Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...
SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...
Кондиціонер, який завжди вважався найкращим порятунком від літньої спеки щороку стає все більшою розкішшю. Ціни на енергоносії зростають і прохолода влітку коштує власникам кондиціонерів дуже дорого. Але відмовлятися від комфорту не бажає ніхто. Зрештою, робити цього і не потрібно. Варто лише обрати економніший спосіб захисту власної домівки від спекотного сонця. Тим більше, що сучасний ринок пропонує достатньо сонцезахисних конструкцій за доступними цінами.
Енергозбережне скло
На сучасному ринку є багато компаній, які пропонують захистити власну домівку від сонця за допомогою спеціальних вікон. Йдеться про світлопрозорі конструкції, склопакети з так званого енергозбережного скла, яке відбиває теплову енергію й захищає від проникнення ультрафіолетових променів. Переваги таких склопакетів у тому, що вони достатньо легкі, адже складаються із двох елементів: звичайного скла та скла із покриттям.
Енергозбережне скло буває двох видів: із твердим та м’яким нанесенням. Якщо у першому випадку при виробництві такого скла при температурі понад 600 ºС у склянну масу спеціальним електромагнітним способом додають оксиди металів, що проникають у структуру скла й слугують хорошим бар’єром для сонячного тепла й ультрафіолету, то м’який спосіб передбачає нанесення шарів оксидів металу уже на готове скло. Як стверджують фахівці, скло з м'яким покриттям має кращі енергозбережні властивості. Воно прозоре, добре пропускає сонячне світло й відбиває теплове випромінювання, але більш схильне до механічних пошкоджень, аніж скло твердого виробництва.
Найпопулярнішими виробниками енергозбережного скла на сьогодні є «Pilkington», «Saint-Gobain» та «Guardian». Українські компанії, які виготовляють склопакети, отримують товари цих виробників завдяки прямому постачанню безпосередньо з виробництва. Покупцеві варто порадити лише одне – запитувати сертифікати якості.
Ролети
Захисні ролети - це полотно з ламелей (профілів). Полотно рухається вгору-вниз по напрямних і згортається в рулон, намотуючись на вал, який розміщений у захисному коробі. Варіанти керування ролетами можна поділити на дві групи — ручне й автоматичне, або механічне й електричне. Механічне або ручне керування налічує цілий ряд механізмів, таких як: стрічкове керування, тросиковий редуктор, кардан, інерційний механізм. Так або інакше, всі пристрої механічного керування сталевими ролетами потребують прикладання певних фізичних зусиль, що і відрізняє його від керування автоматичного. Ролети із ручним керуванням виправдані для квартир та житлових будинків, тоді як механічні - ідеальний варіант для офісів.
Окрім ручних та механічних, розрізняють також тканинні та захисні ролети. Тканинні ролети поділяють на два види: відкриті і закриті (касети). Найпростіші ролети – відкриті: полотно просто намотується на валик. Такі ролети виглядають стильно і можуть бути родзинкою дизайну приміщення. Саме полотно, як правило, виготовлене із тканини: натуральна бавовна і льон, рідше інші матеріали. Зрештою, натуральні тканини краще захищають від сонця, аніж синтетичні. І хоча другі – дешевші, обирати вартість свого комфорту лише вам. Тканинні ролети у ванній кімнаті, кухні чи зимовому саду – це гігієнічно і просто, в дитячій кімнаті – яскраво і красиво, в офісі - стильно.
Натомість, основною функцією захисних ролет є саме захист. Вони не псують зовнішнього вигляду будівлі, адже удень можуть бути підняті. А якщо правильно підібрати колірну гаму – захисні ролети можуть навіть вносити свій колорит в архітектурний ансамбль будинку. Окрім того, такі ролети не пропускають шуму та зберігають тепло в приміщенні. Звісно, їх доцільніше використовувати для офісів та магазинів, тоді як тканинні – у квартирах та заміських будинках.
Жалюзі
Структура та види
Жалюзі бувають вертикальні і горизонтальні. Основний елемент усіх жалюзі - ламелі, тобто смужки матеріалу (тканини, пластику, металу, дерева). На вертикальних жалюзі вони розташовані вертикально, на горизонтальних, відповідно, - горизонтально. Вертикальні жалюзі складаються з таких основних елементів: карниза, бігунків, важків, сполучного ланцюжка, ланцюжка керування і мотузки керування.
