Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

11871
15.08.2014р. |
Як відвести вологу від будинку
Як відвести вологу від будинку    

Поверхневе водовідведення від будинку – один із необхідних заходів облаштування ділянки. Без нього швидко руйнуватиметься будинок, калюжі та бруд будуть постійно на вашому подвір’ї та ділянці. Окрім того, можливе затоплення підвалу й гаражу.
Не випадково у країнах Європи, де водовідведенням серйозно почали займатися більше трьох десятиліть тому, і численні виробники вже розробили і запропонували споживачам різноманітні системи водовідведення, біля будинків немає  вологості, болота і бруду.
В Україні проблемою водовідведення перейнялися трохи більше десятиліття тому.  Однак вже нині ринок готовий запропонувати системи поверхневого водовідведення, які різняться конструкцією, матеріалами, типорозмірами, допустимим навантаженням, асортиментом основних і додаткових елементів, способами монтажу, а також дизайном і, звичайно ж, ціною.

Варто знати
Міністерством з питань ЖКГ затверджено Стандарт організації України (СОУ) 41.00-35077234.0018:2009 "Захист від небезпечних геологічних процесів. Улаштування поверхневого водовідведення на території міст і сіл".
Положення цього стандарту стосуються діяльності із запобігання підтопленню територій міст і сіл.
Пам’ятайте
Відсутність водовідведення призводить до серйозних матеріальних втрат:
* скорочення терміну слугування фундаментів, ландшафтних конструкцій й інженерного устаткування, руйнування будівель і споруд;
* підтоплення підвальних приміщень;
* пошкодження газонів.

Способи водовідведення

Фахівці пропонують два способи облаштування водовідведення: точковий і лінійний.
Точкові пристрої встановлюють під даховими водостоками, біля придверних приямків, під поливальними кранами і у тих місцях, де необхідний локальний збір води. Точковий водозбір також може доповнювати систему лінійного водовідведення у місцях, де потрібен швидкий і ефективний збір води з поверхні (на доріжках, в'їздах, майданчиках перед будинком, на терасах, балконах тощо).
Для облаштування точкового водовідведення необхідні: дощоприймачі, дощові водовідводи, зливні відстійники, зливні заслінки, решітки для дощоприймачів, трапи.
Залежно від місця застосування, вибирають дощоприймачі із пластику або чавуну. Перші оптимальні для використання на заміських ділянках, газонах, території біля будинків. Другі, завдяки своїй міцності, незамінні на автомобільних дорогах із великим навантаженням.
 

Пластикові дощоприймачі

Висоту дощоприймача можна збільшувати, встановлюючи їх один на одного. Така конструкція може використовуватися як ревізійний або дренажний колодязь різних розмірів (30х30, 40х40, 55х55 см). Комплектуються дощоприймачі решітками з оцинкованої сталі, високоміцного чавуну, оцинкованої сталі, пластика, а також додатково корзиною для збору сміття і перегородкою або сифоном. Чавунне обрамлення для дощоприймача встановлюється в місцях з більшими навантаженнями
Відповідно до інструкції більшості виробників, пристрої точкового дренажу потрібно монтувати на бетонну основу. При дотриманні технології монтажу основне навантаження припадає на закривні ґрати, які вибирають залежно від класу механічного навантаження, необхідної пропускної спроможності й особливостей ландшафту. 



Пристрої точкового водовідведення планують використовувати для збирання води з певної поверхні. Для цього створюють ухил із чотирьох боків, що сходяться в центрі – до точки збору води, в якій і облаштовують водозбірний пристрій. Кількість водовідвідних елементів на одиницю площі розраховують відповідно до інтенсивності опадів, пропускної здатності пристрою, виду поверхні (ухил, шорсткість). Відповідно площу ділять на ділянки за кількістю точок водовідведення. Така підготовка поверхні пов'язана зі значним обсягом земельних робіт. Тому для облаштування водовідведення на великій території доцільно скористатися лінійною системою водовідведення.

