Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

24
13.05.2011р. |
Нові перетворення шиферу
Азбестоцементний шифер
Недорогий покрівельний матеріал – шифер виготовляють зі суміші портландцементу, азбесту й води. Тонкі волокна азбесту, рівномірно розподілені в цементі, утворюють армувальну сітку, що істотно підвищує його міцність і ударну в’язкість. Механічні властивості азбесту визначаються багатьма факторами: вмістом азбесту і його якістю (середня довжина волокон та їхній діаметр), рівномірністю розподілу волокон у цементі, його хіміко¬мінералогічним складом, щільністю азбестоцементного каменю тощо. Якість шиферу, як і інших матеріалів, залежить також від обладнання та технологій. Наприклад, за сучасними технологіями, азбестоцементні листи виробляють з використанням металевих профільних прокладок, що забезпечує високу точність геометрії хвилі. У багатьох західних країнах азбестоцементний шифер давно заборонений, адже азбест, що входить до його складу, є екологічно шкідливим матеріалом (канцерогеном). Серед українських фахівців також ведуться гострі дискусії щодо використання цього матеріалу в сучасному будівництві, але поки що азбестоцемент в Україні не заборонений, і його, як і раніше, досить широко застосовують, особливо споживачі з «глибинки ». Сьогодні в Україні працюють більше 20 підприємств, що виготовляють азбестоцементні вироби.
Сучасні азбестоцементні покрівельні листи для підвищення їхніх декоративних властивостей і збільшення терміну служби покривають силікатними фарбами або фарбами на фосфатному в’яжучому з використанням різних пігментів. У минулому азбестоцементні листи були сірого кольору. Сьогодні шифер виробляють різних відтінків і кольорів. Фарба, якою покривають готові листи шиферу, утворює захисний шар, що знижує його водопоглинання, виділення азбесту в навколишнє середовище, підвищує морозостійкість, збільшує термін служби шиферу в 1,5 разу. Хвилясті листи з азбестоцементу покрівельники рекомендують застосовувати для покрівель із нахилом більше 1,2°. Матеріал використовують для покрівлі будинків будь¬якого призначення. Сьогодні азбестоцементний шифер випускають двох модифікацій: хвилястий шифер звичайного профілю (В) та хвилястий шифер посиленого профілю (ВУ). Шифер укладають справа наліво, зліва направо і знизу вгору. Кріплять хвилястий шифер цвяхами, шурупами й іноді противітровими скобами (на звисах).

Єврошифер
Єврошифер – матеріал відносно м’який, котрий може деформуватися. Найчастіше європейський «побратим» виготовлений із бітумованих гофрованих листів, спеціальних покрівельних пластиків на основі ПВХ, полікарбонату, поліестру й інших неметалевих покрівельних матеріалів. У багатьох країнах через заборону застосування азбесту його почали заміняти іншими матеріалами: рослинними (целюлоза, джут тощо), мінеральними (кислото­стійке скловолокно, базальтове волокно, мінералізоване рослинне волокно тощо) і синтетичними (полівінілові й поліакрилонітрилові).

Безазбестовий
Безабестовий або цементно¬волокнистий шифер – сучасний варіант традиційного матеріалу. Він широко розповсюджений у країнах Західної Європи, в Україні ж поки що застосовується мало через високу вартість. Безазбестові хвилясті листи виготовляють з суміші, у якій замість азбесту як армувальний матеріал використовують натуральне волокно. Поверхню листа покривають шаром спеціальної фарби, що надає йому естетичного вигляду і блиску. Безазбестовий шифер характеризується невеликою вагою; високою еластичністю; стійкістю до перепадів температур; корозійною стійкістю; стійкістю до біологічного впливу; незначними температурними деформаціями; шумоізоляцією; негорючістю. Монтаж безазбестових листів здійснюють так само, як і азбестових. Для їхнього кріплення застосовують спеціальні цвяхи такого ж кольору.

Хвилясті бітумні листи
Даний матеріал виготовляють із переробленого пресованого картону, просоченого бітумом при високій темпе­
ратурі й тиску і пофарбованого за спеціальною технологією або покритого полімером. Бітумні листи деяких виробників мають такий склад: дистильований бітум, целюлозні волокна, мінеральні речовини (наповнювач), термо­тверднуча смола й мінеральні пігменти. З лицьового боку листи покриті захисно­декоративним шаром на основі термореактивного (вініл­акрилового) полімеру і світлостійких пігментів. Листи випускають із фарбуванням в один шар (мають матову фактуру поверхні) й у два шари (мають яскравіший колір і є довговічнішими). Хвилясті бітумні листи завдяки своїй формі мають таку твердість, яка визначає особливості їхнього монтажу. Їх легко кріпити до риштування, робота з ними не потребує ні особливої професійності, ні спеціального устаткування. Мала вага листів (близько 6 кг) дає змогу використовувати нескладне риштування. Листи можна монтувати й на стару покрівлю. Зовні бітумні листи нагадують азбестоцементні, але вони значно легші та мають гнучкість уздовж хвилі. Тому їх можна застосовувати не тільки для прямолінійних, але й для криволінійних поверхонь при радіусі кривизни від 5 м. Хвилясті бітумні листи мають широку кольорову гаму. У країнах Західної Європи бітумні листи широко використовують для гідроізоляції.

Прозорий шифер
До цієї групи єврошиферу належать екструзійні листи з однорідного полімеру, а також прозорі або напівпрозорі – акрил, полікарбонат, полівінілхлорид. Акрил (поліметилметакрилат) здатний витримувати значні механічні навантаження, він еластичний, легко піддається обробці та гарячому формуванню. Такий матеріал має хороші теплоізоляційні властивості, малу вагу і є конструктивно міцнішим. Це дає змогу використовувати його також для несучої конструкції покрівлі. Акрил добре пропускає ультрафіолетові промені, тому цей матеріал часто використовують для облаштування покрівель у соляріях і басейнах. Полікарбонат популярніший, ніж акрил. Він має триваліший термін служби – 15 років – і поліпшені експлуатаційні характеристики: низьку горючість, стійкість до ударних і вітрових навантажень, хімічну стійкість. Однак полімерні матеріали мають і недоліки. Наприклад, вони піддаються температурному розширенню. Це потребує ретельних технічних підрахунків при спорудженні прозорих покрівель.
Листи на основі ПВХ мають різний за формою та розмірами профіль і бувають прозорими, напівпрозорими й непрозорими кольоровими. Прозорі покрівельні полівінілхлоридні листи на основі ПВХ мають багато переваг: гнучкість; міцність; висока термо­, світло­, хімічна стійкість; довговічність; екологічність; низька займистість; легкість обробки звичайними інстру­
ментами.

Нові перетворення шиферу













Використання
Єврошифер в основному використовують для реконструкції старих дахів – він легко монтується на стару покрівлю. За оцінками фахівців, індивідуальні забудовники є основними споживачами єврошиферу (75%). Інші 25% єврошиферу використовують для інших об’єктів загальнопромислового призначення. Економічність, мож­
ливість швидкого виконання по¬крівельних робіт, естетична привабливість, гнучкість, легкість монтажу і, звичайно ж, довговічність роблять цей матеріал універсальним у капітальному будівництві. Якщо для установлення покрівлі з металу або черепиці потрібні фахів­ці, то покрити дах шифером здатна і людина з мінімальним досвідом.

Людмила Демчук
Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.