Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
В Ірпені Київської області почали зводити перший у...
ВІМ-технології (будівельне інформаційне...
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Аргументи фахівців
Концесії на експлуатацію надр, які належать не державі, а українському народу, підписані урядом з компаніями «Шелл» та «Шеврон» на 50 років на вкрай невигідних для України умовах. Практично це означає, що ці обидві компанії можуть вивозити з України все, що їм заманеться.
Не передбачено компенсації завданих збитків та проведення відновлюваних робіт. При протестних заворушеннях місцевого населення уряд України вводить внутрішні війська. Ми вже відчули на власній шкірі, як це робиться.
У процесі видобутку газу тиск запомпованої води разом із несумісними для життя хімічними сполуками доходить до 1500 атмосфер. Оскільки на глибині видобування газу (від 2 до 5 км) є розломи, то через них хімікати поширюються під поверхнею Землі на десятки й сотні кілометрів. Можливі мікровибухи, які спровокують землетруси у нашій сейсмічній зоні.
Методики виявлення у питній воді канцерогенних речовин у нас є, але дозвіл на отримання державної ліцензії на такі аналізи обходиться надто дорого. Таким чином, державою здійснені протиправні дії, які дають змогу спокійно забруднювати наші землі цим загарбникам. Найстрашнішими наслідками вживання цих сполук населенням через воду, ґрунт, повітря є ракові захворювання та безпліддя. Тобто через 20-30 років нас залишиться жменька, яку заженуть у резервації, як це колись зробили з індіанцями Північної Америки та аборигенами Австралії. Після цього ці території заселять іншими без воєн та крові. І справедливо скажуть, що винні наша байдужість та вайлуватість, а не зовнішні чинники чи вороги.
Наслідки видобутку сланцевого газу
Відновити отруєні та знищені землі надзвичайно важко. Запаси сировини, з якої утворюється сланцевий газу на території Прикарпаття незначні, тому є підозра, що метою діяльності «Шелл» та «Шеврон» є щось інше.
Термін окупності проекту видобування газу буде досить тривалим, а розвідувальні роботи (за наші з вами гроші) коштують дорого. Угоди були підписані таємно, без залучення чесних та об’єктивних фахівців. Відомо, що на депутатів усіх рівнів чинився неймовірний тиск. Це легко було зробити, оскільки більшість депутатів усіх рівнів є підприємцями, на яких було зібрано відповідний компромат, адже чесний бізнес в Україні неможливий.
За своєю значимістю та катастрофічністю наслідків тема сланцевого газу є визначальною для України, бо йдеться про знищення генофонду нашого народу. Жодна з країн ЄС не видобуває сланцевий газ у промислових масштабах, незважаючи на заклики США та спроби тиску міжнародних монополій. У сільських районах України густота населення 112 осіб/км2, а у США – 8. Тому наслідки екологічної катастрофи в Україні проявляться дуже швидко.
Вирішення проблеми без сланцевого газу
Тепер подивимося на цю проблему з іншого боку. Навіщо нам сланцевий газ? Як обходяться без нього ФРН, Франція, Англія та інші країни? Більше того, до 2017 р. у ФРН будуть закриті усі атомні електростанції. Чи ті німці цілком подуріли? Як виявилося, ні. Відповідь проста: 50% енергії житлового сектору ФРН забезпечується від Сонця. Це безкоштовна та чиста енергія. Для цього не треба дірявити землю, будувати атомні станції (дезактивація яких виллється у сотні мільярдів євро), спалювати газ, нафту, вугілля.
Повернемося до наших українських реалій. Відомо, що рівень сонячного випромінювання в Україні вищий, аніж у ФРН. Тоді хто ж заважає нам застосовувати європейські сонячні колектори, фотоелектричні панелі тощо? Не дає змоги надто висока вартість цього обладнання. Можна отримати це обладнання під певні домовленості, але чи варто це робити? Адже є інша правда, яка дарує нам надію. У всьому світі поширюється антиглобалістський рух проти засилля монополій. Наслідком цього руху є участь висококваліфікованих інженерів, науковців у незалежних енергоощадних проектах. Наприклад, були розроблені сонячні колектори, які можна виготовляти у домашніх умовах. Відповідно, вартість обладнання відрізняється у десять разів.
