Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

31771
31.10.2012р. |
Дренажні системи відводу ґрунтових вод
Якщо Ви хочете, щоб на ділянці було чисто і сухо, щоб фундамент вашого будинку не піддавався впливу вологи, не руйнувався і не гнив, щоб не було калюж і дискомфорту - тоді Вам обов'язково потрібний дренаж. Організація поверхневого водовідведення-дренажу - один головних завдань при будівництві ділянки з використанням ландшафтних робіт.

Здавна лінійне водовідведення, дренаж, довів свою необхідність і ефективність. Як будь-який продукт цивілізації, дренаж удосконалювався з розвитком інженерних технологій і пройшов шлях від стічних канавок вздовж вулиць і будинків, до модульних систем водовідведення, виготовлених з полімерних смол, морозостійких пластмас, укомплектованих різного роду металевими гратами, кріпленнями, люками і т.д.

Дощова вода, що стікає по ринвах на бруківку навколо будинку, може зіпсувати фундамент, затопити гараж, зібратися в калюжі в самих невідповідних місцях і заподіяти інші неприємності, а впоратися з нею саморобними жолобами та іншими підручними засобами, по-перше, важко, а по-друге, вони зіпсують вигляд ділянки. У всіх цих випадках і необхідний дренаж ділянки за допомогою лотків, каналів, решіток, дощоприймачів, пісковловлювачів і т.п.

Дренаж вирішує не тільки такі проблеми, як організоване відведення дощових стоків у дренажну систему. Організоване відведення дощових стоків запобігає проникнення води через прилеглі грунтові води в підвальні приміщення будинку.

Існують два основних способи збору води - лінійний (для протяжних ділянок території) дренаж і точковий (для локальних стоків, наприклад, з водостічних труб) дренаж.

Не забувайте! Дренаж будинку робиться першочергово! Этапи роботи з благоустроєм та укладанням бруківки робляться після.

Дренаж будинку й ділянки

Дренаж - це система штучних (рукотворних) каналів, що призначена для відводу й збору ґрунтових вод. Кожний такий канал, що входить у дренаж ділянки, називається дреном. Грамотно організована дренажна система може контролювати рівень ґрунтових вод, робити осушення або зрошення. Для будь-якого заміського будинку із присадибною ділянкою дренажна система має величезне значення. Дренаж будинку запобігає застоюванню води на ділянці. А надлишкова волога, як відомо, впливає на ґрунт: почнуть боліти дерева, рослини перестануть рости, ґрунт не буде придатної до нових посадок. Взагалі, для нормального росту рослин необхідно, щоб ґрунтові води проходили не вище одного метра від поверхні. Якщо на ділі виходить по-іншому, то необхідно знижувати рівень ґрунтових вод і зайнятися осушенням ділянки. У деяких випадках за допомогою засипання ділянки додатковими шарами ґрунту можна штучно понизити рівень ґрунтових вод.

Дренаж фундаменту

При підвищеній вологості, щоб запобігти можливим ушкодженням заміського будинку, радимо Вам провести дренаж фундаменту садової ділянки. Що це? Це інженерна система, що захищає будинок від впливу вологи, шляхом відводу зайвої води. Спроектувавши на ділянці дренаж, Ви захищаєте свій будинок від наступних ушкоджень:

  • іній
  • цвіль
  • обледеніння
  • більша вологість у льохах (підтоплення)
  • і інші
Якісна дренажна система й правильне укладання дренажних труб вимагають використання матеріалу, що не затримує вологу, наприклад, щебені. Можливий варіант укладання зливової каналізації й дренажу разом. Але верхній край труб повинен бути нижче підошви фундаменту. У траншею засипають щебені шаром приблизно в 12 див, потім його вирівнюють по необхідних параметрах і втрамбовують. Ухил для труб варто ретельно розраховувати. Вигини, повороти й т.д. виконуються за допомогою гнучких елементів.

Ущільнювачі в муфтових з'єднаннях не використовуються. Щоб дренажна система функціонувала справно, труба повинна бути покладена так, щоб навколо був водопроникний матеріал.

