Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

13365
23.06.2011р. |
Монтаж плівок і мембран під покрівлею 
Монтаж плівок і мембран під покрівлею 
Щоб надійно захистити будинок від вологи, важливо не тільки підібрати покрівельні та гідроізоляційні матеріали, а й правильно змонтувати покрівельний пиріг. Монтажу підпокрівельних плівок і мембран треба приділити не менше уваги, ніж покрівельним покриттям.
Монтаж гідроізоляційних плівок
Укладають гідроізоляційну плівку горизонтально від карниза до гребеня з напуском 100–150 мм. При цьому провисання плівки (між кроквами) має становити приблизно 20 мм. Рекомендують, щоб відстань між кроквами не перевищувала 1,2 м. Між плівкою і теплоізоляцією має бути повітряний зазор приблизно 40 мм. Краї плівки з'єднують внапуск герметично і проклеюють стики клейкою стрічкою.
Плівку кріплять дужками механічного степлера або оцинкованими цвяхами з широкою головкою. Наступні ряди плівки кладуть з напуском 10–20 см. Напуск залежить від ухилу даху.
Напуск гідроізоляційної плівки залежно від ухилу даху
Поверх прикріпленої плівки прибивають бруски контробрешітки (мінімальний переріз брусків має становити 40х25 мм, інтервал між ними – 10–15 см). Потім монтують обрешітку.
На гребені необхідно залишити зазор (гребеневі продухи) 50 мм між краєм гідроізоляційної плівки і віссю гребеня. Гребеневі продухи – це отвори плівки під гребенем даху для створення вентиляції підпокрівельного простору.
Там, де на покрівлі монтують антени, труби тощо, плівку розрізають і приклеюють її краї до найближчих (знизу і зверху) брусків обрешітки скотчем або самоклейкою двобічною стрічкою.
Плівку обов'язково слід укладати так, щоб перфорація була орієнтована назовні, інакше плівка почне пропускати вологу всередину даху і не випускати пари зсередини, тобто працювати навпаки. Дах при такому «захисті» почне протікати і гнити.
Монтаж антиконденсатних плівок
Антиконденсатну плівку встановлюють в суху погоду після монтажу кроквяної системи даху та укладання утеплювача. Відстань між кроквами не має перевищувати 1,2 м. Плівку розкладають на кроквах вбирною поверхнею вниз. При цьому її нижня поверхня не має контактувати з утеплювачем. Кріплять плівку скобами будівельного степлера або оцинкованими цвяхами з широкою головкою.
Монтують плівку від карниза до гребеня даху внапуск горизонтальними смугами. Перекриття смуг по горизонталі – близько 15 см, по вертикалі – не менше ніж 20 см.
Стики плівки слід закладати на крокви. Усі стики скріплюють монтажною клейкою стрічкою. Плівка має бути розтягнута рівно, без складок. По центру міжкроквяної відстані вона мусить провисати на 1–2 см – для відведення конденсату від дерев'яних елементів конструкції. Відстань між антиконденсатною плівкою і утеплювачем має становити 40–60 мм. По нижній кромці плівки волога має стікати у водовідвідний жолоб.
Після встановлення плівкове покриття кріплять за допомогою рейок 3х5 см, які прибивають зверху вздовж крокв оцинкованими цвяхами. Поверх рейок встановлюють обрешітку.
При встановленні антиконденсатної плівки слід унеможливити стікання вологи з її верхньої поверхні на утеплювач.
Необхідно особливо ретельно ізолювати місця перетину з пічними і камінними трубами, вентиляційними коробами, стійками антен тощо.
Монтаж дифузійних і супердифузійних мембран
Дифузійні та супердифузійні плівки і мембрани краще захищають будинок від вологи, оскільки мають високу паропроникність.
Дифузійні мембрани з високою паропроникністю можна укладати безпосередньо на утеплювач без нижнього зазору. У цьому випадку вентиляційний зазор, який становить близько 40 мм, тільки один – верхній: між мембраною і решіткою.
Укладають мембрани горизонтальними полотнами, від низу даху до гребеня. Мембрану кріплять на крокви оцинкованими цвяхами з плоскою головкою (або скобами механічного зшивача) з фіксацією контррейки.
