Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

7884
01.08.2011р. |
Будувати з проектом чи без?
Вартість архітектурного проекту складає 5-10% від вартості будівництва. Проект дизайну інтер'єру слід замовляти і оплачувати окремо. Архітектор також здійснюватиме авторський нагляд на усіх стадіях зведення будинку, аби кінцевий результат відповідав задуманій ідеї. Це досить серйозний і відповідальний етап роботи, що займає значну кількість часу. Весь процес створення якісного робочого проекту будинку і облаштування прилеглої до нього території займає два-три місяці.

Тому починати проектування краще восени, щоб за зиму виконати усі необхідні розрахунки, і до початку будівельного сезону бути готовим приступити до будівництва. Будівництво за індивідуальним проектом є найбільш правильним рішенням. Це дасть можливість побудувати саме такийбудинок, про який ви мріяли.

Які будинки будувати ?

Двоповерхові або одноповерхові будинки з мансардою - найекономічніші за площею, експлуатацією і будівельними витратами. Можна скористатися типовим проектом (що включає архітектурну, будівельну й інженерні частини). Але тут є свої переваги і недоліки. Будь-який типовий проект розрахований на певні матеріали, конструкції, кліматичні та геологічні умови, рельєф місцевості тощо. Тому його обов'язково доведеться пристосовувати до вашого окремого випадку, вносячи зміни, а можливо, і повністю переробляти.

На відміну від індивідуального проекту у типовому не враховані особливості, пов'язані з потребами конкретної сім'ї. Якщотиповий проект загалом влаштовує, але ви хочете, наприклад, трохи збільшити вітальню, встановити тут камін, побудувати додатковий санвузол тощо, тоді ці, на перший погляд, невеликі зміни призводять до перегляду розмірів, вузлів, розрахунків розподілу навантажень, нових рішень у розведенні інженерних комунікацій тощо. А це додаткові фінансові витрати.

В результаті будинок не коштуватиме дешевше, ніж запроектований індивідуально. Тому будувати за індивідуальним проектом, звертаючись до фірми, що має багаторічний досвід у проектуванні житла, або практикуючого архітектора, все-таки доцільніше.

Говорячи про переваги типового проекту, варто відзначити, що незначне його доопрацювання з урахуванням ваших потреб обійдеться набагато дешевше, ніж повна його розробка. Також важливо врахувати і той факт, що будинки, споруджені за такими проектами, будувалися неодноразово. Тому в процесі будівництві і експлуатації серйозні дефекти навряд чи будуть виявлені.

Сьогодні багато індивідуальних будинків будують за типовими проектами з різних елементів заводського збирання з використанням спеціальних технологій, що забезпечують швидке зведення на будівельному майданчику. Погоджуючись на будівництво такого будинку, терміни будівництва значно скорочуються. При зламаному по периметру плану збільшуються довжина зовнішніх стін, будівельні й експлуатаційні витрати.

Сьогодні котеджі будують в основному площею, що не перевищує 300 м2. У таких будинках зазвичай 3 спальні, 2-3 санвузли, кухня-їдальня з висотою стелі у 1,5-2 рази більшою, ніж у житлових кімнатах. Більшість з них мають камінні зали, більярдні, сауни, басейни. Щоб вибрати для себе відповідну поверховість будинку, потрібно порівняти переваги і недоліки будинків різної поверховості.

Простота рішення

Одноповерховий будинок, завдяки простоті конструктивного рішення, легко будувати. Розташування всіх приміщень на одному рівні забезпечує хороший взаємозв'язок між ними. Проте при численній сім'ї і, відповідно, необхідності більшої кількості житлових кімнат, будинок займатиме багато місця на ділянці. Також ускладниться його планування: важко буде досягти зручного взаємозв'язку між приміщеннями, з'являться додаткові довгі коридори. Двоповерхові або одноповерхові будинки з мансардою економічніші за площею, в експлуатації і будівельними витратами. При тій же кількості приміщень, що і у одноповерхових, вони дають змогу скоротити площу під будинок на 30-40%, а значить, зменшити довжину фундаментів, скоротити витрати на інженерні комунікації. Будинок повинен бути не тільки зручний, але і красивий зовні і всередині. Чудово, коли він органічно вписується у навколишній пейзаж.

Зовнішній вигляд, будівельні і експлуатаційні витрати безпосередньо залежать від конфігурації будівлі. При зламаному по периметру плані, великій кількості виступів, збільшується площа зовнішніх стін, зростають тепловтрати. Поряд з цим, для зведення стін потрібно більшу кількість будівельних матеріалів. Тому найекономічнішим буде будинок квадратний, без будь-яких зламів і надмірностей.

Будівництво на складному рельєфі обійдеться значно дорожче, ніж на рівнині. Однак майбутній будинок має всі шанси мати цікавіше планування і виразніший зовнішній вигляд.

Незалежно від того, чи будете ви замовляти проект у архітектора, чи спробуєте власні сили, вам необхідно знати прості прописні планувальні істини.

