Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?
БудЕксперт від 23.11.2013 Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері |
БудЕксперт від 09.11.2013 Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога |
БудЕксперт від 26.10.2013 Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори |
БудЕксперт від 12.10.2013 Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету |
БудЕксперт від 28.09.2013 Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою |
БудЕксперт від 21.09.2013 Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли |
Дах - Покрівельні матеріали Укладання металочерепиці, утеплення |
Дах - дерев'яна конструкція Обробка деревини, покрівельний пиріг |
Цегла як будівельний матеріал Виробництво, технічні характеристики |
Ринок камінів Паливо для камінів, обслуговування, дизайн |
Металопластикові вікна Виробництво, вибір, експлуатація |
Бруківка Виробництво, укладання, дизайн |
Сонячні колектори Принцип дії, монтаж, обслуговування |
Як встановити басейн власноруч і лише за годину? Встановлення та догляд |
Двері – візитна картка помешкання Встановлення та догляд |
Утеплення будинку пінопластом Експлуатація та догляд |
Утеплення будівель Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів |
Каналізація приватного будинку Опис, вимоги, монтаж |
Автоматичні гаражні ворота Типи, конструкція, автоматика воріт |
Електроінструменти Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти |
Кахельна плитка Перевірка якості, укладка, догляд |
Розумний будинок Проектування системи, управління, безпека |
Фільтри для води Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна |
Водовідведення та зберігання води Труби, баки для води |
Мансардні вікна Конструкція, аксесуари, користування |
Натяжні стелі Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд |
Вибір душової кабіни Тип кабін, встановлення, догляд |
Вибір каміна Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування |
В Ірпені Київської області почали зводити перший у...
ВІМ-технології (будівельне інформаційне...
За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...
Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...
Уявімо ситуацію, що у вітальні у вас лежить паркет, у ванній кімнаті – керамічна плитка, у дитячій – ковролін, у кабінеті – ламінат, а на кухні –
лінолеум. Усе надзвичайно практично, і, головне, зручно. Але якщо не сховати стики між покриттями, інтер’єр матиме незакінчений вигляд, а згодом неодмінно почнуться проблеми іншого характеру: у щілини в місцях стику покриттів забиватиметься сміття, а лінолеум неодмінно задиратиметься. Тому яке б покриття ви не постелили на підлогу, особливу увагу треба звертати на аксесуари до неї – поріжки.
Основна їхня функція – закрити стики між різними видами покриттів для підлоги.
Це не дуже широка декоративна планка, яка може бути виготовлена з металу, дерева, корка, пластику чи гуми. Ширина поріжків (незалежно від матеріалу, з якого вони виготовлені) найчастіше становить 20–80 мм. Довжина починається зі стандартної ширини дверного прорізу з одним полотном 0,8 м і може сягати 6 м.
Дерев’яні поріжки виготовляють із різних порід деревини й застосовують переважно для оформлення паркету, підбираючи їх у тон паркетної підлоги. Для установлення таких поріжків, як правило, використовують рейки, які кріплять до підлоги в компенсаційних швах, а до них приклеюють поріжок. Одним із недоліків цих поріжків є те, що вони через свою недовговічність потребують постійного шліфування та покриття лаком або олією. Окрім того, поріжки з дерева вважаються одними з найдорожчих.
Металеві поріжки (молдинги) міцніші й довговічніші за дерев’яні. Для їхнього виробництва використовують нержавіючу сталь, алюміній і латунь. За типом покриття металеві поріжки бувають анодованими («золото», «хром», «бронза»), фарбованими під колір дерева та ламінованими під нього. Найпопулярніші – алюмінієві анодовані поріжки. Вони вдало гармоніюють із різними декоративними елементами (дверними ручками, меблевою фурнітурою тощо).
На практиці найчастіше застосовують два види кріплення металевих порогів: зовнішнє та сховане. Переваги зовнішнього кріплення – у швидкому монтажі та демонтажі порогів. Недолік – шурупні головки, які виступають над поверхнею і зменшують естетичну привабливість підлоги. Переваги схованого кріплення: естетичний вигляд, надійність монтажу. Єдиний «мінус» –
певна складність процесу монтажу порогів.
