Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
В Ірпені Київської області почали зводити перший у...
ВІМ-технології (будівельне інформаційне...
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Сауна як вона є
Облаштування підлоги
Будівництво сауни починають з облаштування підлоги. Найчастіше сауну споруджують по залізобетонному перекриттю або бетонній основі підлоги цокольного (підвального) поверху. Підлоги в парильні облаштовують із дощок або з керамічних плиток. Досвід показує, що звична дощана підлога дешевша, її легше зробити, але вона недовговічна. Через кілька років експлуатації дощану підлогу доведеться замінити. Підвищена температура і вологість (при сухій парі підлогу однаково доведеться мити й очищати від забруднень) сприяють процесам гниття і появі неприємного запаху в парильні. Кращий варіант – облицювати підлогу керамічною плиткою. Простота догляду, гігієнічність, довговічність компенсують витрати на неї. Щоправда, кахельна підлога холодна, тому на неї доводиться укладати знімні дерев'яні рейкові ґрати.
Для утеплення підлоги краще застосувати мінераловатні жорсткі або напівтверді плити, такі як «Paroc», «Rockwool», «Isover» тощо. Потім плити утеплювача закривають звичайною поліетиленовою плівкою й укладають цементно-піщаний розчин марки не нижче М150, товщиною 50 мм. Після набору міцності по сухій стяжці монтують клеєну або фарбувальну гідроізоляцію. Після цього укладають на підлогу керамічну плитку на водостійкий плитковий клей з ухилом 1–2% до трапу, який монтують біля стіни, де стоїть піч-кам'янка. Потім шви заповнюють затиранням для швів під колір плитки. Слід передбачити гідроізоляцію бетонної підлоги від дерев'яних елементів будівлі.
Монтаж каркаса сауни
Якщо приміщення заздалегідь спроектоване під сауну, то всі елементи каркаса кріплять до стін. Якщо розміри парильні менші за розміри приміщення, то два боки кріплять до стіни, а під два інших боки по кутах майбутніх стін ставлять вертикальні стійки, які зв'язують з іншими частинами каркаса горизонтальними зв'язками. Каркас виготовляють зі соснового бруса розмірами 50х50 і 50х100 мм.
Є два способи облаштування каркаса сауни: складають каркас за місцем з окремих елементів або окремо на рівній поверхні виготовляють стінові панелі, а потім із них збирають каркас.
Розглянемо, як збирають каркас сауни першим способом.
Починають монтаж із нижньої обв'язки, яка складається з чотирьох брусків перерізом 50х50 мм. Обв'язку укладають на місце остаточного монтажу сауни, вивіряють геометричні розміри і горизонтальне положення рулеткою. Рулон пергаміну, який використовують як зовнішній термоізолятор, розкочують зверху вниз по стіні з напуском 10 см і злегка фіксують у кількох точках великими кнопками або цвяхами (по дерев'яних корках, вставлених у заздалегідь висвердлені в стіні отвори). Вертикальні стійки починають встановлювати з одного із задніх кутів. Кут зав'язують із двох брусків 50х50 і 50х100 мм, стійки між собою кріплять цвяхами завдовжки 80 мм з кроком 40–50 см.
Змонтований каркас сауни
Отвір для кріплення стійок свердлять у стіні крізь пергамін по проведених крейдою рисках із кроком 50–70 см і заповнюють дерев'яними корками. Кутові стійки між собою зв'язують верхньою обв’язкою (бруском 50х50 мм). Ще два бруски каркаса встановлюють горизонтально на рівні полиць, які згодом будуть кріпитися до цих брусків. Рівень горизонтальної обв'язки залежатиме від габаритів кам'янки.
У каркасі стін визначають місце для дверей і встановлюють дві стійки 50х100 мм для дверної коробки, а також горизонтальну перемичку над нею для кріплення вагонки. За допомогою шурупів фіксують дверну коробку між стійками. При цьому бік із завісами виставляють по рівню у двох площинах, а протилежний бік – по щільному притвору (дверне полотно після підгонки коробки знімають із завісів і забирають, щоб не пошкодити).
Утеплення стін сауни мінераловатними плитами
По верхній обв'язці стін кріплять стельові бруски. Якщо висота сауни відповідає висоті приміщення, де її встановлюють, то попередньо до стелі кріплять пергамін. Якщо стеля приміщення вища від стелі сауни, то встановлюють стельові бруски перпендикулярно до обшивки вагонкою. Із зовнішнього боку каркас обшивають дошками зі сосни або модрини, поєднуючи їх у шпунт або внапуск. Щоб зробити каркас стійкішим, дошки розташовують горизонтально.
Вентиляція
Для виготовлення каркаса полиць використовують бруски з мінімальним перерізом 40х80 мм. Верхню полицю зазвичай роблять шириною 70 см і довжиною 180 см. Нижню полицю – 40–50 см. Верхню полицю в сауні встановлюють на висоті 105–110 см від підлоги. При висоті сауни 200–210 см цього достатньо, щоб сидіти. Нижню полицю кріплять на висоті 65–70 см від підлоги. Верхня полиця має бути розташована вище за нижню на 40–45 см, щоб за необхідності на ній зручно було сидіти. У маленькій сауні можна встановити полиці та стелю нижче на 10 см, але висота великої сауни має становити 210 см. Таким чином, висоти двох ярусів полиць і стелі чітко визначені та взаємопов'язані. Якщо підняти в сауні стелю вище – погіршаться умови на висоті полиць і збільшиться інтенсивність вентиляції, що може створити труднощі для прогрівання.
Дров'яна металева піч-кам'янка складається з корпусу, димаря і кам'янки. Піч зварюють з листової сталі товщиною 4–5 мм. Дрова спалюють на колосникових ґратах. Для кам'янки підбирають бруківку вулканічного походження. Маса каменів має становити 6–7 кг на 1 м3 парилки. Кам'янку для накопичення тепла від спалювання дров розміщують у верхній частині печі.
Сауна у ванній кімнаті
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну
Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки
Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.
Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа
«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.