Дренажна траншея засипається землею, з якої попередньо прибрані всі камені. З боку фундаменту до поверхні повинен перебувати шар із щебенів або іншого водопроникного матеріалу. Якщо в будинку присутні цокольні приміщення або підвали, то варто гідроізолювати зовнішню сторону фундаменту, наприклад, за допомогою плівки. Ви також можете міняти структуру ґрунту й регулювати поглинання їй, таким чином, вологи. Ґрунт і матеріал повинні укладатися з ухилом від 1:50 по напрямку від будинку.

Якщо Ви хочете дренажну систему, здатну якісно прослужити Вам довгі роки, то звернетеся по допомогу до професіоналів, які спроектують і встановлять її Вам.

У яких випадках відбувається підвищене зволоження ґрунту?

Перезволоження ґрунту може бути викликано декількома причинами:

  1. присадибна ділянка перебуває в низині;
  2. присадибна ділянка перебуває в схилу, з якого тече вода (струмок, що виходять назовні ґрунтові води, поталий сніг навесні й т.д.);
  3. присадибна ділянка оточена будинками із глибоким фундаментом.
До чого може привести підвищена вологість ґрунту?

Крім того, що зайва вологість шкодить рослинності на присадибній ділянці, вона може вплинути й на будівлі, які розташовані на цій ділянці. Узимку зволожений ґрунт промерзає й починає сильно розширюватися в усі сторони. У підсумку шари ґрунту починають давити на фундамент будівель. Це приводить до того, що підвал робиться непридатним, на стінах починають з'являтися тріщини, дверні й віконні прорізи перекошуються.

От для того, щоб цього не відбулася й потрібна якісна дренажна система. Надлишкова вода з поверхні стікає у зв'язані між собою труби (дрени), а потім приділяється за межі присадибної ділянки. Але це дуже грубе пояснення роботи дренажної системи, насправді, все трохи складніше. Існує кілька видів дренажних систем, які створюються виходячи з особливостей ґрунту й місця розташування самої присадибної ділянки. Приміром, глинисті ґрунти дуже погано пропускають воду, що приводить до застою води на поверхні.

Горизонтальні дренажні системи

Найпоширенішими на сьогодні горизонтальними дренажними системами є лінійний (поверхневий) і глибинний дренаж. Для відводу води з даху будівлі й відводу її за межі ділянки використовується лінійний дренаж.

Глибинний дренаж є більше складною системою. Від того, як змонтована глибинна дренажна система залежить стан усієї присадибної ділянки. До створення такої системи необхідно ставиться з максимальною уважністю. При цьому не варто зловживати дрібним укладанням дрен, це може привести до нерівномірного осушення присадибної ділянки. Глибинний дренаж можна викладати в окремих зонах, можна на всій ділянці за принципом ялинки або паралельних прямих. Багато в чому спосіб установки глибинної дренажної системи обумовлюється наявністю на ділянці різних перешкод і перешкод (будівлі, паркани, дерева й т.д.). Дрени повинні підходити перпендикулярно до колектора, що забезпечує відвід води.

Що треба знати при проектуванні дренажної системи?

Спосіб розташування дрен і склад ґрунту - ті ключові фактори, без урахування яких будь-яка дренажна система стане просто марним набором труб. Для ґрунтів, які погано пропускають воду, будуються системи із частими дренами. Приміром, для глинистого ґрунту будуються системи, у яких дрени розташовують кожні 10 м, а для піщаних ґрунтів кожні 50 м.

Ефективність осушення ґрунту багато в чому залежить від того, як глибоко встановлені дрени. Отут необхідно знайти золоту середину. Щоб ґрунтові води одночасно і підживляли рослини, і не затоплювали ділянку. Отут треба враховувати не лише склад ґрунту, але й рослини, які на ньому ростуть. Приміром, для класичної англійської галявини необхідно укладати дрени на глибину 20 см. Нахил, з яким укладають дрени в ґрунт, залежить від товщини самих дрен. Що тоншими є осушувальні труби, то більшим має бути нахил.

