Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

19814
21.11.2011р. |
Усі на подіум
Дизайн сучасних інтер’єрів передбачає використання різноманітних елементів класики. Велику популярність мають розмальовані стелі, колони, арки тощо. Проте оригінальності й практичності надасть подіум – винахід давньоримських архітекторів, який сьогодні заново переживає своє зародження.

Подіум – це спеціальна конструкція, частина підлоги у приміщенні, яку розміщують вище загального рівня підлоги. Зазвичай, подіуми використовують у малогабаритних кімнатах, або, навпаки, в інтер’єрах із великою площею. Найоптимальніша висота подіуму – 20─35 см. Якщо ж висота перевищує 30 см, дизайнери рекомендують облаштувати подіум 2─3 щаблями.

Подіуми бувають двох видів – технічні й декоративні. Перші використовують для маскування інженерних комунікацій і будівельних конструкцій (наприклад, коли труби у ванній кімнаті або кухні не можна заховати у стіни, а висота стель і міцність перекриття не дають змогу підняти весь рівень підлоги). Другі ─ виконують декоративну функцію і слугують елементом архітектурного зонування приміщення.

Подіуми забезпечують раціональне використання квартирної площі: на підвищенні облаштовують спальню, вітальню, дитячу, а простір всередині пристосовують для зберігання речей. Інше функціональне призначення подіуму – виправлення геометричного простору приміщення. Довгу і вузьку кімнату візуально «вкорочують», розбивши її на зони, а застосування округлого чи кутового подіуму – надасть естетичного вигляду квадратному приміщенню.


Конструкції подіумів

Монолітні виготовляють із бетону або цементно-піщаної стяжки. Це забезпечує довговічність і вологостійкість конструкції. Такий подіум можна облицювати плиткою або мозаїкою, що надає дизайнерам великі можливості для декорування. Недоліків у монолітних подіумів є два: надмірна вага (не завжди перекриття витримує велике навантаження) і відсутність доступу до замурованих комунікацій.

Каркасні подіуми ─ це дерев’яний або металевий каркас, на який одним-двома шарами настилають фанеру або чорнову дошку. Такі подіуми легкі і більш функціональні. Як варіант у них можна облаштовувати комоди, стелажі, а також заховати ліжко. Основний недолік каркасного подіуму ─ необхідність забезпечення жорсткості конструкції, в гіршому випадку подіум трісне під вагою предметів, які знаходитимуться на ньому.


Вибір покриття для подіуму

Штучне підвищення можна вимостити масивною чи паркетною дошкою, плиткою, ковроліном, лінолеумом або просто пофарбувати. Для створення додаткового ефекту конструкцію декорують різними за фактурою і кольором матеріалами. Щодо фінішного покриття подіуму у ванній кімнаті й кухні, то це має бути плитка, мозаїка або керамограніт (без гострих країв, із протиковзким ефектом).

Варіанти розміщення

Варіанти розміщення подіумуДизайнери вважають, що конструювати подіуми варто лише за необхідності. В інших випадках зміна рівня підлоги може ускладнити пересування, а в гіршому ─ призвести до травм. Тому перш, ніж зводити подіум, варто добре обміркувати розміри всієї конструкції. Аби подіумна конструкція не виглядала зайвим елементом, її розміри роблять пропорційними висоті стелі, а предмети, які знаходитимуться на «сцені» ─ ідентичного розміру з тими, які розміщуватимуться рівнем нижче. Для створення єдиного гармонійного простору в інтер'єрах із подіумом застосовують різні прийоми, до прикладу, облаштовують підвісну стелю, яка підкреслює контури подіуму, а лінії стелі оснащують штучним освітленням.

Найчастіше на подіумах облаштовують спальне місце, їдальню або робочу кухонну зону (особливо, якщо кухню компонують у вигляді острова, переносячи варильну панель, мийку і посудомийну машину всередину). Тоді кухню облаштовують на всій площі подіуму, а всередині ховають комунікації, доступ до яких здійснюється через ревізійний люк. Їдальню або кухонну зону на подіумах розміщують у квартирах-студіях, де немає чіткого розмежування між різними функціональними зонами. При цьому подіум стає межею, а перепад висоти обіграють за допомогою меблів, наприклад, розмістивши на «крутому рельєфі» стіл. З боку їдальні він слугуватиме обіднім столом, а з боку вітальні – барною стійкою. Для любителів різних інтер’єрних стилів дизайнери рекомендують варіант «м’якої підлоги», коли подіум прокладають поролоном і оббивають міцною меблевою тканиною. Поціновувачам східної розкоші можна запропонувати накрити подіум ворсистим килимом ручної роботи, до стелі прикріпити балдахін, а для релаксації – купити кальян.

