Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

10135
31.05.2011р. |
Кріпимо без дірок, шуму, пилу

Як і при виборі будь-якого іншого матеріалу або інструмента, спочатку варто поміркувати над тим, для чого він може знадобитися. Що саме, куди й у яких умовах ви будете приклеювати?

Рідкі цвяхи – це цілий клас речовин, різних за властивостями і, відповідно, сферами застосування. У цілому такими цвяхами можна «прибити» що завгодно й до чого завгодно. Іншими словами, це широкий вибір матеріалів для склеювання, які відповідають різним технічним умовам – температурним режимам, вологостійкості, наявності шкідливих складових.

Особливості
Рідкі цвяхи — це будівельний клей, в основу якого входить каучук і полімери. Вони з’єднують як однорідні, так і різні будівельні матеріали (наприклад, цеглу й пінопласт). У рідких цвяхів широка сфера застосування – ними можна приклеїти дерево, гіпсокартон, кераміку, пластикові панелі, ДСП, деталі з полістиролу, скла й металу.
Рідкі цвяхи мають високу міцність, вони волого-, термостійкі, вирізняються швидким тужавінням, навіть за підвищеної вологості повітря. Рідкі цвяхи бувають двох видів: на органічному розчиннику й воді. Основою клею рідких цвяхів на воді є акрилатний латекс, а цвяхів на розчиннику – синтетичний каучук.

Рідкі цвяхи на водній основі абсолютно нешкідливі. Єдиний мінус – можна віднести тільки слабкий запах. Не варто забувати, що такі цвяхи бояться низької температури: основа цього клею повністю руйнується при замерзанні й розморожуванні. Міцність кріплення таких цвяхів трохи нижча, ніж рідких цвяхів на органічних розчинниках, а тужавіння займає більше часу, скоротити який можна за допомогою нагрівання місця склеювання. Рідкі цвяхи на водній основі не рекомендують для з’єднання металевих поверхонь.

Рідкі цвяхи на основі органічних розчинників не бояться низьких температур. Виконане з’єднання за допомогою таких цвяхів, маючи високу міцність, не є нешкідливим для людей і має різкий запах. Беручи до уваги такі особливості потрібно дотримуватися техніки безпеки, а саме, забезпечити вентиляцію приміщення, працювати в рукавичках.

Переваги
Основна перевага рідких цвяхів – не руйнують покриття й не піддаються коКріпимо без дірок, шуму, пилурозії з часом. Рідкі цвяхи наносять на поверхню точково по всій площині склеювання. Міцність таких клейових сполук досить висока й сягає 80 кг/см2, тобто рідкі цвяхи у десять разів міцніші, ніж, скажімо, клей ПВА.
Простота застосування рідких цвяхів і можливість кріплення деталей практично у будь-якому місці роблять цей продукт дуже популярним, але не варто забувати також, що рідкі цвяхи не іржавіють і не псують поверхні. Рідкі цвяхи дуже зручні, якщо ви працюєте з міцними основами. Адже у цьому випадку не потрібно свердлити отвори та застосовувати дюбелі та пробки.

Спосіб застосування
Стандартний об'єм картриджа рідких цвяхів – 310 мл. Для нанесення матеріалу потрібен спеціальний монтажний пістолет.

Рідкі цвяхи варто наносити смугами або точками. Для того, щоб сполука була надійною і міцною, необхідно дотримуватися найпростішої вимоги: поверхня повинна бути обов'язково знежиреною, сухою й чистою. Після нанесення клею фрагмент, що приклеюють, необхідно притиснути до основи, трохи повертаючи його для того, щоб клей краще розподілився поверхнею, за необхідності слід втримувати до повного тужавінння. Залежно від матеріалів час притискання може сягати 30 хвилин. Рідкі цвяхи остаточно тверднуть від 12 до 24 годин.

