Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
В Ірпені Київської області почали зводити перший у...
ВІМ-технології (будівельне інформаційне...
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Для чого це потрібно?
Професійний підхід до очищення взуття від вуличного бруду, пилу і вологи є важливою вимогою європейських стандартів при проектуванні, будівництві і ремонті будь-яких приміщень. До нині цю проблему залічували до розряду неусвідомлених потреб.
Професійно і правильно встановлена система брудозахисних покриттів дає змогу не лише витончено доповнити архітектурний дизайн будинку, а й значно заощадити на прибиранні приміщення, зробити його чистішим.
На сьогодні проблема захисту внутрішніх приміщень від занесеного взуттям бруду набула особливої актуальності, оскільки дорогі покриття для підлоги простіше захистити від пошкоджень, ніж ремонтувати. Адже навіть маленькі частинки піску і бруду можуть пошкодити дерев’яне, кам’яне та будь-яке інше підлогове покриття всередині помешкання.
Вологий або сухий бруд – це абразив, який при проходженні людей активно зношує всі види покриття на підлозі. Вартість збитків навіть від 0,5 кг абразиву, занесеного до приміщення, може спричинити суттєві витрати. За 1–3 дні (залежно від кількості людей і погодних умов) у приміщення потрапляє близько 10 кг різноманітного бруду.Основна частина забруднення (від 80 до 95%) потрапляє в приміщення через «підошви» людей.
Спектр брудозахисних покриттів досить широкий. Покриття відрізняються зовнішнім виглядом, матеріалом, конструкцією і ціною. При цьому їх ефективність може бути приблизно однаковою, але, в той же час, брудозахисні покриття, що облаштовують, наприклад, у торгівельному комплексі, не підходять для облаштування входу в житловий будинок.
Розмір осередка, матеріал і конструкцію брудозахисних покриттів підбирають індивідуально для кожного об'єкта та умов його експлуатації.
У місцях інтенсивного руху людей мимоволі створюються умови, за яких можуть виникнути ситуації, пов'язані з падінням людей. Це може спричинити сніг, рідкий бруд, вода, нерівності основи тощо. Але трапляється, що травмонебезпечними стають самі брудозахисні покриття. Це відбувається через непрофесійний розрахунок навантаження та застосування неякісних брудозахисних покриттів.
Потрібно пам'ятати, що покриття для захисту від бруду буде ефективним лише тоді, коли людина зробить по ньому не менше 4–6 кроків.
Найефективнішого захисту приміщень від вуличного бруду можна досягти використанням триступінчастої системи брудозахисних покриттів.
Перший ступінь – брудозахисні покриття великої і середньої комірчастої структури з ПВХ і гуми, алюмінієві комбіновані або сталеві оцинковані решітки. Перелічені покриття розміщують безпосередньо перед входом у приміщення та в тамбурі. Функції першого ступеня брудозахисних покриттів: збирання крупнофракційного бруду з підошов взуття (грудки піску та глини, снігу тощо), за можливості – брудо- і водовідведення за межі експлуатованої площі.
Завдяки конструкції брудозахисних покриттів бруд і пісок не накопичуються на килимі, а проходять крізь його ґрати на поверхню підлоги або в облаштований приямок. Брудозахисні покриття можна укладати як на рівну поверхню, так і в приямок, і вони можуть накопичувати до 12–18 кг бруду на 1 м.кв. (залежно від виду покриття). Ніздрюваті покриття, виготовлені з літієвого ПВХ із нітрил-гумою, мають високу механічну міцність, різноманітні розміри, кольори і конфігурацію. Простота конструкції і легкість монтажу дає змогу замінювати пошкоджені модулі й елементи безпосередньо на місці.
Другий ступінь – вінілове покриття з отворами, брудозахисні алюмінієві решітки зі вставками гуми, ворсу або щітки, петельне ворсове покриття, яке вичищає з підошви взуття дрібні фракції піску і бруду. Еластична структура покриття діє як щітка: зчищає бруд і запобігає його проникненню всередину будівлі. Ворсові брудозахисні високопетельні покриття на вініловій основі є своєрідною альтернативою килимам-ґратам. Вони чудово видаляють бруд із взуття, мають високий ступінь зносостійкості, їх легко чистити. Як і килими-решітки, петельні покриття можна укладати на рівну поверхню або в приямок. Функції другого ступеня брудозахисних покриттів – збирання залишкового бруду з підошов взуття, очищення протекторів.
Третій ступінь – килим із м'яким ворсом різної структури на вініловій або гумовій основі, з пило- та вологопоглинальними властивостями. Він збирає бруд, що залишився, і вбирає надлишкову вологу із взуття, а також захищає основний матеріал підлоги від передчасного зношування, покращує інтер'єр приміщення. Такий килим, залежно від довжини, дає змогу очистити підошву взуття до 60–90%. Покриття зніме залишки бруду після 5–6 кроків по ньому. Килим під двері підбирають із урахуванням відвідуваності приміщення. Завдяки широкій колірній гамі килими, крім свого прямого призначення, чудово доповнять і прикрасять інтер'єр приміщення. Функції третього ступеня брудозахисних покриттів: остаточне збирання залишків бруду і вбирання вологи.
Для встановлення брудозахисних покриттів першого і другого ступенів доцільно облаштувати приямок вищий, ніж саме покриття. Глибокий приямок дасть змогу надовго подовжити термін експлуатації покриття, знизити витрати на його обслуговування.
Вирішити низку проблем на стадії будівництва та монтажу входу в будинок можна завдяки замовленню брудозахисного покриття, зібраного разом із піддоном, опорною конструкцією, дренажним випуском і необхідним зовнішнім оздобленням. Піддони виготовляють за розмірами замовника і можуть бути різної глибини.
Довжина килима в тамбурі повинна дорівнювати відстані між дверима, для того, щоб увійшовши, людина зробила якомога більше кроків покриттям. Ефективним вважають укладання брудозахисного килима на всій площі тамбура. Якщо ж площа тамбура завелика, слід обрати таку ширину килима, щоб, ідучи назустріч один одному, люди могли вільно розійтися, не заступаючи за межі покриття. При цьому оптимальна ширина – на 20–40 см більша за відкриті двері.
На жаль, до нині при проектуванні об'єктів більшість проектувальників не володіють достатньою інформацією про брудозахисні покриття і не передбачають це в проекті. Як наслідок, проблема підтримки чистоти і безпечної експлуатації будівлі лягає на власника, збільшуючи непередбачені матеріальні витрати.
Ефективна система брудозахисту помешкання передбачає облаштування спеціальних накладок і стрічок, які мають протиковзкі властивості та убезпечують пересування прилеглою до будинку територією взимку. Ці накладки перешкоджають ковзанню взуття на сходах, вологих поверхнях і слизьких підлогових покриттях. Такі елементи виготовляють з алюмінію та гуми особливого складу, що, крім основної функції, надає їм привабливого естетичного вигляду. Для забезпечення протиковзких властивостей ефективним може бути клейка стрічка на полімерній основі, щільно зв’язана з абразивними частками.
Щоб прибрати накопичений бруд, достатньо лише згорнути килим у рулон, підмести або помити поверхню.
Пам'ятайте, що правильні технічні рішення з облаштування входу до будинку брудозахисними покриттями, закладені на етапі проекту або в процесі будівництва, дадуть змогу в подальшому значно скоротити експлуатаційні і в кілька разів знизити витрати на прибирання приміщень будинку.
Олександр ФІНЬКО
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.
Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?
Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.
Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.
Экономное и комфортное отопление: как выбрать
Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.