Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

8987
25.06.2015р. |
Кухня-студія – мрія втілена у життя

Ще десять років тому архітектори і будівельники, споруджуючи житлові будинки, не замислювалися про те, які незручності доставляє кухня маленьких розмірів. Таке враження, що проектувальники зовсім не брали до уваги те, що кухня – це, насамперед, місце, де готують їжу. А для цього необхідно, щоб у приміщенні було все під рукою: посуд, обладнання, меблі, комунікації. Адже навіть з урахуванням вітальні у квартирі кухня все одно залишається одним із найулюбленіших місць для спілкування не тільки членів сім'ї, а й близьких друзів. Про можливості поєднання кухні з вітальнею, про дизайн і особливі елементи декору газета «БудЕксперт» дізнавалась у дизайнера інтер’єрів Андрія Данковича.

 

Нині стало модним об’єднувати вітальню з кухнею, створюючи так звану «кухню-студію». А що означає це поняття у світі дизайну?

-  Кухня завжди буде займати гідне місце в нашому домі. Одним із останніх віянь, яке прийшло до нас від американських і європейських дизайнерів, стала кухня-студія. Вона так швидко здобула популярність, що стало зрозуміло: ідея начебто і закордонна, але відображає наші забуті традиції. Усім нам відомо, що раніше центральне місце в будинку займала піч. І стояла вона не де-небудь, а у загальній кімнаті, де і відбувалися всі найважливіші події в житті родини. Більшість кухонь у квартирах має досить скромні розміри. Ось і виходить, що, об'єднуючи кухню з житловою зоною, (а цей варіант якраз і називається кухнею-студією), ми отримуємо великий простір, який можемо використовувати й оформляти у відповідності зі своїми бажаннями та можливостями.

 

- Що ми отримуємо в результаті об’єднання двох таких важливих приміщень?

 

- Таке планування потребує не тільки відповідного способу життя, а й серйозного перепланування, пов'язаного з частковим або повним знесенням стін. Зате натомість отримуємо приміщення, сповнене світла і повітря, у якому приємно і готувати їжу, і насолоджуватися нею, і працювати, і відпочивати. Як правило, кухні-студії найчастіше роблять в одно- або двокімнатних квартирах. Це дає можливість розширити житлову площу. Знос стін і об'єднання кухні з кімнатою та коридором створює відкритий простір, який за необхідності можна розділити барною стійкою, а також мобільними або стаціонарними перегородками. До речі, барна стійка може стати гідною заміною тривіальному обіднього столу. Звичайно, можна залишити і всю площу відкритою, але об'єднане приміщення все одно доведеться розділяти на функціональні зони хоча б візуально, використовуючи для цього різні дизайнерські прийоми. Не слід забувати, що тепер на одній площі міститься одночасно кілька зон - їдальня, кухня, домашній офіс, зона відпочинку та спілкування, домашній кінозал.

 

- На які моменти слід звертати увагу першочергово?

 

-  Оскільки кухня насамперед є приміщенням, у якому готується їжа, а кімната є зоною відпочинку, то треба нейтралізувати запахи, які утворюються під час процесу готування, встановивши хорошу і надійну сучасну витяжку. Якщо ж цього виявиться недостатньо, можна скористатися скляними перегородками, які, створюючи ефект легкості, зберігатимуть повітря у зоні відпочинку чистим. До речі, перегородку можна зробити мобільною, що дасть змогу користуватися нею тільки в разі потреби. Кухня має бути забезпечена усім кухонним обладнанням, а якщо залишається місце, то можна поставити невеликий столик.

 

- Які матеріали краще використовувати для оздоблення кухні-студії?

 

- Варто зауважити при створенні проекту змін планування, що кухня – це приміщення з високою вологістю. До вибору матеріалів для кухні-студії варто ставитися дуже ретельно, адже велика кількість пари і кіптяви можуть досить швидко зіпсувати оформлення приміщення. Не проблема, якщо природне освітлення кімнати буде не найкращим. Набагато важливіше, щоб у тій частині кухні, де готується їжа, штучні джерела світла були вдало підібрані. Джерела світла можна помістити зсередини шафи, прикріпити над мийкою, кухонною плитою або ж під полицями. Зона їдальні потребує комфортного освітлення. Навіть якщо обідній стіл стоїть біля вікна, то ввечері обов'язково будуть потрібні джерела штучного освітлення. Оригінальним варіантом освітлення обіднього столу є підвісний світильник, розташований не у геометричному центрі стелі, а безпосередньо над столом. Підвісний світильник використовується, як правило, для загального освітлення маленьких приміщень. Зручність таких світильників в тому, що вони мають висоту підвішування, яку можна регулювати. Лампа розжарювання у підвісному світильнику створює розсіяне світло. Одноламповий підвісний світильник зазвичай має плафон, зроблений з прозорого або матового скла.

Покриття для стін також необхідно підбирати дуже уважно, віддаючи перевагу найпрактичнішим матеріалам. Максимально популярними є рідкі шпалери: крім того, що вони не тримають запахи, їх ще досить просто мити. Не забудьте при цьому, що кухню-студію слід розбити на зони: в одній частині приміщення ви будете приймати гостей, а в іншій - готувати. Тому, підбираючи матеріали для стелі, підлоги і стін, треба брати до уваги їхню узгодженість за кольорами і текстурою.

