Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

31729
30.08.2011р. |
Як купувати лінолеум
Нині лінолеум використовують для покриття підлоги майже у всіх приміщеннях, тому кожен хоче знайти для себе оптимальний варіант, пропонуємо кілька правил і порад, щодо придбання лінолеуму.

Основні види

Переважно лінолеум класифікується за сферою застосування: побутовий, напівкомерційний і комерційний.

Побутові покриття використовують для житлових приміщень, тобто з невеликим навантаженням. Такий лінолеум добре прикриває нерівності підлоги, є теплим і шумоізоляційним.

Напівкомерційні покриття - це лінолеум проміжної групи, який застосовують у приміщеннях зі середньою прохідністю. Сфера застосування – від квартири до готелю або офісу.

Комерційними є покриття для громадських приміщень (магазини, спортзали, офіси тощо), їх характеризують високі показники міцності і, відповідно, довгий термін служби.

Переваги лінолеуму полягають у його структурі, експлуатаційних якостях, різноманітності забарвлень і невисокій ціні. Завдяки своїм властивостям покриття відрізняється м’якістю і пружністю, що відрізняє його від усіх інших матеріалів. Лінолеум дуже стійкий до води, жиру й органічних розчинників. Але недоліком цього матеріалу є те, що з часом він втрачає насиченість кольору та жовтіє, а від важких меблів, або сильних ударів на ньому лишаються сліди.


Структура лінолеуму

Якщо виділяти основні види лінолеуму за матеріалом виготовлення, то їх два: синтетичний ПВХ (полівінілхлорид) і натуральний. ПВХ-лінолеум за структурою поділяється ще на два види: гомогенний і гетерогенний. При виборі покриття слід знати, що гомогенний лінолеум - це тонке покриття без основи, товщиною 1,5-0,3 мм. Його виготовляють із гранул ПВХ, вапна і барвників. Він рекомендується для приміщень, де при максимальних навантаженнях повинен зберігатися його первісний вигляд. Гетерогенний лінолеум складається з кількох шарів. Основа лінолеуму виконана з поліестеру, джуту, повсті, ПВХ. Гетерогенний лінолеум краще застосовувати для таких приміщень, де зовнішній вигляд має важливе значення.

За наявністю або відсутністю основи лінолеум буває таких видів: лінолеум на спіненій основі, на джутовій основі, на основі з повсті та безосновний лінолеум. Лінолеум на спіненій основі складається з чотирьох шарів: спінений вініл, потім шар скловолокна, який протистоїть деформуванню, далі ПВХ з друкованим рисунком і текстурою та прозорий шар з ПВХ товщиною від 0,1 до 0, 15 мм. Останній шар і забезпечує підвищену стійкість лінолеуму до стирання, подряпин і слідів від важких предметів. Лінолеум на джутовій основі складається з двох шарів: товста основа з натурального або синтетичного джуту чи повсті й верхній ПВХ-шар з друкованим рисунком або текстурою. Лінолеум досить добре зберігає тепло, проте він недовговічний. Лінолеум на основі з повсті – це полотно товщиною до 1,5 мм з однорідним рисунком, наклеєне на основу з натурального або синтетичного джуту чи повсті. Такий лінолеум м’який і пружний. Безосновний лінолеум виготовляють переважно з натуральних і синтетичних матеріалів, повсті, навіть із кори коркового дуба. Зазвичай покриття по всій товщині є однорідним, рисунок нанесений по усій товщині.

Товщина лінолеуму, ремонт і вибір лінолеуму Особливістю кожного виду лінолеуму є захисний шар. Товщина ПВХ покриттів коливається від 2 до 6 мм. Але необхідно звертати увагу не тільки на загальну товщину, але і на товщину захисного шару (від 0,15 до 0,8 мм), від якої залежить зносостійкість матеріалу, а, відповідно, і його довговічність. Чи потрібне вам покриття зі спеціальним захисним шаром, ви вирішуєте залежно від приміщення, для якого призначається лінолеум. Слід знати, що верхній лицьовий шар із полівінілхлориду, має пори (мікроскопічні ямки) та нерівності, непомітні для людського ока, ці пори накопичують бруд, що призводить до втрати гарного зовнішнього вигляду і труднощів відмивання. Нанесення захисного шару усуває всі нерівності, покриття стає гладшим. Також варто зауважити, що сучасні фарби і технології у виробництві лінолеуму не дають покриттю втрачати рисунок. Проте лінолеум слід захистити від прямих сонячних променів, інакше він може вицвісти.

Однією з найважливіших властивостей ПВХ-покриття є його безшумність. Якісно покладений лінолеум не створює жодного шуму під час ходіння по ньому.

