Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

73779
08.09.2011р. |
Стіни на кухні – варіанти оздоблення
Кухня – найпопулярніше місце у квартирі, де сім’я щодня збирається на сніданки-вечері, частенько відбуваються дівочі посиденьки чи просто затишне чаювання з сусідкою. Саме тому кухня повинна мати гарний вигляд і бути практично облаштованою. Важливо усе: від підлоги і аж до стелі. Одним із найвідповідальніших етапів на шляху до створення ідеальної кухні є вдала у дизайнерському та практична у побутовому значенні обробка стін. Адже саме у цій кімнаті потрібно особливо враховувати такі фактори як вологість, підвищений ризик забрудненості, перепади температур і, зрештою, прагнення створити максимально комфортний і гарний інтер’єр. На щастя, сучасний ринок будматеріалів може задовольнити побажання навіть найпримхливішого споживача. Головне – правильно обрати саме той варіант обробки кухонних стін, який пасуватиме вашому помешканню та відповідатиме вашим потребам.

 

Водоемульсійна фарба

На думку багатьох будівельників, одним із найкращих рішень для обробки кухонних стін є покриття їх воднодисперсною або водоемульсійною фарбою. Такі фарби, завдяки відсутності розчинників, є екологічно безпечними. Вони практично не мають запаху, не виділяють шкідливих речовин. Окрім того, фарби на водній основі швидко сохнуть, що значно спрощує малярські роботи, адже фарбу, як правило, наносять кількома шарами.

Що важливо для кухонних приміщень – такі фарби забезпечують надійний захист від води на дуже тривалий час. Адже при нанесенні фарби на поверхню вода, яка входить до її складу, випаровується, і залишається тільки фарба, яка твердне. Тому такому покриттю вода вже не страшна.

Фарби на водній основі використовують як для внутрішніх, так і зовнішніх робіт. Вони не відшаровуються, є повітре- і паропроникними, що дає змогу пофарбованій поверхні "дихати". Окрім того, вони вирізняються такою важливою характеристикою, як пожежо- та вибухобезпечність.

Зрештою, практично необмежена колірна гама воднодисперсних або водоемульсійних фарб дасть змогу створити на кухні справді неповторний інтер’єр.


Антимікробна вологостійка фарба

Це матова, яскраво-біла водоемульсійна фарба, яка захищає приміщення від хвороботворних бактерій, що для кухні є дуже важливим. Ця фарба утворює стійку бактерицидну плівку з широким спектром дії. Вона стійка до вологи, швидко сохне і не жовтіє з часом. Що важливо – не має запаху і не містить токсичних компонентів. Бактерицидна добавка до фарби на основі наночасток срібла, дає змогу цьому покриттю бути справді антимікробним. Фарба була досліджена на міжнародних сильнодіючих штамах бактерій (сальмонела, паличка Коха, стафілокок, лістерія, ентерокок), в результаті було доведено, що при потраплянні на поверхню, покриту такою фарбою, концентрація бактерій одразу ж знижується майже удвічі, а повна загибель відбувається через 2 години.

Антимікробну вологостійку фарбу рекомендують для використання у лікарнях та дитячих садочках. Останнім часом її почали використовувати і у житлових приміщеннях – дитячій кімнаті, кухні.

Наносити слід на суху поверхню, без забруднень і роздільних речовин (для прикладу, вапна). Покриття, що слабо тримаються і відшаровуються, необхідно видалити. Перед нанесенням фарбу ретельно перемішують, наносять пензлем, валиком або фарборозпилювачем. За потреби для зниження в'язкості додають води не більше 10%.  


Шпалери

Якщо ви вирішили обклеїти кухню шпалерами, рекомендують використовувати вологостійкі зразки. Але сьогодні випускають і звичайні шпалери дуже гарної якості, які легко мити. Ще одним варіантом є шпалери під фарбування.

