Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

19853
12.12.2011р. |
Сходи і доріжки без льоду та снігу
Зимова ожеледь і снігові замети нерідко стають причиною серйозних проблем – нещасних випадків на дорогах, травм через падіння, обмеження проїзду тощо. Захистити будь-які зовнішні площі (сходи, доріжки, тротуари, під'їзні шляхи тощо) від ожеледі та снігових заметів дасть змогу кабельна система танення снігу і льоду.

Як правило, в холодну пору року сходи при вході до будинку покриті льодом. Це становить небезпеку для перехожих і транспорту, оскільки може призвести до травм. Аби позбутися цієї проблеми, варто встановити спеціальну обігрівну систему для сходів. Вона позбавить вас від подальшого систематичного ручного видалення снігу та льоду, посипання піском і сіллю. Обігрівання сходів працює автоматично і не шкодить покриттю й навколишньому середовищу. Ця система функціонує до тих пір, поки є ймовірність виникнення льоду, тобто поки процес танення не припиниться і вся потала вода не буде видалена.

Кабельні системи сніготанення й антиобледеніння призначені для видалення снігу із зовнішніх площ і для запобігання їхньому обледенінню при настанні заморозків після відлиги. Процес утворення льоду на поверхні залежить від конструкції зовнішньої площі, температури зовнішнього повітря, вологості, сили вітру й цілого ряду інших факторів. Нагрівальні кабелі для танення снігу та льоду встановлюють на зовнішніх площах – сходах, доріжках, тротуарах, мостах тощо – там, де необхідно гарантувати безпеку пересування пішоходів і транспорту. Алгоритм роботи системи керування за допомогою датчиків температури й вологості відстежує всі можливі ситуації та вмикає обігрівання поверхні у необхідні проміжки часу.

Принцип роботи систем обігрівання відкритих майданчиків такий самий, як і в системі «тепла підлога», проте в конструкціях обігрівання зовнішніх ділянок використовують потужніший броньований нагрівальний кабель. Це зумовлено не тільки ймовірними значнішими механічними пошкодженнями обладнання, а й наявністю більш низьких температур, порівняно зі звичайним мікрокліматом житлового приміщення.

Аби зробити ефективним обігрівання зовнішніх площ, у конструкціях необхідно використовувати особливі види нагрівального кабелю, які можна було б укладати безпосередньо у ґрунт, на металеву арматуру, під пісок або гравій. Кабель має витримувати постійні розширення або стиснення фундаментів, зумовлені погодними циклами. Крім того, матеріал такого нагрівального кабелю має витримувати і вагові навантаження, які виникають при русі великовантажного транспорту.

Слід зазначити, що встановити нагрівальний кабель, який входить до системи антиобледеніння для обігріву пандусів, сходів, тротуарів і відкритих майданчиків, – це досить серйозна та відповідальна робота, яку слід довірити кваліфікованим фахівцям і використовувати при цьому тільки якісні матеріали. Кваліфіковане проектування системи обігрівання відкритих майданчиків дасть змогу уникнути зайвих витрат і забезпечить надійну та довговічну роботу системи.

Для системи обігрівання відкритих майданчиків використовують резистивні нагрівальні кабелі з погонною потужністю 23 Вт/м і вище. Ці нагрівальні кабелі виготовлені та випробувані за технологією, що забезпечує їхню підвищену надійність. Секцію монтують і підключають до мережі змінного струму напругою 220 В з частотою 50 Гц. Екрануючий кожух кабелю захищає його від механічних пошкоджень і слугує електричним захисним заземленням, а також запобігає розповсюдженню електромагнітних полів.

Для надійного закріплення кабелю із розрахунковим кроком при укладанні застосовують монтажну стрічку. Можна закріпити лінії нагрівального кабелю на сітці за допомогою хомутів.

Як систему керування застосовують терморегулятори ETV або ETR із датчиком температури землі. Для досягнення максимальної економічності й ефективності системи застосовують датчик ЕТО з вбудованим процесором і датчиками температури та вологості.

У комплект системи може додатково входити теплоізоляція (ізофол, пінофол тощо). Застосування теплоізоляції потрібне у ряді випадків для зниження тепловтрат. Необхідну встановлювану потужність для системи, потужність нагрівального кабелю, довжину кабелю, склад обладнання визначають при проектуванні для кожного конкретного випадку.

При проектуванні та розрахунку необхідної потужності кабельної нагрівальної системи обігрівання відкритих майданчиків беруть до уваги:

  • географічне розташування об'єкта;
  • особливості установлення системи;
  • вимоги, які висуває до системи замовник.

Сфера застосування кабельних систем обігрівання і танення снігу та льоду для захисту зовнішніх площ:
  • сходи;
  • доріжки і тротуари;
  • автостоянки;
  • під'їзні доріжки до гаражів;
  • пандуси;
  • вантажно-розвантажувальні майданчики;
  • мости;
  • спортивні майданчики та стадіони.
Принцип роботи кабельної системи обігрівання зовнішніх площ

Система підігріву тротуарівСистеми обігрівання і танення снігу та льоду встановлюють практично в будь-якому місці, яке необхідно утримувати чистим від снігу та льоду.