Якщо теплоізоляцію укладають аж до самого гребеня, то необхідно укладати мембрану з напуском 20 см. Після монтажу плівки на обрешітку прибивають контррейки.
Загалом монтаж і облаштування дифузійних і супердифузійних мембран такі самі, як і гідроізоляційних плівок: для кріплення мембран використовують оцинковані цвяхи з плоскою головкою або скоби механічного зшивача.
Стики мембрани з'єднують спеціальною двобічною самоклейкою стрічкою, яка слугує захистом від появи капілярної вологи в місці напуску мембран.
Об'ємні мембрани укладають паралельно до карнизного звису на суцільний настил.
Уздовж верхньої кромки матеріал кріплять покрівельними цвяхами або дужками степлера.
Наступний рулон має перекривати місця кріплення приблизно на 7 см. У зоні напуску обидва рулони склеюють спеціальним клеєм.
Дифузійні та супердифузійні мемрани зазвичай монтують відповідно до інструкцій виробника, тобто спеціально пофарбованим боком до поверхні утеплювача і, відповідно, зворотним боком – до вулиці.
Якщо мембрану використовують при ремонті покрівлі, її прибивають до найближчої верхньої та нижньої рейки обрешітки. Іноді для з'єднання використовують двобічну самоклейку стрічку або скотч.
Монтаж пароізоляційних плівок
Пароізоляційні плівки кріплять з внутрішнього боку покрівельної конструкції будь-яким боком (крім плівок з шаром фольги). Плівку кріплять з внутрішнього боку теплоізоляції до несучих дерев'яних елементів конструкції даху з напуском не менше ніж 10 см. Місця напуску і прилягання пароізоляції до стін, обрамлення люків, мансардних вікон та інших отворів у покрівлі герметично кріплять паропроникною з’єднувальною стрічкою або клеєм.
Після монтажу пароізоляційної плівки кріплять бруски з кроком 50 см, щоб внутрішня обшивка стелі не діставала до плівки (між плівкою і внутрішнім оздобленням має бути повітряний зазор близько 50 мм). Бруски фіксують теплоізоляційний шар і слугують для формування повітряного прошарку між пароізоляцією і внутрішньою обшивкою.
Дуже важливо, щоб всі стики плівки були герметично з'єднані. Нещільним може бути стик, якщо використовувати вузький скотч (до 50 мм), тому слід брати стрічки шириною від 100 мм.
Плівку слід монтувати з натягом, без провисання. Краще, якщо місце проклеювання посилюють притискною планкою. Особливо важливо використовувати такі планки на дахах з ухилом менше 30º, а також якщо щільність утеплювача менша, ніж 50 кг/м3.
При монтажі вздовж кроквяних ніг і за відсутності чорнової підшивки утеплювача напуски проклеюють на кроквяних ногах.
У місцях прилягання плівки до внутрішніх стін, шахт, пічних труб тощо важливо враховувати поверхню, до якої треба кріпити пароізоляцію: до матеріалів з шорсткою поверхнею (наприклад, до неструганої деревини) плівку приклеюють за допомогою клею з поліуретанових, акрилових сумішей, синтетичного каучуку. На таких поверхнях не можна використовувати скотчі, клейкі стрічки з бутилкаучуку, ущільнювальні стрічки з поліуретану, тому що з'єднання з часом може стати негерметичним. Якщо в конструкції даху застосовані металеві балки, пароізоляцію до них кріплять клеєм або двобічною стрічкою.
Не рекомендують монтувати паронепроникні плівки безперервним шаром поверх крокв, тому що це неодмінно призведе до утворення конденсату на їхній поверхні у верхній частині, де немає теплоізоляції.
Якщо плівка фольгована, то її укладають так, щоб відбивна фольгована поверхня була спрямована всередину будинку. Стики фольгованих плівок проклеюють фольгованим скотчем.
Андрій АНДРУШКО



Теги та ключові фрази
https, http, як правильно прибивати чорну мембрану, як кріпиться захиссна плівка під бляху на дах, я кі скоби потрібно на пльонку підах, що ліпше мембрана чи плівка під металочерепицю, як правильно гатягувати плівку на.кришу, монтаж гідроізоляційної плівки та капельника, Монтаж відбивної плівки для теплої підлоги, стрічка скотч із поліуретану
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.