Натуральний лінолеум є ідеальним варіантом для житлових приміщень, оскільки він гігієнічніший, тепліший і витриваліший, від синтетичного. Цей матеріал не пошкоджується при падінні на нього важких предметів, але водночас він є достатньо крихким, тож при перевезенні й укладанні потребує обережного ставлення. Натуральний лінолеум належить до важкозаймистих матеріалів, його можна використовувати для підлоги з підігрівом. До складу натурального лінолеуму входять лляна олія, смола, коркова мука, мука з деревини, вапно, натуральні барвники, джутова тканина. У процесі виробництва лінолеумну масу наносять на джут. У кінці виробництва лінолеум покривають захисним шаром із полімеру – єдиного штучного компонента у складі натурального лінолеуму. Особливістю натурального лінолеуму є специфічний запах лляної олії, але після настилання цей запах зникає. Лінолеум зберігає свої властивості упродовж 30-40 років, але щопівроку його треба натирати мастикою.


Де стелити?

Призначення є головним критерієм у виборі лінолеуму. Обов’язково слід враховувати ступінь прохідності у тому чи іншому приміщенні, а також навантаження на покриття.

Коридор, кухня

Для коридору та кухні як для приміщень з достатньо високою прохідністю рекомендують використовувати лінолеум загальною товщиною не менше 3 мм. Зверніть увагу на товщину верхнього захисного шару – вона повинна бути не меншою 0,25 мм. Перед тим як купувати лінолеум для цього приміщення, оцініть якість поверхні, на яку ви збираєтеся його стелити. Що рівнішою є поверхня, то тоншою має бути основа покриття. Ідеальним варіантом для цих приміщень є побутовий лінолеум на спіненій основі. Також можна використати дорожчий напівкомерційний лінолеум, який відзначається підвищенною міцністю.

Вітальня

Для вітальні – приміщення зі середнім рівнем прохідності – оптимальним варіантом є лінолеум загальною товщиною приблизно 1,5 мм. Товщина верхнього захисного шару може коливатися в межах 0,15 - 0,2 мм. У цьому приміщенні невелика ймовірність механічних пошкоджень, тому, крім побутового лінолеуму на спіненій основі, можна використовувати недорогий побутовий лінолеум на основі з поліестеру.

Ремонт: вибір лінолеуму Спальня

У спальні – приміщенні з помірною або низькою прохідністю – можна класти досить тонкий лінолеум, (товщина 1,2 - 1,5 мм). Оптимальним варіантом стане побутовий лінолеум на спіненій і на поліестеровій основі з верхнім захисним шаром 0,15-0,2 мм. Проте для цього приміщення варто використовувати натуральний лінолеум, оскільки він є екологічно чистим і міцним. Завдяки лляній олії цей матеріал має чудові бактерицидні властивості, які запобігають розмноженню мікроорганізмів.

Дитяча кімната

Для дитячої кімнати підійде лінолеум, не тонший 3 мм. Віншому випадку вам доведеться часто змінювати підлогові покриття, адже дитяча кімната вналежить до категорії приміщень зі середньою прохідністю й великою ймовірністю механічних пошкоджень. Тому в дитячу краще настелити побутовий лінолеум на спіненій основі або напівкомерційний лінолеум із захисним шаром від 0,25 мм. Але кращим варіантом для дитячої кімнати, як і для спальні, є натуральний лінолеум.

Офіси, сходи, громадські приміщення

Для офісів, сходів і громадських приміщень найкраще використовувати спеціальний комерційний лінолеум з потовщеним захисним шаром. Що вища прохідність приміщення, то більшою повинна бути товщина підлогового покриття. Якщо ж прохідність приміщення, де ви збираєтеся використовувати лінолеум, оцінюється як середня, то можна настелити напівкомерційний лінолеум.

Отже, при виборі лінолеуму дуже важливо визначити навантаження на підлогу в тому приміщенні, куди ви плануєте його стелити. Кольори лінолеуму повинні гармонійно вписуватись у інтер’єр. Крім цього треба розрахувати розміри потрібного шматка лінолеуму, враховуючи стіни і плінтуси: лінолеум повинен лягти на підлогу рівно і гарно.


На що звертати увагу

При купівлі лінолеуму простежте за тим, щоб його полотно за шириною збігалосьо з шириною кімнати, але за площею було більшим. Потім треба буде підганяти малюнок, прорізувати полотно на стиках (1-2 см) і по стінах. Якщо конфігуряція приміщення нестандартна, варто розрізати матеріал вже в магазині. Також при розрахунку беріть до уваги пороги, ніші під батареї.