Вологостійкі шпалери бувають: друкарські, що виготовляють на фарбах із добавкою водостійких полімерів; друкарські із захисною плівкою з лицьового боку, утвореній полімерними емульсіями і лаками; шпалери, отримувані нанесенням тонкої кольорової полімерної плівки на паперову основу з подальшим тисненням; у вигляді безосновної полімерної непрозорої плівки з друкарським рисунком. Ці шпалери витримують багаторазове миття теплою водою з милом і вирізняються підвищеною стійкістю до стирання. Тому покриття стін на кухні такими шпалерами – справді вдале рішення.

Шпалери під фарбування, виготовлені з глибокою рельєфністю, називаються фактурними (структурними). Їх можна застосовувати практично на будь-яких поверхнях. Як правило, такі шпалери двошарові, але на відміну від традиційних дуплексних паперових вони товстіші і щільніші. Вони чудово зберігають свою водостійкість і первинну якість навіть при багатократному перефарбовуванні завдяки просоченню поверхні шпалер спеціальним водовідштовхувальним розчином. Перевага таких шпалер ще й у тому, що ви самостійно вирішуватимете, як їх розфарбовувати.

Ринок будматеріалів також пропонує рідкі шпалери. Такий матеріал добрий тим, що створює суцільне безшовне покриття, заповнюючи щілини в місцях прилягання рам, плінтусів, вимикачів і розеток, приховує невеликі дефекти та тріщини. Рідкі шпалери використовують і для обробки кухонних стін, але не часто. Справа в тому, що для умов кухні такі стіни матимуть низку недоліків. По-перше, рідкі шпалери легко вбирають вологу, а тому їх доведеться покрити акриловим або латексним лаком. Причому в приміщеннях із занадто високою вологістю шпалери покривають двома шарами лаку. По-друге, обробивши стіни на кухні рідкими шпалерами і покривши їх кількома шарами лаку, ви знизите їх тепло- та звукоізоляційні властивості. Зате їх можна буде протирати вологою губкою.


Керамічна плитка

Плитка – один із найпопулярніших матеріалів для облицювання стін на кухні. Адже цей матеріал створює красиві, зносостійкі, водовідштовхувальні поверхні, що легко чистяться. А розмаїття на ринку плитки відкриває перед вами необмежені можливості у виборі найцікавішого кольору чи рисунка для власної домівки.

Основною перевагою керамічної плитки як матеріалу для облаштування стін є її водонепроникність та легкість для прибирання. З такими стінами вам не потрібно боятися потрапляння води, чи навіть розбризкування олії при смаженні. Легким рухом руки за лічені хвилини ви зможете привести свою кухонну кімнату до гарного вигляду.

Якщо перед початком робіт ви правильно підготували поверхню, укласти плитку буде нескладно. Поверхня стіни повинна бути рівною. Всі дефекти необхідно усунути до початку облицювання. Найкраще до виконання такої роботи залучити майстрів, оскільки вони виконають облаштування ваших стін професійно і керамічні стіни будуть максимально гарними. У випадку неправильно виконаних робіт навіть найгарніший керамічний матеріал може не мати відповідного вигляду.


Пластикові панелі

Панелі не бояться вологи і легко миються. Вони не бояться перепаду температур, грибка, цвілі, шкідників. Зараз на ринку є дуже велика кількість видів панелей, кожен з яких має певні декоративні експлуатаційні якості. При цьому є сенс звертати увагу не лише на декоративність обшивки, а й те, як кріпиться певний вид панелей. Оптимальний варіант – це необхідний набір у комплекті з додатковими елементами: рейками, галтелями, плінтусами й іншими деталями. Панелі можна кріпити як на рівну стіну, так і на стіни з вадами. Щоб приховати нерівності стін, використовуйте решітку з ПВХ або дерев’яних брусів. Решітку рекомендують застосовувати і для рівних стін для простоти монтажу.

