Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

6228
24.10.2014р. |
Містки холоду – як їх уникнути?

 

 

Містки холоду – як їх уникнути?

 

Містки холоду – це місця у будинку, через які відбуваються неконтрольовані втрати тепла, що сягають навіть 30%, через що ми сплачуємо великі рахунки за електроенергію. Тому необхідно запобігати утворенню містків холоду ще на етапі проектування та будівництва.

 

Види містків холоду – що це, де і чому утворюються?

Містки холоду – це фрагменти зовнішньої перегородки будинку, термічна ізоляційна здатність яких значно нижча, ніж сусідні будівельні елементи. Через містки холоду відбуваються посилені втрати тепла внаслідок гірших термоізоляційних властивостей. Містки з`являються внаслідок проектних або будівельних вад і переважно стосуються таких місць, як гребінь, вікна, навіси, перекриття, цоколь або фундамент.

 

Містки холоду за місцезнаходженням поділяють на:

Лінійні, які здебільшого розташовуються на поверхні зовнішньої перегородки: віконні та  дверні перерізи, крокви, вінець перекриття, з`єднання стіни та фундамента тощо

Точкові  пов`язані із локальним застосуванням іншого матеріалу, наприклад, з`єднувальні елементи для монтажу ізоляції.

Містки холоду за походженням поділяють на:

Структурні, які виникають внаслідок застосування певної технології будівництва, використання матеріалів або заміни термоізоляції, а також да застосовано інший матеріал, наприклад, біля дверних та віконних перемичок чи залізобетонних стовпів.

Геометричні, виникнення яких пов`язане з геометрією будинку, наприклад, у кутах площа тепловіддачі більша, ніж площа надходження тому в кожному зовнішньому куті є місток холоду.

«Практика свідчить, що навіть у випадку енергозбережних будинків містки холоду будуть з`являтися, хоча у загальному тепловому балансі вони матимуть невелике значення. Однак необхідно намагатися зменшити до мінімуму кількість і площу містків. У більшості випадків містки холоду можна усунути безперервною теплоізоляцією, враховуючи, що тепло виходитиме шляхом найменшого опору з простору, що обігрівається, назовні»,розповідає Малгожата Бартеля, продукт менеджер «Ytong Silka».

 

Чим загрожують містки холоду…

Містки холоду викликають значні втрати тепла внаслідок місцевого охолодження будівельних перегородок. У таких місцях часто утворюється конденсат, зволожуються ізоляційні та конструкційні матеріали, розвиваєтьсягрибок чи пліснява. У випадку різниці температур між внутрішньою та зовнішньою частинами будинку у місцівиникнення містка холоду, перегородка охолоджується. Неконтрольоване витікання тепла призводить до його втрат. Містки холоду сприяють ушкодженню елементів конструкції будинку, наприклад, у неутеплених місцях або у невідповідно утеплених з`єднаннях балконної плити з перекриттям, довкола дверних і віконних отворів. Це може призвести до появи подряпин і тріщин на поверхні зовнішніх перегородок.

 

і як їх уникнути, щоби гарантувати собі теплий дім?

Про усунення містків холоду слід дбати не лише на етапі проектування, але й з першого етапу будівництва. Для викладання першого шару варто використати матеріал з високою термоізоляційною здатністю, наприклад, блоки Ytong Energo з λ10,dry = 0,095 Вт/(мК). Це впливає на зменшення містка холоду на стику фундаменту і несучої стіни. Слід  пам`ятати, що викладання першого шару стіни з блоків із меншим коефіцієнтом теплопровідності λ, ніж в інших шарах, викликає зменшення лінійного містка на стику зовнішньої стіни, фундаменту й підлогової плити.

 

Суттєве значення також має застосування системних рішень, розроблених з думкою про будівництво максимально теплих будинків з одно- і багатошарових стін. Будівництво із системних елементів тазастосуванням відповідних розчинів дає змогу отримати однорідну конструкцію без містків холоду. При застосуванні блоків Ytong Energo+ шириною 48 см можна отримати одношарову стіну з коефіцієнтом теплопроникнення U = 0,17 Вт/(м2К). Однак у разі відмови від системних елементів втрати через містки холоду будуть значно більшими, ніж втрати тепла через стіни. Завдяки високій точності розмірів усіх елементів Ytong частка шва у стіні становитиме менше 1%, тому з`єднання блоків не створюють додаткового містка холоду.

«Зводячи будинок, варто прагнути зменшити містки холоду до мінімуму, що дасть змогу ліквідувати втрати тепла, що призводять до збільшення використання енергії та видатків на обігрівання, а також зменшення можливості появи поверхневого конденсату  на перегородках і, як наслідок, розвитку плісняви», –наголошує Єжи Мацьковяк, представник фірми «Corso Projekt» у м.Щецін, будівельний експерт «Silka Ytong».«Щільність будинку забезпечують зовнішні перегородки. Добре спроектована і виконана механічна вентиляція повинна забезпечувати комфорт і дбати про правильний рівень вологості у будинку. Варто подумати про застосування ротаційного фільтра, який має дуже високий коефіцієнт корисної дії та дає змогу підтримувати відповідний рівень вологості ,– додає Мацьковяк.

Ретельність, точність і дотримання принципів будівництва згідно з обраною системою дають змогу створити теплий дім. 

Xella Polska в Україні
www.ytong.ua

регіональний представник у Львові:
тел.: (+38) 067 556 82 03
E-mail: 
info-ua@xella.com

 




Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.