Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...
SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...
Нині у продажу є три типи сушарок для рушників: водяні, електричні та комбіновані.
Водяні сушарки поширені завдяки тому, що вони недорогі та практичні. Їх під’єднують безпосередньо до циркуляційної трубопровідної системи гарячого водопостачання. Водяна сушарка має відповідати високим вимогам щодо надійності, міцності й довготривалої експлуатації, адже вона працюватиме в екстремальних умовах: висока температура, сильний робочий тиск, гідравлічні удари, які можуть пошкодити внутрішні стінки труб.
Найдешевші водяні сушарки для рушників — вітчизняного виробництва. Як запевняють фахівці, робочий тиск таких приладів становить 16 атм, що вважається оптимальним для нормального функціонування та безпеки. Суттєві переваги таких приладів — зручний діаметр робочої частини і прості з’єднувальні елементи, які спрощують встановлення. Моделей відчизняних сушарок, щоправда, лише дві: П-подібна та М-подібна.
Тиск в системі водопостачання
Якщо ви купуєте сушарку, що під'єднується безпосередньо до водопроводу, треба обов'язково брати до уваги співвідношення тиску у водопровідній мережі й тиску, на який розраховано прилад.
Потужність тиску водопровідної мережі регламентують ДБН і ДСТУ.
Відповідно до стандартів водорозбірна арматура (змішувачі та крани) має працювати під тиском 6 атм (бар) і витримувати опресування (надлишковий тиск, яким раз або двічі на рік перевіряють систему водопостачання й опалення на наявність просочування води або ймовірність пошкодження труб) у 10 атм. Теоретично тиск води не має перевищувати 4 атм, але, на жаль, це лише теорія. На практиці ж тиск у мережі водопостачання може коливатися від 2,5–3 до 7,5 атм і більше. Усе залежить від місця розташування помешкання, поверху, типу будинку та стану комунікацій.
Отже, перед купівлею водяної сушарки для рушників з'ясуєте, який тиск у водопроводі вашого будинку, і додайте до нього запас міцності на гідроудари, тобто різкі коливання тиску у водопроводі.
Фахівці радять звернути увагу на прилад, який має назву «сушарка-радіатор для ванної кімнати, сталевий», за формою схожий на драбинку. Ця сушарка розрахована на робочий тиск 15 атм і випробувальний — 22,5 атм. Призначена для під’єднання до системи гарячого водопостачання та водяного опалення з температурою води до 115°С, зроблена зі сталевих безшовних труб із полімерним покриттям, яке захищає прилад від зовнішньої корозії. Основний колір – білий або глянцевий. «Драбинку» виготовляють двох розмірів — 1130x542 см і 640x542 см, із різною кількістю поперечних «сходинок». Діаметр вхідних отворів цього приладу — 3/4 дюйма.
Отже, що слід знати, купуючи водяну сушарку для рушників:
Зовнішньо електричний прилад мало чим відрізняється від водяного. Зазвичай така сушарка має форму «змійка» або «драбинка», обладнану нагрівальними елементами з потужністю побутової лампи розжарювання. Усередині електричний обігрівач заповнюють рослинною або мінеральною оливою чи схожими за структурою сумішами високої теплопровідності, завдяки чому поверхня прогрівається рівномірно. У деяких моделях електричних сушарок для рушників всередині прокладений нагрівальний кабель.
У продажу є й електричні сушарки-конвектори для рушників, які нагадують сушарку для рук, тільки з потужнішим нагрівальним пристроєм і вбудованим вентилятором.
Переваги електричних сушарок:
Потужність такої сушарки визначають теплотехнічними розрахунками окремо для кожного приміщення. Наприклад, сушарка для рушників, яку використовують лише для сушіння речей, використовує 35–200 Вт електроенергії.
Електрична сушарка зазвичай виглядає так само, як і водяна: змійовик (подібний на букву «М» або «W», але з округлими краями), «драбинка», перфорований металевий лист.
За свідченням фахівців, електричні сушарки для рушників мають суттєві переваги в трьох випадках:
Деякі моделі електричних сушарок можна встановити та під’єднати власноруч, маючи мінімум технічних знань та керуючись інструкцією. Потрібно лише закріпити прилад на стіні та увімкнути в розетку, не забуваючи про правила безпеки в приміщеннях із підвищеною вологістю.
Комбінована сушарка для рушників поєднує переваги водяної та електричної. Її продають у комплекті з нагрівальними елементами.
Виготовляють цей прилад із тонкостінних труб, але, крім трубчастих, на ринку представлені й комбіновані алюмінієві секційні радіатори у вигляді високих панелей.