На кухні не радять використовувати дзеркальні пластикові панелі, оскільки їм протипоказаний контакт із водою. Найкращий варіант – вологостійкі панелі. Вони бувають чотирьох видів: з натурального дерева; з фанеруванням натуральним шпоном (якісна деревина провідних фірм-виробників, яка має спеціальне покриття, наприклад, воскове); поверхня, ламінована плівкою, пофарбованою в різні кольори, причому такі панелі можуть мати покриття як з одного, так і з обох боків; поверхня покрита пластиком; основа панелі – оргаліт (ДВП, МDF) або пластик (ПВХ).

Використовуючи різноманітність варіантів декору стінних панелей, можна створити різні стильові композиції. Є безліч рисунків поверхні: імітація дерева, натурального каменю, тканин та інші. А тому, обробивши стіни кухні панелями, ви можете створити справді цікаву атмосферу завдяки вибору тієї чи іншої гами кольорів. Зустрічаються й авторські колекції: кольори випускають обмеженим тиражем і пропонують не окремо, а у поєднанні один з одним, у формі готових декорів.

До речі, витрати на панелі, тобто на матеріали і роботу майстрів, значно менші, ніж при роботі з плиткою. Ви зможете заощадити до 30–40% залежно від розмірів приміщення, варіантів обробки й інших нюансів.


Дерев’яна вагонка

Маючи усі корисні властивості деревини, вагонка не тільки виконує декоративні функції – надає привабливого вигляду, візуально вирівнює стіни тощо, але й робить будинок більш "живим" – регулює вологість у приміщенні, створює сприятливу атмосферу.

На стінах кухні дерево виглядає дуже гарно і, зрештою, виправдано: його добре мити, воно створює затишок у приміщенні. Окрім того, сьогодні є безліч різних технологій, якими обробляють дерев’яну вагонку, а тому ні сонце, ні волога їй не страшні щонайменше 10 років.

Але облицювання кімнати дерев’яними дошками у кілька разів зменшує її корисну площу - кожна стіна в результаті наблизиться до центра кімнати не менше ніж на 40 мм, які складають товщина рейки та товщина дошки. Тому якщо у вас кухня невелика – від дерев’яних стін, мабуть, краще відмовитися. Вагонку часто виготовляють із сосни, ялини, модрини, дуба, вільхи тощо. Вибір матеріалу залежить від умов експлуатації. У кожного дерева свій характер, свої сильні й слабкі сторони. Соснову, кедрову, липову чи з ялини рекомендують використовувати для внутрішнього оздоблення помешкання. Вагонка із сосни досить довговічна. Кедр не лише наповнюватиме приміщення приємним характерним ароматом, а й лікуватиме мешканців, адже флюїди цього дерева мають здатність знищувати хвороботворні бактерії. Вагонку з ялини оцінять прихильники незвичайного інтер'єру, адже вона має добре помітний природний рисунок й однорідний колір. Вагонка з липи – легка і практично не містить смоли, тому характеризується неабиякою стійкістю до вологи.

Можна облицьовувати дошками всю кухню – від підлоги до стелі, можна тільки частково, зробивши дерев’яні панелі, можна віддати перевагу комбінованому варіанту: робочу стіну викласти плиткою, а решту стін оббити вагонкою.


Комбінований варіант

Якщо кухня – не лише місце, де ви готуєте їжу, а й їдальня та місце зустрічей із друзями, доцільно застосувати для її облаштування так званий комбінований варіант. Йдеться про поєднання різних матеріалів при облицюванні стін. Для прикладу, зону їдальні можна облицьовувати деревом, або ж шпалерами, а робочу зону – плиткою або панелями. Це найпопулярніші варіанти.

Окрім того, сучасні дизайнерські студії пропонують ще безліч різноманітних ідей для вашої кухні. У зоні їдальні можна викласти навдивовижу гарний візерунок із плитки, залишивши робочу зону максимально практичною і простою. Або, наприклад, цегляну стіну можна обшити кам'яними або спеціальними дерев'яними плитами, які створюватимуть ілюзію природної кладки або зрубу. Усе залежатиме від вашої фантазії та фінансових можливостей. Головне у комбінованих варіантах – дотримуватися гармонії, щоби використані матеріали гарно вписувалися в інтер’єр кухні зокрема та помешкання загалом.


