Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

6249
31.05.2011р. |
Створіть свою мозаїку


Мозаїка – це малюнок, складений з невеликих шматочків або різних матеріалів. Слово «мозаїка» в перекладі з латинської «musium» означає «присвячена музам».

У стародавньому Римі існував звичай у дні великої радості або щастя класти на полицю шматки сніжно-білого мармуру, щоб наприкінці року підрахувати ці дні чистої радості й порівняти їх з купкою чорних каменів, якими відзначали дні горя й нещастя. Так із зібраного матеріалу виникали мозаїчні пано.
Мозаїка – прототип багатьох видів прикладної творчості. Вишивка хрестом, бісером і такі популярні напрямки в образотворчому мистецтві як пиксель-арт і пуантилізм поєднує загальний принцип – зображення створюється з мініатюрних елементів, які всі разом око сприймає як єдину картинку. За допомогою таких елементів можна створювати навіть об’ємні, по-справжньому мальовничі зображення, наближені до реальності. Головним фактором є рівень майстерності художника.


Смальта
Найпоширеніший матеріал для мозаїки – смальта – один із «вічних» матеріалів в історії світової культури. Періоди її розквіту й забуття змінювали один одного упродовж століть і на різних континентах. А мозаїки зі смальти залишалися яскравими й незмінними символами епох, цивілізацій, правителів.
Смальту виробляють із однорідної непрозорої суміші скла та оксидів металів. Розмір і форма елементів зі смальти може варіювати фактично необмежено. Великоформатні неполіровані мозаїки ефектні за рахунок гри світла на поверхні елементів. Мозаїки з дрібних модулів із полірованою поверхнею наближаються за точністю малюнка до кращих художніх зразків.
Матеріал може мати вигляд кубиків або пластинок, які, будучи одного кольору, дещо відрізняються один від одного за відтінком. Тому велика поверхня, викладена смальтою одного кольору, не виглядає однотонно. Матеріал також цікавий тим, що, будучи непрозорим (на відміну від скляної мозаїки), створює ефект внутрішнього світіння. Відблиски й відбиття від поверхні смальти множаться й переливаються, роблячи можливими унікальні візуальні ефекти об’єму та мінливості.
Перевагами матеріалу є широка палітра (кілька тисяч кольорів), насиченість і неповторність відтінків, довговічність, міцність, стійкість до різних мийних агресивних засобів, морозо- і жаростійкість. Насичені, чисті та глибокі кольори смальти не тьмяніють і не змінюють колір упродовж часу (римські мозаїки зі смальти пережили два тисячоліття, не втративши краси та яскравості).
Матеріал має і суттєві недоліки. При наявності високоточної сучасної техніки створення мозаїки зі смальти залишається ручною роботою, яка потребує охайності й ретельного підбирання кольорів, а отже, залишається трудомісткою і витратною. До того ж смальта має високу собівартість.
Зі смальти виготовляють унікальної краси мозаїчні ікони, панно, стільниці, каміни і предмети камерних інтер’єрів. Крім того, смальта однаково гарна для стін і підлоги, для ванної кімнати, басейну, вітальні, спальні, залів палаців і соборів, фасадів і куполів.
Матеріал універсальний і практичний, доступний і гарний.

Скляна мозаїка
Скляна мозаїка, як і смальта, міцна, довговічна, вишукана. Але, на відміну від неї, прозора та доступна за ціною. Це надзвичайно зносостійкий матеріал, коефіцієнт водопоглинання якого дорівнює нулю.
Як правило, скляна мозаїка має форму стандартної плитки розміром 20х20, 15х15 або 10х10 мм. Для більшої зручності при укладанні елементи кріплять по кілька штук до паперу або плівки на клейовій основі (після схоплення плиткового клею основу знімають, а шви затирають).
Завдяки своїм маленьким розмірам скляна мозаїка підходить для облицювання не тільки бездоганно рівних поверхонь. Максимальний радіус кривизни поверхні для стандартної двосантиметрової плитки становить лише 10 см. Отже, скляною мозаїкою може бути облицьована поверхня практично будь-якої форми.
Для задоволення потреб вимогливих заможних клієнтів фірми-виробники випускають елітну скляну мозаїку з додаванням напівкоштовного каменю авантюрину або золотої фольги.
Розмаїтість скляної мозаїки дає змогу застосовувати її для створення мозаїчних панно без обмеження фантазії. Це чудовий матеріал для оздоблення інтер’єрів і екстер’єрів, ідеальний для використання на кухнях, басейнах, лазнях або саунах, а також при облицюванні печей і камінів.

