Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

12955
08.06.2010р. |
Каналізація потребує вентиляції
Вентиляція каналізаційних мереж необхідна для видалення газів, шкідливих для здоров’я, і неприємних запахів, інакше вони потраплятимуть у житлові приміщення. Системи внутрішньої каналізації обладнують пристроями для вентиляції (вентиляційними трубопроводами, що є продовженням каналізаційних стояків), для чищення у разі засмічень (ревізіями, прочищеннями) і для захисту приміщень від проникнення з каналізаційної мережі неприємних запахів (гідравлічними затворами, так званими сифонами).

Є три основні причини проникнення газів із каналізації: нещільності в місцях з’єднань трубопровідної мережі, тріщини у гумовій манжеті на зливі унітазу і зрив гідравлічного затвора будь-якого приладу.

Перші дві неприємності досить просто усунути дрібним ремонтом – підтягнути гайки, залити герметиком, замінити ущільнення тощо.
Аби каналізаційні гази не потрапляли у приміщення, кожен сантехнічний прилад приєднують до відведень через спеціальний пристрій, котрий працює як гідравлічний затвор (сантехніки зазвичай називають його «сифоном»). Сифон – це, по суті, петле- або U-подібна трубка, наполовину заповнена водою. Вода і слугує бар’єром на шляху газів із каналізації у приміщення (в унітазах і трапах передбачені вбудовані у конструкцію сифони).

Усунення зриву гідрозатвора – справа серйозна, тому потребує повного обстеження системи. Справа в тому, що стоки, які потрапляють у стояк, перекривають частину перерізу і, стікаючи, захоплюють за собою повітря. Якщо у стояк надійде достатній об’єм повітря (його дефіциту не буде), то тиск дорівнюватиме атмосферному. Інакше виникне розрідження. Якщо воно велике, то вода з гідрозатвора втягатиметься у відвід, і тоді шлях газів у приміщення буде відкритий. У цьому випадку кажуть, що «відбувся зрив затвора». Що більший об’єм стоків у стояку і діаметр відводу, що ближче до 90° кут приєднання відводу до стояка і що менша висота затвора, то більша ймовірність подібної ситуації. При встановлені сантехніки в комплекті зі сифонами слід обов’язково звертати увагу на висоту затвора (50, 60 і 70 мм).

Досить часто в будинках з ефективними каналізацією і вентиляцією в санвузлах відчувається запах фекалій. Здавалося б, звідки? Справу в тому, що сифони сучасних трапів і санприладів - малого розміру, відповідно, запас води в них невеликий. Якщо таким санприладом чи трапом у душовій кабіні не користуватися 5–6 днів, то вода в ньому висихає, і повітря з каналізації безперешкодно починає потрапляти у санвузол. Установка вентиляційної (фанової) труби, яка виконує функцію вентиляції системи каналізаційних труб дає змогу вирішити цю проблему. Тепле повітря, піднімаючись по стояку, який має вихід в атмосферу, створює невелике розрідження, за рахунок якого запах не потрапляє в санвузол, а повітря санвузла через сухий сифон частково йде в атмосферу. Таким чином, якщо в заміському будинку є фанова труба, то у разі висихання сифона запах у санвузлі буде менш насиченим. При відсутності стоку або при невеликих (0,05–0,3 л/с) витратах стічних вод забруднене повітря і гази піднімаються по стояку та через витяжну його частину виходять в атмосферу.

Далеко не всі власники заміських будинків знають, що таке фанова труба і для чого вона потрібна.

Фанова труба – це труба, яка з’єднує верхню точку каналізаційного стояка із зовнішнім середовищем чи з окремим вентканалом. Вона може бути довільних довжини і форми (вертикальна, горизонтальна, пряма чи з кутами тощо). Для її монтажу використовують матеріали і технології звичайних каналізаційних труб. Іноді її можна замінити вакуумним клапаном.

Слід зазначити, що такі труби необхідні кожній житловій або офісній споруді. За відсутності фанової труби стікаючі по стояку фекалії створюють розрідження, і вода зі встановлених вище сифонів унітазів і раковин зникає, а крізь пустий сифон усередину приміщень потрапляють запахи з каналізаційного стояка.

Самі фанові труби, витяжку й інші елементи системи монтують у відповідності з будівельними нормами і правилами. При малоповерховому будівництві за діючими будівельними нормами допускається монтаж каналізаційних систем без фанових труб, що пояснюється невеликим об’ємом разових стоків. Для того, щоб виникла потреба у фановій трубі, разовий стік повинен бути таким, щоб у будь-який момент часу він повністю міг перекрити собою переріз каналізаційної труби. У заміському будинку максимальний разовий стік йде від унітазу і ванни в момент випускання з неї води. Однак унітаз монтують завжди на трубі діаметром 110 мм. Діаметр спускного отвору в зливному бачку унітаза ніколи не перевищує 110 мм,
а найчастіше дорівнює 70 мм. Тобто стоком від одного унітаза перекрити стояк діаметром 110 мм неможливо. Каналізацію від ванни роблять, як правило, діаметром 50 мм, яка потім переходить у стояк діаметром 110 мм. Інші сантехнічні прилади дають незначні разові стоки і впливати на описану ситуацію не можуть.

Картина, однак, одразу ж змінюється, якщо санвузлів у заміському будинку стає декілька і якщо з’являється  ймовірність одночасного користування ними. У цьому випадку пластикові труби, витяжка, муфти й інші елементи системи підбирають із розрахунку кількості мешканців у будинку і кількості санвузлів. У даному випадку наявність пластикової фанової труби є не рекомендацією, а неодмінною умовою нормального функціонування інженерних систем.

