Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

13155
22.07.2014р. |
Що руйнує стіни будинків?
Що руйнує стіни будинків?

Основна причина погіршення комфорту у житлових приміщеннях та руй­нування кам'яних будинків і споруд –  вологість.  Ремонт даху, фасаду або вікон не є дос­татнім, аби житлове приміщення чи унікальна споруда стали сухими. Для цього слід ліквідувати зростаючу гігрос­копічну вологість, ущільнити стіни від протікання води. А такі роботи слід проводити на належному професійному рівні.

Відповідні будівельні та санітарні служби шукають ефек­тивніші рішення, щоб досягти осушення і водночас ліквідувати грибки та мікрофлору. Серйозним чинником при цьому є засолення, для усу­нення якого потрібні надто тривалі технологічні цикли, через що зрос­тає вартість робіт. Оскільки стіни з керамічних матеріалів відносно вивчені, що дає змогу використати відомі технології, то мури і підмурів­ки з каменю заражені та перезволожені викликають багато проблем. Вологі стіни, особливо у нижній частині будинку – типове явище для старих споруд. Основні фактори руйнації таких будинків – вологість і засолення. Основні джерела зволоження показано на рис. 1.


Рис. 1. Основні джерела замокання будівлі:
1 – опадами;
2 – водою з розбризкуванням;
3 – інфільтраційними водами;
4 – дією ґрунтових вод;
5 – дією розпорошеної води;
6 – поверхневою водою, що містить сіль;
7 – внаслідок конденсації водяної пари;
8 – гігроскопічний забір вологості стіною.
Вологість

Підвальні приміщення будівель оточені вологою землею. Якщо ізоляція порушена, то вода з ґрунту просочується через стіни і руйнує штукатурку із зовнішнього боку, цегляну кладку, а після капі­лярного переміщення доходить до внутрішнього шару штукатурки. По­стійна дія вологості на дерев'яні будівельні матеріали та конструкції (балки, опори тощо) призводить до появи колоній «домашнього гриб­ка» та інших дерев'яних паразитів. Коли до постійної вологості під’єднується ще й тепло, наприклад, у житлових напівпідвальних приміщеннях, то на вологих місцях стіни з'являються чорні плісняві колонії, які перш за все загрожують здоров'ю мешканців. Цю руйнівну силу можна ліквідувати шляхом ущільнення площин. У старих будинках відповідні ремонтні роботи пов'язані з великими труднощами. Такі будівельні матеріали, як цегла, камінь, а також шви кладки переважно  «усіяні» порами і капілярами. Через капіляри (діаметром від 80 до 20 нм) поступає вода проти сили тяжіння, а висота піднімання залежить від виду матеріалу. Матеріали з дуже малими діаметрами капілярів пропускають мало напірної води, але підтя­гують багато, а з більшими – навпаки (рис.2).



Рис.2. Капілярне підтягування води в різних матеріалах і будівельних структурах: 1 - гравій; 2 - грубий пісок; 3 - дрібний пісок; 4 - мул; 5 - глина; 6 - цегляна стіна; 7 - стіна з непористого каменю; 8 - моноліт з непористого каменю.


Отже, сильне підтягування спостерігається у глині, слабше – у дрібно­му піску, у грубому піску та гравії його практично немає. У стінах з пористих елементів (наприклад, цегли) на вапняному або вапняно-цементному розчині вода підтягується по усьому перерізу; стіни, викла­дені з непористого каменю, підтягують вологу тільки по розчину (шви кладки, штукатурка тощо); монолітні елементи з непористого каменю воду не підтягують.
У будинках розрізняють два основних джерела капілярного підтя­гування: з рівня ґрунтової і гак званої розпорошеної води. Висота капілярного підтягування вологи (рис.З) у внутрішніх стінах більша, ніж у зовнішніх через краще випаровування останніх, а також нерівномірна (рис.4) - часто вища у зовнішніх стінах, ніж у внутрішніх.

Рис.3. Джерелом капілярного підтягування є ґрунтові води.

Рис.4. Джерелом капілярного підтягування є розпорошена вода (неправильно виконано водовідведення, протікання трубопроводів).

Іноді проблема може виникнути через зниження рівня ґрунтових вод. Таке трапляється у будинках, фундаменти яких виконані на підмоклому ґрунті, зміцненому дерев'яними палями (як правило, дубовими). Такі палі, накриті водою, дуже довговічні. Зі зниженням рівня води через доступ кисню швидко розвивається корозія дерева, просідають фундаменти.