Керамічна плитка
Керамічна мозаїчна плитка – один із найдавніших будівельних матеріалів, який налічує тисячолітню історію, і при цьому не тільки не виходить із моди, але й рік у рік удосконалюється. Вона була одним із будівельних матеріалів у Древньому Єгипті, Халдеї, Ассирії та Римі. І дотепер можна милуватися чудовою зеленою, синьою та білою глазур’ю плиток, які багато тисяч років тому прикрашали мусульманські мінарети, стародавні синагоги, могилу пророка Магомета, ворота у Вавилоні …
Незважаючи на появу багатьох сучасних матеріалів, використання глазурованої керамічної плитки і досі залишається найпрактичнішим способом створення гарної водовідштовхувальної поверхні. По суті, керамічна мозаїка – це звичайна керамічна плитка, але дуже маленьких розмірів. Будівельний ринок пропонує широкий асортимент кольорів і фактур керамічної мозаїки. Так, приміром, надзвичайно популярна мозаїка, яка імітує морські камені. Крім того, виробники із задоволенням заохочують народну любов до вінтажу й пропонують мозаїку «під старовину». У каталогах можна зустріти масу дизайнерських рішень – мозаїку з нерівними краями, штучними тріщинам, розтіканням фарби тощо.
Плитки міцні, тверді, негорючі, вогнестійкі, гігієнічні, що робить їх чудовим оздоблювальним матеріалом. А завдяки зусиллям художників і дизайнерів облицювання стін і підлоги керамічною мозаїкою дає змогу одержати вражаючі декоративні ефекти.
Різні стилі (від нестаріючої класики до модерну чи хай-теку), чудові експлуатаційні характеристики, зручність у догляді та широкий ціновий діапазон дають змогу оптимально підбирати цей унікальний оздоблювальний матеріал під будь-який дизайн приміщень і досягати розкішного естетичного ефекту.
За допомогою керамічної мозаїки можна створити звичайну композицію з малюнком або справжній витвір мистецтва з незвичайною грою світла і тіні. Домогтися чудового поєднання непростих композицій можна шляхом маленького розміру компонентів мозаїки і завдяки широкій колірній гамі плиток.
Неабиякий ефект створюється завдяки поєднанню полірованих і неполірованих плиток, які укладають під певним кутом, у результаті чого квадратики мозаїки з полірованим малюнком блищать при попаданні на них світла.
Мозаїка з керамічної плитки рекомендується для облицювання різних поверхонь, у тому числі басейнів, фасадів будівель, стін і підлоги ванних кімнат і кухні.

Натуральний камінь
У виробництві кам’яної мозаїки використовують різні породи каменю, починаючи з дешевого туфу й закінчуючи цінними породами мармуру, оніксу і яшми. Колір природного матеріалу неповторний, гра структур незвичайна, тому кожне мозаїчне зображення унікальне. За видом техніки виготовлення мозаїка буває російською, римською чи флорентійською. У римській техніці переважно використовують мармур. Флорентійська славиться змішуванням матеріалів. Техніка укладання російської мозаїки полягає в обклеюванні звичайного каменю пластинками зі шляхетних каменів.
Мозаїчні елементи можуть виготовлятися різноманітної форми. Але максимально припустимий розмір не має перевищувати п’яти квадратних сантиметрів.
Мальовнича мозаїка з натурального каменю, яка втілює сюжетні картини, пейзажі або натюрморти, може бути чудовим доповненням до інтер’єру. Прикладами величі й довголіття служать кам’яні мозаїки Помпеї, розкішні палаци східних шейхів, турецькі лазні, стародавні італійські палаццо, чия краса й досконалість дотепер вражають уяву навіть бувалих мандрівників.
Мозаїка з мармуру здавна була ознакою заможності, респектабельності й тонкого смаку власника будинку, садиби, маєтку. За сферою застосування та способами обробки мармури ділять на білі, сірі й кольорові. Декоративні й технічні властивості мармуру різні. Білий мармур занадто тендітний: він може вкритися плямами й пожовкнути від впливу зовнішнього середовища, тому для зовнішніх робіт його не застосовують. Сірі мармури стійкіші до такого впливу, їх легко полірувати і обробляти. Тому їх використовують і для зовнішнього, і для внутрішнього облицювання. Кольоровий мармур може бути різного кольору – від жовтого й рожевого до зеленого чи навіть чорного. Якщо в мармурі є прожилки іншого кольору, його вважають особливо цінним.
Мозаїка із натурального каменю може служити як для внутрішнього оздоблення приміщень (підлога, стіни), створюючи неповторний затишок плавними переливами теплих тонів полірованого каменю, так і для оздоблення зовнішніх стін, створюючи унікальні фасадні конструкції та яскраво виділяючи будинок або офіс.