Укладання дренажних труб

Укладання дренажних труб відбувається в спеціально вириті на необхідній глибині траншеї. При цьому ширина траншей повинна бути не меншою трьох діаметрів дренажної труби. Зверху на дрени укладають геотекстиль, який потім засипають щебенем. Товщина шару щебеню повинна дорівнювати діаметру дрену. Потім усе засипають піском і покривають родючим ґрунтом. У деяких випадках, коли немає можливості відводити воду у водойми або резервуари, дренажні системи забезпечують колодязем і насосом. Перед тим, як почати будівництво дренажної системи необхідно визначити рівень ґрунтових вод (РГВ). Нефахівцю без спеціального устаткування здійснити це самостійно практично неможливо, для цього необхідно запрошувати фахівців, які зроблять топографічну зйомку ділянки й докладне креслення. Фахівець зможе визначити рівень ґрунтових вод для будь-якої пори року.

Відкритий і закритий дренаж

Дренажні системи можуть бути відкритими або закритими. Відкритий дренаж є досить дешевим і простим в експлуатації. Для створення відкритої дренажної системи необхідно просто прорити по усій присадибній ділянці стічні канави й стежити за тим, щоб вони не засмічувалися. При цьому канави повинні йти під ухилом від будинку за межі території ділянки.

Закритий тип дренажу має кілька видів. Закрита дренажна система конструюється досить легко: основною частиною її установки є укладання м'яких дрен. Для цього необхідно вирити канави, зробити прошарок із щебеню або піску, зверху засипати шар землі.

Іншим типом закритих дренажних систем є система лінійного водовідводу й пристрій дренажних лотків. Така дренажна система потребує точного визначення навантаження на ділянку:

  • клас А - наявність доріжок на території ділянки;
  • клас Б - наявність паркувань і гаражів для автомашин масою до 5 т;
  • клас В - наявність паркувань і гаражів для автомашин масою від 5 до 15 т.
Від класу навантаження залежать вибір установлюваних лотків, ґрат, запобіжних накладок. Кількість ліній стоку залежить від розмірів ділянки й типу ґрунту. Найпоширенішим способом створення дренажних систем на сьогодні є укладання дренажних труб. Як правило, використовуються полімерні труби, які є досить надійними й довговічними. Діаметр полімерних труб коливається від 5 до 20 см.

Дренажні колодязі

Жодна дренажна система не може обійтися без колодязя. Дренажний колодязь може бути водоприймальним, поглинальним або поворотним. Поворотні колодязі встановлюють у місцях поворотів дренажних стоків, саме вони задають напрямок руху для стічної води.

Водоприймальний колодязь необхідний для відведення стічних вод за межі ділянки. Також водоприймальний дренажний колодязь можна використовувати для поливання. Поглинальний колодязь необхідний для скидання стічних вод у ґрунт.

Дренажні системи

 

Дренажні системи - захисні пристрої, застосовувані для охорони Вашої садової ділянки від агресивного впливу ґрунтових вод. Фінансові вкладення в ці пристрої досить високі, однак строк окупності капітальних вкладень дуже прийнятний. Відновлення ушкодженого ґрунту за вартістю обійдеться набагато більше, ніж вартість самої дренажної системи.

Дренажні системи являють собою систему з розгалужених дренажних труб взаємозалежних між собою, що мають у стінках безліч отворів, розташованих уздовж ділянки захищеного від вологи. У неї надходить вода стікаюча по ґрунті, переміщувана в колодязь для приймання води, що перебуває в самій нижній частині ділянки. Глибина закладення самого дренажу залежить від межі нагромадження води в колодязі.

Накопичена за допомогою дренажної системи ґрунтова вода може використовуватися для поливу ділянки або скидатися в стічну канаву, або з допомоги використання колодязя без дна для поглинання. Усмоктування води нижніх ґрунтових шарів назад пропорційно глибині колодязя. По стані рослинності, що виростає, визначається необхідність створення дренажної системи. Вона буде дійсно корисна в тому випадку, коли рослинність не приживається до умов, внаслідок зволоження ґрунту. Пропускна здатність ґрунтів за рахунок поверхневих і підземних вод істотно відрізняється, що позначається на ґрунті.