Можна виділити ще дві менш відомі причини  перезволоження бу­динку.
Перша - конденсація водяної пари з повітря. Як відомо, кількість водяної пари, яка може вміститися у повітрі, обмежена і залежить від його температури (що вища температура, то більше пари поглинається). Зі зниженням температури або надходженням до повітря додаткової пари надлишок скраплюється на поверхнях  будівельних елементів. Найбільш інтенсивне підтягування не може призвести до виступання крапель на поверхні!
Причиною появи конденсації водяної пари є: недостатня термічна ізоляційність стін та завелика термічна інерція будинку. Перший вид конденсації характерний для зимових умов: нагріте всередині будинку повітря під час зіткнення із холодною перешкодою (масою) охолоджується і «виштовхує» надлишок пари; другий, дещо парадоксальний, припадає на осінньо-літній період.
В обох випадках конденсацію пришвидшує проникнення до повітря у будинку додаткової кількості водяної нари, джерелом якої є кухні, ванни, газові обігрівачі (при спаленні 1 кг рідкого газу виділяється 2 л води). Водяну пару «виробляє» і людина.
Останній вид зволоження будинків пов'язаний з гігроскопічністю матеріалу. Деякі хімічні зв'язки, в основному солі, мають властивість вбирати та зв'язувати водяну пару з повітря, самі при цьому розчиня­ються, утворюючи водний розчин. Будівельні елементи зволожуються, що проявляється у вигляді мокрих плям, які з'являються і зникають залежно від змін погоди.

Солі та висолювання


Темні плями на штукатурці, білі виступи, лущення, руйнування цегли і пористого каменю виступають у горизонтальній смузі на певній висоті над місцевістю. Це ознаки дії розчинних солей, що часто плутають з грибком. Розчинні солі проникають у стіну різними шляхами: з водою, яку відтягують капіляри з ґрунту, нещільної каналізації у забрудненому середовищі, а також із дощової води. Причиною засолення стін може бути складування у будинку без захисту продуктів, що містять сіль, низькоякісний будівельний матеріал. Солі можуть бути введені у стіни будинку з ґрунту за відсутності горизонтальної ізоляції. Окрім того, вони (передовсім, сірчані) виникають у результаті хімічних реакцій між будівельними матеріалами та сполуками (повітря). Невідповідні методи реставрації (наприклад, чищення фасадів кислотами та лугами) можуть призвести до засолення стін. На жаль, це спостерігається (більше чи менше) май­же в усіх старих будинках.
Нищівна дія води і розчинних солей різна. Вода може вимивати складники будівельного матеріалу (наприклад, розчин), послаблюючи еле­менти конструкції. Зволоження знижує термічну ізоляційність, а у дея­ких матеріалах - механічну міцність. Вологий матеріал податливий до пошкодження морозом - вода, замерзаючи в порах матеріалу, розриває його структуру. Через воду виникає і пришвидшується біологічна корозія, так звана деструкційна дія бактерій, грибків (плісняви), водоростей, наростів, рослин і комах (шкідники дерев). Шкідлива дія розчинних солей проявляється у різних фізико-хімічних явищах. До найгірших належить кристалізація солі під час висихання стіни. Внутрішні напруження, що виникають у середині матеріалу (штукатурки, цегли, каменю), настільки великі, що призводять до його руйнування. Інші види солей, навпаки, збільшують об'єм, поєднуючись з водою (так звана гідратація). Повторення процесу (циклічне-зволоження і виси­хання стіни) зумовлює швидке її руйнування. В свою чергу, гігрос­копічні солі збільшують зволоження стіни, поглинаючи вологу навіть з повітря. Тому процес двосторонній: вода транспортує солі, гігроскопічні солі «притягують» воду. Найчастіше зустрічаються і найбільш шкідливими є солі сірчаної, азотної;  соляної  та вугільної  кислот. Детальний візуальний огляд будівлі дає змогу виявити більшість засолених місць. Видимі білі вицвіти, відпадання штукатурки або фарби, руй­нування цегли, каменю чи швів кладки є яскравим свідченням цих явищ. Найбільш ураз­ливі місця - стіни підвалів, сходових кліток, санвузлів, складських при­міщень, верхніх поверхів, зовнішні стіни. Подекуди зовнішні покриття стін прикривають дію солей. У таких випадках проводять контрольні відкриття поверхонь.
Клімат України з великою кількістю вологих днів і частими змінами погоди, багатьма циклами зволоження і висихання протягом року сприяє нищівній дії солей, а також утворенню пошкод­жень від морозу.
Як побороти ці природні явища і протидіяти їм читайте у наступному, липневому, номері газети.

Богдан НАЗАРЕВИЧ, к.т. н., НУ «Львівська політехніка»



Джерело:budexpert.ua

Теги та ключові фрази
https, http, руйнування стін від природних чинників, відпадає краска на стінах вологість, https, виступ стіни від фундамента, розрушення цементного покриття підлоги від конденсату азотної кислоти, чинники зволоження будівельних конструкцій, засолення стіни, що руйнує цеглу
Більше статей за тегами
  • руйнування будинків
  • висолювання


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.