Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
В Ірпені Київської області почали зводити перший у...
ВІМ-технології (будівельне інформаційне...
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Виникнення та розвиток скловиробництва
Скло становить собою рідину, що перебуває в застиглому стані. Скло – аморфна речовина, котра не має у твердому вигляді властивостей кристалічної речовини, не має власної точки плавлення, а переходи з рідкого стану у твердий і навпаки відбуваються у високій температурній зоні, яка зазвичай сягає 500º С.
Як конструкційний матеріал скло відоме людству з найдавніших часів, але в будівництві його масово почали застосовувати щойно наприкінці ХІХ ст. завдяки винаходу печі Сименса-Мартіна та промисловому виробництву соди. При виробництві скло витягали по вертикалі зі скловарної печі через прокатні вальці безперервною стрічкою в шахту охолодження, у верхній частині шахти його різали на окремі листи. Товщину скла при цьому регулювали зміною швидкості витягування.
Цей метод застосовують і донині, а скло, одержане цим методом, називають тягненим. Для виготовлення вітринних і дзеркальних шибок тягнене та прокатне листове скло піддають шліфуванню й поліруванню.
Крім звичайного прозорого, у будівництві застосовують спеціальне скло, пофарбоване в масі, та скло зі спеціальним покриттям, яке ще називають низькоемісійним склом.
Застосування низькоемісійного скла у конструкціях віконного й фасадного засклення дає змогу вирішити широкий спектр архітектурно-будівельних завдань. Визначальною ідеєю низькоемісійних технологій є напилювання на поверхню флоат-скла покриття з кольорових металів або напівпровідникових оксидів, яке містить вільні електрони.
За рахунок електропровідності й інтерференції, викликаних наявністю в покритті вільних електронів, таке скло забезпечує:
Напилювання можна наносити як на прозоре скло, так і на пофарбоване в масі.
Покриття і властивості скла
Залежно від функціонального призначення проектованого засклення, у ньому можуть бути застосовані два типи покриття, що принципово відрізняються за технологією нанесення.
Термозміцнене (гартоване) скло отримують у результаті гартування. Гартуванням називають процес термозміцнювання скла, заснований на специфіці його фізичних властивостей. Якщо скло нагріти так, щоб весь його об’єм мав однакову температуру (трохи вище 570º С), а потім швидко остудити, то його поверхня затвердне, тоді як внутрішній шар ще залишиться пластичним. При подальшому поступовому охолодженні затвердне й внутрішня частина. Таким чином, у результаті термічної обробки, що полягає у нагріванні скла до температури загартування й подальшому швидкому охолодженні, його зовнішні шари набувають стану сильного стиску, а внутрішні – стану розтягнення. У результаті в склі утвориться система напружень, що забезпечує його високу механічну і термічну міцність порівняно зі звичайним склом.
Критерії вибору
На сьогодні асортимент скла є надзвичайно широким, і тому, щоб зорієнтуватись і зробити правильний вибір, необхідно чітко уявляти собі, в яких умовах воно буде експлуатуватися. Так, не рекомендується використовувати тоноване скло, з коефіцієнтом пропускання нижче 50% для облицювального фасадного засклення, оскільки у спекотний сонячний день панелі з нього можуть нагріватися до температури 80-90º С і вище, а це створить великі температурні напруження, які можуть спричинити руйнування панелі. Тут необхідне застосування спеціальних гартованого, армованого і ламінованого скла. Крім того, спектральний склад освітлення, який сильно відрізняється від природного, згубно впливає на самопочуття людей. При великому ступені засклення люди, що перебувають усередині приміщення, втрачають відчуття часу, у них погіршується зір і т. п.
Скло частково відбиває, а частково поглинає світлові промені, які проникають усередину приміщення. Коефіцієнт світлопропускання скла: від 88% для звичайного полірованого скла до 19% для спеціального скла.
Поради щодо вибору
Завдяки покращенню якості скла, останнім часом почали робити склопакети великих розмірів. Скляні стіни офісних будинків з невеликою кількістю профілів дедалі частіше використовують для приватних котеджів, зимових садів та ін.
Природно, що кожен продуцент позиціонує свій товар як найкращий у своєму роді, але поряд із тим можна помітити величезну різницю. Тому головне – не розгубитися. Насамперед треба порівняти ціни і з’ясувати у виробника, що, власне, входить у ціну, який вид скла та які ущільнювачі стоять на вікнах, якими є фурнітура (ручки, запірний механізм), профіль, тепло-, звукопроникність, протиударна здатність. Маркування вікна має бути підтверджене сертифікатами і рекомендаціями.