У помірному кліматі, через холодні суворі зими промерзання ґрунту взимку коливається від 1,5 м, що приводить до здуття ґрунту, зволоження якого досягло критичної точки, внаслідок чого відбувається розрив стін і фундаменту, порушення цегельної кладки. Замерзлий ґрунт із частинами будівлі як наслідок зруйнує фундамент будинку. Перевищення рівня ґрунтових вод може спостерігатися при несприятливих погодних умовах, внаслідок чого відбувається ушкодження будівлі. Дренажні системи просто необхідні внаслідок здатності води до розчинення різних твердих речовин і газів, які руйнують бетон і цементний розчин. Руйнування фундаменту, що триває кілька років, приводять до серйозних наслідків, внаслідок чого порушується цілісність несучих конструкцій, через високу вологість у будинку з'являється цвіль, відбувається деформація віконних рам і дверних коробок. Тріщини приведуть до втрат тепла через конструкції, що обгороджують, що приведе до значних економічних витрат.

Для створення сучасної дренажної системи, необхідно в першу чергу зробити проектування дренажної системи, з використанням гідроізоляції й установки системи витяжок на перших поверхах. Для встановлення дренажних систем необхідно виконати наступні дії, такі як виклик фахівців з геодезії для топографічної зйомки всього ділянки, внаслідок чого створюється докладний план усього ділянки, визначення глибини розташування ґрунтових вод, але якщо УГВ становить менш двох метрів, дренаж необхідний обов'язково. Проект дренажної системи потрібно замовити у фахівців гідрогеологів і згодом зробити попереднє буріння ґрунту.

Переваги сучасних дренажних систем

Ці вироби досить легкі, що робить їх зручними для транспортування, при довжині 50 м вага становить близько 25 кг. Вироби можна розрізати за допомогою ножівки. Деякі типи дренажних труб забезпечують спеціальними оболонками з фільтруючого матеріалу щоб уникнути заливання й забивання отворів.

Є два типи фільтрів: один із яких складається зі спеціального матеріалу геотекстиля, а другий з кокосового волокна натурального походження. Матеріал геотекстиль застосовують на супіщаних, піщаних і торф'яних ґрунтах, а в суглинках і глинах застосовуються дренажні системи з фільтром з натурального кокосового волокна.

На сучасному етапі застосовуються матеріали з полімерів, позбавлені всіх цих недоліків. У сучасних дренажних системах найпопулярнішими виробами для всіх дренажних систем є 100-міліметрові труби, які користуються високим споживчим попитом на ринку. Труби дуже зручні при транспортуванні, через свою легкість і компактність. У сполученні із дренажними системами застосовується фільтр із натурального кокосового волокна, що можна й не використовувати, через мінімальну ймовірність влучення піску. Дренажні системи встановлюються як до гідроізоляції фундаменту так і після неї. Всі операції краще закінчити до зведення будівельної конструкції.

Найбільш популярною вважається технологія, коли дно траншеї вирівнюється й утрамбовується сухою сумішшю, до складу якої входить вапняна щебінка й крупний пісок, товщина шару якого повинна бути близько 50 мм. Пізніше укладаються самі дренажні труби з дотриманням мінімального ухилу 0,002. Для дотримання гарного стоку води беруть ухил 0,005-0, через проникнення вологи в труби, внаслідок чого їх пошарово обсипають водопроникними матеріалами. Зверху стелиться полотно з особливого матеріалу - геотекстиль. Товщина всіх обсипок коливається в межах від 100 до 300 мм, тому що чим менш водопроникний навколишній ґрунт, тим товстіше засипання .

Після закінчення роботи поверху засипають природний шар землі, роблять спорудження оглядових і поворотних колодязів із пластику для спостереження за роботою всіх дренажних систем, тому монтаж цих систем не вимагає більших трудозатрат. Промивання труб дренажних систем проводиться один раз у п'ять років сильним напором води крізь поворотні колодязі. Люки замасковують за допомогою газонної рослинності.

Дренажні системи

Дpeнaжнaя cиcтeмa - це цілий комплекс взаємозалежних елементів (підсистем), що включає в себе крапковий дренаж, лінійний водовідвід, каналізаційні трубопроводи, підземну дpeнaжнyю cиcтeму й колекторний колодязь.

