Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
В Ірпені Київської області почали зводити перший у...
ВІМ-технології (будівельне інформаційне...
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
На жаль, навіть дорогий пилосос не має фільтрів, здатних повністю очистити повітря у помешканні, тому що деякі види пилу не вловлюються фільтрами. Викидаючи потік переробленого повітря у приміщення, пилосос підіймає з підлоги ще не прибраний пил і знову розносить його кімнатами. А оскільки дрібні часточки пилу опускаються дуже повільно, основний пиловий фон залишається на висоті 50–90 см над рівнем підлоги – у житловому просторі людей.
Що варто знати про звичайний пилосос?
Дехто впевнений, що велика кількість ват, вказана на корпусі пилососа, забезпечить якнайкраще прибирання приміщення та всмоктування пилу. На жаль, це не завжди так, і реальна потужність пилососів виявляється перебільшеною.
Ефективність роботи «класичного» пилососа краще визначати не за потужністю, яку споживає пилосос, а за потужністю всмоктування пилу, яку зазвичай вимірюють в аВт (аероват).
Важливий елемент ефективної роботи пилососа – мішок для пилу. Багаторазовий пилозбірник із тканини треба ретельно вичищати й інколи прати. Недолік паперового мішка в тому, що він заповнюється наполовину, а після цього суттєво знижує потужність всмоктування пилососа.
Пилососи з водяним фільтром на перший погляд найкраще вирішують проблему видалення дрібного пилу, розчиняючи його у воді. Але у процесі роботи водяний фільтр втрачає до 200 мл води, котра разом із пилом знову потрапляє до приміщення у вигляді дрібних крапель води, які, висихаючи, стають пилом. Прибирання пилососом із водяним фільтром або мийним пилососом створює сприятливе вологе середовище для розповсюдження бактерій і грибків. Деякі фахівці наголошують на тому, що 40% мийного розчину всмоктується пилососом назад, а решта осідає на поверхні підлогового покриття.
Також важливий аспект пилососа — рівень фільтрації. Завдяки науковим дослідженням з'ясували, що саме в 1% пилу, який не вловлює фільтр пилососа, — містяться найшкідливіші речовини: пилові кліщі, бактеріальні забруднення, пилок рослин тощо.
Ефективна система пиловидалення
Централізовані системи пиловидалення поступово входять у перелік стандартного інженерного устаткування будинків і міських квартир, займаючи місце звичного пилососа. Застосування такої системи спрощує процес прибирання, видаляє більшість пилу та сміття з приміщення, підвищує якість і очищує повітря від бактерій та вірусів, що не під силу фільтрам звичайного пилососа. Така система розрахована на весь термін експлуатації будівлі, проста в обслуговуванні, споживає мінімальну кількість електроенергії.
Технічні особливості
Централізована система пиловидалення являє собою стаціонарну, вмонтовану в будівлю систему, яка складається з певних компонентів. Спершу в технічному або підсобному приміщенні (поза житловою зоною) встановлюють силовий модуль.
Силовий модуль із вхідними отворами з'єднують пневматичні розетки трубопроводу, які розташовують у стінах або на підлозі. Кількість таких розеток визначають на стадії проектування таким чином, щоб за допомогою гнучкого шланга (зазвичай довжиною 7–9 м) з насадкою охопити всю площу помешкання. Одна пневматична розетка у стіні дає змогу забезпечити очищення площі приблизно в 50 м2.
Систему трубопроводу централізованої системи пиловидалення монтують із ПВХ-труб, які вкриті антистатичним покриттям. Зазвичай для житлових будівель використовують трубопровід діаметром 50 мм, який з'єднує центральний силовий модуль із клапанами-розетками.
Принцип роботи
Потік повітря з пилом і сміттям переміщується по системі труб і потрапляє в силовий модуль. У пилозбірнику осідає 96–98% великих часток пилу, а 2–4% найдрібніших часток (розміром до 5 мікрон) відводиться надвір вихлопним каналом і нейтралізується навколишнім середовищем.
Монтаж центральної системи пиловидалення не займає багато часу і не потребує додаткових змін у плануванні приміщень. Система може бути встановлена у процесі будівництва або ремонту, на стадії експлуатації житла. Вмикання централізованого пилососа відбувається автоматично після під’єднання шланга до пневматичної розетки або за допомогою вмикача на ручці, тому ця система пиловидалення постійно перебуває у «режимі очікування» і готова до роботи.
|
Двоступеневе очищення повітря
У роботі централізованих пилососів може застосовуватися принцип подвійного сухого очищення повітря. На першому етапі повітря відокремлюється від великих і середніх часток пилу та сміття. Середні частки затримує фільтр-картридж із високою фільтрувальною здатністю, який захищає фільтр і електродвигун силового модуля від засмічення. Крім того, відфільтроване повітря виводиться назовні чистим і не забруднює навколишнє середовище.
Подвійний циклон
Принцип роботи більшості систем центрального пиловидалення для житлових приміщень ґрунтується на подвійному циклоні. Верхній циклон призначений для сепарації вхідного повітря, а нижній — запобігає підняттю вже зібраного пилу у фільтрувальну камеру.
За потреби у вологому прибиранні використовують сепаратори для відділення вологи та інших відходів.
Очищення та заміна фільтра
Централізована система пиловидалення автоматично сигналізує про те, що фільтрувальний картридж засмічено. Після такого сигналу недоцільно продовжувати використання центральної системи пиловидалення, адже картридж потребує очищення. Якщо індикація системи пиловидалення часто сигналізує про засмічення або неполадки, слід повністю замінити фільтрувальний картридж і перевірити справність роботи всієї системи. Для цього витягніть фільтруючий картридж та очистіть його під слабким струменем води так, щоб не пошкодити тканину фільтра. Якщо картридж фільтра розірвався при очищенні, його замінюють новим. Фахівці радять заздалегідь подбати про наявність запасного фільтрувального картриджа про всяк випадок. Після миття цей картридж слід ретельно висушити.
Олександр ФІНЬКО
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.
Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?
Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.
Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.
Экономное и комфортное отопление: как выбрать
Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.