Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

10946
09.07.2015р. |
Ремонтуємо дах з металочерепиці

Ремонтуємо дах з металочерепиці

 

Ремонт металочерепиці іноді необхідний через неправильне спорудження вузлів покрівлі або недотримання необхідних технологій монтажу. Для ремонту металочерепиці досить замінити пошкоджений лист металочерепиці, а якщо він був подряпаний, то пошкоджене місце достатньо зафарбувати відповідною за кольором фарбою.

 

Особливості ремонту покрівлі з металочерепиці

Причинами передчасного зношування покрівельного покриття дахів є їхня неправильна експлуатація взимку, низька якість покрівельних робіт при проведенні профілактичного або капітального ремонту, конструктивні особливості дахів (наявність пологих єндов, парапетів, виступаючих над дахом конструктивних елементів), відсутність достатньої вентиляції горищного простору тощо. Незадовільний стан покриття призводить до підвищеного вологісного режиму дерев'яних елементів кроквяної системи і горищного перекриття і передчасного їх зношування.

При ремонті металевої покрівлі взимку, слід враховувати, що металеве покриття дуже слизьке – це ускладнює облаштування металевої покрівлі. Металочерепицю виготовляють великорозмірними листами, тому її монтаж у холодну вітряну погоду може бути небезпечним для життя – матеріал має велику парусність.

 

При ремонті покрівлі листи металочерепиці легко демонтувати і будь-який з них можна замінити у разі пошкодження.

Монтаж металочерепиці загалом нескладний. Набагато складнішим є облаштування металочерепиці, якщо були допущені помилки при монтажі покрівлі.

Покрівля відповідає за надійність і безпеку кожної споруди. Правильно і професійно зібрана покрівля прослугує не один десяток років. Вона захищатиме будинок від дощу, вітру, сильного снігу і граду. Іноді часто монтаж покрівлі з металочерепиці виконують недостатньо якісно і професійно, внаслідок чого покрівлю необхідно ремонтувати.

Якщо покрівля будинку потребує капітального ремонту, попереднє покрівельне покриття повністю знімають і укладають нове, ремонтують або повністю змінюють покрівельну систему. За необхідності ремонтують і водостічну систему, а також паро- і теплоізоляцію. Ремонтувати покрівлю слід у теплу, суху і безвітряну погоду.

Заміна пошкоджених листів металочерепиці

Якщо лист металочерепиці пошкоджений і потребує заміни, то необхідно відкрутити самонарізи. якими він прикріплений до даху, і зняти пошкоджений лист. Якщо пошкодження зазнала ще й обрешітка чи крокви, то їх необхідно відновити і відремонтувати. Потім вирізають новий лист металочерепиці та кріплять його на місце знятого самонарізами з гумовою шайбою.

 

Після кріплення листів металочерепиці варто перевірити, чи не має подряпин її захисне покриття, оскільки будь-яке пошкодження може стати причиною корозії. За наявності подряпин таке місце потрібно промити, висушити і пофарбувати захисною емаллю. При недотриманні цієї вимоги пошкоджені місця покрівлі можуть швидко стати непридатними під дією корозії.

Покрівельні роботи з металочерепицею потребують спеціальних навичок, тому таку процедуру краще довірити фахівцям – це буде гарантією того, що нова покрівля не потребуватиме ремонту через неякісно виконаний монтаж.

Загальні правила кріплення листів черепиці:

-       лист кріплять у прогин хвилі в місцях прилягання до обрешітки;

-       до обрешітки листи кріплять якомога ближче до сходинки знизу, до початкової обрешітки нижні листи кріплять над сходинкою через хвилю;

-       з боку торцевої дошки листи кріплять у кожну хвилю;

-       всі листи притягують до кожної обрешітки;

-       для кріплення вертикального напуску листи кріплять між собою самонарізами 5,5x19 мм у спад хвилі.

 

Середня витрата покрівельних самонарізів – 6–8 шт/м2 і 3 шт/ п м.  аксесуарів.

Для закручування самонарізів використовують шуруповерт або дриль у режимі низької швидкості обертання патрона. Самонарізні шурупи з гумовою шайбою вгвинчують у нижній прогин хвилі профілю під поперечною хвилею, перпендикулярно до листів.

Ремонт металочерепиці

Необхідність ремонту покрівлі з металочерепиці зазвичай спричинена помилками, як наслідок помилок при її укладанні та недотримання технології монтажу.

Щоб замінити пошкоджені листи матеріалу доводиться демонтувати ту чи іншу ділянку покрівлі – це залежить від місця розташування дефектного листа. Пошкодження металочерепиці часто відбувається під час очищення покрівлі від льоду або снігу. Ушкодження, які виникають при цьому можуть бути різними – від поверхневих подряпин до пробоїн в листах. Якщо покрівля має лише подряпини, то міняти пошкоджені листи не обов'язково – достатньо тільки зафарбувати ушкодження. А от при наявності пробоїн без заміни листів вже не обійтися.