Керамічний граніт
Керамічний граніт – це сучасний оздоблювальний матеріал, вироблений зі суміші глин високої якості з додаванням польового шпату, кварцу й натуральних мінеральних пігментів-барвників. Це надзвичайно міцний непористий матеріал із внутрішнім і зовнішнім малюнком.
Має сотні колірних рішень, відтінків, фактур і стилів на будь-який смак. Така мозаїчна плитка може імітувати мармур, онікс, граніт, кераміку, цеглу, дерево або тканину. При цьому вона дешевша від натуральних аналогів, а її експлуатаційні характеристики значно вищі. За міцністю керамограніт подібний до алмазу і здатен витримувати максимальні механічні навантаження. Тому керамогранітна мозаїка знайшла широке застосування в оздобленні інтер’єрів готелів, кафе, ресторанів, інших місць із підвищеним навантаженням.

Міллефіорі
Міллефіорі (з італійської «mille fiori» – «тисяча квітів») – вид мозаїчного скла, який характеризується особливими декоративними малюнками. Техніка міллефіорі передбачає виробництво скляних прутів з різнобарвними малюнками, які можна побачити виключно в розрізі прута (малюнки, головним чином, мають форму квітів, звідки й назва техніки). Орнамент поперечного перерізу такого прута створюють у полум’ї нашаруванням невеликої кількості різнобарвних скляних ниток на серцевину скляного прута й побудовою орнаменту на його зовнішньому боці. Коли виготовлення прута закінчене, його розрізають на тонкі пластини, які спаюють разом. Таким чином, вироби, виготовлені з мозаїчного скла, виходять схожими на барвисте поле, виткане із зірочок, розеток, квіточок та інших фігур.

Ольга БОЧКО
Теги та ключові фрази
малюнок мозаики, зображення мозаїки снєжки у квартирах, програма для мозаїки керамічної, програма для мозаїки, мозаїка з природніх матеріалів, малюнок імітація мозаїки, вироби зкерамічної мозаїки, геометрія і мозаїка, створення мозаики з бумаги, мозаїка з каменю
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
04.06.2020р.

Мінрегіон розробив та оприлюднив новий законопроект про реновації застарілого житла «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

30.11.2023р.

Новітні технології у будівництві - майбутнє будівельноі галузі

Незважаючи на технічний прогрес, будівельні компанії нерідко покладаються на електронні таблиці, ручне введення даних і оформлення документів. Низькі ІТ-бюджети і брак часу на навчання призводять до ускладнень при впровадженні нових методів і технологій.

02.06.2022р.

Будівництво за 60 днів: в Україні зводитимуть експрес-будинки для тих,...

Академія будівництва України планує реалізацію проєкту швидкого зведення житла у форматі восьмиквартирних будинків для українців, які втратили житло.

24.04.2019р.

Модная дача за 10 дней – это реальность

Дачные домики, оставшиеся в наследство от дедушек, постепенно приходят в негодность. Маленькие, неудобные, построенные по старым технологиям и вжатые в жесткие правила советских нормативов, они давно ничего, кроме раздражения и постоянных расходов на ремонт, не вызывают. Юниконт модуль предлагает радикальное решение – абсолютно новая дача по персональному проекту всего за 10 дней.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.