Покриття варто купувати в магазинах, тобто в опалюваних приміщеннях, де зручно перевірити якість лінолеуму.

При огляді лінолеуму зверніть увагу на рівність поверхні. Якщо виявите нерівності, це означає, що матеріал бракований – ці нерівності при настиланні нікуди не зникнуть.

Якщо ви плануєте купувати однаковий лінолеум у кілька приміщень, його варто брати одним полотном.

Усередині рулону поліуретанового лінолеуму обов’язково повинна бути картонна бобіна.

Не можна складати полотно навпіл. Не приклеюйте до лицьового боку лінолеуму скотч. Оскільки на поверхні залишиться липкий слід, варто скручувати лінолеум лицьовим боком усередину. Якщо вже ви згорнули лінолеум лицьовим боком назовні, то слід обгорнути рулон папером або плівкою.

По можливості зразки лінолеуму слід переглядати у тому приміщенні, де будете його стелити, оскільки треба точно підібрати колір і тон, який пасуватиме до загального інтер’єру.

Купуйте лінолеум однієї партії, – різні партії відрізняються за кольором, навіть, якщо артикули повністю збігаються.

Визначити якість лінолеуму споживач може самостійно, звернувши увагу на масу і щільність. Кращим є важчий лінолеум (висока щільність забезпечується більшою концентрацією ПВХ). Він не рветься і не продавлюється.

Якісний лінолеум не має різкого запаху. У нього відсутній жирний блиск.

Дизайнерські рішення хорошого лінолеуму мають яскраві тони, візерунок виглядає натурально і чітко. Виробники якісного лінолеуму завжди ставлять на виробі свій логотип.


  Дар’я БУРА  


КОМЕНТАРІ

Юрій, продавець гіпермаркету «Епіцентр»:

Перед тим, як купувати лінолеум, варто насамперед визначитися з місцем його укладання. Для кожного з видів цього матеріалу є своє призначення. Побутовий лінолеум стелять у житловому приміщенні. Він буває з основою і без основи, з захисним шаром 0,15-0,3 мм. Перевага побутового лінолеуму - повстяна основа. Напівкомерційний лінолеум використовують у коридорах квартир, а також у тих приміщеннях, де є навантаження на підлогу. Його перевага полягає у захисному шарі товщиною 0,4-0,8 мм. Комерційний лінолеум із захисним шаром 1,5-2,5 мм використовують у тих приміщеннях, де найбільше навантаження на підлогу. Що більший захисний шар, то довше прослужить лінолеум.

 

Микола, виконроб:

Є кілька правил, на які треба звертати увагу безпосередньо при купівлі покриття. Полотно лінолеуму за шириною має збігатися з шириною кімнати, проте за площею воно повинно бути більшим, оскільки його доведеться підганяти на стиках і по стінах. Купуючи лінолеум, треба його розгорнути і перевірити, чи немає на поверхні хвиль, горбів і ділянок з відшаруванням верхнього шару, - це брак, такий лінолеум купувати не можна, адже ці нерівності не згладяться. Усередині рулону поліуретанового лінолеуму обов’язково повинна бути картонна бобіна, що не дає загинатись краям полотнища. Не можна складати лінолеум навпіл, краще згортати його лицьовим боком усередину, щоб не пошкодився малюнок і не поламався матеріал. А також, звичайно, слід ретельно підібрати такий лінолеум, щоб він гармонійно та доречно виглядав у інтер’єрі приміщення, де буде постелений.


Наталія, споживач, постелила лінолеум:

Мені потрібен був лінолеум на кухню, тобто у приміщення, де великого навантаження на підлогу немає, але прохідність достатньо висока. За порадами спеціалістів, я обрала лінолеум загальною товщиною 3 мм. У мене на кухні була нерівна підлога, тож довелося вирівняти основу, адже стелити лінолеум на нерівну поверхню не бажано. Оскільки у спеціалізованих магазинах дуже широкий вибір рисунків і кольорів, то головне – не помилитися з вибором. Обраний лінолеум повинен якнайкраще вписуватись у загальний інтер’єр. Також одним із головних моментів під час вибору лінолеуму є те, що його бажано купувати у спеціалізованих магазинах, де консультанти дадуть вам відповідь на всі ваші питання.

 

Теги та ключові фрази
Лiнолеум для витальнi не вредний, фото линолеума в эпицентре в николаеве, цены на линолиум в эпицентре в запорожье, як виміряти линолиум, цена линолеума в эпицентре, войлок під лінолеумом, какие лутше купить линолиум в г запорожье, лінолеум з малюнком купити тернопіль, линолеум цена анжио, Що таке полукоммерческий линолеум
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.