Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

3504
23.04.2015р. |
Відпочинок «з вогником» Будуємо гриль власними руками

Відпочинок на свіжому повітрі – один із найкращих способів не лише забути про щоденні клопоти, а й оздоровитися. Якщо ж до цього додати ще й веселу компанію рідних і друзів, та ще й власноруч приготовані страви на вогні, – звичайний вихідний несподівано сповниться ароматом свята. І треба для цього небагато: хороший настрій і наявність у саду власного гриля. Про те, як обрати гриль, котрий пасуватиме саме вашій присадибній ділянці, та як його побудувати власними руками, – читайте далі. 

Кожному господареві – свій гриль

Вибір форм грилю нині вже не обмежується класичним прямокутником. Кількість різновидів залежить від вашої фантазії та фінансових можливостей. Це може бути як жаровня геометричної форми, так і жаровня в S-формі, і з різноманітним оздобленням чи то плиткою, чи то кілками. Аби правильно обрати форму грилю, треба перш за все визначитися з кількістю місця, яке ви готові для цього виділити. Якщо місця у вас достатньо, варто подумати про стаціонарний гриль, нюанси будівництва якого ми і опишемо далі. Якщо ж присадибна ділянка у вас невеличка, – можна зупинитись і на переносному грилі. Останній буде особливо доречним, якщо ви плануєте брати його у різноманітні поїздки.

Ще одне запитання, на яке варто відповісти перед будівництвом жаровні, – наскільки регулярно ви плануєте її використовувати. Якщо ви будете користуватися грилем часто і активно, – варто задуматися над дорожчими матеріалами, які слугуватимуть вам без поломок та матимуть багаторічну гарантію якості. Важливо визначитися і з орієнтовною кількістю людей, для яких ви готуватимете страви на грилі, – від цього залежатиме його розмір. 

Гриль у кілька кроків 

Спорудження власного гриля – цікаве та досить доступне для будь-якого господаря завдання. Для цього слід викопати котлован під фундамент завглибшки 20-25 см. Потім із дощок спорудити опалубку, залити котлован розчином, приготованим відповідно до марки цементу. У цемент слід вкласти арматурну сітку, далі – перший ряд цегли, на який настелити гідроізоляцію. Зрештою, збудувати конструкцію гриля. Верхній шар цегли можна викласти з деяким виступом назовні, який краще підперти пригвинченим сталевим кутником. Після цього треба вкласти проміжні полички із тротуарних плит і прикріпити на дюбелях до верхньої плити гриль-вставку. Щодо відкидних поличок, то їх розмір, форма, як і їх наявність, залежать від бажання господаря. До речі, не слід забувати, що поверхню дерев’яних деталей треба покривати лаком, а на зиму ці деталі знімати. 

Краса та практичність

Стаціонарний гриль можна залишити без будь-якого оздоблення, тоді він матиме практичний і робочий вигляд. Або ж подумати над його цікавою обробкою. Так, гриль можна обкласти цеглою, при цьому витворивши різноманітні фігури чи візерунки. Можна вбудувати його у стіну, оздобивши при цьому і її. Можна використати для оздоблення грилю і ковані елементи чи термостійку плитку. Облицювати гриль можна також кольоровою фанерою, а можна бетонну поверхню просто покрити фасадною фарбою. Щоправда, раз на рік таке покриття треба буде поновлювати.

Також є грилі, які, окрім жаровні, мають полички або спеціальні прибудови-конструкції для зберігання різноманітних предметів: посуду, шампурів, вугілля чи дров.

Дбаючи про естетичний вигляд гриля, важливо не забувати і про його практичність. Так, доцільніше будувати вугільний гриль. Він допоможе досить швидко й економно приготувати бажану страву. Для будівництва такого грилю слід використовувати металеві або чавунні матеріали. Доречними є чавунні матеріали і для гриля на дровах: вони здатні витримувати високі температури. 

Кілька корисних порад

Будівництво гриля – досить просте завдання, але навіть воно потребує певних навиків і уважності. Аби помилки при будівництві гриля не звили нанівець усю вашу працю, зверніть увагу на кілька важливих нюансів:

  1. Перед будівництвом підготуйте будівельний майданчик, зокрема, застеліть терасу плівкою, на яку складатимете інструменти.
  2. Перш ніж розпочинати роботу, виготуйте макет майбутнього гриля і поставте його у тому місці, де ви плануєте розташувати гриль.  Це допоможу переконатися, як гриль впишеться в обране місці, чи не буде багато перешкод, чи зручно буде ним користуватися.
  3. Якщо ви ніколи не укладали цеглу, рекомендується спочатку укласти її без розчину. Це дасть вам змогу потренуватись і після цього зробити акуратну кладку вже з розчином. Правильність розміщення кожної цеглини перевіряють за допомогою ватерпаса.
  4. Розчин для кладки наносьте відразу не більше ніж для однієї-двох цеглин, оскільки він досить швидко висихає. Кожну цеглину акуратно укладайте в подушку із розчину і перевіряйте її положення. За допомогою ватерпаса можна відразу вирівняти всі огріхи.
  5. Не перевантажуйте конструкцію, доки розчин, який фіксує бокові стінки, повністю не затвердне.  

Процес приготування страв на вогні захоплює та піднімає настрій. Але є ложка дьогтю і в цій бочці меду, – велика кількість диму. Вирішити проблему можна за допомогою спорудження асиметричного ковпака над жаровнею. Розмістити його треба так, щоби з лицьового боку вам було комфортно готувати страви, а із заднього боку між ним і стінкою гриля була невелика щілина. Завдяки асиметричності частина диму постійно циркулюватиме під ковпаком у зоні приготування м’яса чи риби, а менша його частина спрямовано виходитиме назовні через задню щілину.

Джерело: газета «БудЕксперт» 

Наталя БРОДСЬКА

Теги та ключові фрази
поетапне будівництво жаровні
Більше статей за тегами
  • плита11
  • жаровня
  • стаціонарний гриль
  • страва на вогні


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.