Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

8358
17.06.2010р. |
Будинок для батьків, дітей, онуків
Інколи принципові розбіжності у поглядах на життя унеможливлюють співіснування під одним дахом різних поколінь однієї великої сім’ї. У результаті, замість взаємної допомоги і розуміння, виникають конфлікти. Одним із варіантів вирішення цієї проблеми є будівництво котеджу, який дасть змогу об’єднати під одним дахом сім’ї різних вікових груп.  Розміри та планування такого будинку дають змогу кільком поколінням перебувати під одним дахом, але жити окремо один від одного.

Проекти будинків для сумісного проживання  актуальні для будь-якої місцевості. У південних країнах великою популярністю користуються так звані будинки-шпаківні. Технологія спорудження таких будівель полягає в тому, що після зведення першого поверху по периметру даху укладають арматуру, на якій з часом надбудовують і другий поверх для іншої сім’ї. Коли дорослішають внуки, облаштовують і третій поверх. Таким чином, для кожної сім’ї відведена окрема площа для проживання.

У Європі будинки для різних поколінь – це «таун-хаус». По суті, це компроміс між заміським будинком і квартирою. «Таун-хауси» – це блоковані дво-, або триповерхові будинки, які, окрім окремого входу, мають під вікнами власну присадибну ділянку на 0,5-6 соток. Специфіка таких будинків у тому, що вони з’єднані бічними торцями, а вікна при цьому виходять тільки на два боки. Від особняка «таун-хаус» відрізняється наявністю  сусідів зверху і знизу, що дає більшу свободу й незалежність дій. У міських новобудовах будівельними нормами (ДБН В.2.2-15-2005, п.2.28) забороняється розміщення вбиральні та ванної (або душової кімнати) над житловими кімнатами і кухнями сусідів, або поєднувати ванну кімнату з балконом. У «таун-хаусах» ванна кімната з видом на природу – це не проблема.

В Україні будинок для кількох сімей – це великий заміський котедж із багатьма кімнатами. Раніше великою популярністю користувалися проекти, в яких будинок був поділений на дві або чотири квартири. Згодом для великих сімей почали пропонувати котеджі, які блокувалися двома будинками воєдино. З архітектурної і побутової точки зору це був не найкращий варіант.

Сьогодні сучасний будинок для різних поколінь має зовсім інше планування і продуманий до найменших деталей.

Ідеальним варіантом для проживання кількох сімей можна вважати сучасний котедж, де під одним дахом розташовані квартири батьків, молодого подружжя й онуків. Кожна з них має окремий вхід і кухню-їдальню. При цьому вони дуже зручно пов’язані між собою, що дає змогу або об’єднати ці площі в єдиний житловий простір, або, за необхідності, ізолювати один від одного. У «спільному володінні» перебувають лише цокольне і господарські приміщення  першого поверху.

Розташування приміщень у будинку для кількох сімей

Перший поверх


Якщо заміський будинок (котедж) розрахований на кілька сімей, то зазвичай перший поверх облаштовують для старшого покоління. По-перше, літній людині не доведеться постійно ходити вгору-вниз сходами, і, по-друге, всі зручності комунікації розташовані максимально комфортно.
При будівництві житлового будинку будівельними нормами України (ДБН В. 2.2-15-2005) передбачено на першому поверсі розміщення входу, тамбура й вестибюльної групи. З холу йде розгалуження житлових і підсобних приміщень. Оптимальним варіантом при вході в будинок буде розміщення у холі гардероба і санвузла. Із холу забезпечується вхід у вітальню і кухню, з можливим поєднанням кухня-їдальня, їдальня-вітальня.

Кухня

Беручи до уваги сучасний рівень комфорту і технологічного обладнання, площа кухні не повинна бути меншою, ніж 12х15 м2. Умовно її можна поділити на дві зони. У першій розміщують кухонне  устаткування, у другій – їдальню зі всіма необхідними меблями та невеличким баром.
У кухнях першого та другого (мансардного) поверхів передбачена незалежна природна витяжна вентиляція. У кожному з цих приміщень облаштовано по два повітропроводи перерізом 140×140 мм. Канали повітропроводів проходять усередині цегляної стіни товщиною 380 мм. Один канал призначений для загальної вентиляції приміщення, другий - від витяжки зонта над плитою.