Карниз - несуча частина, до якої кріплять ламелі. Зазвичай, його роблять з алюмінію. Рідко трапляються пластикові карнизи, але вони можуть погнутися під вагою ламелей, а деталі, що знаходяться усередині, з часом деформують пластик. Бігунки - пристрої, які з одного боку кріпляться до карниза і пересуваються ним, а з іншого - на них підвішують ламелі. Саме від якості бігунків, в першу чергу, залежить безперебійна робота механізму вертикальних жалюзі. Купуючи жалюзі, уважно оглядайте усі деталі, оскільки навіть незначний брак може порушити плавний рух ламелей, і тоді жалюзі будуть постійно заїдати, погано рухатимуться і дуже скоро взагалі можуть зламатися.
Важки – їх монтують у нижню частину ламелей, щоб вони не гойдалися від вітру і висіли рівно. Сполучний ланцюжок сполучає ламелі внизу. Як правило, тканинні ламелі сполучають пластиковим ланцюжком. Виробники запевняють, що ці ланцюжки дуже міцні.
Ланцюжок керування, що висить збоку карниза і повертає ламелі на 180°, теж здебільшого пластикові. Є ще мотузка керування - нею приводять у рух ламелі. Жалюзі бувають тканинними, пластиковими, дерев’яними і металевими. Якщо металеві жалюзі у житлових приміщення практично не використовують, то дерев’яні – свідчення розкоші. З усіх видів саме дерев’яні жалюзі є найдорожчими.
Як обирати
Хорошу репутацію має ізраїльська і голландська продукція. Хоча і ціна її, природно, вища. Але за якість не гріх і заплатити. Тому, замовляючи жалюзі, поцікавтеся, де виготовлені комплектуючі, і не спокушайтеся дешевими цінами - скупий платить двічі.
Перш, ніж купувати жалюзі, слід продумати кілька важливих нюансів:
Звісно, жалюзі не забезпечать приємної прохолоди в кімнаті, якщо на вулиці за тридцять. Тому світові виробники взялися створювати максимально ефективні жалюзі, які давали б змогу захищати приміщення від ультрафіолету якйнайкраще. Так, чеськая фірма «Isotra» пропонує рішення спеціально для пластикових вікон – жалюзі «Isolite». Їхня особливість в тому, що їх ставлять на кожну стулку, впритул до скла. Біле полотно цих жалюзі відбиває сонячне світло ще до того, як воно встигло нагріти приміщення. За словами виробників, температура в приміщенні в сонячний день може знизитися на 2-4С.
Бельгійська фірма «SunShield» винайшла унікальне, технічно складне рішення для скляних куполів, фасадів, зимових садів та інших похилих поверхонь засклення. На перший погляд, їх рішення нагадує звичайні горизонтальні жалюзі, але відмінність у тому, що ці жалюзі кріплять на будь-якій похилій поверхні, під будь-яким кутом. Але найдалі пішли практичні німці. Вони вирішили розміщувати жалюзі не всередині приміщення, а зовні, і створили так звані «рафштори» - зовнішні жалюзі. Їх монтують у зовнішніх віконних прорізах і вони відбивають сонячні промені ще до того, як вони проникли в приміщення. В німецьких і австрійських містах вони дуже популярні – коштують недешево, але доволі швидко окуповуються.
Сонцезахисна плівка
Анна Казимир, менеджер із роботи з клієнтами компанії «FENSTER», про переваги та недоліки сонцезахисних плівок
Найсучасніша форма захисту від дії сонячного випромінювання, застосовувана на віконному склі, - це сонцезахисна плівка. Більшість із них затримують ультрафіолет майже на 99%, а інфрачервоне (теплове) випромінювання - на 40-80%.
Сучасна технологія дає змогу відбивати значну кількість сонячної енергії без втрат оптичної видимості. У разі розбивання скла віконна плівка забезпечує безпеку, утримуючи скло в рамі й не даючи йому розсипатися. За необхідності досягнення більшої міцності використовують міцнішу броньовану сонцезахисну плівку.
