Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

5172
31.05.2011р. |
Світло та тінь у саду
Де розташувати ліхтарі? Справа, зліва? Як саме їх встановити? Тут важливо врахувати стилістику ландшафту, бажану силу світла, його напрямок, висоту. Залити світлом всю територію саду? Чи, можливо, перетворити на ліхтарі дерева? А може, перетворити доріжку на ниточку світла, яка веде до будинку чи садової альтанки?
У сутінках фарби саду відходять на другий план, поступаючись місцем навіть не формам, а їх сприйняттю. Межа між світлом та тінню – тонка, кордони розмиті, а тони перетворюються у півтони. Мистецтво в тому, щоби не «загубити» навколишні об’єкти, а підкреслити їх нову красу.

Заливальне світло
Нескладний функціональний прийом освітлення в саду полягає у тому, щоби використати заливальне світло. Такий прийом найбільше підходить для того, аби короткочасно підсвітити фасад будинку, доріжку, що веде до саду чи будинку, майданчик, стоянку або інші елементи фасаду. Для ефекту заливаючого світла найкраще використовувати газорозрядні, галогенні лампи та лампи розжарювання. Використовуючи такі лампи, можна отримати світло від холодного до теплого спектру, зокрема, газорозрядні лампи дають усі три види світла: холодне, нейтральне та тепле, галогенні лампи – тепле, а лампи розжарювання – дуже тепле. Лампи розжарювання найкраще розташовувати на невисоких стовпчиках та стовпцях, вони забезпечують м’яке світло, яке можна спостерігати і в природі – під час сходу або заходу сонця. Заливальне світло можна забезпечити за допомогою прожектора, який працює на основі лінійної галогенної лампочки. Довжина лампочки коливається від 78 мм до 280 мм, що впливає на потужність лампи, а відповідно і на кількість споживаної електроенергії. Діодні лампочки здебільшого застосовуються у світильниках лінійної конфігурації. Наявність або відсутність лінзи при цьому забезпечує вужчий або ширший кут променя.
Високі світильники не перше століття використовують для загального освітлення саду. Різновидів нині існує багато – класика, модерн, хай-тек. Вибір настільки великий, що можете бути впевненим – сусід не матиме такого ж. Освітлення підбирають за кольором, розміром, формою плафону, якістю скла, матеріалу та висотою опори. Найчастіше використовують українські корпуси, поєднані з іноземною начинкою. При встановленні загального освітлення головне не переборщити, адже існує небезпека того, що проміння перетягне на себе акцент саду, або ж просто не впишеться у ландшафт.

Точкове світло
Пряма альтернатива заливанню – маркування. Є такий прийом – доріжку злегка намічають пунктиром, досягаючи зорового ефекту світлового контуру. Його намічають з обох боків, або ж тільки з одного. Точкове світло зазвичай застосовують для підсвічування елементів фасаду, однак воно чудово підійде і для освітлення кущів, дерев та інших насаджень. Точкове світло вирізняється чітким круглим променем з невеликим діаметром, що дає можливість використовувати його для підсвічування різноманітних елементів ландшафту. Світильники, які забезпечують точкове світло, оснащені галогенними або діодними лампами, однотонними або ж з RGB-спектром, який почергово змінюється. Для точкового світла підходять майже всі види світильників, окрім громіздких ліхтарів. Головна вимога тут – стійкість до механічного ушкодження та герметичність.
Точкове світло можна забезпечити використовуючи галогенні лампи в поєднанні з рефлекторним світильником. Залежно від заломлення маленьких віддзеркалюючих частинок рефлектора світло набуває ледь помітного синюватого або червонуватого відтінку. Чітке точкове світло здатні забезпечити і діодні лампочки, розташовані в рядок, які під вузькокутовими лінзами дають «круглий» промінь.

Ґрунтове світло
Ґрунтове світло – найпоширеніший вид оформлення стін, бордюрів, сходів, зовнішніх боків бортів фонтану або клумб. Для світильників такого типу використовують газорозрядні, галогенні та діодні лампи. Останні дали можливість винайти новий вид декоративного світла – псевдобруківку, яка має вигляд скляного блоку. Такий світильник урізноманітнить систему освітлення у саду та буде привертати увагу своєю незвичайною формою.

