Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

28765
05.09.2011р. |
Утеплення помешкання зсередини
Одна зі складових умов комфортного проживання - температура. Добре, коли помешкання взимку зберігає тепло, а влітку захищає від спеки. Іноді стін з каменю чи бетону недостатньо - вони не забезпечують теплоізоляції, яка б відповідала сучасним будівельним нормам і потребам.

Теплоізоляція має багато переваг, серед яких істотне зменшення витрат на опалення, зниження потужності приладів для обігріву. Це призводить до суттєвого заощадження коштів - більш ніж удвічі! Саме тому виникає потреба утеплення будівель і створення сучасних теплоізольованих стін.

Зроблене один раз комплексне утеплення будинку дасть змогу у кілька разів скоротити витрати на енергоносії. Слід пам'ятати, що утеплення будівель проводиться згідно зі СНіПом 23-02-2003 «Тепловий захист будівель», у якому чітко регламентуються вимоги до рівня теплозахисту конструкцій будинку чи квартири. Також слід враховувати, що діюче законодавствво забороняє використовувати матеріали з терміном експлуатації менше 25 років.

Схематичний малюнок для порівняння
Стіна без утеплення Стіна, утеплена зсередини
стіна без утеплення стіна, утеплена зсередини
Якщо стіна містить вологу, то в точці, де температура становить 0ºС, вона перетвориться на лід. Лід розширюється і руйнує помешкання. Не утеплена зсередини стіна втрачає до 80% тепла з приміщення. Тому всередині буде досить прохолодно, всупереч обігрівачам, які працюють на повну потужність. Коли споруда утеплена зсередини, нульова температура перебуває на внутрішній межі стіни та утеплювача. При такому способі теплоізольована стіна частково виконує функцію генератора, компенсуючи різкі зміни температури всередині приміщення.


Вибір матеріалу

Теплоізолюючи будинок зсередини, необхідно приділяти увагу правильному підбору матеріалів і застосованих при цьому конструкцій. Серед основних властивостей теплоізоляційних матеріалів є, власне, теплопровідність, водопоглинання, паропроникність, повітропроникність, вогнестійкість і біостійкість. Це дуже важливі речі, які необхідно знати перед тим, як розпочати роботи. Отже, слід уважно визначитися з тим, які теплоізоляційні матеріали представлені в будівельних гіпермаркетах і на ринках, аби Ви могли зробити вибір, враховуючи всі обставини й особливості оселі, яку будете утеплювати.

Є велика кількість матеріалів, але не всі вони здатні витримати температурні обставини та надійно захистити будівлю від втрати тепла. Підбір утеплювача, а також сфера його застосування залежить від багатьох показників: це і матеріал, з якого побудовано помешкання, і кількість поверхів, і навіть кліматична зона, в якій розташовано будинок. Сьогодні широко використовують і органічні утеплювачі (дерево, корок, каучук), і безліч неорганічних (пінобетони, мінеральну вату, пінопласти, синтетичну деревину, рідку кераміку тощо). Усі вони мають низьку теплопровідність і добре захищають від холоду. Цей перелік постійно поповнюється більш досконалими та «зручними» новинками. Кожен утеплювач має свої особливості, і тут все залежить від місця його застосування.

Ось кілька найактуальніших теплоізоляторів, які найчастіше використовують для утеплення житлових будівель зсередини: фіброліт - матеріал у вигляді плит, одержуваних шляхом пресування та сушіння деревних стружок з в'яжучими речовинами; коркові матеріали - на основі кори деревини; мінеральна вата - теплоізоляційний матеріал, який застосовують для теплоізоляції будівельних конструкцій зсередини та у технічній ізоляції; пінопласти і пінополіетилени – одні з найпоширеніших, зручні при монтажних роботах матеріали. Серед недоліків вищеперелічених утеплювачів є те, що вони зменшують загальну площу помешкання. Тому якщо, наприклад, ви вирішили утеплювати квартиру, яка і без цього невелика за площею, але при цьому не бажаєте залишити себе без «дорогоцінних» житлових сантиметрів, необхідно обрати інший спосіб утеплення зсередини. До того ж окрім самих матеріалів, необхідно встановлювати габаритні конструкції з металу або дерева, які, власне, і забирають простір помешкання.


