Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
В Ірпені Київської області почали зводити перший у...
ВІМ-технології (будівельне інформаційне...
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Вода, яку ми п’ємо і якою користуємось у побуті, потребує обов’язкового доочищення, адже причин недостатньої якості води багато: застарілі трубопроводи, погіршення екологічної ситуації, велике навантаження на комунальні очисні споруди тощо. Нині ринок технологій очищення води пропонує широкий асортимент фільтрів і способів очищення.
Чому важливо очищати воду
Вода є найважливішим елементом нашого життя. Тому вода, яку ми використовуємо для приготування їжі і напоїв, має бути чистою й якісною. Питання, який фільтр використовувати для доочищення водопровідної води, слід вирішувати з огляду на оптимальне співвідношення ціни і якості та на потрібний результат очищення.
У водопровідній воді є речовини, які можуть бути шкідливими для людини. Для цього воду, яка надходить у водопровід, попередньо обробляють, зокрема хлорують для знищення шкідливих мікробів. Проте хлор подразнює слизову оболонку шлунка та кишечника і є речовиною, яка пригнічує не лише патогенну мікрофлору води, а й знищує корисні речовини. Звичайно, вміст його у водопровідній воді не надто великий, але такої води людина випиває в середньому до 2 л щодня.
Вода, яка надходить із приватної свердловини, також потребує особливої уваги і фільтрації. Із багаторічного досвіду і статистичних даних відомо, що підземна вода також не відповідає вимогам якості – у ній часто понад норму домішків заліза, марганцю, сірководню, твердих солей тощо.
Зверніть увагу на деякі особливості
При виборі фільтра необхідно звернути увагу на швидкість фільтрації води. За допомогою фільтра можна позбутися хлору, металів і бактерій у воді, тому слід
звернути увагу на ступінь очищення. Так само важливий ресурс картриджа, який визначає потребу в зміні фільтрувальних елементів. Визначити всі ці показники можна, знаючи внутрішню будову картриджа фільтра.
Внутрішній простір фільтра завжди заповнений речовиною, яка поглинає шкідливі домішки, – сорбентом. Найпоширенішим природним сорбентом є активоване вугілля, деякі виробники використовують подрібнений щебінь, а також
сорбенти з шунгітів і цеолітів. Головним критерієм при виборі сорбенту є його
сорбувальна здатність поглинання забруднень.
Основні типи систем очищення питної води:
- фільтри-глечики;
- стаціонарні проточні та попередні фільтри;
- картриджні фільтри очищення води;
- фільтри, які під’єднують до крана, та фільтри-насадки;
- фільтри на основі систем зворотного осмосу;
- побутові ультрафіолетові установки.
Фільтри-глечики
Фільтр-глечик – найпростіший і найдешевший спосіб очищення води для побутового користування. Фільтри такого типу є прийнятними за ціною, але об’єм води, який вони здатні очистити, досить малий – 100–300 л. Фільтрація води в них – це очищення від хлору, поліпшення властивостей кольору, смаку, запаху. Фільтри глекового типу є популярними серед споживачів через свою дешевизну (від 100 грн) та зручність використання, оскільки не потребують складного під’єднання до водопроводу та електромережі.
За формою такі фільтри нагадують глечик, що складається з двох частин. В основну ємність вставляють контейнер із капсульним вугільним фільтром
(фільтрувальний елемент). Зверху в нього заливають воду, яка поступово очищаючись, стікає в основну ємність. Капсульний фільтр потребує регулярної заміни (переважно, раз на три-чотири місяці, залежно від виробника і моделі). Деякі виробники такої системи фільтрації пропонують спеціальні елементи для фільтрації твердої води або фільтри з бактерицидними модулями.
Стаціонарні проточні фільтри
Проточні фільтри трохи дорожчі, але здатні очистити тисячі літрів води і є стаціонарними. За допомогою гнучких шлангів їх під’єднують до водопроводу холодної води на кухонній мийці або під нею.
На стільниці кухонної мийки встановлюють окремий кран (або використовують наявний кран-змішувач), який подаватиме чисту воду з продуктивністю 0,3–7,0 л/хв.
Стаціонарні фільтри мають найбільший ресурс і швидкість очищення. Вони можуть складатися з кількох ступенів очищення, зазвичай це – попередній і мембранний або електрохімічний фільтр, хоча можна встановлювати і додаткові фільтрувальні елементи.
Вартість стаціонарної системи побутової фільтрації води може сягати 2 тис. грн.
Попередній фільтр механічного очищення
Додатковий фільтр механічного очищення призначений для «грубої» попередньої фільтрації води від важких домішок (піску, мулу, іржі тощо). Встановлюють такий пристрій на вході водопроводу в будинок або квартиру. Попередній фільтр захищає побутову техніку та сантехніку від осідання частинок, які є у проточній воді.
