Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

9987
13.05.2011р. |
Аби дах був теплим…
До початку укладання теплоізоляції слід облаштувати пароізоляційний шар. У першу чергу, це стосується утеплення схилів. Пароізоляцію забезпечують, по-перше, зазором між покрівельним покриттям і теплоізоляційним шаром, по-друге, наявністю особливого пароізоляційного шару (поліетиленової плівки чи фольги). Деякі теплоізоляційні матеріали в готовому вигляді на внутрішній поверхні мають основу з фольги, спеціально призначеної для забезпечення пароізоляції покрівлі. Різниця зовнішніх і внутрішніх температур без наявності шару пароізоляції і вентиляційних отворів в покрівлі може призвести до випадання конденсату на нижній поверхні покрівлі й елементах обрешітки. Наслідком цього можуть бути передчасне руйнування несучої конструкції, погіршення теплоізоляційних властивостей утеплювача, патьоки на стелі тощо. Під час виконання теплоізоляційних робіт може виникнути необхідність ізолювати водопровідні труби чи водозбірник холодної води, встановлений на горищі.

Послідовність виконання робіт:
Заходи щодо утеплення даху і горищного приміщення завжди розпочинають з огляду несучої конструкції з метою виявлення гнилизни, цвілі, моху, паразитів і вологих балок. Якщо такі є, то перш, ніж укладати теплоізоляцію, необхідно відремонтувати кроквяний каркас. Якщо це не зробити заздалегідь, то згодом, при ознаках руйнування і протікання даху, доведеться розбирати недавно встановлені паро- і теплоізоляційний шари.

Друга фаза підготовчого етапу складається з перевірки пошкоджень електричних проводів, прокладених на горищі.

Третій момент стосується тих випадків, коли утеплюють підлогу нежитлового горища. Якщо горищна перегородка з пластику, то вона навряд чи витримає додаткову вагу. Тому зсередини горища перпендикулярно до затяжок кроквяних ферм потрібно прибити фанерні панелі чи бруси (жердини). Кінці додаткових опор не повинні звисати з крокв. Коли ремонтні роботи закінчено, можна приступати до облаштування теплоізоляційного шару.
Виконання норм термоопору можливе тільки при використанні якісних теплоізоляційних матеріалів. Їх застосування дає змогу відчутно знизити витрати на опалювання житлових і виробничих приміщень.

Облаштування теплоізоляції в плоских покрівлях
Для плоских покрівель без горищ прийнятні і зовнішній, і внутрішній способи утеплення. Проте, у зв'язку з простотою виконання, зовнішній спосіб поширеніший. Таким чином, можна утеплювати як покрівлю в будівлі, яку зводять, так й експлуатовану плоску покрівлю.

Зовнішнє утеплення плоского даху
Конструкції плоских покрівель передбачають два типи облаштування теплоізоляції: одношаровий або двошаровий. Вибір залежить від теплотехнічного розрахунку і вимог щодо міцності до покрівлі. Теплоізоляційні плити укладають поверх несучої конструкції за принципом «шви в розбіг». Якщо облаштовують двошарове покриття, то «в розбіг» також повинні йти стики верхніх і нижніх плит. У місцях прилягання теплоізоляційних плит до парапетів, стін і ліхтарів облаштовують перехідні теплоізоляційні борти.

Теплоізоляцію закріплюють на основі механічно (шурупи-самонарізи – для профнастилу; пластикові дюбелі із серцевиною – для залізобетонної основи), за допомогою баласту (тротуарною плиткою або галькою) або клейовим способом.
Аби дах був теплим…














http://www.bitwood.kiev.ua/articles/articles-pod-kryshey-1.jpg

Експлуатований плоский дах утеплюють ззовні твердими теплоізоляційними плитами. Поверх брусів несучої конструкції (рис. 1) укладають суцільну основу з панелей, на які встановлюють теплоізоляційні плити і притискають їх тротуарними плитками або галькою. Н зважаючи на легкість процедури, зовнішнє утеплення плоского даху повинні виконувати професіонали, оскільки виникає велика небезпека того, що несуча конструкція не витримає ваги покрівельних матеріалів і покрівля почне текти.
Аби дах був теплим…








Рис. 1. Зовнішнє утеплення плоского даху:
1 – стеля, 2 – брус несучої конструкції, 3 – дерев’яна панель, 4 – гідроізоляційне покриття, 5 – теплоізоляційний шар, 6 – бетонна плита