Рідка керамічна ізоляція

Найактуальнішою і найпрактичнішою, на думку фахівців, є рідка керамічна теплоізоляція, яку вважають найсучаснішим засобом нового покоління. До того ж вона має суттєві переваги, її використання є найлегшим і не потребує додаткових витрат площі та коштів, порівняно з мінеральними утеплювачами або утеплювачами на основі пінопласту.

Рідка кераміка являє собою пастоподібну суспензію білого або сірого кольору, яка складається зі склосфер, а після висихання утворює еластичне покриття. Цей матеріал буває на водній і лаковій основі. Для робіт зсередини помешкання у теплу пору року використовують рідку кераміку на водній основі, а взимку, коли температура падає нижче нуля, - утеплювач на лаковій основі.

Рідка кераміка призначена не лише для внутрішніх робіт і застосовується для покриття поверхонь будь-якої форми й у важкодоступних місцях. Нею ви можете самостійно, без допомоги будівельників, утеплити власне помешкання і при цьому залишитеся задоволені, оскільки у порівнянні з уже згаданими матеріалами цей не потребує монтажу додаткових габаритних конструкцій.


Переваги

Серед основних переваг керамоізоляції - наявність високого показника зчеплення, що дає змогу ізолювати оздоблювану поверхню від доступу води та повітря, запобігає зовнішній корозії й утворенню іржі, на відміну від пінополіуретану або мінеральної вати. Наявність латексу забезпечує низьку водопоглинальну властивість, що свідчить про його гідроізоляційні переваги. Екологічність матеріалу дає змогу працювати з ним у приміщеннях без додаткової вентиляції. Однією з особливостей є також те, що рідка кераміка не горить, про що свідчать висновки пожежних лабораторій України.


Використання

використання рідкої керамікиВарто детальніше зупинитися на практичних властивостях та самостійному використанні цього матеріалу.

Рідку кераміку наносять на будь-яку підготовлену бетонну, цегляну, дерев'яну, металеву, пластикову (крім поліетилену) або картонну поверхню, яка має бути чистою, знежиреною, без бруду, пилу та іржі. Перед використанням керамічний утеплювач розводять водою і обережно перемішують, аби не розбити кульки. Суміш має бути не надто густою, але й не водянистою.

Оптимальна температура поверхні, на яку наносять матеріал, повинна бути від +10ºС до +65ºС. Він експлуатується при температурах від -47ºС до +200ºС. Норма витрати матеріалу при одношаровому покритті - 0,5л/м2 при товщині покриття 0,4 мм. 1 л рідкого керамічного матеріалу вистачає на 2 м2 внутрішньої стіни.

Наносити покриття рекомендують при температурі не нижче +5°С. Для цього використовують малярську щітку з м’яким натуральним ворсом.

При утепленні тонких стін із цегли чи бетону радять наносити 5–6 шарів. Для товстих стін достатньо зробити це тричі.

Після нанесення кожного шару покриття має сохнути від 1 до 12 годин (останній сохне найдовше). На утеплювач можна клеїти шпалери, наносити фарбу, що є безперечною перевагою. Як правило, виробники дають гарантію на свій товар до 25 років при внутрішньому утепленні.

1 л рідкого керамічного теплоізоляційного матеріалу коштує в середньому 60-90 гривень і продається у пластикових відрах об’ємом 5, 10, 20 л у будь-якому магазині чи у дилерів з продажу. За потреби його можуть перелити в меншу тару і безкоштовно тонувати.


Олександр ФІНЬКО


Поради фахівців:

Про утеплення стін рідкою керамікою розмовляємо з працівником «Центру Енергозбереження та альтернативної енергетики» Дмитром.

Який спосіб нанесення цього матеріалу найлегший і як застосовувати його в побуті?

«Рідкий керамічний утеплювач наносять на поверхню за допомогою безповітряного розпилювача або натурального м'якого пензля. Для нанесення покриття також можливе застосування звичайного пневмофарбопульта, але в такому разі його вихідний отвір має бути збільшено до 1,4-2 мм, бо менший вихідний отвір фарбопульта у зв’язку з великою в’язкістю покриття суттєво зменшить продуктивність і дасть змогу повітряному потоку збивати покриття з поверхні, а також потребуватиме сильнішого розведення водою, що, в свою чергу, призведе до швидкого розшарування.