Аргументи на користь лінійного водовідведення


Лінійне водовідвідведення – система заглиблених жолобів (водозбірних каналів, водостоків) і піскоуловлювачів – ємностей, які затримують винесений потоком води пісок і дрібне сміття. Зверху водостоки і піскоуловлювачі закривають знімними захисно-декоративними решітками, які перешкоджають потраплянню в систему сміття, а  також полегшують пересування пішоходів й транспорту. За допомогою системи вертикальних і горизонтальних відводів лінійну систему з'єднують зі зливовою каналізацією .
Лінійний водовідвід порівняно із точковим має низку переваг.
Він одночасно приймає і відводить воду, що істотно скорочує довжину підземного колектора, забезпечує відведення стоків найкоротшим шляхом, зменшення обсяг земляних робіт, немає калюж внаслідок просідання ґрунту; канали  самоочищаються, а обслуговувати систему просто й легко.
Система лінійного водовідведення є модульною і нагадує дитячий конструктор. Фактично, це – лінія, складена з каналів, піскоуловлювачів і металевих решіток.

Усе не так складно

На відміну від системи точкового водовідводу облаштування лінійного водовідведення не потребує тривалої підготовки поверхні – досить виконати плоскі ухили із двох боків від лінії водостоку. У результаті знижується ймовірність просідання ґрунту, скорочується довжина каналів зливової каналізації, збільшується площа водозбору. Вода  плоскими ухилами збирається у систему вибудуваних у лінію водостічних каналів.

 



Бетон або пластик - вибір матеріалу водостоків


Традиційним матеріалом для виготовлення водостоків тривалий час був бетон, який  має низку недоліків: під впливом вологи в умовах змінних температур він швидко руйнується, тому термін їхньої експлуатації невеликий. Їхня основна перевага - низька ціна.
Набагато довговічнішими є сучасні модифікації бетону.
Фібробетон - композиційний матеріал на основі цементу і дрібного наповнювача, армований лугостійким скловолокном, що підвищує міцність бетону та стійкість до динамічних, вологотемпературних впливів.
Хорошими експлуатаційними характеристиками вирізняються системи поверхневого водовідведення з полімербетону –  високоміцного з'єднання мінеральних наповнювачів граніту і кварцу. Полімерний бетон удвічі міцніший і легший за бетон. Він має більшу міцність на розтягування і стискання, опірність до стирання, практично нульове водопоглинання, високу морозостійкість (витримує 400 циклів заморожування-відтавання), хімічну і біологічну стійкістю. Як свідчить досвід використання полімербетонних конструкцій у різних підземних комунікаціях, термін їхньої експлуатації - понад 30 років. Гладка поверхня каналів із полімербетону забезпечує кращу пропускну здатність і самоочищення, ніж водостоки із цементобетону. На жаль, полімербетонні конструкції не лише найнадійніші, а й одні з найдорожчих.
Для облаштування водовідведення оптимальним є застосування водозбірних конструкцій із полімерних матеріалів (ПВХ, поліетилену високої щільності, поліпропілену  тощо). Ці матеріали мають високу морозостійкість,  ударну міцність, зносостійкість,стійкість до ультрафіолетового випромінювання й агресивного середовища завдяки стабілізаторам, які в них містяться. Зрозуміло, гарантувати усі ці властивості можна лише у тому випадку, якщо ми маємо справу з оригінальною сертифікованою продукцією, а не з підробками, властивості яких непередбачувані.

Пластикові водостоки

Пластикові водостоки відзначаються невеликою вагою, що полегшує транспортування системи та її встановлення. Гладка поверхня цих водостоків збільшує їхню пропускну здатність, запобігає заливанню. Пластикові канали легко монтувати. Завдяки малій товщині матеріалу при монтажі пластикові канали простіше укладати у ґрунт під необхідним ухилом.
Канал з пластику легко вкоротити на потрібну довжину безпосередньо на місці монтажу.  Пластикові канали надаються для облаштування лінійного водовідведення на будь-якій території: у заміському житловому будівництві, на територіях АЗС і автостоянок, промислових підприємств і закритих паркувань. Вони здатні витримувати високі навантаження та, завдяки пружності матеріалу, мають стійкість до ударів - навіть до сильних і різких. Пластиковим ринвам не шкодять хімічноактивні речовини, що часто застосовують на станціях техобслуговування й АЗС. Пластикові канали витримують температуру від -40 до +95°С і не змінюють своєї структури навіть після кількох сотень циклів заморожування-відтавання.


Деякі види котеджних жолобів




Джерело:budexpert.ua





Теги та ключові фрази
водовідвід від будинку, http, система водовідведення біля хати фото, як відвести дощову воду з подвір‘я, водовідведення від будинку, дах ринви водозбір, бетон на подвір'ї, як відвести воду від будинку, як відвести вологу від фундаменту, ринви биля будинкив
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.