Наталя ЧИЖ

 

Коментарі фахівців

Богдан, майстер із комплексного ремонту кухонь:

 

– Я усе життя працюю у будівництві, і з кожним роком з’являється все більше цікавих матеріалів та можливостей для створення гарного інтер’єру у квартирі. Скажу чесно – сьогодні є дуже багато варіантів для облицювання стін на кухні. Усе залежить від побажань та фантазії людей. Для прикладу, заможніші можуть собі дозволити навіть декоративну штукатурку. Але найпоширенішим варіантом є фарбування стін. Оббивають стіни і деревом – це дає змогу створити гарний український інтер’єр. Зрештою, хороший майстер облицює вам стіну будь-чим, чим ви тільки забажаєте.

 

Залежно від матеріалу, яким облицьовуватимуть стіни, їх потрібно відповідно підготувати. Але у всіх випадках обов’язковою є гідроізоляція і хороша підкладкова основа. Це запорука добре виконаної роботи надалі. Окрім того, важливо підібрати якісні матеріали. Для прикладу, дуже хорошими є фарби «Dulux» (Великобританія, Бельгія), якісну і в гарних кольорових гамах керамічну плитку зараз виготовляє наш київський виробник – його плитка нічим не поступається тій же іспанській.

До речі, обираючи матеріали для облицювання стін на кухні, слід враховувати стиль квартири загалом, щоб кухня не була у дисгармонії з іншими кімнатами. Окрім того, сьогодні вдаються до зонування кухонної кімнати, облаштовуючи стіни у зоні-вітальні одним матеріалом – деревом або ж штукатуркою, а у робочій зоні іншим – фарбують чи укладають плитку.

Зрештою, будь-який досвідчений майстер завжди порадить, який стиль буде більше пасувати вашій кухні і які матеріали найкраще для цього придбати.


Максим КУЗЬМИК, комерційний директор будівельної фірми «Еліт Дизайн»:

 

 

– Стіни на кухні слід облицьовувати матеріалами, які добре мити. Одним із найкращих варіантів є гарна плитка з декором. Ми рекомендуємо нашим клієнтам плитку польського виробництва. Хорошим варіантом є також вологостійкі шпалери. Виробників є доволі багато, тому вибір шпалер на ринку зараз справді великий. Найпростіше, звичайно, оббити стіни кухні пластиковою вагонкою – вона легко миється і є дуже практичною та порівняно недорогою.

Перш ніж розпочинати будь-які ремонтні роботи, стіни слід підготувати. Обов’язковим є зміцнення поверхні ґрунтовкою, щоби опісля поверхня не обсипалася. Якщо ви плануєте клеїти шпалери, варто також зашпаклювати поверхню. Якщо ви кластимете плитку – уважно обирайте клей: він повинен бути волого- та морозостійким.

Є можливості для зонування кухні за допомогою облицювання стін різними матеріалами. Але, якщо чесно, сьогодні замовляють таке нечасто, оскільки зонування вимагає втручання дизайнера, а не кожен може собі це дозволити фінансово. Зазвичай люди, які запланували ремонт, звертаються лише за короткою консультацією до будівельників чи безпосередньо до продавців у магазинах будматеріалів. Якщо ж є відповідні матеріальні можливості, можна підібрати дуже багато цікавих варіантів зонування кухні, які гармоніюватимуть зі стилем квартири.

Теги та ключові фрази
https, http, Вагонка кирпичики на кухні на стінах, дизайн кухни під деревяну вагонку, стіни в кухні із вагонки, Як оздобити кухню вагонкою, чим можна оббити кухню, Чим обклєїти робочу стіну на кухні, чим можна обклеіти плитку обоями, в кухні стіни вагонкою


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.