Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...
SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...
У місцях стиків, які піддаються найбільшому засміченню, виростають зарості моху, які, своєю чергою вбирають вологу. У таких місцях також утворюються білі сольові розводи.
Дахи з різних матеріалів мають різний рівень водопроникності, тому ступінь їх позеленіння кардинально відрізняється. Найбільш схильні до такого - покриття з природних матеріалів. Так, на черепиці з синтетичних матеріалів мох майже ніколи не утворюється. А от натуральна керамочерепиця – справжній рай для мікроорганізмів та спор. Велике значення має також конструкція і кут схилу даху – що він більший, то менша ймовірність затримання вологи.
Опірні властивості різних видів покриттів:
Натуральна черепиця – найчутливіший до утворення моху матеріал. Її виробляють як з покриттям (глазуровану) та і без нього. Черепиця без покриття має свої особливості, а саме її водопоглинання становить 5 – 6%, через що вона може змінювати з часом свій колір (покриватися патиною), темніти або вкриватися мохом, особливо в тих місцях, де над будинком ростуть дерева. Глазурована черепиця відрізняється від натуральної насамперед блискучою поверхнею і відповідним кольором. Зверху на кераміку наплавляється шар скла, який і надає черепиці блиску. Завдяки такій скляній оболонці водопоглинання покриття зменшується, завдяки цьому глазурована черепиця має підвищену довговічність. На ній не утворюється патина і не росте мох. Вона самоочищається. Через капіляри, що входять до її структури, черепиця поглинає певну кількість поверхневої і конденсованої води, приблизно 3 – 5% свого об'єму. Але ця вода повинна обов'язково виходити через шар глазурі, а це означає, що та повинна бути «відкритою», «дихаючою».
Наслідки
Оскільки мох затримує вологу, взимку покриття може значно промерзнути і спричинити утворення мікротріщин, влітку мох також утримує вологу і довго не висихає під сонцем. За відсутності своєчасного «лікування», мох може істотно скоротити термін слугування черепиці, адже він як губка, утримує вологу, що призводить до гниття і руйнування навіть міцного покриття. У найгіршому випадку, волога може просочитися під черепицю, і гниття розпочнеться під покрівлею будівлі. Дах, можливо, і не буде протікати, проте висока вологість перенавантажить систему гідроізоляції.
Методи боротьби
Для того, щоб убезпечити свій дах від подібних явищ, необхідно обробляти черепицю спеціальними препаратами. При цьому необхідно обробити покрівлю так, аби не порушити пористої структури черепиці.
Після ручного очищення черепиці, видалення моху та бруду дах необхідно промити струменем води під тиском. Причому струмінь повинен бути спрямований згори до низу. Якщо на даху утворилася велика кількість рослин, рекомендується обробити поверхню препаратом для видалення органічного нальоту. Такі препарати є різновидами септиків, часто на основі хлору, і спрямовані на знищення моху та грибка. Проте не варто забувати, що такі розчини однаково впливають і на інші живі рослини, тому подбайте про те, щоби препарат не потрапив на листя дерев чи садові рослини. Обробку слід здійснювати у недощову погоду.
Після очищення на черепицю наносять шар захисного покриття за допомогою електричного розпилювача фарби, пензлика або валика. У суху погоду черепицю покривають двома шарами фарби, попередньо давши добре висохнути першому шару.
Ще одним, проте дуже трудомістким засобом захисту, є встановлення на даху чистої електротехнічної міді у вигляді пластинок. Іонізована при контакті з міддю дощова вода створює на даху несприятливе середовище для моху. Мідний купорос завжди вважався одним із найдієвіших засобів боротьби з мохом, проте встановлення міді на даху будинку порушує її загальний естетичний вигляд. У такому випадку краще застосовувати вже готовий розчин для обробки поверхні.
Широкого застосування набув звичайний спосіб дезінфекції покриття («Жавель», «Sambla-septik», «Borup»). Проте варто пам’ятати, що сильний розчин хлору може призвести не тільки до втрати кольору, але і до роз’їдання заводського покриття, яке в домашніх умовах уже неможливо відтворити.
Профілактика
Першим заходом профілактики є обробка покрівлі одразу після облаштування даху. Незважаючи на те, що іноді виробники черепиці додають до фінішного покриття септики, додатковий шар для захисту не буде зайвим. Це не тільки захистить дах від утворення наростів, але і полегшить догляд, за ним.
Порядок догляду за покрівлею з черепиці:
Катерина ВОЛОЩУК
Юрій Казанін, ТОВ «АТТІК»:
Найчастіше мох і грибок утворюються на природних поверхнях. Наприклад, кераміка здатна вбирати воду, на її поверхні є пори, в яких застоюється вода і є висока ймовірність розвитку бактерій. А тому керамічний дах потребує особливого догляду. На бітумному покритті волога дуже швидко випаровує і вивітрює, загрози розвитку моху на такому даху немає, однак це не означає, що він більш довговічний.
Для усунення нальоту, утвореного на поверхні даху, ми рекомендуємо застосовувати препарат «Sikagard ® – 715 W», призначений спеціально для видалення моху, плісняви та лишайників. Він чудово підходить для більшості поверхонь як усередині, так і зовні будинку: покриття даху, водостічних труб, терас, балконів, навісів, стін, підлог, виробів із дерева, пофарбованого чи оцинкованого металу, пластику та каменю. «Sikagard ® – 715 W» не містить органічних розчинників, фосфатів, не виділяє шкідливих випарів. Препарат наносять пензликом чи губкою, чекають від 10 до 20 хвилин залежно від ступеня забруднення, змивають водою. Інколи для кращого результату розчин наносять повторно. «Sikagard ® – 715 W» є дуже економічним у використанні, середнє дозування становить 1 л на 10–13 м2.
Для захисту поверхні ми радимо застосовувати спеціальний прозорий гідрофобізатор «Sikagard ® – 703 W». Очистивши поверхню від пилу, бруду, сажі та моху, засіб треба нанести рівномірно на всю поверхню знизу догори за допомогою пензлика, валика, пневмоагрегату.
Усі роботи бажано проводити не під прямими сонячними променями. Найкращою порою для таких робіт є ранішня, поки дах ще не нагрівся, тоді препарати надто швидко не випаровують.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Металлочерепица на протяжении длительного периода признана одним из лучших современных кровельных материалов. Она легка в монтаже, универсальна, характеризуется эстетичным, презентабельным внешним видом. Кровля безукоризненно служит хозяевам и не требует особого ухода. Срок эксплуатации металлочерепицы, при правильной установке специалистами, может достигать даже пятидесяти лет!
Крыть или не крыть: какой материал выбрать для крыши?
Кровля и ее качество — это важный этап в строительстве коттеджей, многоэтажных домов и подсобных помещений любой площади. Но предметом разговора сегодняшней статьи будут материалы, используемые для определенного вида крыш
Почему металлочерепица – это самое лучшее покрытие?
Когда строительные работы подходят ко времени обустройства кровли, обычно встает вопрос подбора кровельного материала. На рынке существует большой ассортимент покрытий, а это делает решение еще более затруднительным.