших видів. У такий погріб легко потрапити в будь-яку пору року, він не потребує великої площі і, щонайголовніше, його можна облаштувати одночасно зі спорудженням будинку. Глибина фундаменту залежить від висоти майбутнього льоху. Вхід здійснюється через гараж. При будівництві такого льоху необхідно дотримуватися двох основних вимог: повної водонепроникності та ефективної вентиляції. Перш за все, якщо ґрунт занадто вологий, стіни льоху слід зводити з монолітного бетону товщиною 12 – 15 см. Глибина льоху – 1,8 – 1,9 метра. За необхідності їх можна утеплити і гідроізолювати. Окрім цього, вони одночасно служать і фундаментом для наземної споруди. Якщо ж місце сухе, стіни можуть бути облаштовані з азбоцементних листів покрівельного шиферу (наприклад, двома шарами проклеюванням бітумною мастикою). До основного дерев'яного каркаса льоху їх кріплять шурупами.
Для кращої гідроізоляції всю конструкцію, яка знаходиться під землею, двічі змащують гарячим бітумом. Окрім того, передбачають припливно-витяжну вентиляцію. Такий льох зручний ще й тим, що може бути пристосований під оглядову яму для ремонту автомобілів.

Льох – кімната підземелляДогляд за льохом

Сухий льох
Господар, який хоче, аби його льох був зажди сухим, має пам’ятати, що це питання потрібно вирішувати ще на стадії закладання фундаменту. Покладати всі надії на гідроізоляційні матеріали не слід. При цьому основну увагу слід звернути на водовідведенні від фундаменту.
Зазвичай до льохів потрапляють поверхневі, ґрунтові, а також стічні води.
Основною проблемою поверхневих вод є непередбачена система водовідведення від фундаменту. В такому випадку водостічних труб – недостатньо. Необхідно прокладати дренажні рови, які дали б змогу відвести воду подалі від будинку.
Важливе значення має і рельєф ділянки. Будинок найкраще розмістити на підвищенні, якщо ж такої можливості немає, то забезпечення дренажної системи буде достатньо.
І ще одне. Якщо льох розташований під будинком, то він не промерзає, а навпаки злегка підігріває ґрунт навколо себе. Тобто, в безпосередній близькості від стін фундаменту, ґрунт не замерзає, що, своєю чергою, призводить до просочення ґрунтових вод. Результат – вода в підвалі, а далі – зіпсований фундамент і перекошений будинок.
Хороший дренаж здатний повністю осушити підфундаментну частину будинку, і захистити будівлю від руйнування.
Велике значення для правильного функціонування дренажної системи мають дрени. Це спеціальні труби з верхніми отворами для приймання води. Дрени зазвичай розміщують у спеціально виритих для цього канавах, які засипають піском, щебенем, гравієм і закладають родючим ґрунтом. Важливо правильно розрахувати діаметр дрен, глибину і кут залягання, спосіб їх укладання.
Сьогодні на будівельному ринку представлені дрени із найрізноманітніших матеріалів, зокрема: керамічні, бетонні, з нержавіючої сталі, азбестоцементні й пластикові труби. Найчастіше власники приватних будинків віддають перевагу двом останнім різновидам труб. Адже фахівці рекомендують саме пластикові пристрої, які вирізняються оптимальною ціною, легкістю в монтажі, екологічною безпекою.
На сьогодні найбільшого поширення набувають полімерні труби. Як правило, вони забезпечуються ребрами жорсткості, завдяки чому навантаження від ґрунту рівномірно розподіляється по всій довжині конструкції. Такі труби мають невелику вагу, легко монтуються, їх зручно транспортувати.
Полімерні дренажні труби випускають діаметром від 5 до 20 сантиметрів, на дачних і котеджних ділянках найчастіше використовують відведення діаметром 10 сантиметрів. Щоб уникнути замулювання, вони можуть комплектуватися оболонками з матеріалу, що фільтрує. Найчастіше це геотекстиль або натуральне кокосове волокно. Перший рекомендується використовувати на піщаних, супіщаних і торф’яних ґрунтах; другий укладається в суглинках і глинах. Фільтри можна і не застосовувати, але тільки в тому випадку, якщо ймовірність потрапляння в отвори піску та мулу повністю відсутня. Потрібно зазначити, що дренаж і каналізація – це дві різні системи. Тому стічні води в жодному разі не можна спускати через дренажні труби, адже при цьому можна забруднити криниці на сусідніх територіях.
Варто пам’ятати, що боротися із ґрунтовими водами – марна справа. Якщо при проектуванні фундаменту врахувати їхню глибину залягання, то в майбутньому такі проблеми вас не турбуватимуть.

Галина Батюсь
Теги та ключові фрази
як зробити ізоляцію між льохом і кімнатою, погріб з каменю, як зробити верховий погриб, камин в вентканале, Погріб із бутового каменю, Чи можна встановлювати газові прилади в кімнаті де є вхід у погріб, льох, вход в льох, з яких бдоків будувати погріб#spf=1, викопний льох
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.