Мобільне світло
Ліхтарі на сонячних батареях (мобільне світло) – винахід корисний та практичний. Вони не потребують ні підготовки траншей, ні закладання фундаменту. Проте найбільша перевага таких ліхтарів – їх мобільність, яку найбільше оцінять власники саду, що полюбляють щоденні зміни. Сонячні ліхтарики можна переносити з місця на місце хоч щовечора. Навіть якщо сонце хронічно не виходить з-за хмар, чотири години освітлення сонячні ліхтарики забезпечать. Дощу ці «діти сонця» не бояться, а от граду не витримають. На зиму під снігом їх краще не залишати. Професіонали не радять використовувати «сонячні» ліхтарики як основне освітлення, адже світла від них небагато. Найголовніше їхнє завдання – декор.

Напрямок та колір світла
Гарна ідея – використовувати різноманітне освітлення. Кожен напрямок світла має свої властивості. Наприклад, освітлення згори вниз – функціональне і допомагає сприймати об’єкти реалістично, знизу догори – створює ефектну гру світлотіні, направлені знизу догори джерела світла нагадують країну ілюзій. Якщо ж хочеться зробити акцент на силуетах – можна використати «фонове», бокове світло.
Проміння може бути різким та м’яким, холодним та теплим, нарешті – різнокольоровим. Поекспериментуйте ввечері зі світлодіодними ліхтариками. Зауважите, що ялинки чудово виглядають у холодних відтінках, а туї навпаки – в теплих.
Загалом при декоративному освітленні важливо враховувати особливості насаджень, тим паче біля доріжок. На що звернути увагу? На текстуру кори, систему гілок, розмір листя, форму і цупкість крони, швидкість росту. Хоч врахувати треба безліч деталей, гарне освітлення підкреслити привабливість рослинності біля стежки.

Світлові прикраси
Дизайн декоративних світлових прикрас, на які сьогодні можна потрапити майже у всіх спеціалізованих відділах, доволі різноманітний. Окрім класичних стовбців з лампами у вигляді метеликів чи ангелят, які прекрасно підсвітять доріжку, можна побачити йрізноманітні «викрутаси»: жабенят, гномиків, камінчики та інших садових жителів. Стовпчики вигідніше придбати партією, а от викрутаси – поштучно, для декоративного освітлення гірки, клумби чи невеликої водойми. Знову ж таки, придбання світильників для декоративних цілей краще здійснювати насамкінець, адже коштують вони недешево, а світла дають зовсім мало.

Катерина ВОЛОЩУК


АСОРТИМЕНТ:
Лампа розжарювання

Використання у ландшафті: функціональне та декоративне освітлення.
Параметри:
Напруга: 225 – 240 В.
Ресурс: 1000 год.
Коментар:
Звичайна лампа – дешеве, традиційне та активно використовуване джерело світла. Нитка або спіраль з тугоплавкого металу гарно розжарюється електричним струмом до 2500 – 3300о С. Лампа розжарювання споживає багато електроенергії, але якщо не заливати світлом всю ділянку – то вийде чудово, оскільки спектр світла у такої лампи – суцільний, а предмети в ньому виглядають природно. Недоліком є невеликий ресурс – всього 100 ночей та низький рівень світловіддачі.
Роздрібна ціна: 3,5 – 30 грн за штуку.

Лампа галогенна

Використання у ландшафті: функціональне та декоративне освітлення.
Параметри:
Напруга: 12 В, 220 В.
Ресурс: приблизно 2000 год.
Коментар:
Рідна сестра лампи розжарювання. А яка між ними різниця? До складу її газової суміші, крім інертного газу, входять галогени. Горить вона яскравіше і служить у два рази довше аналогічної за потужністю лампи розжарювання. Габарити «галогенок» менші. Кольоропередача близька до звичної, проте існують деякі нюанси. При такому освітленні людське око гарно сприймає колір навколишніх предметів, проте поверхні видаються глянцевими.
Вибір моделей – грандіозний: від направлених пучком до заливальних. Потужніші модифікації також застосовують у прожекторах. Малопотужні лампи знадобляться для маркувального освітлення доріжок.
Роздрібна ціна: від 5 до 45 грн за штуку

Енергозберігаючі лампи

Використання у ландшафті: функціональне та декоративне освітлення.
Параметри:
Напруга: 12 В, 220 В.
Ресурс: 10000 – 15000 год.
Коментар:
Свою назву енергозберігаючі лампи отримали за суттєву економію (приблизно у 5 разів) порівняно зі звичайною лампою розжарювання. Однак вважають, що їхня світлова віддача зменшується зі зниженням температури. Температурний діапазон енергозберігаючих ламп – від -30оС до +50о С.
Джерела світла з додаванням ртуті найчастіше використовують для допоміжних цілей – декоративного «охолодження» чи «нагрівання»
Роздрібна ціна: приблизно 25 грн.