Ціни
Ціну на склопакет визначає насамперед тип скла. Установка стандартного триплекса товщиною 9 мм. здорожчує ваш двокамерний склопакет на 25%. Тоноване скло збільшує вартість від 20 до 30%. Скло рефлект здорожчує склопакет на 40%.
Для розрахунку ціни склопакету необхідно знати точні розміри й товщину шибок.
Загалом середня вартість вікна, що не відкривається (глухого) – 2000 грн за м2; вартість поворотної, поворотно-відкидної частини – 2500 грн. за м2.
Варто знати! Іноді виробник, з метою зниження собівартості продукції, використовує скло гіршої якості, слабші ущільнювачі, комбінований профіль тощо.
Види скла у віконних конструкціях:
Листове – основний матеріал, що використовується для виготовлення скляних дверей, перегородок, душових кабін, дверцят шаф-купе тощо. Має товщину від 2 до 19 мм.
Захисне (багатошарове, триплекс або ламіноване скло) – складається з двох або більше шибок, склеєних між собою полімерною плівкою або ламінувальним розчином.
Гартоване – листове скло, піддане спеціальній термічній обробці, у результаті чого воно набуває поліпшених властивостей (міцність, термостійкість, безпека). Гартоване скло застосовують для засклення балконів і лоджій, для скляних дверей, вітрин магазинів, офісних перегородок, душових кабін тощо.
Армоване – листове скло, всередині якого паралельно поверхні покладена металева сітка зі скрученого або звареного хромованого чи нікельованого сталевого дроту. Його використовують в облаштуванні ліхтарів верхнього світла, перегородок з підвищеними вимогами безпеки й вогнестійкого засклення, огородження сходових маршів, балконів. Хвилясте армоване скло застосовують у покрівельних конструкціях. До цієї групи належить також триплекс.
Енергозбережне – скло з нанесеним на поверхню низькоемісійним оптичним покриттям, що забезпечує збереження тепла у приміщеннях. Рекомендується для приміщень із підвищеними вимогами до захисту від інфрачервоних променів.
Візерункове – найчастіше використовується для декорування елементів інтер’єру. Вироби мають підвищену стійкість до зовнішніх впливів і довговічність.
Що означає «склопакет»?
Склопакет – це система зі скла, розділеного дистанційною рамкою з кольорового металу, алюмінію або пластику, наповненою паропоглиначем. Зовні ця система з’єднана речовиною, яка забезпечує необхідну щільність конструкції. Ширина рамки, як правило, не перевищує 16 мм, однак що більша відстань між шибками, то краще поглинатимуться звуки.
Найпоширеніші види склопакетів – однокамерний (складається з двох шибок і дистанційної рамки) і двокамерний (складається з трьох шибок і двох дистанційних рамок). Герметично закритий простір між шибками наповнено благородним газом або повітрям. Використання аргону, криптону чи ксенону значно покращує теплові й акустичні властивості вікна. Всередині склопакета можна вмонтувати декоративну фрамугу довільного кольору чи шпоновану під дерево. Термоізоляція – важливий показник, який повинен забезпечити протиударні властивості, захищати від сонячного проміння і шуму.
При виготовленні склопакетів використовують скло різних типів.
Головні параметр склопакета:
Відповідно до держстандарту, прийнятого в Україні, склопакети мають товщину від 16 до 46 мм. Кількість і товщина шибок склопакета впливають на його тепло- та звукоізоляційні властивості.
Термоізоляція
Одним із визначальних показників якості вікна є параметр теплопровідності. Теплопровідність вікон повинна відповідати теплопроникності стін. Тому нема необхідності монтувати енергозбережні вікна у старих будинках, стіни яких недостатньо теплоізольовані.
Якщо вікна виходять на сонячний бік, то тут ключовим моментом у їх виборі стає можливість зниження небажаного нагрівання приміщення. Таку функцію виконують т. зв. «сонцезахисні» вікна. Для їх виробництва застосовують абсорбуюче скло, яке частково поглинає сонячне проміння. Воно забарвлене синім, сірим, зеленим або коричневим кольором. Деякі виробники пропонують також безбарвне рефлексійне скло, покрите шаром оксидів металів, який відбиває сонячне проміння.
Термоізоляційний склопакет значно знижує витрати тепла в приміщенні й дає змогу заощадити на обігріванні.
Двокамерний склопакет дає ще кращий ефект теплозбереження, але серед його недоліків слід назвати більшу вагу та нижчу пропускну здатність світла. Зате економія тепла колосальна.