У вітальні за допомогою подіуму можна створити куток для релаксації: розмістивши на ньому акваріум або апаратуру для домашнього кінотеатру, як варіант ─ облаштувати зимовий сад. Малогабаритним подіумом можна обладнати лоджію.

У дитячій кімнаті подіум використовують для облаштування спальної зони (ліжка) або місця для занять (стіл, шафа, полиці, стільці). У другому випадку в конструкції подіуму можна сховати ящики для іграшок, одяг, постільну білизну і навіть ліжко. Споруджувати багаторівневу підлогу в кімнатах для маленьких дітей не рекомендують (із міркувань безпеки).

Варіанти розміщення подіумуУ кімнаті підлітка подіум впишеться найкраще. Тут чудово виглядатимуть ткані пледи і подушки в стилі печворк (зшиті з клаптиків), а для декорування стін ніші – коркові панелі. Дуже часто на підвищеннях розміщують письмовий стіл, комп’ютер, іноді – гардероб.

У спальні для дорослих подіум використовують як місце для ліжка, а також шаф для постільної білизни та приліжкових тумб. Матрац на такому подіумі слугує ліжком, а всередині корпуса облаштовують ніші з горизонтальним або вертикальним відкриттям. Верхню частину подіуму використовують для тумб. При такій конструкції торці сходинок освітлюють за допомогою точкових, люмінесцентних або неонових ламп, захищених кольоровим або матовим склом. Інший варіант облаштування спальної зони – подіум-пенал. Під ним розміщують спальне місце на роликах, а на ньому ─ зону відпочинку, гардероб або невеликий робочий кабінет (комп’ютерний стіл, стільці, полиці тощо). Зранку ліжко можна засувати повністю або частково всередину.

У ванних кімнатах на подіумах встановлюють ванни або душові кабіни. Подіуми зі сходами поділяють ванну не лише на функціональні зони, а й візуально змінюють її пропорції. Також цікава комбінація поєднання у ванній кімнаті холодних і теплих матеріалів: скла, дерева, керамічної плитки тощо. Наприклад, стільниця із товстого скла або напівпрозора раковина візуально збільшують простір, а масивніші матеріали, навпаки, роблять її меншою. Оригінальним рішенням стане таке зонування простору: три сходинки ведуть на зрізаний по діагоналі подіум, в якому облаштована ванна у формі трилисника. Нижню частину подіуму можна облаштувати як підлогову шафу для збереження побутової хімії і банного приладдя.


Освітлення подіуму

Аби створити оригінальний дизайн приміщення, а також уникнути травм, подіум облаштовують спеціальною системою освітлення. Це може бути точкове освітлення, стельові лампи, які окреслять світлом торець подіуму, прожектори, спрямовані на сцену, а також світильники, опущені на довгих канатах зі стелі. Для інтимнішого освітлення використовують бра. Особливу увагу варто приділити конструкції, повз якої постійно відбуватиметься рух: її бажано оснастити нічним підсвічуванням, так званими «сигнальними вогнями». Лампочки всередині подіуму візуально збільшать простір. Такий варіант найкраще підійде для віталень, спалень, ванної кімнати, тобто приміщень, де світло є частиною декору.

Галина БАТЮСЬ

 

Коментар фахівця

Олександр Подоляк, архітектор компанії “Львівська Архітектурна Майстерня”:

Найчастіше замовники за допомогою подіумів виправляють геометрію приміщення. Вузьку і довгу кімнату розбивають на функціональні зони, а квадратній надають затишного вигляду. Найоптимальніша висота подіуму - 20-35 см. При більшому перепаді висоти, якщо дозволяє висота стелі, облаштовують дво- чи триступінчасті яруси. Найчастіше подіуми вимощують масивною чи паркетною дошкою або плиткою. Напівм'які подіуми облаштовують поролоном і оббивають міцною меблевою тканиною, шкірою, застилають м'яким килимом, ковроліном тощо. З боків і в «потаємній кишені» подіуму можна встановити точкове, люмінесцентне або неонове освітлення, що додасть конструкції виразності. Подіум можна зробити самому, однак краще щоб це виконували спеціалісти, так ви отримаєте бажаний результат.

 

Теги та ключові фрази
зонування кімнат за допомогою балдахіну, можно ли верхнюю часть подиума закрыть мозайкой, спальное место на подиуме, як зробити подіум на підлозі, ліжко-подіум, ПОДІУМ ПРОЗРАЧНЫЙ НИЖНІЙ ОДЯГ, подиум в квартире 2010, укладка керамической плитки на подиум, оптимальная высота подиума для установки подсветки, подиум из бетона


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.