Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

24967
23.04.2012р. |
«Рукавні» димарі – сучасна технологія захисту
Рукав – це сучасна технологія захисту димоходу і відвідних каналів будь-якої конфігурації та перетину.

Які функції виконує димар?

Димохід має ефективно відводити з приміщень дим і продукти згоряння від камінів, приладів опалення, які працюють на твердому паливі, гази тощо.

Яким має бути димар у вашому помешканні, треба визначитися на етапі проектування будинку. Це дуже важливо, оскільки матеріали, висота і розміри цієї конструкції безпосередньо залежать від типу приладів опалення.

У будівлі можуть бути передбачені один або кілька димарів. Зазвичай в одному димарі поєднують усі необхідні канали:

  • димовий;
  • газовідвідний;
  • вентиляційний.
Проте будь-який із цих каналів може бути відведений в окремому димарі, якщо архітектурні особливості споруди передбачають таку можливість. Обидва рішення щодо відведення каналів фахівці вважають вірними, але головне – взяти до уваги, щоб кожна опалювана кімната і приміщення з примусовою вентиляцією мали свій окремий канал відведення.

Вимоги до каналів димаря

Діаметр димовідвідного каналу залежить від виду та потужності обладнання, яке використовують у будинку, типу та висоти димаря. Головне при проектуванні димового каналу – досягти швидкого відведення диму, оскільки він не повинен охолоджуватися у димарі.

Газовідвідний канал виводить назовні продукти згоряння від газових приладів опалення та оливних радіаторів. Діаметр цього каналу залежить від розрахунків потужності опалювальних приладів, кількості продуктів згоряння, різниці їх температури та температури повітря ззовні, а також висоти димаря.

Функція вентиляційних каналів – відведення назовні використаного повітря з житлових приміщень. Згідно з нормами вентиляційні канали мають бути підведені до ванної кімнати, туалету, кухні, підвалу та інших приміщень, де відсутня природна вентиляція та вікна. Діаметр цих каналів фахівці визначають з огляду на розрахунки об’єму відведеного повітря, висоти каналу та різниці температур ззовні та всередині будинку.

Висота каналів димаря:

  • для димовідвідних каналів - щонайменше 4 м (відстань від вогнища до вихідного отвору над покрівлею);
  • для газовідвідних каналів - щонайменше 2 м для газових котлів та 4 м для масляних (відстань від точки з'єднання обігрівача з відвідної трубою до вихідного отвору над покрівлею);
  • для вентиляційних каналів - щонайменше 2 м (відстань від вхідного вентиляційного отвору до вихідного отвору над покрівлею).
Від чого захищають канали димаря?

Важливою та незаперечною перевагою сучасних котлів, які працюють на рідкому, твердому або газовому паливі, є високий (92–97%) рівень ККД.

Наслідком їхньої роботи є високоефективне використання тепла, яке виділяється у процесі спалювання будь-якого виду палива та викидання низькотемпературних димових газів у повітря через систему відвідних каналів димаря.

Проте під час роботи опалювальних приладів холодної пору роки, у відвідних каналах димаря виникають ідеальні умови для випаровування та скупчення вологи з відпрацьованих газів, покриття стінок кислотним конденсатом, який руйнує цеглу, цементний розчин, бетон і нержавіючу сталь – традиційні матеріали, які використовують для облаштування димаря.

Корозія пошкоджує герметичність відвідних каналів, у стіни інтенсивно просочується волога, внаслідок чого утворюються пліснява, грибок, у приміщення потрапляють шкідливі речовини, виникає загроза отруєння людей продуктами згоряння палива, погіршується тяга. Щоб уникнути цього відвідні канали мають бути герметичними по всій висоті димаря, стійкими до кислотного конденсату, мати низьку теплопровідність.

Рукав – надійний захист

Традиційні методи захисту димоходів, які використовують найчастіше: перекладання цегляного каналу, облаштування труби з нержавіючої сталі вирішують ці проблеми лише на відносно короткий термін (1–5 років).

Саме тому набуло розповсюдження використання сучасної, більш надійної технології рукавного вкладиша у димар.

Упродовж останніх років у багатьох країнах Європи і, зокрема, в Україні, для вирішення проблеми захисту й запобігання руйнуванню конструкцій димаря застосовують технологію футерування димовідвідних каналів.

Винахідником і розробником цієї технології є угорська компанія «Kompozitor».

Ця технологія дає змогу відновлювати відвідні канали димаря без порушення цілісності стін, зміни зовнішнього вигляду будівлі, додаткових будівельних робот.

До переваг також варто додати те, що облаштування рукавного димаря не залежить від форми відвідних каналів димаря. Через м’якість матеріалу, з якого виготовляють рукав, можливий його монтаж у будь-який за формою та розміром канал.

Він має більшу корозієстійкість, ніж нержавіюча сталь. У відвідних каналах системи димаря цей матеріал тривалий час переносить температуру до 200°С, а на короткотривалий термін – температуру 1000°С.

Рукавна труба складається з таких компонентів:

термопластична фольга – використовують як тимчасовий компонент під час процесу футерування. Після полімеризації матеріалу цю фольгу легко вийняти.

композитний шар – скловолокно, просочене термостійким композитним складом. До складу цього матеріалу входять смоли, речовини у рідкому вигляді, а також тверді частки.

текстильне покриття – труба, зшита з високоміцного текстильного волокна, яке покриває зовнішню поверхню рукавної труби. Вона визначає периметр і діаметр рукава, який надуватимуть, захищає шари скловолокна від ушкоджень, поглинає надлишкову смолу, яка витісняється назовні у процесі футерування.