Фільтр механічного очищення значно покращує роботу фільтра «тонкого» очищення, що готує питну воду, оскільки механічні частинки його не забивають.
Попередній фільтр механічного очищення води коштує в середньому 300–400 грн. Його доцільно використовувати в комплексі з іншими фільтрами.
Катриджні фільтри для води
Це одно-, дво- або триколбові фільтри. Фільтрувальними елементами в них слугують набори змінних картриджів із різними властивостями. Фільтри такого типу вважають практичними, оскільки після проходження крізь них вода не містить механічних домішок, органіки і хлору.
Термін слугування змінних елементів для картриджних фільтрів становить 4–6 місяців.
При додатковому використанні пом’якшувальних картриджів ці фільтри запобігають появі накипу. Пом’якшувальні картриджі на основі іонообмінних смол не вносять у воду жодних сторонніх хімічних сполук, але мають обмежений ресурс – 300–400 л. На жаль, картриджні фільтри не здатні видаляти з води шкідливі хімічні забруднення: нітрати, нітрити, фосфати, ртуть, мийні засоби, важкі метали. Незважаючи на невеликий вміст у водопровідній воді, такі забруднення мають властивість накопичуватися в організмі людини.
Крім того, картриджні фільтри не очищують воду від бактерій, вірусів, кишкових інфекцій.
Фільтри на кран
Простою моделлю фільтра для води, що не потребує трудомісткого встановлення і великих витрат, є фільтр-насадка на кран. Виглядає він як своєрідна «заглушка», яку одягають на «носик» крана тоді, коли потрібно очистити питну воду. Як і у випадку з фільтром-глечиком швидкість очищення води у цьому приладі невисока, тому певний час доведеться чекати на порцію відфільтрованої води, не користуючись при цьому раковиною. Однак деякі фільтри-насадки мають дивертор, що дає змогу пропускати воду через фільтр і повз нього. Фільтрувальний елемент насадок необхідно змінювати раз на 4–5 місяців.
Вартість фільтра-насадки – від 80 до 300 грн.
Є моделі фільтрів, які не надягають на кран, а під’єднують до нього за допомогою гнучких шлангів. Сам фільтрувальний пристрій можна поставити на край раковини недалеко від мийки або підвісити на стіну – залежно від конструкції. Такі фільтри очищають воду під тиском, завдяки чому вони мають високу швидкість фільтрації.
Недолік такої системи – необхідність частої зміни фільтрувального елемента. Фільтр, який приєднують до крана, коштує в середньому 200–400 грн.
Системи зворотного осмосу для очищення питної води
Це унікальні за своїми характеристиками фільтраційні системи. Вони забезпечують видалення майже усіх розчинених шкідливих хімічних сполук, бактерій і вірусів у питній воді. Такий високий ступінь очищення питної води забезпечує багатоступенева система очищення. Є чотири-, п’яти-, шести-, семиступеневі системи.
Однією з найпоширеніших вважають чотириступеневу системуочищення питної води. Вона працює за такою схемою:
- видалення хлору та інших органічних сполук;
- видалення нерозчинених механічних забруднень;
- зворотноосмотична мембрана, що усуває до 96–99% забруднень усіх типів, у тому числі бактерії і віруси;
- видалення летких сполук і надання воді природного смаку та запаху.
Подібні системи очищення питної води встановлюють під кухонними мийками. Вода накопичується і зберігається в резервуарі під тиском, звідки надходить до окремого крана на кухонній мийці. Нині немає технології, аналогічної зворотному осмосу, яка б ефективніше очищала воду.
Вугільні фільтри
Завдяки високій адсорбційній здатності, активоване вугілля ефективно поглинає
хлор, розчинені гази, органічні сполуки. Оскільки органіку, яка накопичується, важко вивести з фільтра при зворотному промиванні, засипку з активованого вугілля треба періодично замінювати. Нині для підвищення ресурсу роботи застосовують активоване вугілля зі шкаралупи кокоса, адсорбційна здатність якого учетверо вища, ніж отриманого традиційними методами (наприклад, із деревини берези).
Очищення ультрафіолетом
Такі системи призначені для видалення вірусів і бактерій, які можуть бути небезпечними для здоров’я людини. Ультрафіолетові установки працюють за принципом ультрафіолетового опромінення води, внаслідок чого гине майже 100% бактерій і вірусів, а вода при цьому цілком безпечна для споживання.
Цю фільтраційну систему встановлюють під кухонною мийкою, вона проста в експлуатації й монтажі, під΄єднана до електричної мережі. Основою такої системи очищення є ультрафіолетова лампа, термін слугування якої становить не менше 1 року.