На поверхню, яку планують захистити від снігу і льоду (на старий асфальт, бетон або шар утрамбованого піску чи гравію), укладають нагрівальний кабель. Зверху кабель заливають бетоном або засипають піском. Потім укладають облицювальне покриття – тротуарну плитку, мармур, асфальт, бетон, граніт тощо.

Система датчиків, яка включає в себе датчик температури ґрунту, датчик температури повітря і датчик вологості, працює як метеостанція – зчитує погодні умови і передає їх на терморегулятор. При виникненні сприятливих умов для утворення ожеледиці та снігових заметів терморегулятор вмикає систему обігрівання, і нагрівальний кабель починає нагріватися та виділяти тепло. Сніг на обігрітій площі розтане, і потала вода стече у водозбірники, покриття ж залишиться сухим.

Кабельна система обігрівання/танення снігу та льоду для зовнішніх площ складається з таких елементів:

  • нагрівальна частина. Нагрівальний кабель або провід – робоча секція певної будівельної довжини і встановленої потужності. Такий кабель електробезпечний, механічно міцний, стійкий до сонячних променів і атмосферних опадів, забезпечує танення снігу та льоду;
  • розподільна мережа – силові та інформаційні кабелі, розподільні коробки і кріпильні елементи. Вони забезпечують живлення всіх елементів нагрівальної частини і передачу інформації від датчиків до шафи керування;
  • монтажна стрічка – спеціальна оцинкована монтажна стрічка, необхідна для фіксації нагрівального кабелю на поверхні;
  • гофрована трубка (для розміщення датчика і захисту його від пошкоджень);
  • система керування – датчики температури зовнішнього повітря, температури поверхні, опадів, терморегулятори, з яких відповідна інформація надходить до шафи керування, укомплектованої апаратами керування, пускорегулювальною та захисною апаратурою, що відповідають потужності системи.
Використання високотехнологічних терморегуляторів із датчиками температури повітря, ґрунту і датчиками вологості дає змогу суттєво знизити експлуатаційні витрати на електроенергію. Кабельна система танення снігу і льоду працює в режимі очікування та вмикає обігрівання тільки за наявності снігу на поверхні, що обігрівається.

За допомогою широкого асортименту пропонованих нагрівальних кабелів можна обігріти будь-які відкриті площі й укласти кабельну систему під будь-яке покриття.

Переваги кабельних систем обігрівання зовнішніх площ:

  • автоматично очищають поверхню від снігу та льоду;
  • постійно підтримують доріжки, сходи, пандуси, площадки тощо в хорошому стані;
  • знижують ризик нещасних випадків;
  • дають змогу відмовитися від неекономічних засобів боротьби з льодом (використання солі й інших екологічно шкідливих препаратів);
  • захищають покриття від пошкоджень, які неминучі при очищенні снігу та сколюванні льоду;
  • економлять час і кошти на розчищення льоду і снігу вручну.
Кабельні системи обігрівання відкритих майданчиків працюють як у ручному, так і в автоматичному режимі.

Терморегулятори і контролери, які застосовують для систем обігрівання відкритих площ

Для систем обігрівання невеликої потужності (наприклад, обігрівання кількох сходинок) можна використовувати терморегулятори з датчиком температури поверхні. Вони вмикають обігрівання при температурі поверхні нижче заданої. Температуру поверхні задають, як правило, близько 1–2°С. Таким чином, сніг, що випадає, потрапляє на підігріту поверхню.

Для складних систем обігрівання великої потужності (пандуси, в'їзди в гаражі тощо) рекомендують використовувати контролери, оснащені, крім датчика температури поверхні, ще й датчиками температури повітря та наявності опадів.

Монтаж системи антиобмерзання та обігрівання відкритих майданчиків

Монтаж і під’єднання системи кабельного обігрівання відкритих майданчиків до електричної мережі виконують із дотриманням вимог нормативів ПЕУ та СНіП. Найкраще встановлювати систему під час будівництва чи ремонту.

Якщо необхідно виконати обігрівання невеликої площі або пішохідної зони (наприклад, ґанку), можна використовувати нагрівальні секції, які застосовують у системах «тепла підлога» на основі двожильного кабелю.

Якщо під час будівництва або експлуатації об'єкта можливі значні механічні навантаження на кабель (проїжджі частини, автомобільні пандуси, в'їзди в гараж тощо), необхідно застосовувати нагрівальні кабелі підвищеної міцності (наприклад, двожильні нагрівальні секції лінійною потужністю 30 Вт/мп. підвищеної міцності).

Нагрівальний кабель із розрахованим кроком укладають на рівну підготовану основу. За наявності перепадів висот товщина стяжки, яку заливають, буде різною по всій площі поверхні, яка підігрівається, що призведе до нерівномірного прогрівання. Нагрівальний кабель укладають за допомогою монтажної стрічки. Монтажну стрічку кріплять до поверхні з кроком 40–60 см залежно від відстані між сусідніми витками нагрівального кабелю. Між лініями кабелю кріплять датчик температури в гофрованій трубці.