  1. Крапковий дренаж має дві основні функції: перша - це локальний збір дощових і талих вод, друга - захист від бруду. У першому випадку дощоприймач (пристрої крапкової дpeнaжнoй cиcтeми) установлюються під покрівельними водостоками, під поливальними кранами й в інших місцях, де необхідний локальний збір води. У другому випадку застосовуються брудозахисні комплекси або системи очищення взуття, які монтуються в придверних приямках.
  2. У місцях, де необхідний швидкий і організований відвід дощовий, поталої й інший надлишкової (наприклад, на автомойках) вологи організується поверхнева лінійна дренажна система. Вона являє собою різної довжини відрізки послідовно з'єднаних і заглубленных каналів і пісковлювлювачів. Зверху вони закриваються знімними ґратами, що мають захисну й декоративну функції.
  3. Каналізаційні трубопроводи в комплексних дpeнaжниx cиcтeмax виконують функцію транспортування зібраних на ділянці вод до кінцевого резервуара (колектора). Каналізаційні трубопроводи — це cиcтeмa, що складається із труб для зовнішньої каналізації, а також з безлічі сполучних, поворотних, перехідних, урізних, інспекційних і запірних фітингів для них.
  4. Підземна дpeнaжнa cиcтeмa являє собою мережу дренажних труб (дрен), покладених під землею за певною схемою. Також, підземні дренажні системи, містять у собі оглядові (інспекційні) колодязі, які служать для контролю її роботи й промивання у випадку заиливания. Існує два основних напрямки застосування підземної дpeнaжнoй cиcтeми: дренаж ділянки й дренаж фундаменту. Дренаж ділянки буває дрібного залягання - для збору дощових і поталих вод, або глибинним - для зниження загального рівня ґрунтових вод на ділянці. Дренаж фундаменту також буває двох видів: пристінний і кільцевий. Перший застосовується, коли будинок має цокольний поверх або підвал, другий - у випадку їхньої відсутності.
  5. Закінчується дренажна система колекторним колодязем. Колекторні колодязі бувають: водоприймальними або водопоглинальними. З водоприймального колекторного колодязя зібрана вода забирається надалі для поливу або скидається за межі ділянки. Поглинальний колекторний колодязь улаштовується без днища, і відводить зібрану дренажною системою воду в нижні ґрунтові шари.
Також велику роль по зборі й відведенню зайвої вологи з ділянки відіграє водостічна покрівельна система. Вона істотно доповнює комплексну дренажну систему й робить її завершеною.

Типи поверхневого дренажу

На сьогодні, окрім глибинного дренажу, що призначений для зниження рівня грунтових вод, використовується й інший тип дренажних систем – системи поверхневого дренажу та водовідводу. Поверхневий дренаж використовується для збору і відводу води на тротуарах, дорогах, газонах дачних і присадибних ділянок, котеджів. Поверхневий дренаж, залежно від використання елементів водовідводу, поділяється на точковий і лінійний дренаж.

Лінійний дренаж і водовідвід

Системи лінійного водовідводу і дренажу використовуються для збору води на великій площі. Їхня перевага полягає в тому, що вони не потребують складної підготовки поверхні. Для лінійного дренажу необхідно лише створити схили по обох боках водостоку. Тим самим лінійний водовідвід дає можливість охопити велику площу ділянки й скоротити протяжність зливової каналізації, яку набагато складніше встановлювати і обслуговувати, аніж поверхневий водовідвід.

Точковий дренаж і водовідвід

Точковий дренаж використовується для збору води в конкретних локальних місцях дачної ділянки. Точковий водовідвід являє собою чудове доповнення до загальної дренажної системи, особливо, коли потрібен дренаж будинку чи дачних забудов. Системи точкового водовідводу і дренажу можуть бути встановлені під дощовими трубами, даховими водостоками, в придверних приямках і інших місцях, де потрібен точковий збір великої кількості води. Точковий водовідвід можна використовувати разом з лінійним дренажем, в таких місцях як тераси, балкони, в'їзди в гараж або ж на ділянку, доріжки і т.д.

Людмила ДЕМЧУК

Теги та ключові фрази
https, стоки к трубам чтобы не заливало повалы, Ліньовка на якій глубині, ліньовки для стоку води, водовідведення грунтових вод для дренажної системи фото, на яку глубину устанавливают труби для воды в городе винница, схема дренажної системи, дренаж для отвода грунтовых вод, як робиця ліньовка, дах ліньовка


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.