Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Тепла підлога - то вчорашній день
19.12.2024р.

Як норвежці опалюють будинки та ходять вдома...

В Ірпені почали будувати перше в країні житло за 3D-технологією
05.12.2024р.

В Ірпені Київської області почали зводити перший у...

Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

5909
27.01.2016р. |
Коли скрипить ламінат

Популярність ламінату цілком виправдана: чудовий вигляд, порівняно з деревиною невисока вартість, практичний та легкий у догляді. Ті, хто має вдома підлогу з ламінату, цілком задоволені результатом. Однак не завжди ламінат лише тішить, іноді він досить сильно скрипить.

Безумовно, фахівці, які добре знаються на цьому матеріалі, будуть здивовані, а от ті, хто уклав матеріал  самотужки, скаржаться на непередбачуваність поводження покриття.

У чому ж причини?

Так, основна причина – недостатня підготовка основи під укладання. Як правило, скрипінняламінату локалізовані в декількох місцях кімнати; зазвичай, це саме ті ділянки, які ледь заглибленіпорівняно із сусідніми. Скрип відчутний тоді, коли пластини ламінату прогинаються над цими "ямками" під вагою людини. Якщо таких місць небагато (одне або кілька), можна частково розібрати підлогу, користуючись технологічними зазорами уздовж стін, і закрити заглиблення вирівнювальним розчином або шпаклівкою. Декому вдається впоратися із цим, о підклавши у цих місцях по одному або декілька листів щільного картону. Якщо ж місця скрипів не локалізовані й виникає враження, що скрипить"вся підлога водночас", завдання вирішується не так легко: доведеться, ймовірніше, розбирати підлогу повністю й вдаватися до використання фінішних сумішей. Бажано після цього покласти новий шар підкладки (не товстіший трьох міліметрів і лише одним шаром). Хитрість отут полягає у тому, щоб покласти пластини ламінату на свої місця – річ у тім, що при складанні підлоги індивідуальна деформація "замків" може серйозно ускладнити життя, якщо складати їх в іншому порядку. Із цієї причини доцільно кожну пластину позначити наклейкою з номером, що визначає її колишнє місце.

Перша причина – оптимальна товщина підкладки. Часто можна спостерігати, як шар підкладки збільшують з метою компенсувати нерівності підлоги. На жаль, найчастіше це не працює, оскільки що товстіший  шар підкладки, то більше ламінат деформується під навантаженнями. Замки пластин не розраховані на те, що покриття буде настільки сильно "дихати" - результатом, як правило, є надмірне зношування й підвищена скрипучість. Дуже часто заміна зайвої грубої підкладки на звичайну дає змогу впоратися із цією проблемою назавжди. Технологічні зазори, які роблять уздовж стін, компенсують температурне розширення ламінату (а також зміна обсягу, спровокована зміною вологості повітря). Але підлога з ламінату розширюється з інших причин. Особливо це помітно у кімнатах великої площі, де часто можна спостерігати, як протягом кількохтижнів після укладання ламінат"розходиться", вибираючи зазори в замкових частинах. Якщо змонтувати ламінат впритул до стіни, то скрипів у майбутньому, швидше за все, не уникнути. Залишати менше п'яти-семи міліметрів між краємламінату й стіною не можна в жодному разі. А оскільки зверху, швидше за все, буде покладено плінтус, виводити міліметри немає жодного сенсу - два або три сантиметри не зроблять різниці, а від негативних ефектів ламінат убережуть.

Друга причина – досить розповсюджена – поява небажаних звуків, яка пов'язана з перепадами вологості в приміщенні при зміні сезонів. Узимку, коли вологість повітря різко зменшується, "усихання"ламінату призводить до появи зайвих зазорів, які й озиваються скрипами. Іноді можна спостерігати й зворотну картину - покладений взимкуламінат стає "говірким" улітку, коли пластини дещо розбухають через підвищення температури підлоги й надмірну вологість. Треба, однак, визнати, що з натуральним паркетом ця проблема виникає частіше.

На будівельних форумах іноді можна побачити інформацію про те, що проблему скрипінняламінату можна вирішити, відмовившись від "замкового" типу з'єднання пластин. Слід зазначити, що ламінат, розрахований на кріплення до підлоги (так званий "клейовий"),  насправді є, але більшість таких сортів призначені винятково для комерційного використання, тобто для громадських приміщень із великими навантаженням. Їхня вартість з цієї причини, як правило, набагато вища від вартості звичайного ламінату. Відтак нині можна побачити у продажу й "клейовий" ламінат для приміщень із підвищеною вологістю, хоча більшість виробників поступово виводятьйого з асортименту, заміняючи на звичайні сорти з додатковим просоченням.

З приводу нанесення клею на виступаючі та замкові частини стандартних пластин ламінату, думки розділилися. Але більшість із них загалом зводяться до одного: якщо підлога має помітні нерівності, нанесення клею від скрипів, швидше за все, не зарадить. Недолік полягає у тому, що демонтувати такий ламінат без ушкодження буде практично неможливо.

https://realty.mail.ru/remont/article/18036.html?&utm_source=news&utm_medium=banner_714_874041&utm_campaign=futer_remont

 

 

Теги та ключові фрази
скрипить ламінат
Більше статей за тегами
  • ламінат19
  • підлогове покриття
  • клейовий ламінат
  • скрипіння ламінату


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.