Якщо є бажання відокремити робочу зону кухні-студії, то з цим завданням чудово впораються гіпсокартонні арки, або колони. Останні, до слова, якщо в них виконати ніші, мають можуть слугувати і полицями для  малих сувенірів і вазонів.

Окреслити кордон між вітальнею та кухнею, можна і за допомогою підлоги: у службовій зоні рівень підлоги можна трохи підняти і викласти його плиткою, а в гостьовій частині приміщення використати як підлогове покриття  ламінат або паркет.

 

У якому стилі найкраще оформляти кухню-студію?

 

- Інтер'єр кухні-студії можна витримати в єдиному дизайнерському стилі. Проте якщо використовувати такий стиль як еклектика, тобто змішування стилів, тоді не забороняється змішувати класику, кантрі, хай-тек та деякі інші стилі. Звичайно, робити це слід дуже обережно й органічно, щоб не порушити гармонію і не зіпсувати загальний інтер'єр приміщення. Наприклад, навіть строгий класичний інтер'єр прикрасить етажерка, підставка або затишне крісло з ротанга. А кухонні меблі з блискучого металу в стилі хай-тек чудово поєднуються зі скляною перегородкою, і це допомагає зробити інтер'єр усього приміщення стильним та сучасним. Щоб розділити простір кухні-студії на зони застосовуються найрізноманітніші прийоми. Наприклад, подіум або багаторівнева стеля. Крім того, можна використовувати різні матеріали або їхнє поєднання при обробці стін і стелі, а також підлогові покриття, що відрізняються за фактурою і кольором. Одним з дуже ефективних способів зонування є освітлення. Для робочої зони кухні підійде довгий люмінесцентний світильник над раковиною і плитою, а в обідній зоні будуть органічно виглядати люстра або підвісний світильник. Зону відпочинку найкраще освітити за допомогою різних локальних світильників - торшерів і бра, а робоча зона потребує хорошої  і стильної  настільної лампи. До речі, світильники можуть бути використані і для підсвічування меблів та карнизів, і як елементи декору.

 

- А як щодо меблів?

 

- Меблі для кухні можуть бути розташованими окремо  і вбудованими. Вбудовані меблі економлять місце і виглядають  більш завершено та стильно,  зате меблі, розташовані окремо, можна без зусиль пересунути і зробити перестановку. Для того, щоб кухня була зручною, не потрібно багато місця. Досить обладнати кухонні меблі ергономічною фурнітурою. Вона забезпечує достатньо місця для зберігання, а до будь-якої речі можна дістатися, докладаючи мінімальних зусиль. Усе необхідне буде завжди під рукою і при цьому приховане від сторонніх очей.

 

- Можливо, є якісь особливі елементи, які слугують прикрасами для кухні-студії?

 

- Як правило, будь-яка раціонально оформлена кухня має різні пристрої, висувні шухляди, полички і багато іншого, що допомагає забезпечувати на кухні зручність і порядок. Однак у кожної господині все-таки періодично виникає питання: де ще розмістити нові каструлі, сковорікик, побутову техніку тощо.І тут на допомогу приходять цікаві та корисні розробки сучасних дизайнерів – різного виду фурнітура й аксесуари для кухні. Одним із таких кухонних пристроїв є реслінг – гладка труба або штанга діаметрлом 16 мм, на якій за допомогою спеціальних деталей можна повісити різні аксесуари.  Рейлінгова конструкція допомагає зручно розмістити потрібні предмети і при цьому створити стильний дизайн. Кріплять рейлінг по самому краю стільниці або в проміжку між верхніми навісними та нижніми підлоговими шафами. Завдяки цьому використовується площа стіни, а поверхні столів залишаються вільними. У результаті на кухні економиться місце, і вона виглядає просторішою. Крім того, всі необхідні речі, які треба було шукати у різних скриньках і шафках, тепер перебувають на видноті.

А чи можуть виникнути якісь складнощі у переплануванні квартири?

 Щоб реалізувати мрію про кухню-студію, необхідно отримати офіційний дозвіл на знесення стін у районній чи міській адміністрації, словом, підготувати необхідну документацію та дозвіл на проведення ремонтно-будівельних робіт. Цілком логічно, що українське законодавство ставить  суворі вимоги до таких сміливих починань наших громадян. Однак слід підготувати себе до того, що законне здійснення будь-яких заходів, пов'язаних із переплануванням приміщень, потребує великої кількості часу, сил і коштів. Звичайно, багато хто йде іншим шляхом і робить перепланування самостійно, без отримання офіційного дозволу. З такою нерухомістю буде досить складно здійснити операції, пов’язані з  продажем або передачею у спадщину. Адже для нотаріального завірення угоди потрібна довідка-характеристика БТІ, а її можна отримати тільки після проведення інвентаризації, яка встановить несанкціоноване перепланування.

 

Спілкувалася Дар’я Бура

Теги та ключові фрази
мінімальні розміри кухні студії, кухні биля вікна
Більше статей за тегами
  • ламінат19
  • лінолеум17
  • улюблене місце
  • барна стійка
  • кімната для відпочинку
  • кухня-студія
  • вологість у кухні


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.