Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

11594
19.05.2011р. |
Труби для приватного водопостачання
Пластикові або полімерні труби
Пластикові труби стали хорошою альтернативою сталевим оцинкованим трубам для систем внутрішнього холодного та гарячого водопроводу. Перевагами полімерних труб для водопостачання є, по-перше, їх довговічність: термін служби пластикових труб у три-п'ять разів більший, ніж у сталевих і, як правило, досягає 50 і більше років. По-друге, ці труби легкі та екологічно чисті. Що важливо для будь-якого водопроводу, пластикові труби стійкі до корозії і забезпечують малий шум водяного потоку. Крім того, слід відзначити і їх здатність витримувати неодноразове замерзання води без погіршення робочих характеристик.
Як показує світовий досвід, полімерні труби більш надійні, довговічні, дешеві і екологічно чисті, ніж сталеві. Завдяки відсутності корозії, труби з пластику перевершують по довговічності будь-які металеві іноді більш ніж у 3 рази. Одним із найкращих видів полімерних труб є поліпропіленові труби. Основна їх перевага у тому, що вони гарантують відсутність протікань. Окрім того, вони доступні у ціні. Але такі труби мають високий коефіцієнт лінійного розширення. Так, при поверхневій прокладці, вони будуть виглядати красиво після монтажу, але при запусканні в них гарячої води, труби подовжаться і можуть втратити свій естетичний вигляд.
Монтаж трубопроводів з поліпропілену виконується методом дифузійного з`єднання під дією температури 260°С, (розтрубна зварка), що дозволяє створити абсолютно міцне гомогенне з`єднання. При цьому його можна вводити в експлуатацію відразу ж після зварювання, а надійність з`єднань - найбільш висока порівняно з іншими способами. Основними виробниками труб з поліпропілену є Aquatherm, Banninger, Polymutan (Німеччина), Novaplast (Vesbo), Ekoplastik, Hidroplast (Чехія), Uponor (Фінляндія), HP-TREND (Чехія), Wavin (Данія).
Ще одним із видів пластикових труб є поліетиленові. Перевага їх у тому, що вони стійкі до мінусових температур, що дозволяє прокладати їх навіть взимку. Але при високих температурах міцність поліетилену знижується і він переходить в пластично-в'язкий стан. Крім того, під дією прямих сонячних променів поліетилен піддається швидкому старінню. Тому в основному поліетиленові труби застосовуються в системах холодного водопостачання зовнішньої прокладки в землі. При використанні даних труб у зовнішніх відкритих мережах їх стабілізують, наповнюючи полімер сажею.

Мідні труби
Перш за все мідні труби є непроникними для вірусів, бактерій, жирів, масел та ін. Окрім того, вони стійкі до корозії, довговічні, а також володіють високою гнучкістю для надання їм потрібної форми. Окрім того, широкий асортимент мідних труб і фітингів дозволяє спроектувати і змонтувати систему, що оптимально відповідає вимогам конкретного об'єкта. Що більше, мідь вирізняється надзвичайно довгим терміном служби: вона не старіє, не псується, зберігає свою первісну міцність. Мідні труби і фітинги служать стільки, скільки існує сама будівля. Ще однією перевагою мідних труб є їх корисна «взаємодія» із хлором, що в умовах хлорованої води є дуже важливо. Хлор, входячи в реакцію з міддю утворює нерозчинну речовину тенор, яка додатково захищає мідну трубу і збільшує термін її служби. Зрештою, мідні труби і фітинги ідеально захищають воду від зовнішніх впливів. От тільки саме цей вид труб є одним із найдорожчих, а тому не кожен споживач може їх собі дозволити.
Труби з міді дуже технологічні: їх легко різати і гнути. Зрештою, техніка з'єднання мідних труб легка і надійна. Найбільш поширеним є капілярний метод високотемпературної пайки.

Труби для приватного водопостачання Металопластикові труби
Ці труби поєднують в собі характеристики двох матеріалів - а саме полімер та метал. Важливою перевагою металопластикових труб для використання в облаштуванні водопроводу в приватних будівлях - стійкість до утворення накипу і процесу корозії. Окрім того, ці труби мають високий ступінь гнучкості, є непроникними (не пропускають кисень) та гігієнічними.
Ринок металопластикових труб сьогодні пропонує дуже широкий вибір товарів: труби, які зараз виробляють, є досить універсальними і можуть використовуватися як всередині приміщення, так і ззовні. Окрім того, для даного виду труб характерна простота монтажу і висока функціональність: металопластикові труби зазвичай йдуть у комплекті з фітингами, які виготовлені з латунного сплаву хорошої якості.
Щоправда, металопластикові труби мають і ряд недоліків. По-перше, вони чутливі до низьких температур. По-друге, при експлуатації металопластикових труб важливо зберігати вільний доступ до них у місцях стиків: з'єднання потрібно підтягувати раз на рік

Сталеві труби
Вибір цього виду труб для водопостачання є для нас уже практично традиційним. Але фахівці стверджують: незважаючи на традицію, ринок диктує безліч нових варіантів, які мають немало переваг перед звичними сталевими трубами. Незважаючи на свою міцність та кисненепроникність, сталеві труби мають великий недолік - низьку корозійну стійкість. В результаті, корозія стає причиною іржавої води і заростання внутрішнього діаметра труби, що веде до зниження її пропускної спроможності. Як правило, негативні наслідки проявляються уже через 6-7 років після прокладання труб.
Винятком із правила є лише труби із нержавіючої сталі: вони не лише довговічні та міцні, а й не бояться води і ніяк не впливають на її якість навіть після довгих років експлуатації. От тільки коштують ці труби неймовірно дорого, а тому використовують їх дуже нечасто.