 

Рукав у димарі забезпечує:

  • захист, відновлення та ізоляцію витяжних каналів в старих будівлях;
  • ізоляцію витяжних вентиляційних і димовідвідних каналів у багатоповерхових будинках для під’єднання індивідуальної системи опалення;
  • ізоляцію витяжних вентиляційних і димовідвідних каналів для під’єднання газових колонок для нагрівання води;
  • ізоляцію та захист існуючих витяжних і газовідвідних каналів у приватних будинках та котеджах;
  • захист від дії конденсату і вологи у витяжних та газовідвідних каналах на виробництві (витяжні канали на підприємствах харчової, легкої, хімічної промисловості, в автономних котельнях, лабораторіях);
  • реставрацію витяжних каналів у будівлях історичної та архітектурної цінності без ушкодження стін та механічного втручання до конструкцій споруди;
  • футерування промислових газовідвідних каналів діаметром до 1000 мм, товщиною стінки не менше 50 мм (для димоходів більшого діаметра замість одного великого рукава використовують кілька менших).
Встановлення

М’яку трубу у вигляді рукава монтують до підготовленого каналу. Перед монтажем фахівець обов’язково оглядає довжину каналів димаря за допомогою сучасних засобів телеметрії та за необхідності усуває великі гострі виступи, цвяхи, штирі тощо. Далі м'яку трубу-рукав закріплюють знизу та зверху димоходу.

Встановлення рукавної труби в уже існуючий димохід має чітку послідовність. Спочатку встановлюють комплектуючі з нержавіючої сталі – трійник, конденсатозбірник, інші фітинги (за необхідністю).

Заздалегідь підготовлений по довжині рукав подають до каналу димаря зверху. Кінці труби закріплюють адаптерами та під’єднують обладнання (парогенератор).

Далі розпочинають процес полімеризації вставленої труби, який складається з певних етапів. У підготовлену трубу за допомогою під`єднаного парогенератора подають пару під певним тиском. Під дією пари матеріал полімеризується, твердне і набуває своїх антикорозійних властивостей і теплотривкості. Для полімеризації рукавної труби невеликого перерізу (діаметром до 200 мм, довжиною до 12 м) використовують апарати газового нагрівання потужністю 20–25 кВт. Для труб великого перетину (діаметром 400–500 мм, довжиною 30–35 м) використовують два генератори пари, які під’єднують паралельно.

Технічні характеристики

Термостійкість. За оцінками закордонних фахівців захисний рукав для димаря придатний для використання у витяжних газовідвідних каналах при робочій температурі приладу опалення 200°C. Трубу не можна застосовувати для твердопаливного обладнання (дрова, вугілля). Холодостійкість матеріалу не обмежена. Він не втрачає своїх властивостей навіть при низьких температурах (до –50°С).

Антикорозійні властивості. Рукавна труба стійка до впливу кислот, розчинників, бензину, олив, слабких лужних розчинів. Проте цей матеріал нестійкий до сильних лужних розчинів (понад 12 pH). Матеріал стійкий до кислотного конденсату, який утворюється в димоході.

Зазвичай на антикорозійні властивості рукава виробник надає гарантію до 25 років.

Теплоізоляційні властивості. Рукавна труба має дуже низький коефіцієнт теплопровідності, порівняно з іншими матеріалами (наприклад, у 40 разів нижче, ніж нержавіюча сталь).

Вартість

Вартість футерування каналу димаря за технологією облаштування м’яким рукавом залежить від таких чинників:

  • довжина каналу від точки входу до вершини;
  • діаметр вихідного отвору обладнання, який під’єднують до відвідного каналу;
  • внутрішній переріз каналу.
Додаткові витрати:
  • транспортні;
  • застосування вишки для встановлення;
  • під’єднання котла до димоходу;
  • облаштування відведення конденсату в каналізацію.
Вартість захисного рукава для димовідвідних і вентиляційних каналів варіює від 180 до 500 грн/м і залежить від об'єму, умов та складності монтажу.

На виконану роботу фахівці зазвичай надають персоніфікований гарантійний паспорт встановленого взірця.

На вітчизняному ринку рукавні димарі пропонують фірми-представники закордонної технології «FURANFLEX». Продукція цього виробника рекомендується для захисту будь-якої конструкції вашого димаря.

Олександр ФІНЬКО

Теги та ключові фрази
https, http, Димоходи обробка, как ставить рукав под комен, полимерный рукав для дымохода цена, фольга на комен, https, гільзація димоходів, гільзування димоходів полімерним рукавом термін придатності такої роботи, защитны рукав для комена ужгород
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
04.06.2020р.

Мінрегіон розробив та оприлюднив новий законопроект про реновації застарілого житла «Про внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

30.11.2023р.

Новітні технології у будівництві - майбутнє будівельноі галузі

Незважаючи на технічний прогрес, будівельні компанії нерідко покладаються на електронні таблиці, ручне введення даних і оформлення документів. Низькі ІТ-бюджети і брак часу на навчання призводять до ускладнень при впровадженні нових методів і технологій.

02.06.2022р.

Будівництво за 60 днів: в Україні зводитимуть експрес-будинки для тих,...

Академія будівництва України планує реалізацію проєкту швидкого зведення житла у форматі восьмиквартирних будинків для українців, які втратили житло.

24.04.2019р.

Модная дача за 10 дней – это реальность

Дачные домики, оставшиеся в наследство от дедушек, постепенно приходят в негодность. Маленькие, неудобные, построенные по старым технологиям и вжатые в жесткие правила советских нормативов, они давно ничего, кроме раздражения и постоянных расходов на ремонт, не вызывают. Юниконт модуль предлагает радикальное решение – абсолютно новая дача по персональному проекту всего за 10 дней.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.