Звукоізоляція
Властивість поглинання шумів, яка допомагає приглушувати сторонні звуки, що долинають ззовні, досягається завдяки товщині та масі скла. Склопакет формують зі скла різної товщини, що забезпечує поглинання звуків різної частоти.
Попит на вікна з високим показником акустичної ізоляції викликаний зростанням рівня шуму в довкіллі, особливо в урбаністичному середовищі. Про те, наскільки наше помешкання буде ізольоване від зовнішніх звуків, свідчить т. зв. показник звукопроникності Rw, який вимірюється у децибелах. Залежно від розташування будинку, варто вибирати вікна з відповідним показником Rw:
Найбільший вплив на показник Rw має тип скла: товщина склопакета, відстань між фрамугами склопакета, тип газонаповнення, а також пропорція висота–ширина скла. Не менш важливою для шумоізоляції вікна є система ущільнення стиків. Якісна віконна рама також може позитивно впливати на краще шумопоглинання.
Багато хто помилково вважає, що вікна з більшою кількістю камер мають кращі звукоізоляційні показники. Насправді це не так. Через виникнення резонансних явищ у тонких повітряних проміжках двокамерні склопакети не підвищують звукоізоляцію від транспортного та інших шумів порівняно з однокамерними склопакетами аналогічної ширини, а подекуди – навіть знижують. Тому для підвищення цього показника необхідно застосовувати склопакети з двома або більше шибками різної товщини. Бажано використовувати камери також різної ширини. Двокамерний склопакет із різними товщинами повітряних камер і шибок дає змогу знизити рівень шуму на 40 дБ, але однокамерний склопакет із шибками більшої товщини та максимально великою відстанню між ними ізолює приміщення від зовнішнього шуму ще краще.
Варто знати! Для покращення звукоізоляції вікон слід обирати конструкції не з більшою кількістю камер між шибками, а з різною товщиною скла. Що краще вікно захищає від шуму, то воно дорожче. Найпопулярніші профілі з дерева і ПВХ зі стандартними склопакетами й ущільнювачами гарантують Rw на рівні 28–32 дБ.
Варто знати! Якщо ви живете у приватному будинку або на першому поверсі багатоповерхівки, то придбайте протиударні вікна. Підраховано, що 40-50% спроб вдертися у приміщення через такі вікна закінчуються невдачею. Немає на 100% надійного способу уникнути крадіжки чи розбійного нападу, проте є чимало дієвих способів значно знизити такий ризик.
Протиударні вікна
Як свідчить статистика, найслабшою ланкою будинків і квартир є вікна та двері. Захистити помешкання вам допоможуть ґрати чи ролети, проте найкращий спосіб – сертифіковані вікна з протиударним склом.
Таке вікно обладнане армованим профілем найвищого рівня безпеки, підтвердженим сертифікатом, має спеціальне гартоване скло та ручку з ключем.
Для виготовлення таких склопакетів використовують скло, яке від сильного удару розпадається на дрібненькі уламки або тріскає, але не розсипається (запобігаючи в такий спосіб пораненню). Це т. зв. триплекс-скло, яке відзначається кращою гнучкістю і підвищеними звукоізоляційними властивостями.
Якщо шиба склопакета розіб’ється, то замінити її буде не так легко, як у старій дерев’яній рамі, адже склопакет – це єдина конструкція, і при пошкодженні однієї шибки необхідно замінити цілий склопакет. У такому разі слід звернутися по допомогу до представника фірми-виробника.
Варто знати! Щоб вікно зсередини не запотівало, його треба тримати трохи відхиленим.
Маркіян КУЛЬЧИЦЬКИЙ
Анастасія МЕЛЬНИЦЬКА, спеціаліст компанії «Єврогласс»:
– Питанню енергозбереження. нині приділяють особливу увагу через постійне здорожчання енергоносіїв. Це стосується економії не лише на опаленні і кондиціонуванні. а й оптимізації енерговитрат за допомогою нових виробів і технологій. Одне з ефективних рішень – встановлення мультифункційних склопакетів або заміна вже встановлених склоопакетів без заміни вікна на мультифункційні.
В усьому світі активно використовують мультифункціональне скло у складі склопакету, який забезпечує тепло взимку та прохолоду влітку.
Компанією «Глас Трьош» розроблено спеціальні мультифункціональні склопакети SILVERSTAR SELEKT для оптимального використання впродовж цілого року.
SILVERSTAR SELEKT – подвійний функціональний захист. Срібне напилення на склі створює бар’єр від втрати тепла з одного боку і максимально, на скільки це можливо, захищає від сонячної енергії (тепло сонця) з іншого. При скороченні витрат на обігрівання та охолодження приміщення комфорт зростає. Підраховано, що економія витрат на обігрівання приміщення, у якому встановлено вікна з мультифункціональними склопакетами SILVERSTAR SELEKT можне становити 50%.
