Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

6604
07.07.2014р. |
Підлога ХХ1 століття
Практично в усіх будівлях основою підлоги є бетонна плита, яка зазвичай покрита тонкошаровими лакофарбовими або товстошаровими (мастичними наливними або високонаповненими) складниками на основі акрилової чи епоксидної смоли або поліуретану або ж як завершувальний шар мають килимове покриття, лінолеум, керамічну або кам'яну плитку. Досить часто вони можуть містити небезпечні для здоров'я і навколишнього середовища речовини: феноли, фталати (пластифікатори), фунгіциди консерванти), ізоціанати тощо.

 

Відтак на сьогодні у Європі різко обмежене застосування епоксидних і поліуретанових покриттів для підлоги у сфері харчового виробництва та громадських місцях. Навіть якщо підлогові покриття не містять вищеперелічених шкідливих речовин (наприклад, керамічна плитка), вони можуть бути у клеї або самовирівнювальній суміші, що використовується для підготовки поверхні основи під покриття.

ЕКОЛОГІЯ
Бетон є натуральним матеріалом, що складається з портландцементу ( ПЦ ) і заповнювачів (піску, щебеню чи гравію). Портландцемент виробляється із глини і вапняку. Заповнювачі є продуктами дроблення різних гірських порід. До складу бетону також входить вода, яка забезпечує реакцію його тверднення. Таким чином, бетон не містить ні випаровуючих розчинників, ні мігруючих хімікатів, схильних до біологічного розкладання, що можуть виділяти запах або викликати алергію.
Бетон «дихає», поглинаючи і вивільняючи водяну пару і підтримуючи таким чином сприятливу атмосферу в приміщенні. Це відбувається через відсутність непроникних покриттів на поверхні полірованого бетону. Завдяки природно високому рівню рН у бетоні не розмножуються бактерії, грибки і цвіль. Одвічною проблемою бетону було те, що ПЦ при твердненні виділяє вапно, що утворює корозійну лужну пилюку. Але у концепцію полірування бетону входить хімічне зміцнення поверхні, за якого вапно перетворюється у міцні інертні речовини. Таким чином забезпечується відсутність необхідності догляду за підлогою як мінімум на 20 років, а також значно підвищується стійкість підлоги до більшості звичайних хімікатів.

ЕКОНОМІЯ
Полірований бетон є надзвичайно конкурентоспроможним за вартістю, оскільки, окрім звичайного очищення, не потребує практично жодного іншого догляду.
Нижче наводимо звичайну цінову вартість типових підлогових покриттів.

Вартість виготовлення полірованого бетону складає близько 180 грн. Отже, приймемо це за 100 одиниць. Таким чином, полірований бетон – 100 одиниць; лакофарбові покриття – 50 одиниць; килимові покриття – 60 одиниць; лінолеум – 75 одиниць; керамічна плитка – 130 одиниць.
Порівнюючи ці цифри, складається враження, що лакофарбові та килимові покриття, а також лінолеум є найдешевшими рішеннями. Але для отримання більш повної картини до цих цифр необхідно додати вартість догляду за такими покриттями.
Так, лакофарбові покриття на основі акрилатів, епоксидних смол і поліуретанів повинні періодично поновлюватися через їхнє суттєве зношування. Зазвичай термін їхньої експлуатації складає 2-5 років, а у зонах інтенсивного зношування може знадобитися перефарбовування щороку і навіть частіше. При цьому перед нанесенням нового шару старий обов’язково потрібно видаляти, що досить часто повторюється.

ПОКРИТТЯ ПІДЛОГИ

Вартість встановлення

Регулярний догляд           

 

Термін    служби, в роках

Вартість заміни покриття

Сумарні витрати

Щорічні витрати на м2

 

Полірований бетон

100                 

-          

20

-

100

5

Лакофарбові/килимові покриття

55                               

-

5

60

290

15

Мозаїка (тераццо)

200                 

10

20

-

400

20

Керамічна плитка

130     

15

20

-

430

22

Лінолеум

75       

30

15

80

780

39


У таблиці наведені цифри для промислових і комерційних підлог, де вартість також зведено до умовних одиниць (100 одиниць - вартість влаштування полірованого бетону). Ці цифри наочно показують справжню вартість різних покриттів підлог. Таким чином, навіть якщо лакофарбові покриття і здаються дешевими, то реально вони надзвичайно дорогі, враховуючи довгострокове використання підлоги. Тобто подібні покриття здатні «ощасливити» лише підрядників з догляду за підлогою і виробників матеріалів, будучи для них нескінченним джерелом доходу. До того ж ці покриття можуть створити проблему в разі наявності у бетоні вологи. Будучи паронепроникними, лакофарбові покриття перешкоджають випаровуванню зайвої вологи з бетону, що призводить до здуття і відшарування покриттів від основи. Вищенаведені аргументи на користь полірованого бетону є поясненням того, чому все більше людей визнає вигоду і переваги полірованого бетону. Це не лише покриття для підлоги, а насправді ціла система, що забезпечує високу довговічність підлоги та легкий догляд. При цьому, порівняно із традиційними покриттями для підлоги, ця система, як мінімум, у три рази дешевша.

 

ЕСТЕТИКА
Естетична складова полірованого бетону дає змогу створювати ефект блиску (від приглушеного до дзеркального) та «мокрого» зовнішнього вигляду полірованого каменя. Полірований бетон за умови декорування та кольорування підлоги або використання кольорових заповнювачів виглядає розкішно. І на додаток до цього: у бетоні можуть бути нарізані декоративні шви, які можна затерти заповнювачем будь-якого кольору. Такий спосіб обробки значно посилює ефект імітації плит з натурального каменю.

Твердість, зносостійкість і ДОВГОВІЧНІСТЬ полірованої бетонної підлоги забезпечується ПЦ та різними мінералами у вигляді заповнювачів . Це означає , що ПЦ є в’яжучим для заповнювачів, який і забезпечує високу міцність і зносостійкість поверхні.



Взагалі то, тераццова підлога є нічим іншим, як полірованим бетоном, оскільки вона складається приблизно на 25 % з ПЦ і на 75 % із заповнювача. При цьому традиційно як заповнювачі для тераццо застосовували мармурову або доломітову крихту. Ці матеріали, завдяки своїй низькій твердості, легко піддаються шліфуванню і поліруванню і разом з тим набагато менше дряпаються піском, що призводить до швидкої втрати блиску, оскільки мінерал з більш високим значенням твердості може дряпати мінерал з меншою твердістю. Таким чином, що вища твердість, то вища стійкість поверхні до дряпання і зносу. Це означає, що використання мармуру як заповнювача призводить до низької стійкості підлоги до дряпання піском, принесеним на взутті чи колесах. Полірований бетон - підлога, яка надовго збереже свій блиск і практично не потребуватиме догляду в найближчі два десятиліття. Завдяки застосуванню технології полірованого бетону із заповнювачами з кварцу, граніту або сланцю підлога має не лише красивий та декоративний вигляд, але й високу твердість і зносостійкість.
Поради фахівця – (098) 692 41 99

www.xtremepolishingsystems.com.ua




Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
19.11.2020р.

Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...

Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

05.03.2018р.

Ремонт ламината своими руками

В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.