Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...
SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...
Стати власником великої квартири нині – задоволення не з дешевих. Як варіант можна придбати невелике помешкання за доступною ціною і розширити його площу дизайнерськими прийомами. До прикладу перетворити на житловий простір нежитлові приміщення, такі як балкони та еркери.
Еркер (нім.«erker») ─ напівкруглий, тригранний або гранчастий засклений виступ у зовнішній стіні будинку.
Широкого використання еркер набув у країнах Північної Європи – Англії, Німеччині, Голландії, Франції, Швеції, Норвегії. Натомість у південних країнах (Італії, Іспанії) еркери зустрічаються рідше, оскільки велика кількість сонячного тепла дає змогу споруджувати відкриті балкони та лоджії. В Україні еркери зустрічаються доволі рідко: в міських будинках – це здебільшого архітектура минулого століття, а в заміських – ексклюзивність. Загалом еркери формують художній вигляд будинку: роблять фасад більш рельєфним та оригінальнішим. Окрім декоративних функцій, вони виконують й суто практичні – збільшують корисну площу кімнати, покращують освітленість й інсоляцію, а також слугують сполучною ланкою між внутрішнім простором і навколишнім середовищем.
Конструкція еркера
Еркери можна облаштовувати як із несучими, так і з ненесучими стінами. Несучі стіни еркерів зводять на самостійному фундаменті і проектують аналогічно до конструкцій зовнішніх стін будівлі. Якщо планують зведення еркера на всю висоту будівлі або споруди, то його проектують як несучу конструкцію, яка спирається на власний фундамент. У будинках, в яких поверхові плани не повторюються, еркери можуть бути різної протяжності за висотою, починатися, наприклад, із другого чи третього поверху, маючи вигляд навісної конструкції.
Будинки із масивними зовнішніми стінами можуть мати еркери, які спираються на консольні плити або балки, затиснені у зовнішніх стінах. У будинках, що мають ненесучі зовнішні стіни, еркери планують полегшеними, і які мають опору на різні консолі з внутрішніх несучих конструкцій (колони каркаса, перекриття, балки, затиснені у зовнішніх стінах).
В еркерах як навісах нижнім перекриттям є зовнішнє огородження, яке необхідно утеплювати. Завдяки тому, що підлога приміщення в еркері і за його межами має бути на одному рівні, прокладають теплоізоляційний матеріал, який має бути максимально тонким.
Види еркерів
З конструктивної точки зору еркери можуть бути прибудовою довільної форм з фасадного боку будинку. Другий вид ─ повноцінний еркер у формі багатокутника, сконструйований на повну висоту будівлі. Такий варіант дорогий, оскільки порушує план зовнішньої стіни кімнати, проте така ексклюзивність варта затрат.
За будовою еркери бувають трьох видів: кутові, настінні і вписані в кут. Більшість із них мають прості геометричні форми (прямокутника, трикутника, півкола), в інших випадках їхня форма відрізняється довільністю контурів. Зрозуміло, що непрості форми виглядатимуть оригінальніше, проте затрати виявляться чималими.
Кутовий еркер, на відміну від настінного, не особливо впливає на внутрішній простір приміщення, оскільки розміщений віддалено від середини кімнати. Окрім того, кутовий еркер не створює темних закутків, як це здається на перший погляд, а, навпаки, збагачує інтер’єр.
Використання еркерів
Найчастіше еркери облаштовують у вітальнях або кухнях, рідше – у дитячих кімнатах. У будь-якому разі «виступ у стіні» потребує окремого дизайнерського рішення. Помилки допускають ті, хто думає, що інтер’єр усієї кімнати має створюватися навколо еркера, навпаки – при бажанні можна відокремити територію «виступу» перегородками, ширмами тощо. Там, до прикладу можна розмістити кабінет, в якому ідеально впишеться напівкруглий або трикутний (залежно від конфігурації самого еркера) робочий стіл, тумба, зручний стілець тощо.
Сьогодні модно використовувати еркери у спальнях, при цьому кімната обов’язково зонується ширмою або перегородкою. У результаті, частина приміщення перед еркером може бути дамськоюкімнатою, а інша ─ спальнею.