Колодій Ірина Андріївна-директор пп "Катекс":
Фірма «КАТЕКС» пропонує візерункове, тоноване, матове, а також вітражне, меблеве скло. Крім того, тут ви можете не тільки обрати, але й одразу вирізати вибране вами скло. Також саме тут є широкий вибір скла для ф’юзингу і склоблоків.
Євген КРАМАРЕНКО, «Перша Універсальна Склонарізка», директор:
– На сьогодні євровікна практично витіснили з ужитку старі віконні конструкції. Та не завжди таке оновлення є доречним: якщо старе дерев’яне вікно залишається у хорошому стані або якщо ви, для прикладу, проживаєте в історичній частині міста, де взагалі заборонено вносити будь-які самовільні зміни у фасади будинків, зокрема, замінювати вікна на металопластикові. В такому разі можна поставити на силікон 4-міліметрове скло, а також ущільнити дерев’яну раму самоклейким гумовим ущільнювачем.
Що стосується склопакетів, то нині побутує думка, що оптимальним є використання двокамерних склопакетів. Проте насправді застосування однокамерних склопакетів з енергозбережним склом виявиться найвигіднішим за багатьма показниками. По-перше, це покращена теплоізоляція порівняно з двокамерним склопакетом зі звичайним склом. По-друге, такий однокамерний склопакет дешевший від двокамерного, причому, судячи з усього, різниця в ціні з часом збільшуватиметься. По-третє, однокамерний склопакет легший, а це означає менше навантаження на фурнітуру і, відповідно, довший термін її служби. Також ваші вікна взимку не запотіватимуть. Але як перевірити, чи замість енергозбережного склопакета вам, бува, не продали звичайного? Коли я замовляв собі вікна 5 років тому, зі мною трапилася саме така історія. Для перевірки не обов’язково мати спеціальний детектор, яким користуються на виробництвах склопакетів. Достатньо звичайної коробки сірників. Ліпше запалити сірник біля склопакета зсередини приміщення, коли вже трохи стемніє надворі. Якщо це однокамерний склопакет – у ньому, відповідно, є 2 скла, і ви бачитимете 4 вогники. Перший, третій і четвертий вогники будуть жовтого кольору, а ДРУГИЙ вогник від приміщення має досить помітно різнитися за кольором, а саме – мати легкий відтінок фіолетового. Тобто енергозбережне скло з боку приміщення має бути повернуте енергозбережним покриттям обов’язково всередину склопакету, бо інакше, з часом, його просто знищать мийні засоби. Тільки за таких умов ваш склопакет можна вважати енергозбережним.
З новинок: нещодавно було розроблено новий вид скла під назвою «Pilkington Activ». Завдяки спеціальному покриттю воно має здатність самоочищуватися. Під дією дощу та сонця скло саме змиває органічний бруд. Таке скло використовують там, де його важко мити, – наприклад, у будівлях із великими скляними фасадами.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
В процессе обустройства собственного жилья, очень важно помнить и о помещениях в вашем доме с особым назначением. Вы уже наверное догадались, что речь о ванной комнате и санузле. Данные помещения отличается повышенной влажностью и температурой. двери для ванной следует выбирать учитывая много факторов, в том числе стоит помнить о том, что данное помещение довольно часто используют, поэтому дверное полотно будут часто задействовать.
Як підібрати вхідні та міжкімнатні двері по дизайну
Наскільки важливими в інтер’єрі вашого помешкання є двері? Просто зараз оцініть, чи подобається вам їхній вигляд, чи підкреслюють вони настрій, який панує у тій чи іншій кімнаті, чи достатньо вони функціональні та практичні. Якщо ваша оцінка вам не сподобалася, а, уявивши кімнату без дверей, ви подумали, що так вона матиме кращий вигляд, не поспішайте повністю відмовитися від них (особливо, якщо це вхід у житло). Вам просто потрібні інші двері.
Папа Карло или Пан Ясень – какие межкомнатные двери лучше
Межкомнатные двери – важная конструктивная часть интерьера. Полотна способны не только дополнять стилистику, но и выделяться из общей гаммы, становясь ярким акцентом в комнате. Выбирая двери в помещение, хочется, чтобы они были не только стильными, но и долговечными.
Ворота Hörmann на страже имущества украинцев
В 1999 г. в Украине появилось представительство известного немецкого концерна Hörmann. Тогда застройщики и владельцы недвижимости узнали, что такое безупречное качество и продуманный дизайн.