Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

2504
10.06.2015р. |
Аби вам не надокучали комахи

 

Аби вам не надокучали комахи 

Ми прагнемо комфорту щодня й усюди: вдома, на роботі, на дачі. Але із першим потеплінням багатьом доводиться стикатися із навалою непроханих гостей – комах, побороти яких не завжди легко, але потрібно. Сучасний ринок пропонує безліч отрут та приладів, які обіцяють приголомшливі результати. Серед них і найпопулярніші: москітні сітки, аерозолі, ультразвукові установки, фумігатори та «інсект-кілери».

 

Москітні сітки 

Грамотно підібраний колір полотна та розмір роблять москітні сітки дуже зручним та непомітним засобом боротьби від надокучливих комах. Москітна сітка складається з алюмінієвої рамки, пластикових з’єднувачів і полотна ПВХ, що запобігає його розтягуванню та забезпечує невидимість. Встановлюють сітку із зовнішнього боку вікна, кріплячи на раму верхні та нижні кронштейни. Такі сітки є надійним захистом і легкі у монтажі, адже їх можна легко зняти за потреби, наприклад, узимку. Доглядати за москітною сіткою теж доволі просто: один-два рази на рік промивати теплою мильною водою.

Також сучасний ринок пропонує і роликову систему (як шторки у вагонах поїздів: легко опускається і фіксується). Але роликова москітна сітка приблизно удвічі дорожча за звичайну.

 

Фумігатори 

Принцип дії цього приладу полягає у випаровуванні інсектицидів або із поверхні пластинки, або із рідини. Пластинка містить речовину нервово-паралітичної дії, яка є синтетичним аналогом компонента кавказької ромашки. Використання фумігаторів дозволене Міністерством охорони здоров’я, тим більше, що пластинка містить невелику кількість інсектицидів. Але якщо ви помітили алергічну реакцію – обов’язково зверніться до лікаря та відмовтеся від цього засобу.

Щодо фумігаторів на основі рідини, є ризик проливання речовини при необережному використанні, тому їх вважають менш зручними у використанні. До речі, їх рекомендують використовувати при закритих вікнах не довше трьох годин, при відкритих – 10 годин.

Увага! На ринку уже є підробки фумігаторів, які виготовлені із легкоплавких пластмас, а тому можуть стати причиною замикання та пожежі. Тому при купівлі електровипаровувачів вимагайте сертифікат якості.

 

Ультразвукові прилади

 

Такі прилади мають гарантію до півроку та вирізняються низкою переваг. По-перше, вони не виділяють запахів та токсинів. По-друге, мають невеликі розміри та є економічними, адже не потребують нічого, крім батарейок. Зрештою, такі прилади захищають площу до 3 мі є доволі автономними, тому ви навіть зможете взяти їх зі собою до лісу чи на дачу. Щобільше, звук є практично невідчутним, тому не створює дискомфорту.

 

«Інсект-кілери» 

Робота приладів такого типу полягає у привабленні комах ультрафіолетовим випромінюванням на металеву сітку під напругою. У зв’язку з тим, що «інсект-кілери» не використовують жодної хімії, вони є безпечними для людей та домашніх тварин. Але при цьому дуже дієвими у боротьбі із комахами. Ще однією перевагою такого приладу є його зовнішній вигляд. «Інсект-кілери» можуть бути навіть у вигляді звичайних світильників з модним сьогодні інфрачервоним світлом. Ще одна перевага – безперебійна робота. Убивці комах можуть працювати цілодобово, не потребуючи зміни батарейок.

 

Електичні пастки

 

Віднедавна на ринку з’явилося безліч приладів, які знищують комах з допомогою електричного розряду. Для прикладу, приманка для тарганів та інших комах, що повзають, може не лише знищувати домашніх «шкідників», а й дезінфікує, що дає змогу попередити інфекції. Щобільше, під електричним розрядом комахи мають здатність виділяти особливі феромони, які приваблюють інших комах. Так, ви знищуєте одного шкідника – і приваблюєте у приманку інших.

