Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...
Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...
SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...
Водопровідна запірна арматура є основною для систем опалення, гарячого та холодного водопостачання, водопідготовки, водоочищення та каналізації.
Запірна арматура повинна мати таке маркування:
Типи запірної арматури:
Засувка
Засувки – це запірні пристрої, в яких прохід перекривається поступальним переміщенням затвора в напрямку, перпендикулярному до руху потоку транспортованого середовища.
У загальному вигляді конструкція засувки складається з корпусу і кришки, що утворюють порожнину, у якій міститься робоче середовище під тиском і всередині якої є затвор. Корпус має два кінці для приєднання до трубопроводу засувки (застосовують приєднувальні кінці фланцеві, муфтові і до заварювання).
Переваги засувок:
Основні відмінності таких засувок – в конструкції запірного пристрою: за цією ознакою засувки поділяються на клинові, паралельні, шиберні і шлангові.
Клинова засувка
У клинових засувках сідла в корпусі розташовані під невеликим кутом один до одного, а затвор є пристроєм у вигляді клина – жорсткого, пружного або дводискового.
Жорсткий клин забезпечує надійну герметичність запірного пристрою, але для цього потрібна висока точність обробки для збігу кута клина з кутом між сідлами корпуса. Недоліки жорсткого клина: заклинювання затвора і неможливість або труднощі із відкриттям засувки внаслідок коливань температур робочого середовища, зношення або корозії поверхонь ущільнювачів.
Дводисковий клин утворюється двома дисками, розташованими під кутом один до одного і жорстко скріпленими між собою. У ньому диски можна само встановити щодо сідел корпуса, тому деякі похибки, яких припускаються при виготовленні сідел корпуса, не впливають на герметичність у положенні «закрито».
Пружний клин – це модифікація дводискового клина, диски якого пов'язані між собою пружним елементом, здатним згинатися, забезпечуючи щільний контакт між поверхнями ущільнювачів в положенні «закрито». У цьому затворі нижчі можливості самовстановлення дисків порівняно з дводисковим, хоча й зберігається здатність компенсувати деякі деформації корпусу від навантажень трубопроводу і коливань температур.
Паралельні засувки
У паралельних засувках ущільнювальні поверхні двох сідел в корпусі розташовані паралельно одна до одної. Затвор складається з двох дисків, які в положенні «закрито» за допомогою спеціального клинового грибка притиснуті до сідел, перекриваючи прохід робочому середовищу через корпус.
Шиберна засувка
Це однодисковий різновид паралельної засувки. Такі засувки застосовують у тих випадках, коли допускається односторонній напрямок потоку робочого середовища і не потрібна висока герметичність запірного пристрою. Вони призначені для встановлення як запірні пристрої на трубопроводах, що транспортують каналізаційні стоки, шлами, пульпи та інші забруднені механічними домішками середовища.
Шлангова засувка
Засувки з таким запірним пристроєм принципово відрізняються від інших конструкцій. Корпус не має сідел, а затвор – ущільнювальних поверхонь. Середовище рухається через еластичний шланг (патрубок), вставлений у корпус, який повністю ізолює металеві деталі конструкції від робочого середовища. Для перекриття проходу шланг повністю перетискається під дією шпинделя (штока). Шланги виготовляють з різних марок гуми, які забезпечують роботу засувок при тиску до 1,6 МПа і температурі до 110°С.
Трубопровідний кран
Кран – тип трубопровідної арматури, у якого запірний або регулювальний елемент, що має форму тіла обертання або його частини, обертається довкола власної осі, довільно розташованої до напрямку потоку робочого середовища.
Крани – це запірні, регулювальні або розподільні пристрої, призначені для роботи з газоподібними і рідкими середовищами, в тому числі в'язкими і забрудненими, суспензіями, пульпами, шламами.
Переваги трубопровідного крану:
За спрямуванням потоку крани можуть бути прохідними (напрям потоку не змінюється), кутовими (напрямок потоку змінюється на 90°) і триходовими (кран має один вхідний і два вихідних патрубка, що дає змогу змішувати потоки середовищ з різними параметрами). Цю властивість триходових кранів використовують у змішувачах.