Якщо вартість фабричної системи сонячного нагрівання води обійдеться мешканцям особняка у 4 500 євро, то саморобна якісна та надійна сонячна система – у 500 євро. Подібна картина спостерігається і при виготовленні сонячних повітряних колекторів. Наприклад, вартість сонячного повітряного колектора розміром 2х1м, виготовленого фірмою Solar Venti (Данія) становить 1890 євро, а саморобного – 140 євро (див. «БудЕксперт», №12, с. 11).
Високі як для українців ціни на колектори європейських виробників обумовлені не виробничими витратами, а рівнем життя громадян ЄС. 4500 євро є місячним доходом європейської родини, який вона може легко віддати в обмін на покращення своїх житлових умов. Окрім того, половину цієї суми компенсує держава, так що витрати родини є невеликими.
Сфера застосування сонячних колекторів є широкою, що призводить до невпинного скорочення частки викопних вуглеводів у енергетиці ЄС.
Насамкінець зупинимося на сфері застосування сонячних водяних та повітряних колекторів. Цей перелік можна значно розширити та доповнити:
Використання сонячної енергії – реальна альтернатива
Спробуємо окреслити групи споживачів та проаналізувати економічні вигоди від застосування сонячної енергії.
Житловий фонд України. Споживачі: мешканці котеджів, сільських будинків. Спосіб використання – встановлення сонячних колекторів на дахах та стінах будинків з метою накопичення теплової енергії, що надходить від Сонця, у теплих підлогах, стінах, перекриттях будинків. Економічний ефект: скорочення опалювального сезону щонайменше на два місяці. Соціальний ефект: скорочення обсягів спалюваного газу, підвищення рівня енергонезалежності держави, зменшення собівартості будівництва нового житла при відмові від газу.
Об’єкти соціальної сфери: санаторії, пансіонати, готелі, мотелі. Спосіб використання – встановлення сонячних повітряних колекторів для висушування тимчасово порожніх приміщень з метою недопущення грибків, плісняви та руйнування неопалюваних приміщень. Економічний ефект: збереженість житлових приміщень, значна економія пального. Соціальний ефект: скорочення обсягів спалюваного газу, підвищення рівня енергонезалежності держави, зменшення вартості проживання.
Обробка сільськогосподарської продукції. Спосіб застосування: осушування харчової продукції гарячим колекторним повітрям, вирощування тепличної продукції. Економічний ефект: нарощування експортного потенціалу аграрного сектору, урізноманітнення харчового меню пересічного українця, заощадження паливних ресурсів. Соціальний ефект: підвищення рівня життя на селі, зростання кількості робочих місць, зменшення міграційних процесів.
Тобто, як бачимо, витримується концепція сталості розвитку суспільства, де кожен матиме можливість застосовувати та розвивати свої знання та уміння.
Юрій ДУДИКЕВИЧ
тел.: (097) 246-23-56
e-mail: jurijdudykevych@ukr.net
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Самые востребованные виды каминов на рынке
Многие домовладельцы при формировании обстановки дома задумываются о размещении камина. Этот элемент интерьера производит неизгладимое впечатление на гостей, а также служит источником умиротворения хозяев. Горящий огонь оказывает успокаивающее и расслабляющее действие, поэтому мало кто откажется посидеть возле камина с чашечкой чая. Поэтому стоит знать существующие виды – камины представлены в продаже в широком ассортименте.
Укладання каміна з цегли власноруч
Навіть людині, дуже далекій від будівництва, при необхідності під силу укласти камін або піч нескладної форми. Важливо тільки знати, які інструменти і матеріали слід використовувати, який приготувати розчин для кладки, а також яку будівельну цеглу застосуватиі. Братися за роботу без цієї інформації просто не має сенсу.
Камін: як встановити і де розмістити
Ще з давнини вогонь у будинку пов’язували зі сімейним затишком. Він не лише зігрівав дім, а й серця багатьох поколінь. У наш час заміський будинок чи екстравагантну квартиру неможливо уявити без каміна – сучасного елемента інтер’єру. Облаштування каміна у будинку – справа не з легких. Хоча процес встановлення не трудомісткий, але клопотів із погодженням відповідної документації не уникнути.