Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

23398
07.11.2011р. |
Масивна дошка на підлозі
Масивна дошка – довговічний, природний матеріал, який додає приміщенню особливої вишуканості.

Проте укладання та оздоблення масивної дошки має певні особливості, які впливають на експлуатацію підлоги та зберігають первісний вигляд деревини.


Що таке масивна дошка?

Масивну дошку вважають одним із найпопулярніших підлогових покриттів, який широко використовують для оздоблення підлоги у помешканні. Масивну дошку виготовляють із суцільного стовбура деревини однієї породи – саме це вирізняє її серед інших покриттів такого типу (наприклад, від тришарової паркетної дошки, яка складається з кількох склеєних шарів різних порід деревини).

Масивна дошка – це екологічно чистий матеріал, який має довгий термін слугування й невибагливий у догляді. До того ж, натуральна деревина добре поєднується з будь-яким інтер'єром, а різноманітність порід та відтінків дає змогу вибрати покриття для підлоги на власний смак.

Зазвичай, масивна дошка має стандартну товщину 16-22 мм, ширину – 100-160 мм і довжину – 300-2000 мм. З боків вона має гребені й пази для щільного стикування елементів підлоги між собою.

Серед переваг масивної дошки виокремлюють те, що цей матеріал через природність походження має хороші теплоізоляційні властивості.


Що варто знати перед укладанням

Масивну дерев’яну підлогу укладають на міцну, рівну й очищену основу. Вологість цементної стяжки не повинна перевищувати 2%. У разі надлишкової вологості стяжки, а також, якщо під основою, на яку укладатимуть масивну дошку, розташовані неопалювані вологі приміщення (підвал, гараж), облаштовують гідроізоляцію. Для цього стяжку покривають спеціальними розчинами, наприклад, двокомпонентною епоксидною смолою. Більш економний варіант – постелити тонку плівку. Якщо цього не зробити, то проникнення вологи з часом призведе до деформації масивної дошки. Максимально припустиме відхилення висоти на 1 м2 підлоги – 3 мм. За необхідності бетонну стяжку шпаклюють, інакше ймовірне утворення пустот, що може призвести до скрипіння дерев'яної підлоги.


Фанерна основа

Масивну дошку настилають кількома способами. Найпоширенішим вважають укладання на фанерну та лаги.

Для облаштування підлоги фанерою, на стяжку за допомогою валика, пензля або розпилювача рівномірним шаром наносять ґрунтовку. При нанесенні ґрунтувальної суміші дотримуються технічних рекомендацій виробника, які зазвичай вказують на упаковці. За можливістю краще використовувати ґрунтовку і клей однієї марки, оскільки це гарантує їх сумісність.

Після повного висихання ґрунтовки, на стяжку укладають вологостійку фанеру завтовшки 8-12 мм. Стандартний лист фанери розрізають на частини, отримані квадрати укладають у «шаховому порядку». Між квадратами фанери обов'язково залишають технологічний зазор приблизно 10 мм. Це роблять для того, щоб запобігти здійманню фанери при зміні вологості в приміщенні. Фанеру кріплять на клей (однокомпонентний поліуретановий або однокомпонентний на каучуковій основі) і на дюбелі або спеціальні цвяхи для бетону.

Для повної полімеризації клею витримують технологічну перерву, потім фанеру шліфують, щоб усунути перепади на стиках, а також інші нерівності, що виникли в процесі монтажу.


Основа з дерев'яних брусів (лаг)

Для облаштування масивної підлоги в такий спосіб, товщина дошки має бути не меншою 20 мм. Масивну дошку кріплять на дерев'яні бруси (лаги) за допомогою самонарізів. Для отримання оптимальної шумоізоляції лаги укладають «плаваючим» способом на пружну стрічку з шумопоглинального матеріалу. Простір між лагами заповнюють теплоізоляційним матеріалом. Для облаштування лаг використовують лише висушені дерев'яні бруси стандартного розміру 40x60 мм.

Відстань між лагами залежить від породи деревини і товщини масивної дошки, але вона не повинна перевищувати 40 см.


Укладання дощок

Відстань від першого ряду укладених масивних дощок до стіни регулюють за допомогою клинів, які видаляють після укладання всієї площі підлоги. Мінімальна відстань між стіною і клинами має становити не менше 10 мм. Перший ряд дощок укладають пазом до стіни і кріплять самонарізами в напрямку під кутом 90 ° зверху до дерев'яних брусів або фанери. Для цього рекомендують використовувати спеціальні самонарізи, призначені для закріплення масивної дошки розміром 3,5x50 мм.