Фанова труба стає не-обхідною в будь-якому з таких випадків:

- будинок має більше двох житлових рівнів, обладнаних водопостачанням і каналізацією;
- у будинку є каналізаційні стояки діаметром 50 мм;
- у будинку є басейн чи інше обладнання, яке випускає в загальну каналізацію великий разовий стік;
- септик (індивідуальна очисна споруда) розміщений недалеко від будинку, і на ділянці відчувається запах фекалій.

При установленні фанової труби слід дотримуватися двох правил: по-перше, діаметр такої труби має бути більшим або дорівнювати діаметру стояка, на який вона встановлюється (завуження є недопустимим); по-друге, закінчуватися така труба повинна в такому місці, звідки неприємний запах буде легко розноситися вітром.

На практиці фанові труби роблять із каналізаційних труб відповідного діаметра, і вони є, як правило, продовженням каналізаційного стояка. Закінчується така труба вводом її в заздалегідь запроектований під вентиляцію каналізації вентканал.
В окремих випадках (наприклад, коли недостатньо змонтовано вентканали), фанову трубу можна вивести горизонтально крізь стіну, і, аби вона не псувала дизайну заміського будинку, прикрити декоративною розеткою.

Якщо у будинку один чи два каналізаційних стояки, то вивести на дах фанові труби не буде складно. А ось якщо в будинку є три, чотири і більше стояків, то велика кількість вертикально стоячих фанових труб починає помітно псувати дизайн мансардного поверху.
У наш час створено недорогий і ефективний прилад, який дає змогу обійтися лише однією фановою трубою на весь заміський будинок: один із каналізаційних стояків оснащують фановою трубою, на всі ж решту встановлюють так звані вакуумні клапани. Вони складаються з герметичного гумового ущільнення та дуже слабкої пружини. Як тільки всередині клапана створюється розрідження від падаючих по стояку фекалій, клапан відкривається і засмоктує всередину повітря з приміщення. Як тільки фекалії перестають падати, тиск у стояку вирівнюється і пружинка надійно замикає клапан, не даючи запахам виходити зі стояка.

Замовники деколи цікавляться: а для чого залишати єдину фанову трубу? Чому не замінити і її на клапан? Звичайно, це можна зробити. Однак септику або очисній споруді все одно потрібна витяжна труба, щоби запах гниючих у них фекалій не розповсюджувався по ділянці поблизу заміського будинку. Тому замість такої витяжної труби краще залишити в будинку одну фанову трубу.
Витяжну частину каналізаційних стояків виводять через покрівлю або збірну вентиляційну шахту будівлі на певну висоту (табл. 1). Вище даної величини трубу не слід виводити –  взимку вона швидше забивається льодом через конденсацію вологи з каналізаційних газів, що призведе до неминучого зриву гідрозатворів.

Якщо у приладів останнього поверху постійно зриває гідрозатвори, швидше за все засмічена або замерзла витяжка. Якщо ж зриви періодично відбуваються у приладів на різних поверхах, то неправильно підібраний діаметр стояка.

Правила облаштування вентильованої каналізації:

- не допускається з’єдну-вати витяжну частину каналізаційних стояків з вентиляційними системами та димоходами;
- витяжні частини каналізаційних стояків, що виводяться вище покрівлі, слід розміщувати подалі від вікон і балконів (на відстані не менше 4 м по горизонталі) і ближче до якого-небудь джерела тепла (наприклад, розширювального бака місцевої системи водяного опалення або димаря), оскільки підігрів вентиляційної труби по-кращує газообмін;
- флюгарки на вентиляційних стояках передбачати не треба;
- діаметр витяжної частини каналізаційного стояка має дорівнювати або бути більшим за діаметр його стічної частини;
- якщо якась окрема частина стояка проходить через неопалювану частину будинку, то її необхідно ретельно утеплити, щоб уникнути промерзання взимку;
- можна об’єднувати по верху кілька каналізаційних стояків одним збірним вентиляційним трубопроводом (його передбачають з ухилом 0,01 у бік стояків);
- при витратах стічних вод по каналізаційному стояку понад норму слід передбачати облаштування додаткового вентиляційного стояка (його діаметр приймають на один розмір меншим за діаметр каналізаційного стояка);
- невентильовані каналізаційні стояки можна влаштовувати у сільських одноповерхових житлових будинках та у будинках, де є не менше одного вентильованого стояка і витрата стічної рідини не перевищує нормативних значень.

Андрій Андрушко

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua

Теги та ключові фрази
https, http, потрібен вихід каналізації повітря, витяжка під каналізацію, монтаж витяжного канала канализации, затвор для витяжки, Укладка каналізації в повітрі, як відвезти гази каналізаційні, , чи можна згинати витяжний стояк каналізації в багатоповерхівці норми


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
30.03.2020р.

Коли з’явилася перша ванна

Ви, напевно, будете здивовані, але перша ванна з'явилася кілька тисячоліть тому. Звичайно, більш точну дату і обставини її винаходу не вдасться дізнатися, оскільки сталося це ще у доісторичні часи. Легенда про ванну

03.01.2020р.

Акриловые ванны: объективные преимущества и недостатки

Огромную часть современного рынка сантехники занимают акриловые ванны. Эксперты называют несколько причин их популярности: доступность, небольшой вес, разнообразие размеров, а также нестандартных форм. По этим параметрам они превосходят стальные, а тем более чугунные аналоги. Чаши из чугуна весят свыше 80 килограмм, стоят недешево и при этом бывают только прямоугольной или овальной формы.

12.11.2019р.

Аксессуары для ванной на инновационной вакуумной системе монтажа

«Монтажные» присоски сразу же после появления на рынке стали очень популярными. Одна беда – далеко не все из них надежные и хоть сколько-нибудь долговечные. Потому так привлекательна система Super Suctionfix.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.