Сонцезахисну тонувальну плівку сьогодні пропонують у різних колірних відтінках та із різним ступенем затемнення. Сучасну сонцезахисну віконну плівку виготовляють за новітніми технологіями. Вона поліпшує зовнішній вигляд будинку, роблячи його більш сучасним й індивідуальним.
Сонцезахисні плівки встановленні на звичайне скло, доповнюють його такими якостями: по-перше, до 80% послаблюють сонячну енергію та забезпечують односторонню видимість. Такі плівки зберігають в приміщенні прохолоду влітку та тепло взимку; забезпечують захист від шкідливого ультрафіолетового випромінювання та захист меблів та інтер’єру приміщення від вигоряння. Сонцезахисні плівки є не горючими, не токсичними та відповідають високим екологічним вимогам. Вони забезпечують більш тривале запобігання руйнації віконного скла при дуже високій температурі, що сповільнює розповсюдження вогню, забезпечуючи тим самим тривалішу безпеку людей при пожежі. Щобільше, такі плівки навіть захищають від промислового шпіонажу – знімання звукових коливань зі скла спеціальною апаратурою.
Недоліком усіх раніше використовуваних теплозахисних плівок було те, що вони затримували не тільки інфрачервоні промені, а й видиме світло. Освітленість приміщення погіршувалась. Особливістю, характерною лише для багатошарових плівок, які ми пропонуємо, з використанням спеціально підібраних металів для напилювання є те, що вони практично не погіршують проходження видимого світла. Так, тонування вікон в офісі або квартирі виконується за допомогою спеціальних тонувальних плівок - дуже тонких полімерних плівок, що мають унікальні властивості. Залежно від хімічного складу та конструкції тонувальні плівки можуть надавати вікнам додаткової міцності і стійкості до ударів, навіть захищати від куль і вибухів. Останні використовують у спеціальних захисних конструкціях, таких як скління кас в банках, вітрин магазинів і т. д.
Щодо цінового діапазону на сонцезахисні плівки, то вартість справді є різною. Але тонувальна плівка економ-класу - це не обов'язково погана плівка. Тонувальні плівки середнього цінового діапазону містять як мінімум один шар металізованого поліестера. Залежно від використовуваного для металізації металу, тонувальна плівка може коштувати дорожче або дешевше. Так, плівка, металізована алюмінієм, більш доступна, оскільки технологія нанесення алюмінію менш складна, ніж, наприклад, технологія нанесення хрому або золота. Тонувальна плівка преміум-класу містить від одного до трьох металізованих дорогими металами шарів, що забезпечує найвищий ступінь пропущення видимого світла при хорошому захисті від УФ-променів і теплового випромінювання. Наявність кількох металізованих шарів робить плівку дзеркальною й дає змогу сховати від сторонніх очей особисте життя й простір.
Наталя БРОДСЬКА
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
В процессе обустройства собственного жилья, очень важно помнить и о помещениях в вашем доме с особым назначением. Вы уже наверное догадались, что речь о ванной комнате и санузле. Данные помещения отличается повышенной влажностью и температурой. двери для ванной следует выбирать учитывая много факторов, в том числе стоит помнить о том, что данное помещение довольно часто используют, поэтому дверное полотно будут часто задействовать.
Як підібрати вхідні та міжкімнатні двері по дизайну
Наскільки важливими в інтер’єрі вашого помешкання є двері? Просто зараз оцініть, чи подобається вам їхній вигляд, чи підкреслюють вони настрій, який панує у тій чи іншій кімнаті, чи достатньо вони функціональні та практичні. Якщо ваша оцінка вам не сподобалася, а, уявивши кімнату без дверей, ви подумали, що так вона матиме кращий вигляд, не поспішайте повністю відмовитися від них (особливо, якщо це вхід у житло). Вам просто потрібні інші двері.
Папа Карло или Пан Ясень – какие межкомнатные двери лучше
Межкомнатные двери – важная конструктивная часть интерьера. Полотна способны не только дополнять стилистику, но и выделяться из общей гаммы, становясь ярким акцентом в комнате. Выбирая двери в помещение, хочется, чтобы они были не только стильными, но и долговечными.
Ворота Hörmann на страже имущества украинцев
В 1999 г. в Украине появилось представительство известного немецкого концерна Hörmann. Тогда застройщики и владельцы недвижимости узнали, что такое безупречное качество и продуманный дизайн.