Вибір
Щоб зробити правильний вибір у широкому асортименті рідких цвяхів найнадійніший спосіб – уважно прочитати етикетку при придбанні, попередньо точно визначивши тип робіт, які ви будете здійснювати. Значна частина виробників працює у напрямі розширення сфери застосування кожного клею. У продажу широко представлені універсальні рідкі цвяхи, придатні для широкого спектра оздоблювальних робіт. Однак покладатися на напис «Універсальний» на етикетці не варто. При уважному вивченні інформації про продукт може з'ясуватися, наприклад, що клей «працює» з усіма матеріалами, крім деревини. Для облаштування ванної кімнати необхідні рідкі цвяхи, стійкі до тривалого впливу вологи й досить високої температури. Їх не уражає грибок. Такі цвяхи є в асортименті усіх провідних виробників.

Коментарі

Петро Сич, виконроб, м. Київ:
- Окрім основного призначення, рідкі цвяхи можна використовувати для герметизації ванн, душових кабін, дверних і віконних рам, вентиляційних отворів, раковин, щілин у стінах та штукатурці, хоча найкраще для цього придбати спеціальні герметики.
Рідкі цвяхи потрібно наносити на суху, знежирену, чисту поверхню не одним суцільним шаром, а «точками» або змійкою (якщо матеріал важкий). Потім чимдуж притиснути матеріали один до одного, зафіксувати на 15 хвилин. Склеювати треба не пізніше, ніж за чверть години після нанесення. Висока температура прискорює процес утворення плівки на склеюваних поверхнях. Клей висихає через 12/24 години залежно від температури, вологи і товщини шару. Не рекомендую застосовувати для склеювання матеріалів, які довго знаходитимуться під водою.

Ігор Олійник, продавець-консультант магазину «Першокласні будматеріали», м. Львів:
–Вибір того чи іншого виду рідких цвяхів залежить від потреб споживача. Вони вдесятеро надійніші, ніж ПВА, найчастіше продаються в картріджах ємністю 310 мл. Міцність таких клейових з’єднань досить висока – 15-80 кг/см².
Вибирати рідкі цвяхи потрібно, зважаючи на їхні технічні властивості, тому що кожен з них має своє призначення. Термін придатності – близько одного року.
Теги та ключові фрази
https, http, Чим прикріпити залізо до бетону, прикріпити дерево до металу, Чим приклеїти метал до плитки, чим крыпити папыр до стыни, чим приклеїти метал до бетону, як приклеїти метал до бетону, чим приклеїти пластик до металу, чим приклеіти метал до кераміки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
21.04.2021р.

Керамограніт відноситься до керамічних облицювальних матеріалів. Проте має вагомі відмінності від звичайної керамічної плитки. Керамограніт абсолютно екологічний матеріал. Сировиною для його виготовлення є тугоплавка глина, кварцовий пісок, польовий шпат та мінеральні пігменти, які служать для забарвлення матеріалу.

20.08.2020р.

Материалы для фасадного декора — виды и характеристики

При выборе лепнины для фасада следует обращать внимание на такие ее параметры, как вес, безопасность, внешний вид, долговечность, стоимость.

08.08.2018р.

Комплектующие для мебели: виды и применение

Для каждого из нас покупка мебели – это долгосрочные инвестиции в собственный комфорт и уют. Разумеется, ее эстетичность и привлекательность имеет значение, но хотелось бы, чтоб вложения были оправданными. Не зависимо от категории и модельного ряда существует простое распределение материалов: основа (каркаса, отделки и наполнение), комплектующие и фурнитура. Выбирая предмет интерьера не стоит забывать о его практичном удобстве, качестве и долговечности.

30.03.2018р.

10 советов по обновлению фасада дома

Капризы погоды, смена сезонов не слишком благоприятно влияют на внешний вид зданий и сооружений. При этом даже качественный строительный материал, не теряя своей функциональности, может выглядеть неопрятно. Если краска потеряла свой изначальный цвет, расслоилась, а штукатурка начинает отваливаться, значит пришло время обновить фасад дома. Прежде чем приступать к косметическому ремонту, нужно купить фасадную краску, которая освежит стены и придаст дому новизну и привлекательность.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.