Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

5539
11.05.2011р. |
Не такий страшний торф
Торф’яний ґрунт (торф) – це порода органогенного походження, яка утворилася в результаті нагромадження рослинних залишків, які ще не повністю розклались, в умовах надлишкової вологості й недостатнього надходження повітря.
Торф’яні ґрунти в Україні трапляються не часто. Винятки становлять північні райони нашої країни, де поклади торфу займають близько 6,4% території.
Будівництво на торф’яній основі доволі проблематичне, адже торф, як правило, має малу тепловіддачу, а при його осушенні спостерігається значна усадка протягом багатьох років і десятиліть.
З чого почати ?
Як правило, початковий етап будівництва розпочинається комплексним геологічним дослідженням на ділянці. Зрозуміло, що такі роботи має виконувати кваліфікований спеціаліст. Він визначає тип ґрунту, глибину його промерзання, оцінює небезпеку обвалів, якщо будинок споруджується на схилі, а також визначає глибину залягання ґрунтових вод і її сезонні коливання.
Товщина залягання торф’яних ґрунтів буває різною. Невеликий шар торфу (1–1,5 м) спеціалісти радять викопувати. Але якщо торф’яні поклади є великими (3–4 м і більше), то викопування не принесе ніякої користі, через деякий час торф знову-таки нагадає про себе.
Довговічність і міцність будинку, перш за все, залежить від фундаменту. Якщо за основу беруть торф’яний ґрунт, то замість фундаменту найкраще використовувати гвинтові палі.

Гвинтові пальові фундаменти
Гвинтові пальові фундаменти – це новітня розробка, яку раніше використовували у воєнній промисловості для швидкого зведення мостів, високовольтних ліній, різних споруджень на нестійких, болотистих і промерзлих ґрунтах. Сьогодні технологія гвинтових паль дає змогу без зайвих витрат змонтувати фундамент у будь-якій місцевості, незалежно від того, яка основа вибрана під будівництво.
Складовою такого фундаменту є гвинтова паля – сталева труба з цинковим покриттям, внизу якої встановлена лопать спеціальної конфігурації. При закручуванні гвинтових паль ґрунт не розпушується, а навпаки, ущільнюється.
Перед зведенням пальового фундаменту необхідно розрахувати й визначити кількість паль і відстань між ними, а по всьому периметру зазначити місця установлення опор і глибину залягання нестійкого ґрунту.

Не такий страшний торф….











Кількість паль, розріз і глибина їхнього занурення залежать від складової ґрунту і навантаження споруди.
Гвинтові палі загвинчують у землю або вручну, або механічно. При заляганні у верхніх шарах осідаючих ґрунтів (торфу) гвинтова паля нарощується на необхідну довжину і загвинчується до тих пір, поки не пройде цей шар.
Рівномірна несуча здатність гарантується різною глибиною загвинчування залежно від несучої здатності шарів ґрунту. Палі підрізають у рівень, що визначається проектом (зазвичай 40–50см над рівнем ґрунту), стовбури паль бетонують до рівня їх підрізування. Для підвищення загальної цілісності конструкції палі скріплюють за допомогою швелера або бруса ( залежно від виду будівлі).
Поверх стовбура встановлюють пальові головки, на які монтують обв’язку. Залежно від конструкції будинку і матеріалів, з яких його зводять, палі обв’язують монолітним залізобетонним ростверком (для кам’яних будинків) або брусом (для каркасних, панельних і дерев’яних будинків).
Гвинтові опори відразу після загвинчування готові до сприйняття проектного навантаження (не вимагають додаткового часу для забезпечення несучої здатності), що істотно скорочує терміни будівництва. Розрахунок фундаменту на гвинтових палях згідно з проектною документацією і подальший монтаж можна виконати впродовж трьох днів (для дерев’яних та каркасних будинків). А для цегляних, кам’яних і газобетонних будівель гвинтові опори застосовуються у комбінації з традиційними фундаментами для зниження їх вартості.
Опорні частини паль, як правило, знаходяться на деякій висоті над ґрунтом, і, відповідно, під будинком з’являється простір, який «зашивається», скоріше, декоративно.

Є, наприклад, клінкерні панелі, що імітують камінь або цеглу, якими можна «зашити» периметр під будинком. Наявність під будинком вентильованого простору для дерев’яних споруд швидше є перевагою, ніж недоліком. Хороша вентиляція «підпілля» перешкоджає гниттю деревини.
Гвинтові палі дають змогу здійснити будівництво фундаменту дуже швидко і без земельних робіт. На відміну від звичайних залізобетонних паль, забивання гвинтових опор не супроводжується вібрацією і гуркотом.
Гвинтові палі мають високу стійкість і можуть витримувати навантаження до 4–5 тонн на кожну. А термін експлуатації становить від 80 до 100 років. Робота із облаштування фундаменту на гвинтових палях можна виконувати увесь рік, навіть у зимовий період.
В цілому, що стосується ціни, фундамент на гвинтових палях малого діаметра обходиться замовнику в 1,5–2 рази дешевше, ніж стрічковий, не кажучи вже, скажімо, про монолітної плити. Це кардинально змінює уявлення про вартість фундаментних робіт, яка під час закладання, наприклад, стрічкового фундаменту може становити 30-50% від загальної вартості будівництва.

Не такий страшний торф….
















Галина Батюсь
Теги та ключові фрази
будівництво на торфяних землях, розрахунок гвинтових свай, де беруть торф*, "як утворився торф", як утворився торф, купити сваї, будування на торфові, гвинтові сваі Львів купити, гвинтові сваї купити, чи є обмеження на купівлю торфу
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.