Утім, зазвичай веркерах облаштовують їдальню або зимовий сад. Перший варіант можливий, якщо еркер розміщений у кухні. В такому разі обідню зону розміщують на подіумі, а вікно оснащують довгими напівпрозорими шторами або жалюзі.
Щодо зимового саду, то для його розміщення найкраще підійде еркер із суцільним склінням. Як варіант на території еркера можна встановити аудіо- або відеосистему і таким чином облаштувати в квартирі домашній кінотеатр або танцювальний майданчик.
Не дуже ефективним є використання еркера як приміщення для складання непотрібних речей. При цьому зменшується не лише корисна площа, а й погіршується загальний вигляд будинку. Утім, який варіант ви не обрали б, дизайнери застерігають: еркер потрібно грамотно обіграти в інтер’єрі, в гіршому випадку – цей планувальний прийом перетвориться на непотрібну архітектурну деталь.
Декорування еркера
Аби еркер виглядав модно та стильно, а також вдало поєднувався із загальним дизайном інтер’єру, його необхідно правильно декорувати. Все залежатиме від стилю та кольорової гами, а також від інтер’єру в цілому.
Зрозуміло, що еркер ─ це великий засклений виступ, тому такі деталі, як скло, штори і карнизи, ─ не такі вже й дрібниці, як це здається на перший погляд.
Для декорування еркерного вікна можна використовувати різні види завіс, гардин, штор (на підкладці і без) тощо. Якщо інтер’єр кімнати у класичному стилі, підійдуть французькі й австрійські штори. Великий еркер драпірують легкими шторами, створивши при цьому великі спадні складки. Таке рішення ідеально підійде як для класичного, так і сучасного інтер’єру. Як варіант можна оформити еркер як портал: важкі портьєри-завіси асоціюватимуться зі сценічним майданчиком, а поєднання різних за кольором і фактурою тканин створить ефект просторової глибини. На високих вікнах еркера особливо вишукано виглядають ламбрекени. Вони додають декору завершеності й лаконічності.
При декоруванні еркера важливим є і використання карнизів. Вони можуть бути профільними, які можна згинати під будь-яким кутом, а також декоративними, оснащені шарнірним перехідником відповідно до певного кута. Що до кріплення, то воно може бути стінним і стельовим.
Використання текстурованого скла або вітражів також прикрасить ваш інтер’єр. Якщо еркер виходить на південь або південний захід, можна застосувати тоноване або кольорове скло. Використання дерев’яних рам для вікон створять відчуття затишку в будинку і підійдуть для класичного стилю, а алюмінієві – для стилю хай-тек.
Ще один нестандартний прийом: встановити з обох боків еркера дзеркала. Це зорово збільшить площу кімнати і сприятиме кращій інсоляції приміщення.
Галина БАТЮСЬ
Коментар фахівця
КОССАК Маркіян, директор компанії «Конструктив» (м. Львів):
Еркерні конструкції найкраще використовувати у багатоквартирних житлових будинках, оскільки вони збільшують житлову площу (завдяки зовнішньому простору). Натомість у заміських будинках побудова еркерів не завжди доцільно. Адже вони збільшують периметр стін, а що він більший, то значнішими будуть витрати на обігрівання.
Я вважаю, що нині еркерам приділяють недостатньо уваги. Власники воліють не вдаватися до особливих конструкцій в архітектурі будівлі, а просто виділяти її оригінальним кольором, декорувати подвір я, а також турбуються більше за внутрішнє планування.
Втім, буває, замовники хочуть бачити у своєму будинку еркер – це доволі популярно за кордоном, особливо у будинках класичного стилю, тож ця мода не могла оминути українські помешкання. При проектуванні еркера особливу увагу потрібно звертати, перш за все, на освітленість того боку, куди він виходить. Так, з південного боку краще облаштувати балкон, який створюватиме тінь, а зі східного, західного,
північного боків доцільніше конструювати еркери – через них потраплятиме додаткове світло у приміщення. Конструкцію самого еркера потрібно вдало продумати, щоб він був і естетичним, і практичним.
Еркери найчастіше використовують для облаштування відпочинкових зон з озелененням і м’якими меблями. Еркери можуть стати вдалим продовженням будь-якої житлової кімнати або кухні.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.
Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?
Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?
Выбор комфортного пола для дома
Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.
Ламінат проти паркету. Хто кого?
Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.