Пошкодження металочерепиці внаслідок сходження льоду та снігу

Через високу теплопровідність металів на дахах з металочерепиці набагато частіше утворюються крига й лід. Гладка поверхня покрівлі зумовлює відривання і падіння з металевих дахів льоду і снігу, що призводить до пошкоджень водостічної системи і необхідності регулярно ремонтувати елементи водостоку. Для усунення зазначених недоліків рекомендують відповідним чином утеплювати металеві покрівлі. Із закінченням зими і таненням снігового покриву рекомендують регулярно оглядати покрівлю і  виявлені пошкодження ретельно зафарбовувати відповідною фарбою для металу – це захистить покрівлю від псування корозією і продовжить термін її слугування. Окрім того, фахівці радять оснащувати покрівлі комплексом засобів, що забезпечують обігрівання (система антиобледеніння) і снігозатримання.

 

Догляд за покрівлею з металочерепиці

Раз на 5 років покрівлю з металочерепиці рекомендують мити, використовуючи препарати для очищення лакованих поверхонь. Рідину слід розбризкувати по поверхні і не розтирати по ній. Перед цим потрібно перевірити, чи немає пошкоджень на зовнішньому захисному покритті листа. Після закінчення терміну експлуатації всю поверхню покрівлі з металочерепиці можна пофарбувати захисними емалями. Можна навіть змінити колір даху: спочатку металочерепицю обробляють ґрунтовкою, а потім – обраною фарбою.

 

Металочерепиця – тонкий матеріал. Вона може прогнутися під вагою снігу (насамперед на даху з невеликим кутом нахилу) або людини, яка по ній ходить. Тому, якщо потрібно пересуватися по даху, то слід обирати взуття з гумовою підошвою, ставати в поглиблення профілю в місці його кріплення до листа обрешітки або по змонтованих на покрівельному схилі сходах. Сніг з покрівлі згрібають щіткою, загорнутою у м'який матеріал.

Двічі на рік слід прибирати покрівлю від листя, гілок і інших предметів. Робити це необхідно м'якою щіткою, ганчіркою або струменем води, спрямованим від гребеня до карнизу.

Якщо під час ремонтних робіт поверхня листів забруднилася, її слід очистити звичайними мийними засобами, бо органічні розчинники можуть пошкодити полімерне покриття плит.

Різання листів металочерепиці

Для різання металочерепиці використовують ножівку для металу або електролобзик з лезом для металу.

Допускається різання електро- або ручними ножицями. Не можна користуватися кутошліфувальними машинами з абразивним кругом (болгаркою): покриття втрачає свої антикорозійні властивості внаслідок пропалювання покриття і налипання на поверхню металевої стружки. При обрізанні і свердлінні металочерепиці утворюється стружка, яку треба акуратно змести, інакше металева крихта іржавітиме і зіпсує покриття. Після різання слід використовувати балончики для підфарбовування зрізів, що утворилися в процесі монтажу, потертості, пошкодження полімерного покриття.

 

Людмила ДЕМЧУК

Коментар фахівця

Василь ФЕДУНЬ, покрівельник:

– Ремонт металочерепиці в основному зводиться до зафарбовування подряпин (це роблять, аби запобігти подальшій корозії металачерепиці) та заміни пошкоджених і пробитих листів. Пробиті листи необхідно одразу ж замінювати аби волога не потрапляла в підпокрівельний простір.

Досить важливим є періодичний огляд покрівлі з металочерепиці на предмет пошкоджень. Його слід робити навесні після сходження снігу і льоду, адже саме в цей час листи металочерепиці найчастіше шкодяться.

  

 

Теги та ключові фрази
http, чи можливо металочерепицю демонтувати а потім змонтувати,власноруч, митя металочерепицю, монтаж першого листа металочерепиці, Будь-яка стаття про взуття Уггі
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
06.05.2020р.

ЦВІЛЬ У ПОМЕШКАННІ – РЕАЛЬНІ ЗАГРОЗИ

Останніми роками широких масштабів набула проблема ураження покрівельних, стінових і підлогових конструкцій, укладених за багатошаровою технологією із застосуванням комплексу паро-, гідро- і теплоізоляційних матеріалів.

11.08.2017р.

Міфи зовнішнього утеплення панельних будинків

Утеплення окремих квартир з боку фасаду багатоповерхових житлових будинків, крім недовгострокового позитивного ефекту для мешканців цієї квартири, має низку істотних недоліків, що не дають можливості рекомендувати такий тип утеплення для масового застосування.

01.07.2016р.

Де потрібна теплоізоляція?

Після введення нових будівельних норм, що посилили вимоги до теплозахисту, правильне використання якісної теплоізоляції стало насущною необхідністю. Сьогодні у будівництві використовують сучасні матеріали і технології, що дають змогу зберегти тепло ефективніше. Це, наприклад, складні тришарові конструкції із залізобетонних панелей, блоків легкого бетону, цегли з обов'язковим середнім шаром із теплоізоляції, а також багатошарові системи фасадного утеплення – вентильовані фасади і системи "мокрого" типу.

При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.