Фільтри-осаджувачі
Призначені для видалення з води механічних частинок, піску, суспензій, іржі, а також колоїдних речовин. Для видалення великих частинок (понад 20–50 мікрон) застосовують сітчасті або дискові фільтри грубого очищення. При значному забрудненні води або великій продуктивності їх треба часто промивати.
Як фільтрувальне середовище в фільтрах цього типу застосовують в основному зневоднений алюмосилікат, що забезпечує фільтрацію частинок від 20 мікрон. Для
тоншого очищення застосовують засипку зі спеціальної кераміки.
Пом’якшувальні фільтри
Призначені для зниження твердості води. Завдяки застосуванню спеціальних засипок, вони мають комплексну дію і можуть видаляти з води певну кількість заліза, марганцю, нітратів, нітритів, сульфатів, солей важких металів, органічних сполук.
Фільтри-пом’якшувачі потребують регенерації сольовим розчином, для чого забезпечені спеціальним баком.
Знезалізнювальні фільтри
Призначені для видалення з води заліза та марганцю, що містяться в ній у розчиненому стані. Як фільтрувальне середовище використовують різні природні речовини, в яких є двоокис марганцю. Він слугує каталізатором реакції окислення, при якій розчинені у воді залізо чи марганець переходять у нерозчинну
форму і випадають в осад. Осад, своєю чергою, затримується у шарі фільтрувального середовища і надалі вимивається в дренаж при зворотному промиванні. У процесі окислення заліза і марганцю ці фільтри також ефективно видаляють розчинений у воді сірководень. При великих концентраціях заліза чи марганцю у воді, застосовують спеціальні методики, які сприяють їхньому інтенсивнішому окисленню.
Ультразвуковий метод запобігання утворенню накипу
Така фільтрація потрібна для захисту побутових і приладів опалення, робота яких пов’язана з водою. В основі методу – вплив механічних коливань ультразвукової частоти на процеси формування накипу, що відбуваються у теплотехнічному обладнанні під час його роботи. За допомогою ультразвукової установки в корпусі котла і воді, що міститься в ньому, збуджують малопотужні ультразвукові коливання. Під дією цих коливань солі кристалізуються безпосередньо в товщі води, утворюючи дрібнодисперсний шлам, а коливання поверхонь нагрівання запобігає осіданню шламу на стінках труб. Крім того, ультразвук видаляє раніше утворений накип.
Електромагнітні пульсатори
Принцип роботи електромагнітного пульсатора полягає в магнітній обробці води імпульсними електромагнітними полями. Як наслідок, відбувається відшарування, подрібнення, часткове перетворення солей накипу на густу масу і часткове розчинення їх намагніченою водою.
Олександр ФІНЬКО
Коментар фахівця
Олександр Васильович КАРДАШ, начальниквідділусервісу, монтажуіпусконалагоджування:
- Нині майже неможливо знайти справді чисту воду. Застарілі системи водопостачання, відходи промислових підприємств, шкідливі речовини – всі ці фактори призвели до того, що дедалі частіше саме вода стає підґрунтям виникнення серйозних проблем, пов’язаних зі здоров’ям, експлуатацією систем опалення і побутової техніки.
У заміському будинку воду часто беруть із свердловини. Склад такої води стабільний і зазвичай вона не містить таких забруднень, як органічні речовини, бактерії, важкі метали тощо. З іншого боку, вода зі свердловини часто має високий вміст заліза і солей твердості. Це ускладнює використання такої води для пиття або приготування їжі, оскільки може спричинити алергічні реакції і серйозні захворювання. Прання у «залізній» воді призводить до пожовтіння білизни (якщо рівень заліза у воді вищий ніж 1 мг/л). У системі гарячого водопостачання проблеми, зумовлені підвищеним вмістом заліза і солей твердості, суттєво серйозніші. Вже при концентрації 0,5 мг/л починається інтенсивне утворення пластів нашарувань і крихкого шламу, що призводять до закупорювання теплообмінників, радіаторів, трубопроводів тощо. Шлам також потрапляє до кранів, змішувачів, побутових приладів. Тому власники приватних будинків добре розуміють, що без встановлення системи знезалізнення не обійтися.
Якою б не була система очищення води в будинку, вона повинна розпочинатись із встановлення обладнання, яке унеможливлює проникнення механічних домішок. До того ж, більшість виробників дорогого сантехнічного обладнання наполягають на встановленні такої системи.
Побутова техніка також потребує захисту, але вже від утворення вапняних відкладень, накипу і осаду. Цю проблему вирішують за допомогою спеціального пом’якшувального іонообмінного фільтраційного обладнання.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.
Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?
Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.
Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.
Экономное и комфортное отопление: как выбрать
Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.