Внутрішнє утеплення плоского даху (утеплення з боку стелі)
Процес облаштування теплоізоляції не важкий, але слід заздалегідь продумати розміщення освітлювальних приладів. Серед теплоізоляційних плит варто вибрати вогнестійкі пінополістирольні плити товщиною 25 мм.
До стелі пригвинчують через кожні 40 см планки з м’якої деревини (рис. 2). Першу планку прикріплюють уздовж будь-якої стіни, розміщеної перпендикулярно до брусів несучої конструкції, другу – уздовж протилежної стіни. Після цього впритул до першої планки приклеюють пінополістирольну плиту (на спеціальний клей чи мастику). Потім пригвинчують наступну планку і приклеюють другу теплоізоляційну плиту. Продовжують утеплювати стелю, чергуючи укладання планок і плит. Коли теплоізоляційний шар укладений на всій площі стелі, до нього прикріплюють поліетиленову плівку. До планок оцинкованими цвяхами прибивають декоративні панелі.
Аби дах був теплим…








Рис. 2. Внутрішнє утеплення плоского даху:
1 – покрівля, 2 – несуча конструкція, 3 – стеля, 4 – планка, 5 – теплоізоляційна плита, 6 – поліетиленова плівка, 7 – декоративна панель

Утеплення схилів даху
Утеплення схилів зсередини горищного приміщення стало найпопулярнішим способом теплоізоляції даху, завдяки моді на горищні простори та мансарди. Утеплюючи схили, не треба облаштовувати теплоізоляційний шар на горищному перекритті, щоб не припинити доступ тепла з основного приміщення до горищного простору.
Аби дах був теплим…











http://www.euroroof.ru/images/uslugi/teplo02.jpg

У більшості випадків горищні покрівлі облаштовують не утепленими, а безгорищні – утепленими. Це означає, що якщо під покрівлею є нежитлове горищне приміщення, то схили утеплювати не потрібно. При цьому утеплюють тільки підлогу горища. Якщо ж горище або мансарду використовують як житло, то по схилах покрівлі прокладають теплоізоляційний матеріал.
При утепленні схилів між шаром утеплювача і покрівельним покриттям похилої покрівлі слід передбачити вентильований повітряний прошарок завтовшки 5 см при покритті плоскими матеріалами (листами оцинкованої сталі) і 2,5 – см при хвилястому покритті (профільовані листи з оцинкованої сталі, хвилясті азбестоцементні листи).

Важлива проблема при утепленні схилів – це облаштування пароізоляційного шару для запобігання проникненню пари з житлових приміщень у підпокрівельний простір.
Аби дах був теплим…












Рис. 3. Утеплення схилів даху:
1 – покрівельне покриття, 2 – кроквяна нога, 3 – гідроізоляційний шар, 4, 5 – теплоізоляційні плити, 6 – планка, 7 – поліетиленова плівка, 8 – декоративна панель

У похилих покрівлях облаштовують спеціальні вентиляційні зазори. Як правило, їх два – верхній і нижній. Через зазори видаляється атмосферна волога, що потрапила під покрівельне покриття. Завдяки вентиляції дерев'яні конструкції (контробрешітка й обрешітка) постійно провітрюються, що забезпечує їх довговічність.
Спочатку вимірюють товщину кроквяних ніг і відстань між ними, а тоді заготовляють теплоізоляційні плити необхідної товщини і ширини. Ширина плит повинна бути на 1 см більшою від відстані між кроквами (це необхідно для міцнішого стику плит), а товщина на 2–5 см меншою від товщини кроквяних ніг. Що стосується товщини теплоізоляційного шару, то між ним і покрівельним покриттям треба зробити зазор 2–5 см, який забезпечить достатню циркуляцію повітря.
Щоб утеплити карнизи, беруть дві довгі смуги фанери, по яких, як по рейках, утеплювач можна буде спустити до карнизного звису. Фанерні планки укладають у проріз між кроквяними ногами до упора і нижніми кінцями в карнизну дошку. Плиту опускають на покладені планки.
Теплоізоляційний матеріал укладають поверх обрешітки похилої покрівлі або ж між кроквяними ногами з боку горищного приміщення. Перший спосіб – надійніший, але в другому випадку будинок буде швидше прогріватися і довше зберігати тепло. З уже експлуатованими будинками можливий лише один варіант – утеплення зсередини.
При утепленні мансарди мінераловатні плити укладають на похилих поверхнях між напрямними від основи даху до гребеня. Крок брусків повинен відповідати розміру утеплювальних плит, так аби їх можна було встановити в розпір між брусками. З внутрішнього боку приміщення обшивають дошками, вагонкою, гіпсокартонними листами або іншими матеріалами, які пригвинчують або прибивають до кроквяних ніг.
Плити укладають на весь дах аж до гребеня на рівні з передніми гранями кроквяних ніг. Куски і обрізки, що залишилися на етапі припасування основних плит утеплювача, використовують для теплоізоляції гребеня, дверних і віконних прорізів, а також димарів. На внутрішню поверхню теплоізоляційного шару натягають поліетиленову плівку товщиною не менше 0,2 мм (із напуском полотнищ 10–15 см) з «теплого» боку утеплювача. Її кріплять до плит скобами, а між собою укладають внапуск із подальшою герметизацією стиків клейкою стрічкою. Слід стежити, щоб плівка не розривалася.
Є багато способів кріплення теплоізоляційних плит: за допомогою цвяхів, шурупів, клею, мастики, завдяки силі тертя. Ще один спосіб – кріплення плит невеликої товщини до планок, які прибивають до внутрішніх сторін кроквяних ніг.