Після полімеризації рідка кераміка утворює міцну, досить еластичну плівку, товщиною 0,5-3 мм, залежно від потреб. Можливість нанесення на поверхню будь-якої геометричної складності робить його застосування у сучасному будівництві чи ремонті просто незамінним. За своїми теплозберігальними властивостями шар керамічного утеплювача товщиною в 1,5 мм еквівалентний шару пінопласту 5 см або шару мінеральної вати 6,5 см.»

Завдяки чому досягається теплоізоляційний ефект? Як такий тонкий шар рідкої кераміки зможе зберегти тепло будинку зсередини?

«Даний матеріал являє собою суспензію, яка після висихання утворює еластичне покриття. Рідка кераміка є пористим покриттям, і простір всередині матеріалу перебуває у стані розрідження. Це зменшує конвективну складову передачі тепла. Високий коефіцієнт відбиття поверхні керамічних сфер робить радіаційну (променеву) складову в багато разів меншою. Керамічні сфери розміщуються в шахматному порядку, тому показник теплопровідності матеріалу низький, і це дає змогу досягти високої теплоізоляції стіни при нанесенні тонкого шару.»

На яких поверхнях можна застосувати даний утеплювач? Чи є якісь обмеження?

«Рідку кераміку наносять на будь-яку підготовлену чисту поверхню. Жодних обмежень майже немає, але слід пам’ятати, що при нанесенні на цегляну кладку витрати матеріалу збільшуються порівняно із гладкою поверхнею. Так само на ваше бажання до рідкої кераміки можна додати колір, що допоможе втілити деякі дизайнерські рішення.»

Чи варто, на Вашу думку, утеплювати рідкою керамікою панельні будинки?

«Практика свідчить про високі теплозахисні якості рідкої кераміки, тому для утеплення панельних будинків і «хрущовок» використання такого виду утеплювача є вірним рішенням. Наприклад, при утепленні внутрішньої стіни кутової квартири стандартного панельного будинку, накладаючи матеріал шаром 0,8 мм, повністю усунули промерзання стін і утворення плісняви. Особливо показною в плані перевірки була цьогорічна зима. Незважаючи на те, що температура надворі опускалася інколи нижче (до -20ºС), у квартирі було тепло.»


Кілька корисних порад щодо практичного використання рідкого керамічного утеплювача ТСМ «Керамічний», фахівець Олександр: 

  • можливе нанесення рідкого керамічного утеплювача на гарячі поверхні (до +900ºС), при цьому час полімеризації нанесеного шару істотно зменшується;
  • цей матеріал не фарба, а насамперед теплоізоляційне покриття, тому не варто боятися нерівномірності перших нанесених шарів;
  • якщо за час зберігання на поверхні ємкості з керамічним утеплювачем утворилася товста плівка, необхідно порушити її поступальними рухами «вгору-вниз» до тих пір, поки поверхня не вкриється рідиною, котра містилася внизу;
  • для знежирення поверхні перед початком нанесення можна використовувати бензин, розчинники або керосин;
  • перед нанесенням рідкої кераміки всмоктуючі поверхні (бетон, штукатурка, цегла) необхідно обов’язково зволожити водою або проґрунутвати акриловою грунтовою фарбою;
  • після закінчення робіт обладнання легко промивається теплою водою.
Думки фахівців свідчать про безперечні переваги рідкої кераміки як утеплювального матеріалу для ремонту помешкання зсередини або при будівництві та потребі в сучасній теплоізоляції з отриманням максимальних переваг при невеликих витратах. Можливість використання керамічного теплоізолятора як захисту від утворення конденсату в приміщеннях, дає змогу не тільки усунути промерзання стін, але й позбутися грибкових утворень і цвілі.

Можливість нанесення його в найбільш важкодоступних місцях, високі теплозбережні показники, поряд з гідроізолюючими властивостями і, при цьому, здатність покриття «дихати», ставить цей матеріал на лідируюче місце серед відомих у будівництві та ремонті сучасних теплоізоляційних матеріалів.

Теги та ключові фрази
чим можна утеплитись в середині дома, Утепление дома с середини, чим краще утеплити стіни всередині, Чим краще утеплити стіну в середині кімнати на зиму, утеплить комнату внутрі мінеральної вати, чим утеплити внутрі комнату, утеплення стін зсередини екологічне корковим, як можна утеплити внутрішні приміщення, Чим утеплити хату комнаты изнутри, чи можна утеплити хату з блоків


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.