Світлодіоди

Використання у ландшафті: декоративне освітлення
Параметри:
Ресурс: 50 000 год.
Маленькі друзі великого світла. Мініатюрність, гарна світлопередача, економічність – усі ці позитивні властивості зробили світлодіоди одиними з найперспективніших джерел світла для присадибних ділянок.
На відміну від лампи розжарювання та люмінісцентної, електричний струм тут перетворюється безпосередньо на світло. Його ККД у таких умовах складає 100%. Світлодіод механічно міцніший і надійніший. Це низьковольтний прилад, а значить – він безпечніший за інші. Світлодіоди не підійдуть для заливання світлом великої ділянки, проте для підкреслення рельєфу, або для виділення доріжки, каміння чи клумби – годі вигадати щось краще.
Роздрібна ціна: від 30 до 40 грн.

Коментар:
Наталя Коцюх, ПП «Проектне бюро «Артік»:
Навіть найбільш утилітарне завдання «зробити заміський світ світлішим» має вирішуватися в контексті оформлення території саду загалом. Тому ще на стадії планування забудови варто розробити схему функціонально-декоративного освітлення ділянки.
На жаль, найчастіше господарі не замислюються про вуличну електрику і не закладають її у витрати, а досвідчені, здавалось би, люди – будівельники та дизайнери – не хочуть лякати клієнтів додатковими сумами. Як наслідок, про освітлення згадують, коли стежинку вже виклали, альпійську гірку вже сформували, а деревовидна півонія прижилася, і шкода травмувати її корінну систему прокладанням траншеї під електричний кабель.
З ситуації виходять завдяки закупівлі мобільних світильників у найближчому магазині. Неважко зрозуміти, що при такому підході про світловий дизайн і мова не йде. Проте і цей «пожежний» варіант має враховувати деякі загальні вимоги:
- мощення стежок не можна затіняти. Тільки в такому випадку прогулянка садом ввечері буде приносити справжнє задоволення.
- Відстань між ліхтарями визначають залежно від освітленості. Вона не повинна зменшуватися більше ніж у п’ять разів. Перенасичення світлом також не піде на користь – предмети втратять свою таємничість.
- Бажано врахувати зміну пейзажу залежно від змін пір року. Вдало підсвічений сніговий замет – чудовий дизайнерський прийом. Проте варто пам’ятати, що у більшості сучасних ліхтарів «робоча» частина має міститись над сніговим покриттям.
Теги та ключові фрази
купить світільніки іприкраси у садок і клумбу, розетка діодні ліхтарі для клумб, садові світильники на сонячних батареях львів, гноми садові з світильником, , сонячні ліхтарі ціна, діодні світильники на 220 в і сонячних батареях, лампочка вуличного освітлення тонка, детали на тв цына, світильники вуличні на сонячних батареях
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
04.06.2020р.

Мінрегіон розробив та оприлюднив новий законопроект про реновації застарілого житла «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

30.11.2023р.

Новітні технології у будівництві - майбутнє будівельноі галузі

Незважаючи на технічний прогрес, будівельні компанії нерідко покладаються на електронні таблиці, ручне введення даних і оформлення документів. Низькі ІТ-бюджети і брак часу на навчання призводять до ускладнень при впровадженні нових методів і технологій.

02.06.2022р.

Будівництво за 60 днів: в Україні зводитимуть експрес-будинки для тих,...

Академія будівництва України планує реалізацію проєкту швидкого зведення житла у форматі восьмиквартирних будинків для українців, які втратили житло.

24.04.2019р.

Модная дача за 10 дней – это реальность

Дачные домики, оставшиеся в наследство от дедушек, постепенно приходят в негодность. Маленькие, неудобные, построенные по старым технологиям и вжатые в жесткие правила советских нормативов, они давно ничего, кроме раздражения и постоянных расходов на ремонт, не вызывают. Юниконт модуль предлагает радикальное решение – абсолютно новая дача по персональному проекту всего за 10 дней.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.