Утеплення підлоги горища
Утеплення підлоги горища не потребує додаткового утеплення схилів даху. Оскільки саме горищне приміщення не утеплене, воно ніби виконує роль буфера між низькою зовнішньою температурою і досить високою внутрішньою. Отже, значення пароізоляційного шару при такому способі утеплення невелике.
Горищні підлоги як похилих, так і плоских покрівель утеплюють зверху. З цією метою ефективним є використання мінераловатних теплоізоляційних плит.
Мінераловатні плити укладають поверх перекриття або між брусами кроквяної конструкції. При цьому важливо не допустити, щоб теплоізоляційний матеріал закрив вентиляційні отвори, розміщені на карнизних софітах. Щоб уникнути цього, між брусами горищного перекриття вздовж карнизних звисів кріплять фанерні чи картонні смуги або затримувальні планки.
Для запобігання розривам у теплоізоляції й утворенню «містків холоду» теплоізоляційні плити треба укладати безперервно і перекривати вертикально розташований утеплювальний шар зовнішньої стіни. Для захисту горищного перекриття від зволоження водяною парою внутрішнього повітря приміщень слід укласти шар пароізоляції з поліетиленової плівки з «теплого» боку утеплювача.
За необхідності додаткового утеплення наявних горищних перекриттів, теплоізоляційні плити можна укладати поверх старої теплоізоляції, яку необхідно заздалегідь просушити.

Утеплення горищної підлоги рулонним теплоізолятором
Перед облаштуванням утеплення щілини у стелі навколо труб зашпаровують спеціальною піною або мастикою. Потім між двома брусами кладуть рулон і починають його розгортати в напрямку від одного карниза до іншого, щільно притискаючи до поверхні і не придавлюючи його.
Аби дах був теплим…










Рис. 4. Теплоізоляція водопровідних труб:
1 – брус несучої конструкції, 2 – водопровідна труба, 3 – теплоізоляційний матеріал, 4 – картонна смуга

Рулони необхідної ширини купують заздалегідь. Якщо таких немає у продажу, то наявні обрізають до початку утеплювальних робіт. Якщо ширина утеплювача незначно перевищує відстань між кроквами, його можна укласти, трохи стиснувши з боків.
Утеплюють усю поверхню горищного перекриття. Ні в якому разі утеплювач не можна укладати поверх електричних проводів. Кабель кріплять до бруска несучої конструкції або вільно укладають на теплоізоляційний шар.
Якщо між брусками несучої конструкції проходять водопровідні труби, то, перш ніж розгортати утеплювач, на труби кладуть тонку картонну смужку, що запобігатиме безпосередньому контакту труб з теплоізоляційним матеріалом.

Кусок утеплювача на кришці люка, що веде з основного приміщення на горище, приклеюють клеєм ПВА або клейкою стрічкою.
Утеплення горищного перекриття сипким теплоізоляційним матеріалом за технологією подібне до процесу утеплення рулонними матеріалами. Теплоізоляційний матеріал насипають між брусками і за допомого планки розрівнюють, щоб отримати шар однакової товщини. Для утеплення кришки люка по периметру прибивають утримувальні дошки, потім на люк насипають теплоізоляційний матеріал і зверху до дощок прибивають панель (дах). Таким чином, утеплювач ніби опиняється в коробці.

Теплоізоляційні матеріали – вибір
При виборі теплоізоляційних матеріалів для різних видів покрівель слід брати до уваги, що на термін їх слугування істотно впливають температурно-вологісний режим експлуатації конструкції, можливість капілярного і дифузійного зволоження, а також дія механічних навантажень.
Теплоізоляційний матеріал повинен зберігати теплоізоляційні властивості впродовж тривалого часу, володіти біо- та водостійкістю, не виділяти в процесі експлуатації токсичних і неприємно пахучих речовин, відповідати вимогам пожежної безпеки.
До теплоізоляційних матеріалів у конструкціях покрівель висувають високі вимоги щодо механічної міцності – зокрема, міцності на стискування і на відривання шарів при снігових і вітрових навантаженнях.
За переліченими показниками як теплоізоляційний шар у конструкції покрівлі застосовують пінополістирольні плити, спінене скло, жорсткі скловолокнисті плити, пінобетон і мінераловатні плити.