Установлення під тротуарну плитку

При установленні нагрівальної секції системи танення снігу під тротуарну плитку (фігурні елементи мощення) треба бути особливо обережними, щоб плиткою не пошкодити нагрівальний кабель.

Поверхня, на яку укладатимуть кабель, має бути рівною, без заглиблень, вільною від каменів або інших гострих предметів. Нагрівальний кабель засипають піщаною подушкою завтовшки 2–3 см.

Установлення в асфальт

Перед укладанням асфальту кабелі покривають шаром бетону (не менше 2 см), який запобігає пошкодженню ізоляції кабелю гарячим асфальтом. Перш ніж укладати асфальт, його охолоджують до температури 1300–1400°С.

При укладанні асфальту не рекомендують використовувати важке обладнання, щоб не пошкодити кабель. При монтажі кабель укладають і закріплюють на поверхні підготовленого під укладання асфальтового покриття. Товщина асфальту над кабелем нагрівальної секції має бути не менше 5 см. Перед і після укладання асфальту слід виміряти опір кабелю та ізоляції.

Установлення в бетон

Монтаж нагрівальних секцій під бетонне покриття виконують так само, як і монтаж під тротуарну плитку або асфальт. Бетон має повністю покривати кабель і перехідні муфти, не залишаючи повітряних порожнин. Бетонна суміш не має містити гострих каменів, які можуть пошкодити кабель нагрівальної секції.

При укладанні кабелю необхідно уникати його перетину з термокомпенсаційними швами. Вмикати систему обігрівання можна не раніше, ніж через 30 днів після укладання бетону.

 

Розрахунок потужності для
кабельної системи захисту зовнішніх площ від снігу та льоду

 

Місце застосування Середня потужність, Вт/м2 Максимальна потужність, Вт/м2 Використовуваний датчик
Автостоянки 250–300 350 снігу–льоду
Під'їзні доріжки до гаражів 250–300 300 снігу–льоду
Тротуари 250–300 300 снігу–льоду
Зовнішні теплоізольовані сходи 200–300 300 снігу–льоду/на дроті
Зовнішні сходи без теплоізоляції 300–375 400 снігу–льоду/на дроті
Теплоізольовані мости 200–250 300 снігу–льоду
Мости без теплоізоляції 300–375 400 снігу–льоду
Теплоізольовані навантажувальні платформи 250–300 300 снігу–льоду
Навантажувальні платформи без теплоізоляції 300–375 400 снігу–льоду

Андрій АНДРУШКО

 

Коментарі фахівців

Роман КОСТІВ, оператор-друкар:

- Вхід до будинку – це візитна картка господаря будинку. Тому багато власників будинків, магазинів і підприємств встановлюють на парадному вході та на сходах кабельну систему обігрівання. Підігрівання сходів підвищує безпеку, оскільки виключає падіння на слизькому покритті. Також воно збільшує термін експлуатації покриття, оскільки захищає його від ушкоджень, які зазвичай виникають при сколюванні льоду й очищенні від снігу.

Установлення кабельних систем сніготанення на сходах є ефективним засобом їхнього захисту від обмерзання. При розрахунку довжини нагрівального кабелю необхідно врахувати додатковий відрізок кабелю для вертикального переходу зі сходинки на сходинку (висота сходів х кількість сходів). Нагрівальний кабель укладають тільки на горизонтальну поверхню сходів.

Головна перевага систем сніготанення – автоматичне очищення проїжджої частини і тротуарів та цілодобове підтримання їхньої поверхні в хорошому стані. Існують два способи установлення системи – по всій площі або тільки в коліях.


Тарас НАЗАРЕНКО, виконроб ПП «Граніт-плюс»:

- Ґанок і в'їзд у гараж, очищені від снігу та льоду, – мрія будь-якого власника заміського будинку. Саме цій меті і слугує система обігрівання відкритих площ. Систему обігрівання вулиць використовують для підтримання зовнішніх територій у незамерзаючому стані в холодну пору року, для підвищення безпеки, полегшення трудомістких робіт при очищенні територій від снігу та льоду. Ці системи обігрівають вулицю при автоматизованому керуванні та вирізняються надійністю і довговічністю. Кабельні системи обігрівання відкритих майданчиків забезпечують підігрів знизу доріг, тротуарів, сходів, ґанків та інших відкритих площ.

Нагрівальний кабель ефективно застосовують у системах обігрівання пандусів, сходів, відкритих майданчиків, під'їзних асфальтованих доріжок. Якщо в зимовий період на цих ділянках необхідні такі заходи, як захист від льоду й обігрівання сходів, то прокладання нагрівального кабелю є оптимальним способом вирішення цих проблем.

Теги та ключові фрази
чим посипати плитку щоб не було слизько, вхідні сходи в приватний будинок, сходи з бруківки, голольод на східцях чим посипати, Сходи і доріжки без льоду та снігу, як залити сходи на дворі, вхідні сходи до будинку, як підігріти сходи, как отколупать лед с лестницы, електричний підігрів на сходах


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.