Металеві поріжки продають окремо від кріпильних рейок: при стиранні фарби купують новий поріжок. А пригвинчену до підлоги рейку немає потреби міняти впродовж бага-тьох років.
Недоліком металевих поріжків є втрата естетичного вигляду (швидко стираються). Їхня перевага – ціна (значно дешевші за дерев’яні).
Дерев’яні та металеві поріжки, своєю чергою, бувають чотирьох видів: прямі, вирівнювальні (різнорівневі) та завершальні.
Прямі використовують для стику покриттів для підлоги одного рівня.
Різнорівневі застосовують на стику по-криттів різного рівня (ламінат і лінолеум, ковролін і плитка).
Завершальні – у місцях, де є перепад рівня підлоги. Найчастіше, це коридор або місце біля балкона.
Кутові (сходові) фіксують краї покриттів для підлоги, захищають кутові поверхні від зношування та запобігають ковзанню (в поєднанні з протиковзними гумовими вставками). Використання кра-
йових профілів для щаблів дає змогу урізноманітнити вибір настилу.
Пластикові поріжки (ПВХ) – найекономічніший варіант оформлення стиків підлоги. Як правило, їх використовують у поєднанні з такими ж штучними матеріалами: ламінатом, лінолеумом, ковроліном, а також при оздобленні складних (криволінійних) профілів стику різних по-
криттів. Гнучкість – головна перевага такого ма-теріалу, тому іноді його ще називають гнучким поріжком. До позитивних характеристик поріжка можна віднести широку колірну гаму та дешевизну матеріалу. Недоліком ПВХ порогів є нетривалий термін експлуатації, порівняно з усіма іншими їх видами.
Універсальними вважаються коркові поріжки: під замовлення їх виготовляють будь-якої форми –
від напівкруглої до зиґзаґоподібної. Це окрема смужка із корка або тришарова
рейка (корко-ва смужка, по краях об-клеєна обкладками з деревини). Через те, що коркова смуга завширшки 10 мм спокійно стискається до 5 мм, після чого набуває попередніх розмірів, корковий поріжок іноді називають компенсаційною смужкою. Такі якості поріжка стають у пригоді при укладанні паркету, який «грає».
Ці поріжки можуть бути водночас і завершальними, і вирівнювальними, і прямими. До того ж для таких декоративних поріжків не потрібні кріпильні рейки. Поріжки приклеюють до тієї самої основи, що й підлога, шліфують і покривають лаком.
Недолік коркових виро-бів – їх не варто клеїти на стику паркету з ковроліном або лінолеумом, оскільки технологічно вони не можуть прикрити неопрацьований край покриття. Вартість коркових поріжків найвища порівняно з дерев’яними та метале-вими.
Ламінований поріжок –
виготовлений із МDF профіль, обклеєний плівкою під колір дерева. Має досить короткий термін експлуатації, тому його застосовують украй рідко та, як правило, тільки з ламінатом. Через те, що з іншими покриттями цей профіль практично не використовують, його іноді називають поріжком для ламінату.
Гумовий поріжок має Г-подібну форму або плоский профіль із рифленою поверхнею. Його виготовляють із гуми або з алюмінію з гумовою вставкою. Поріжок кріплять на кути сходів, як протислизький елемент (кут-поріг) або в місцях, де є ймовірність посковзнутися (басейни тощо). Установлюють такі поріжки за допомогою дюбелів (якщо профіль алюмінієвий) або приклеюють (якщо профіль повністю гумовий).
За матеріалами газети "БудЕксперт"
www.budekspert.com.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Актуальный ламинат: как оформить квартиру по последней интерьерной...
Ламинат уверенно держится в лидерах ТОП по популярности покрытий для пола. Такой спрос побуждает производителей постоянно соревноваться в инновациях, создании актуальных расцветок, текстур, совершенствовании существующих технологий. Какой цвет и фактура ламината наиболее популярны в 2020-21 годах? Читайте в нашем обзоре.
Выбор комфортного пола для дома
Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.
В настоящее время одним из самых популярных напольных материалов является ламинат. Кроме привлекательного внешнего вида, этот материал имеет отличные прочностные характеристики, долговечен и прост в монтаже. Однако, как и любое напольное покрытие, нуждается в тщательном уходе и бережной эксплуатации.