Наступні ряди підлоги з масиву деревини кріплять так, щоб паз приховував самонарізи.

Якщо дерев’яну підлогу укладають на лаги, то стик двох торців дощок між двома дерев'яними брусами повинен бути зафіксований наступним рядом дощок.

Для ущільнення масивні дошки підбивають одна до одної за допомогою ударної колодки і фіксують (наприклад, за допомогою стамески) під час кріплення самонарізами.

Останній ряд дощок, як і перший, кріплять до основи самонарізами. 


Масивну дошку укладають на фанерну основу або лаги і закріплюють само нарізами


Подальша експлуатація

Як під час укладання, так і при подальшій експлуатації підлоги з масиву деревини, варто забезпечити певні кліматичні умови. Вологість повітря у приміщенні, де облаштовують масивну підлогу, не повинна перевищувати 60%. Саме це дасть змогу підтримувати оптимальні умови для експлуатації підлоги. Також слід зауважити те, що тривала сухість повітря може призвести до розмежування швів між укладеними дошками.

У вологих приміщеннях (наприклад, ванній кімнаті, сауні або душовій) укладати масивну дошку не рекомендують, оскільки велика ймовірність того, що дошка деформується (винятком є дошка з тику). Також задля унеможливлення деформації, не рекомендують укладати масивну дошку на «теплу підлогу».

Для підтримки стабільної вологості в приміщеннях фахівці рекомендують використовувати побутові зволожувачі повітря, які нормалізують показники вологості повітря у приміщенні. 

Масивна дошка на підлозі


Поради дизайнера

Розмаїття кольорів і відтінків масивної дошки не обмежується лише природним кольором деревини, адже є безліч варіантів зміни кольору вже виготовленої дошки. Приміром, зараз дуже популярним вважають надання деревині на підлозі ефекту «зістареного покриття». Для цього у заводських умовах дошку вискоблюють, що створює на поверхні деревини шорсткості і загалом складається враження, що по ній довго й багато років ходили. Потім таку дошку покривають лаком або оліфою, після чого вона готова до укладання. Якщо ж інтер'єр будинку витриманий в стилі hi-tech, оригінальним дизайнерським рішенням буде масивна дошка, інкрустована металом (латунню або бронзою).

Інший поширений спосіб обробки – колірування. Цей спосіб передбачає фарбування деревини морилками або оливними розчинами. За допомогою цього способу декорування звичайна дошка може змінити стандартний колір на білий, сіро-блакитний або чорний.

Ще один спосіб декоративного оздоблення дерев’яного покриття призначений для тих, хто хоче мати підлогу, з екзотичних порід деревини. Для цього укладають масивну дошку з дуба і тонують її спеціальною оліфою у потрібний колір. Зовні таке дерево буде важко відрізнити від екзотичного, при цьому ви істотно заощадите.

Масивна дошка на підлозі створює затишок та надає приміщенню неповторного вигляду.


Чим захищають масивну дошку

Традиційно масивну дошку покривають лаком або оливою. Просочувальні оливи для деревини – це розчини, до складу яких входять натуральні рослинні оливи і віск. На відміну від лаку, таке покриття не створює полімерної захисної плівки. Принцип його дії дещо інший: воно просочує деревину на глибину приблизно 2 мм і, нібито консервуючи верхній шар, захищає його від утворення грибка та запобігає гниттю.

Загалом, порід деревини, варіантів укладання та декорування масивної дошки безліч. Тут все залежить винятково від вашої фантазії й можливостей. У будь-якому разі, вибираючи це підлогове покриття, ви купуєте «живе дерево» - вишукане й шляхетне. Недарма сьогодні саме масивну дошку вважають найелітнішим серед усіх дерев'яних покриттів.

 

Олександр ФІНЬКО

Теги та ключові фрази
http, масив дуба де купити Тернопіль підлога, дерев.янна підлога з досок на чор. стяжку., монтаж підлоги з масиву, Товщина масив дошки, дерев'яна підлога з масивної дошки, дерев'яна підлога з масивной доски, установка дерев'яної підлоги з фото ціни у львові, монтаж дерев'яної підлоги тернопіль, купити лаги тернопіль


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.