Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

16087
07.03.2012р. |
Про ґрунтовки і ґрунтування
Усім нам добре відомо старе правило: аби фарбована поверхня слугувала довго, її треба ретельно підготувати. Найважливішу роль при підготовці поверхні відводять правильному виборові ґрунтувального засобу та грамотному використанню ґрунтовки.

Сучасне виробництво виготовляє різні види будівельних ґрунтовок і ґрунтувальних засобів. Це ґрунтовки глибокого проникнення; зміцнювальні ґрунтовки; ґрунтовки, що зменшують вбираючу здатність основи; ґрунтовки, що поліпшують адгезію; ізолювальні, протикорозійні ґрунтовки тощо.

Насамперед – ґрунтування

Що б не являла собою базова поверхня (підкладка) - бетон чи метал, штукатурку чи дерево, необхідно домогтися, щоб покриття міцно на ній трималось і не відшаровувалось. Саме з цією метою й використовують ґрунтовки, які глибоко проникають в основу та поліпшують її адгезію (зчеплення) з наступним шаром. Маючи з’єднувальні та зміцнювальні властивості, ґрунтовки часто запобігають ушкодженню базової поверхні. Крім того, ґрунтувальний шар сприяє рівномірному нанесенню, розтіканню й абсорбції (всмоктуванню) лакофарбових матеріалів (фарб, емалей, штукатурок, шпаклівок тощо).

Про ґрунтовки

Часи, коли для всіх видів робіт використовувалася практично одна і та сама ґрунтовка, давно минули. Технології ремонту і будівництва у нашій країні за останні роки стрімко розвиваються, наближаючись до світових стандартів. Сьогодні на українському ринку представлено безліч як сухих, так і готових до застосування сучасних ґрунтовок, із яких завжди можна вибрати саме ту, яка Вам потрібна.

При виробництві ґрунтовок враховується тип оброблюваної поверхні (мінеральна, дерев'яна, металева, оштукатурена тощо), особливості приміщення, у якому застосовують ґрунтовку (вологе чи сухе), а також спосіб подальшої обробки (фарбування, укладання плитки, шпатлювання). Як правило, виділяють ґрунтувальні засоби, використовувані для первинної підготовки основи і ґрунтовки для поліпшення зчеплення між оздоблювальними шарами.

Ґрунтовки містять плівкоутворювальні речовини (смоли, оливи, різні види клею тощо), пігменти, прискорювачі висихання та інші добавки для надання поверхні тих чи інших властивостей. Будівельні ґрунтовки виробляють на мінеральній, акриловій, алкідній та інших основах.

У ґрунтах на мінеральній основі як в’яжучий матеріал використовують цемент. Такі грунти застосовують для первинної прискореної обробки та попереднього вирівнювання внутрішніх стін із мінеральних матеріалів: штукатурки, бетону, легкого бетону, цегли, газосилікатних і керамзитобетонних блоків.

Досить поширені універсальні водорозчинні ґрунтовки з високою покривною здатністю на основі акрилових співполімерів. Ці матеріали забезпечують хороший адгезійний контакт із кінцевим покриттям, у тому числі з акриловими, латексними й алкідними фарбами.

Акрилові ґрунтовки однаково підходять для підготовки поверхонь із бетону та бетонних блоків, цементу й цементної штукатурки, гіпсових і гіпсокартонних плит, дерева й дерев'яних конструкцій, а також для вже пофарбованих поверхонь.

Ґрунтовки на алкідній основі призначені для первинної та вторинної обробки нових і раніше пофарбованих дерев'яних, дерево-волокнистих і дерево-стружкових плит. Алкідні ґрунтовки мають хорошу адгезію до складних поверхонь: скловолокно, ПВХ-пластик, оцинкована сталь, скло, кахель.

Серед матеріалів із вузьким застосуванням необхідно відзначити вологоізоляційні ґрунтовки (із протигрибковими та фунгіцидними добавками), особливі ізоляційні ґрунти (які запобігають виявленню дефектів покриття, викликаних нікотином, димом, сажею), ґрунтувальні фарби для стель, ґрунтувальні засоби для підготовки підлоги тощо.

Зазвичай для попередньої підготовки поверхні використовують спеціальні ґрунтовки - вони містять дешевші пігменти і коштують дешевше, ніж якісні фарби. Вони зовні відрізняються від фарб (рідші) і створюють матову поверхню, з якою добре з’єднується наступне покриття.

Акрилова ґрунтовка

Як і акрилові фарби, акрилову ґрунтовку застосовують практично для всіх поверхонь (бетон, пінобетон, азбоцемент, свіжа і стара штукатурка, дерево, ДВП і ДСП, цегла). Водна акрилова ґрунтовка має досить привабливі властивості: практично не пахне, висихає за 2-4 години, розбавляється водою. Водну ґрунтовку не рекомендують використовувати як захисне покриття для чорних металів, оскільки вона не захищає від корозії (згодом на такій поверхні виступають іржаві плями).

Алкідна ґрунтовка

Алкідну ґрунтовку широко застосовують як для металевих, так і для дерев'яних поверхонь. Це один із найкращих матеріалів для необробленої деревини (спучує структуру деревини), яку фарбують. У результаті виходить ідеальна поверхня для подальшого нанесення більшості оздоблювальних покриттів. Алкідний грунт на металевій поверхні можна застосовувати як самостійне покриття. Єдине істотне обмеження – такими ґрунтовками не варто покривати оштукатурені та гіпсові поверхні, оскільки алкід спричиняє ворсистість.

Шелакова ґрунтовка для дерева

Шелакова ґрунтовка, в першу чергу, призначена для ізоляції сучків на зрізах дерев, на яких виступає смола. Може використовуватися і як ізолятор для розчинних у воді морилок. Основа такої ґрунтовки – молочний сік комах, розведений у метиловому спирті.

Ґрунтовка для металу

Основне призначення таких ґрунтовок – захист металевих поверхонь від передчасної корозії. Причому для різних металів використовують відповідні ґрунтовки. Так, для захисту алюмінію застосовують спеціальні фосфатуючі грунтовки. Для протикорозійного захисту сталі й поверхонь із чорного металу застосовують алкідні й алкідно-уретанові ґрунтовки.

Ґрунтовка для бетону

Такі ґрунтовки, як правило, використовують у системах фарбування під емалеве покриття. При цьому ґрунтовку підбирають з урахуванням сумісності з матеріалом покриття, а також залежно від призначення бетонної поверхні. Наприклад, для бетонної підлоги найчастіше застосовують поліуретанову (на поліуретановій основі) й епоксидну ( на основі епоксидної смоли).

Асортимент будівельних ґрунтовок надзвичайно широкий і різноманітний. Тому ґрунтувальні матеріали слід застосовувати у строгій відповідності з технічними інструкціями. Важливо пам'ятати, що якісне ґрунтування - це запорука якості пофарбованих поверхонь.

Людмила Демчук

Теги та ключові фрази
чи потрібно грунтувати снежку для поновлення, грунтування поверхні дверей, ЯКОЮ ГРУНТОВКОЮ ГРУНТУВАТИ ДВЕРІ, яка грунтовка бо панелям, як грунтувати бетонні ворота, чи потрибно грунтувати брукивку, Грунтування деревяних поверхонь, чи обрв'язково грунтувати фасад, грунтування поверхні підлоги, грунтування поверхонь


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.