Пінополістирольні плити до недавнього часу широко застосовували для утеплення плоских і похилих покрівель та мансард, навіть незважаючи на такі істотні їх недоліки, як низька паропроникність і горючість. Такі плити тверді, міцні і не поглинають вологи.
Спінене скло хороший матеріал для плоских покрівель. Але використання його обмежується дуже високою ціною. Піноскло є негорючим, стабільним, вологостійким та легким. При його використанні не потрібні додаткові паро- і гідроізоляційні матеріали, піноскло самостійно забезпечує здоровий мікроклімат у приміщенні.
Аби дах був теплим…












Піноскляний гравій 10 мм

Популярні через доступну ціну негідрофобізовані марки скловати мають дуже велике водопоглинання, до того ж і з часом вони втрачають характеристики міцності внаслідок усадки. Скловата не горить, проте при 650ºС вона розплавлюється і спікається.
Плити з мінеральної вати на основі базальтових гірських порід, завдяки особливій структурі з хаотичним розташуванням міцно зчеплених волокон, мають таке поєднання корисних для теплоізоляції покрівель властивостей, як низька теплопровідність, довговічність, хороша паропроникність, висока опірність до зовнішніх механічних дій і власних деформацій, а також хороші звукоізоляційні властивості. Мінераловатні плити підвищеної жорсткості застосовують при облаштуванні плоских покрівель, невеликої щільності – для утеплення ненавантажених конструкцій (похилих покрівель і мансард).



Коментарі:
Володимир БІЛОЗІР, інженер ПАТ «Нафтогазбуд»:
– Для утеплення даху найкраще використовувати м’які теплоізоляційні матеріали зі скло- або мінеральної вати у вигляді плит або в рулонах. Також цей матеріал може мати паперову підоснову, яку використовують як гідроізоляцію. Напівтверді і тверді утеплювачі виготовляют зі скло- та мінеральної вати, але з використанням сполучних (полімерних) утеплювачів. Укладати їх треба так, аби між теплоізоляційним матеріалом і покрівельним покриттям залишався невеликий зазор (що забезпечує вентиляцію). Утеплювач повинен мати товщину близько 25–30 мм.
Тверді й напівтверді теплоізоляційні плити виготовляють із мінеральних та скловатних матеріалів. Ними потрібно утеплювати схили даху таким чином, щоб між покрівельним покриттям і теплоізоляційним шаром залишався зазор для вентиляції. Мінімальна товщина теплоізоляційних плит – 25 мм.
Сипкі теплоізоляційні матеріали – це кульки або гранули зі сланцевого мінералу, вовни, корка або полістиролу. Сипкими утеплювачами ізолюють підлоги горища або мансарди. Крім того, вони зручні, коли відстані між кроквами неоднакові.

Олег САЛО, проектант:
– Утеплення покрівлі відіграє значну роль у підвищенні комфортності приміщення, поліпшенні його мікроклімату. Крім того, правильно підібрана теплоізоляція підвищує термічний опір захисної конструкції-покриття, що дає змогу знизити витрати на опалювання завдяки зниженню тепловтрат (через покрівлю втрачається до 18% тепла). Теплоізоляцію покрівлі забезпечує шар, виконаний зі спеціальних матеріалів із низькою теплопровідністю.
Плоскі (без горища) або похилі дахи будинку, у якому головне житлове приміщення розміщене безпосередньо під дахом і загальною архітектурою не передбачено окремого вільного простору, обов’язково утеплюють, щоб не допустити надмірного витікання тепла.
Укладання теплоізоляційних матеріалів (плит, рулонів, сипких утеплювачів) не потребує особливих навичок. Найзручніші в роботі – мінераловатні плити прямокутної чи клиноподібної форми, які легко укладати, які щільно прилягають одна до одної.


Теги та ключові фрази
З якою метою у будинку між димарем і дошками стелі кладуть шар азбесту?, з якою метою у будинку між димарем і дошками стелі кладуть шар азбесту, укладка піноскляних плит, як облаштувати не жиле горище, як кладуть кирпич на криші, продаж вовни мінеральна мансарди львів, сИПКІ ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЙНІ М-ЛИ, Утеплення очеретом, люк на плоский дах, з якою метою між димарев і дошками стелі кладуть шар азбесту
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.