Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

2996
15.06.2015р. |
Підсходовий простір: а що там?

Доцільність використання підсходового простору розуміє не кожен. Якщо за кордоном архітектор проектує будинок одразу із підсходовим простором, то в Україні власник згадує про нього лише у процесі експлуатації будинку. А підсходовий простір – це не лише дизайнерський прийом, але збільшення житлової площі та додаткові приміщення.

Варіанти облаштування

Підсходовий простір може бути різних форм  (залежно від кута нахилу, напрямку та ширини щаблів), а також закритим або відкритим. У закритихпросторах  найчастіше облаштовують комори. Там зберігають дрібні речі, садовий інвентар, господарське приладдя тощо. Варто пам’ятати, що при цьому сходи повинні бути підшиті знизу, а оздоблення та стиль комори відповідати обробці та стилю сходів.

(Фото №1)

Натомістьвідкритий простір дає більші можливості для оригінальних дизайнерських рішень. Найпростіший варіант – облаштувати вбудовані шафи з гладкими або рельєфними дверцятами, які поєднуватимуться або, навпаки,  контрастуватимуть з декором інших приміщень. Оригінальним рішенням, особливо актуальним для невеликих приміщень, є сходи-комора. Кожна сходинка таких сходів є водночас містким ящиком, в якому можна складати різні дрібниці, речі або взуття.

Під сходами можна облаштувати компактну картинну галерею або експозицію з сувенірів чи декоративних рослин. Якщо дозволяє освітлення, то на вільній підсходовій площі  облаштовують невеликийзимовий сад, де висаджують невибагливі рослини. Декорувати зимовий сад можна ексклюзивним фонтаном, міні- скульптурами тощо. Оригінально під сходами виглядатиме акваріуміз підсвічуванням.

Якщо розміщення сходового прогону таке, що його бічну поверхню добре видно із кімнат або коридору, під сходами можна облаштувати систему книжкових шаф або полиць. З окремих секцій можна вибудувати сходинки, які водночас слугуватимуть і основою для полиць. Таке рішення – неординарне і функціональне.

Любителям вина сподобається ідея створення під сходами спеціальної шафи для зберігання напоїв. Найкращим для її розташування є місце під сходами, яке скеровує у підвал, оскільки напої потребують певного температурного режиму. Ще одним варіантом є облаштування винного льоху. У нижчій частині підсходового простору облаштовують винну шафу, а в найвищій його частині – міні барну стійку.

Простір під сходами, який відводять під комору, можна використати з користю для вітальні. Там можна встановити меблі чи обладнання, для яких не потрібне місце з повною висотою: телевізор, музичну апаратуру, бар, книжковий стелаж тощо. Оригінальним дизайнерським прийомом є використання вільного підсходового простору як гардеробної або звичайних полиць для одягу. Гардеробний простір легко розподілити на зони. В найвищій частині знаходитиметься зона для зберігання верхнього одягу, в середній – місце для костюмів або сорочок, а в найнижчій – полиці для взуття. Щодо шафи, то вона має рамну конструкцію з дверима, в які вставляють дзеркала. Трикутний простір вгорі і внизу використовується під полиці для зберігання капелюхів, светрів, а на нижній - для зберігання взуття. Поверхню шафи можна декорувати мийними шпалерами.

Часто у невеликих квартирах можна побачити, що підсходовий простір використовують для зони відпочинку, яка є невід’ємною частиною кімнати. Якщо дозволяє площа, там облаштовують спальне місце, якщо ж ні, то оснащують звичайним журнальним столиком і стільцями.

Під сходами можна облаштувати і робочий кабінет. Його «плюси»: нестандартність дизайнерських рішень й ергономічність. Щодо недоліків – погана освітленість і шум.

Зрозуміло, що у підсходовому просторі можна розмістити будь-що: кухню, санвузли, міні-бар, акваріум тощо. Та який би ви не обрали варіант, варто правильно зробити замірювання, скласти попередній план, ескіз тощо. Не слід забувати і про вимоги, які висувають до підсходового простору. Основна з них – жодних опалювальних труб, радіаторів, теплої підлоги. Це пояснюється конвекцією, яка передбачає переміщення повітря знизу вгору, тобто повітря, будучи підігрітим, підійматиметься вгору і висушуватиме дерев’яні сходи. А ми знаємо, дерево – природний матеріал, який вирізняється гігроскопічністю. Оптимальний діапазон вологості – 40-60%, а температурний режим  – від 18 до 25 ° С. Однак це правило діє  для вже готових й оброблених виробів з дерева. Тому дизайнери радять сходи в нежитловому просторі облаштовувати з каменю або плитки. Тоді вони слугуватимуть набагато довше, ніж дерев’яні.
Галина БАТЮСЬ

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами
  • простір під сходами
  • закритий простір
  • шафи
  • дверцята
  • зона відпочинку
  • робочий кабінет


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.