 

Приманка для комарів 

В результаті низки досліджень екологи виявили, що більшість кусючих комарів – це самки під час інкубаційного періоду. У цей час вони інстинктивно минають самців. Використавши ці знання ВАТ «Ізотронік», запропонував споживачам відлякувач «Mosquito Repeller», який імітує звук комара-самця під час польоту. Цей звук нечутний для людини, але набридливі самки комарів обов’язково на нього відреагують.

 

Інсектицидні аерозолі

Такі засоби, за умови, якщо вони якісні, забезпечують миттєву дію і тривалий залишковий ефект. Зазвичай це поліпропіленові флакони з кришкою-тригером з використанням ефективних діючих речовин - пиретрин і дельтаметрин. Такі аерозолі рекомендують застосовувати для обробки поверхонь та унеможливити доступ до них дітям. Деякі з аерозолів навіть містять спеціальні гіркі речовини, аби убезпечити маленьких дослідників від небезпеки куштування вмісту.

 

Цікаво знати

Травичка від тарганів! Травичка від тарганів!

Бабусю, а як нею користуватися?

От ловиш таргана, береш його за шию - і по мордочці його тою травичкою, по мордочці!

 

Анекдотів на тему боротьби із набридливими комахами є, мабуть, більше, аніж методів боротьби із ними. Проте нам вдалося поспілкуватися із багатьма людьми, які відкрили свої таємниці у війні із непроханими «сусідами». Як переконують господині та господарі, дуже часто замість хімічних аерозолів та випромінювальних приладів побороти комах у власному домі можна підручними засобами та доволі буденними способами.

 

Мухи 

Головним засобом у боротьбі з мухами є чистота. Окрім того, влітку варто кріпити до вікон дрібні металеві сітки або ж просто закривати вікна марлею. Деякі господині навіть кріплять до вікон дрібні паперові смужки, які, розвіваючись на вітрі, відлякують мух.

Ще одним народним рецептом є додавання у воду для миття вікон краплю керосину – це надовго позбавить вас від надокучливих «гостей».

 

Комарі 

Ці комахи набридають, мабуть, кожному. Оскільки наближається літо, час підготуватися до їх відвідин. Отож, аби не допустити комарів у кімнату, радять насипати на сковорідку трохи камфори та злегка підігріти. Камфорний дим, який не шкодить здоров’ю людей, для комарів є нестерпним. Також комарів відлякує й анісовий запах.

Ще однією цікавою характеристикою комарів є їх здатність розрізняти кольори. Як твердять ентомологи, ці комахи не терплять жовтого кольору та обожнюють блакитний.

 

Таргани 

Найефективнішим способом боротьби з цими надзвичайно живучими комахами є чистота. Якщо ж ви живете у старому будинку і таргани забігають до вас «у гості» від сусідів, слід подбати про блокування їм усіх можливих шляхів потрапити до вашої домівки. Для цього ліквідуйте щілини і міжблокові проміжки, а також закрийте дрібною сіткою чи марлею вентиляційні отвори. Не забувайте і про отруту. На жаль, без неї тарганів не побороти.

До речі, подейкують, що тарганів можна отруїти… дріжджами. Якщо до приманок додавати цей продукт, обридлі комахи скоро зникнуть із вашої домівки.

 

Оси 

Досвідчені дачники радять: якщо біля вашого дому є багато таких кусючих комах, приготуйте для них пастку - підвісьте пляшку із солодкою та ароматною смакотою всередині (варенням, сиропом). Оси спокусяться на вашу приманку та кинуться до неї. А от знайти шлях назад їм навряд чи вдасться.

 

Мурахи 

Перше, що варто пам’ятати, мурахи люблять усе солодке і мокре, тому бажано не залишати на кухні продуктів та плям води на столах. Народні методи типу блюдця із солодкою водою, у якій комахи мали би тонути, діють, на жаль, не завжди. Проте є один спосіб, який дотепер допомагає багатьом господиням – часник. Обмажте усі кутики на кухні або просто порозкладайте зубці часнику. Із запахом доведеться на деякий час змиритися, проте мурашок точно позбудетеся.

Наталя БРОДСЬКА

 

 

 

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • москітні сітки
  • аерозолі
  • ультразвукові установки
  • фумігатори


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.