Труби для приватного водопостачання Коментар фахівця:
Роман Козак, директор магазину «Світ інсталяцій» (офіційний представник бренду “Romstal” у Львівській області):
Для зовнішнього проведення у приватному будівництві, і не тільки, зараз зазвичай користуються поліетиленовими трубами. Це дешева і надійна технологія. Для порівняння, сталеві труби служитимуть вам до 20 років, тоді як на поліетилен виробники дають гарантію 50 років. Поліетиленові труби для центральних мереж беруть десятибарні, оскільки тиск у трубах буде більший. Якщо йдеться про приватний сектор, то достатньо буде шестибарних поліетиленових труб.
Всередині будинків зазвичай використовують два види труб. Перший - поліпропіленові (труби на пайку). Це один із найдешевших і, водночас, надійних методів. Для приватного будівництва потрібні поліпропіленові труби із двадцятим діаметром. Другий вид – металопластикові труби: для котеджного будівництва використовуйте труби із 16 діаметром. Ціна цих труб залежиться від якості фітингів: латунні, звісно ж, будуть дорожчі. Донедавна ще використовували мідні труби, хоча вони й були дорогі. Тепер мідь ще більше зросла в ціні, тому її для водопроведення використовують все рідше.
При виборі труб для котеджного будівництва, потрібно розуміти, що вода подаватиметься під нижчим тиском, аніж для висотних будинків, тому десятибарна труба – це максимум, який вам буде потрібний. Щобільше, для водопостачання достатньо буде і шести барів. Це ж стосується і подачі гарячої води: для приватного сектору, де використовуються бойлери, боятися постійного нагрівання води у трубах не варто. В цьому випадку температура води на ваш вибір труби впливати не повинна. Тоді як для висотних будинків, де є централізована гаряча вода і тиск більший, труби ставлять із спеціальним армуванням всередині.
Одним із найвідоміших та найнадійніших виробників металопластикових труб є італійська фірма «Valsir». Щодо поліпропілену, то найкращими є товари турецького та німецького виробників. Щодо ціни, то дорожчі варіанти зазвичай зеленого кольору, а дешевші – сірого.

Роман, сантехнік:
Неважливо, чи для приватного будівництва, чи для висотних будинків, найбільшим попитом зараз користуються поліпропіленові труби. З власного досвіду раджу чеського виробника «EKOPLASTIK» і німецького - «Aquatherm». Найкращі, звичайно, німецькі труби, оскільки їх найменше підробляють. Але в ціні вони доволі дорогі. Зважаючи на те, що люди сьогодні орієнтуються на якнайдешевші, але водночас добрі товари, поліпропіленові труби є найпопулярнішими та виправдовують себе.
Поліпропіленові труби добрі тим, що використавши їх для водопроводу у вас не буде проблем із корозією. Термін служби цих труб теоретично сягає 50 років у чеського виробника і 100 років у німецького. В роботі такі труби дуже зручні, окрім того, вони легкі у монтажі. З’єднання у поліпропіленових трубах паяються і виходить однорідна труба. Бо якщо брати інші труби, там з’єднання металеві, які є менш надійними. Якщо ж ви натрапили на підробку, то така труба матиме неприємний запах, а токсини можуть потрапляти у воду. Тому підробок варто остерігатися.

Наталя ЧИЖ
Теги та ключові фрази
сантехніка труби скільки років можуть служити в землі, труби для проведення води., труби для води беннінгер, які саме надійні водяні труби, , пласмасові труби, При якiй температурi паяеться екопласт, труби водяни в землю, мідне водопостачання розцінки, вибір труби для водопостачання
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
22.06.2016р.

Споруджуємо колодязь правильно

Вода, набрана з колодязя, екологічно чиста, придатна для пиття і має свій неповторний смак. До того ж у разі вимкнення електроенергії воду з колодязя завжди можна набрати відром. Колодязь завдяки широкому діаметру шахти можна легко очистити від мулу, поміняти насос. Дехто віддає перевагу свердловині, але для неї такі ремонтні роботи неможливі

17.06.2016р.

Як боротися з надмірною вологістю

Надмірна вологість спричиняє негативні наслідки: руйнує конструкції будинку, псує оздоблювальні матеріали, шкодить здоров’ю людей. Особливе місце у боротьбі з цією проблемою належить засобам, спрямованим на захист від руйнівного впливу вологи – гідроізоляції.

13.07.2015р.

Необхідність поверхневого водовідведення

Проектування будь-якого об’єкта обов’язково передбачає наявність водовідведення, яке захищає фундамент будівлі та зовнішнє покриття території від руйнівної сили води. До того ж правильно вибрана і скомпонована система відведення води слугує впродовж багатьох років. Незважаючи на очевидну доцільність установлення систем водовідведення, багато власників у процесі розробки проекту будинку не приділяють цьому належної уваги і намагаються зекономити. Суть проблеми – у самій культурі благоустрою. Змінити ситуацію намагаються виробники систем водовідведення, які доводять важливість систем водовідведення і постійно вдосконалюють свої технологічні рішення.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.