За конструкцією та принципом роботи комбіновані електроводяні сушарки для рушників, мабуть, ближчі до водяних, оскільки містять всередині гарячу воду. Але можна вбудувати електронагрівальний елемент, тоді сушарка буде теплою навіть якщо гарячої води немає.
Комбінований прилад трохи дорожчий за водяний обігрівач, але така сушарка стане незамінною для обігрівання невеликих приміщень у багатоквартирному будинку.
Діаметр сантехніки прийнято вимірювати в дюймах. Стандартний діаметр труб стояка в будинках – один дюйм (32 мм) або дюйм із чвертю (38 мм). Сушарки для рушників закордонного виробництва переважно мають інші «під'єднувальні розміри» – півдюйма або 3/4 дюйма. Отже, перед купівлею та встановленням приладу треба врахувати це і проконсультуватися з фахівцями.
Асортимент конструкцій та дизайнерських розробок сушарок для рушників дуже широкий. Це М-подібні, МП-подібні, U-подібні, сушарки типу «драбинка», «змійка» тощо. При цьому кожен із типів має різні варіанти оформлення.
Нині ринок пропонує широкий асортимент різних моделей сушарок вітчизняного та закордонного виробництва. Імпортні прилади можуть бути вищої якості, але водночас вони менш надійні під час експлуатації, оскільки зазвичай не адаптовані до наших умов та перебоїв водопостачання.
Серед пропозицій сушарок є хромовані, «під золото», вкриті різнокольоровою емаллю тощо. Вартість їх залежать не лише від матеріалу, а й від технології виготовлення.
Вітчизняні виробники зазвичай випускають П-подібні та М-подібні моделі, сушарки для рушників із прямими або округлими поперечними перекладинами. Серед імпортних найбільший попит на «драбинки» з Фінляндії (основні кольори – хром і білий); практичною і зручною є серія з трьома поперечними трубами; S-подібні сушарки з відстанню між осями 31 см; «драбинки» німецького виробника «EMKO» (круглі горизонтальні труби розташовані між вертикальними трубами прямокутного перерізу).
Наприклад, можна обрати сушарку для рушників у вигляді «неправильної драбинки», в якій вертикальні труби розташовані близько одна до одної, або, приміром, горизонтальні «сходинки», які кріплять до вертикальної труби одним краєм (інший край стирчить, як гребінець).
Варто звернути увагу на електричні й комбіновані листові сушарки для рушників німецького виробництва — металеві панелі з відшліфованої нержавіючої сталі з квадратними отворами та горизонтальними еліпсами. Зацікавлюють покупців західноєвропейські поворотні сушарки для рушників, які можуть бути водяними, електричними або комбінованими. Особливість цих приладів у тому, що вони повертаються вправо-вліво під кутом до 180°. Головне, що при цьому конструкція залишається надійною, витримує вагу до 5 кг. Основні кольори поворотних приладів — хром, білий, золото та їх поєднання.
Часто сушарки для рушників мають додаткові перекладини, кільця та гачки для сушіння одягу. Також є індивідуальні моделі приладів, наприклад, у вигляді спіралі, кактуса, водоспаду, сонця, гітари тощо. Сучасні дизайнери при оформленні ванної кімнати часом використовують сушарку для рушників як елемент оформлення інтер'єру.
Олександр ФІНЬКО
Що робити, якщо з сушарки для рушника витікає вода?
Спершу потрібно перекрити водопостачання (якщо вода витікає в значних обсягах і є серйозний ризик затоплення власного помешкання чи сусідів знизу). В такому випадку спершу треба підшукати ємності для термінового зливання води з сушарки. Потім подзвонити в житлово-комунальне підприємство, яке обслуговує ваш дім і наполягти на перекритті води.
Дуже добре, якщо є змога перекрити воду, яка надходить безпосередньо до рушникосушарки. Майте на увазі, що сантехніки з ЖЕКу вимкнуть (або перекриють) гарячу воду, скоріш за все, у всьому під'їзді, тому одразу ж вирішуйте питання про заміну приладу (для цього його демонтують та встановлюють заглушки на виходах труб водопостачання).
Наступний крок – з’ясування причини протікання сушарки. Для цього відшукайте і ретельно огляньте місце протікання, придивляючись до тріщин, отворів, порушень герметизації. Протікати може по швах або між входом та виходом труби приладу. Найскладніше, якщо тече саме сушарка і ви знайшли точне місце протікання, іржу, тріщинки або маленьку дірочку.
Ймовірні причини протікання:
Якщо потрібно встановити сушарку в приватному будинку з автономною системою опалення, сміливо купуйте прилад із шовними трубами, оскільки ви власноруч можете контролювати систему водопостачання та опалення, зокрема з тиском і струмом.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.
Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?
Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.
Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.
Экономное и комфортное отопление: как выбрать
Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.