Внутрішнє планування, кількість житлових й інших приміщень залежить від кількості членів сім'ї, їхнього віку, взаємин і звичок. При виборі планування будинку потрібно постаратися створити максимум зручностей для всіх його жителів, дотримуючись певного взаємозв'язку приміщень, тобто функціонального зонування. Зазвичай будинок умовно ділять на житлову і підсобну (нежитлову) зони.

Житлова включає: спальні, дитячі, вітальню, їдальню, кабінет, веранду, кімнати для гостей тощо. У підсобну зону входять передпокій, кухня, санвузли, комори, гараж, майстерня, котельня та інші приміщення.

Передпокій створює перше враження про житло. Тому краще, коли він світлий і великий.

Кухню сьогодні все частіше об'єднують з їдальнею. Її візуально ділять на дві зони: для приготування їжі, де розміщують кухонне обладнання, і обідню зону, де встановлено стіл, стільці, диван тощо. Її площа у сучасних заміських будинках не менша 10-18 м2. Вікна кухні слід орієнтувати на північну, північно-західну або північно-східну сторони горизонту. Вона повинна бути зручно пов'язана з городом і підвалом.

Спальня. У кожного члена сім'ї має бути постійне спальне місце, а краще - окрема кімната. Спальні можуть бути будь-якого розміру, який залежить від кількості спальних місць. Її мінімальна площа на одну людину - не менше 8 м2, на двох - не менше 10 - 12 м2. Спальні не проектують прохідними. Пропорції їх, як правило, більш подовжені, ніж загальних кімнат. Проте глибина не повинна перевищувати її подвійної ширини. Краща орієнтація вікон - на схід і південь.

Кабінет часто слугує кімнатою для занять і ділових переговорів. Розташовувати його слід поблизу зовнішнього входу і загальної кімнати. Прийнятна орієнтація вікон кабінету – на схід чи захід.

Дитяча. Найкраще місце для дитячої кімнати - недалеко від загальної кімнати і спалень. На ділянці з ухилом її можна спланувати у цокольному поверсі будинку з виходом у сад з орієнтацією на південну сторону горизонту, а в будинку, що має мансардний поверх, – на мансарді.

Санітарні вузли зазвичай передбачено біля спалень, кухні та кімнат денного перебування. Якщо у будинку спальні розташовані на другому поверсі, то, відповідно, там необхідно облаштувати ванну кімнату. Площа ванної залежить від розміру устаткування і необхідних вільних проходів. Добре, коли будинок вдасться під’єднати до центральної водопровідної та каналізаційної систем.

Коридор. Слід уникати довгих коридорів. Їхня ширина повинна давати змогу без зусиль розходитися при зустрічі. Вона залежить від того, чи розташовані приміщення з одного або двох боків, від напрямку відчинення дверей та інтенсивності руху.

Підвал. Якщо у будинку передбачено підвал, то в ньому можна розмістити котельню, вузол управління інженерним устаткуванням будинку, баню-сауну, майстерню, господарські комори, гараж тощо. Розміщення у підвалі приміщень для тривалого перебування людини шкідливо для здоров'я. Зовнішні стіни підвалів повинні бути заглиблені нижче за глибину промерзання і захищені від вологи ізоляцією. Слід також забезпечити витяжку із суміжних приміщень. Крім витяжки у стелі, необхідний захищений від утворення конденсату припливний канал підлоги.

 

Теги та ключові фрази
чи можна будувати будинок без проекту, чи можна будувати хату не за проектом, проект будинку з мансардою і підвалом, проекти одноповерхових будинків 6м на 9м, як побудувати підсобне приміщення на приватній ділянці, Хочу на стрoйти GООgIе не можу завантажити, проекти одноповерхових будівель львівщини, дім з мансардою як побудувати, Проекти одноповерхових будинків розміром 9 на 10 м2, проекти будинків з мансардою фото


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
04.06.2020р.

Мінрегіон розробив та оприлюднив новий законопроект про реновації застарілого житла «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

30.11.2023р.

Новітні технології у будівництві - майбутнє будівельноі галузі

Незважаючи на технічний прогрес, будівельні компанії нерідко покладаються на електронні таблиці, ручне введення даних і оформлення документів. Низькі ІТ-бюджети і брак часу на навчання призводять до ускладнень при впровадженні нових методів і технологій.

02.06.2022р.

Будівництво за 60 днів: в Україні зводитимуть експрес-будинки для тих,...

Академія будівництва України планує реалізацію проєкту швидкого зведення житла у форматі восьмиквартирних будинків для українців, які втратили житло.

24.04.2019р.

Модная дача за 10 дней – это реальность

Дачные домики, оставшиеся в наследство от дедушек, постепенно приходят в негодность. Маленькие, неудобные, построенные по старым технологиям и вжатые в жесткие правила советских нормативов, они давно ничего, кроме раздражения и постоянных расходов на ремонт, не вызывают. Юниконт модуль предлагает радикальное решение – абсолютно новая дача по персональному проекту всего за 10 дней.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.