Основними частинами крана є корпус і пробка (затвор) у вигляді кулі чи конуса. Для проходження середовища в затворі передбачено наскрізний отвір. Керують краном, повертаючи пробку. При повороті на 90° повністю перекривається рух середовища, при повороті на менші кути – часткове, що дає змогу застосовувати кран як регулювальний пристрій.
Кульовий кран
Це різновид крана, запірний або регулювальний елемент якого має сферичну форму. Рухомим елементом (затвором) таких кранів слугує пробка сферичної форми – куля, по осі якої виконано наскрізний круглий отвір для проходження середовища. Діаметр отвору найчастіше відповідає внутрішньому діаметру трубопроводу, на який встановлюють кран. Гідравлічні втрати при проходженні робочого середовища через повністю відкритий кран дуже малі, фактично такі самі, як і при проходженні середовища через трубу, що рівна за довжиною корпусові крана, – це в рази менше, ніж у засувках і клапанах.
Переваги кульових кранів:
Конусний кран
Це різновид крана, запірний або регулювальний елемент якого має форму конуса.
Наскрізний отвір у пробці, який на відміну від кульових кранів, як правило, не круглий, а трапецієвидний, забезпечує проходження середовища при відкритті такого крана. Сідлами є внутрішня поверхня корпусу. Таким чином, поверхнями ущільнювачів запірного органу є конічні поверхні – зовнішня пробки і внутрішня корпуса.
У конусних кранах забезпечуються дві важкосумісні вимоги – створити щільний і герметичний контакт між конічними поверхнями пари корпус-пробка і при цьому забезпечити вільний плавний поворот пробки, не допускаючи її заклинювання і задирання ущільнювальних поверхонь.
Запірний клапан
Запірний клапан – запірна арматура, конструктивно виконана у вигляді клапана, тобто її запірний елемент переміщається паралельно до осі потоку робочого середовища. Запірні клапани застосовують для повного перекриття прохідного перерізу, тобто запірний елемент, яким у запірному клапані найчастіше є золотник, в процесі експлуатації розміщений в крайніх положеннях «відкрито» або «закрито». Для регулювання витрати середовища шляхом зміни прохідного перерізу застосовують регулювальні клапани, ще й запірно-регулювальні клапани, які поєднують ці функції.
Клапани вентильного типу закручують вручну або електроприводом, а клапани з гладким штоком – гідро-, пневмо- або електромагнітним приводом.
Клапани дуже поширені як запірна арматура, що пояснюється хорошою герметизацією в запірному пристрої при відносній простоті конструкції. Клапани застосовують для рідких і газоподібних середовищ з широким діапазоном робочих параметрів: тиску – від вакууму до 250 МПа, температури – від –200 до +600°С. Клапани зазвичай використовують на трубопроводах порівняно невеликих діаметрів.
Переваги клапанів:
За конструкцією корпуса і розташуванням на трубопроводі запірні клапани поділяють на:
Дисковий затвор – тип трубопровідної арматури, в якому запірний або регулювальний елемент має форму диску, що обертається навколо осі, перпендикулярної або розташованої під кутом до напрямку потоку робочого середовища. Також ці пристрої називають заслінками, поворотними затворами, герметичними клапанами. Найчастіше таку арматуру застосовують при великих діаметрах трубопроводів, малих тисках середовища та низьких вимогах до герметичності робочого органу.
У дискових затворах запірний елемент, тобто затвор, має форму диска, який може перекривати прохід робочого середовища через кільцеве сідло в корпусі шляхом повороту (як правило на 90°) затвора навколо осі, перпендикулярної до напрямку потоку середовища. При цьому вісь обертання диска не є його власною віссю.
Дискові затвори, як і кульові крани, є одними з найсучасніших типів арматури.
Переваги дискових затворів:
Приєднання затвора до трубопроводу найчастіше стяжне, тобто отвори по краю корпуса арматури з’єднують накрізь шпильки від одного фланця трубопроводу до іншого.
Різновидом дискових затворів є герметичні клапани, які застосовують для встановлення на трубопроводах малих діаметрів для невеликого тиску та на повітроводах.
Андрій Андрушко
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну
Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки
Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.
Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа
«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.