Окрім того, для одноквартирних житлових будинків допускається застосування поквартирних генераторів тепла, варильних плит  на твердому паливі, газових водонагрівачів та інших пристроїв з патрубками для відведення газів за умов приєднання до окремих для кожного приладу димоходів (ДБН В.2.2-15-2005, п.4.31). Димохідні канали слід проектувати згідно з вимогами ДБН В.2.5-20, ж.7.

Вітальня, спальня

Центром будь-якого будинку є вітальня, де за обіднім столом збираються  батьки, діти, внуки, бабусі, дідусі й інші родичі. Зазвичай її площа коливається від 15 до 40 м2 і більше. Вздовж коридору можна розташувати від 1 до 3 спалень, а також ванну кімнату зі санвузлом.  Кімната для літньої людини не повинна мати інших суміжних житлових приміщень,  над нею  найкраще розташувати спальню. Із власної кімнати старша людина повинна потрапити до індивідуальної ванної кімнати і зручної вбиральні.

Ванна кімната

Зазвичай для будинків котеджного типу передбачено не менше двох-трьох санвузлів. Інколи можна побачити кілька на кожному поверсі. Як правило, санітарні вузли роблять роздільними: окремо вбиральня (причому з умивальником) і ванна кімната. Проте в просторих квартирах із кількома санвузлами останні зазвичай об’єднують. При цьому вхід у санвузол облаштовують із передпокою або коридору.
Ванні кімнати першого та другого поверхів обладнані вентканалами (по одному на кожне приміщення) витяжної вентиляції перерізом 140×140 мм. Витяжки зі сауни та душової кімнати облаштовані аналогічним чином.

Додаткові приміщення

Гостьова кімната, як правило, віддалена від спалень господарів. Найчастіше вона розташована на першому поверсі у віддаленому кутку й обов’язково має окремий санвузол. З південного боку будинку часто прилягає майданчик без дашка, поверхня якого лежить на рівні першого поверху. Він призначений для відпочинку та засмаги. Вихід до нього облаштований і з двору, і з вітальні.

Мансарда

Найчастіше у котеджних будинках місце, відведене під горище, використовують як мансардний поверх. Висота житлових приміщень у мансардному поверсі – не менше 2,5 м, при цьому до житлової площі можуть належати і ділянки приміщень із меншою висотою. Їхня величина нормується залежно від ухилу даху.

Планування мансарди принципово не відрізняється від планування першого поверху. До холу мансардного поверху ведуть двомаршеві сходи.
З холу забезпечується вхід у гардероб і вихід у коридор. Тут також можна облаштувати три спальні та ванну кімнату зі санвузлом. Площа спалень при цьому не повинна бути меншою, ніж 10 м2 на одну особу, або ж 14 м2 – для двох.
По коридору  можна розмістити велику загальну кімнату, яка  з’єднується з кухнею-їдальнею і має вихід на балкон або терасу.

Цокольне приміщення

Зазвичай у цокольному приміщенні розташовують хол зі сходами, з якого можна пройти в тренажерний зал, більярдну, сауну. Поруч зі сауною розміщують ванну кімнату зі санвузлом і невеликим басейном із холодною водою. З коридору, який з’єднує  сауну і душову кімнату,  можна пройти в кімнату відпочинку з домашнім кінотеатром, яка в час дозвілля слугуватиме відеозалом. Кімната відпочинку широким проходом крізь двостулкові двері  з’єднується з більярдною, в якій облаштовують невелику барну стійку. Таким чином, у цокольному приміщенні будуть передбачені приміщення для дозвілля  і спілкування членів сім’ї різних вікових категорій.
Як бачимо, прикладів для реалізації проектів будинків для сумісного проживання  є дуже багато. Але не завжди усамітнення чи відмежованість від рідних приносить затишок і комфорт у наші оселі. Тому, вирішивши жити окремо, добре подумайте, перш ніж прийняти таке рішення.

Галина Батюсь

За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua

Теги та ключові фрази
будинок на дві сім'ї проект, проекти будинків на два входи, проекти будинків на дві сім ї, будинки для великих сімей, проекти будинків на 2 сім ї, проекти будинків з двома входами, будинки з двома входами, будинок на дві сім ї проект, проект будинку на два входи, розміщення кімнат в будинку


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.