Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

3712
07.07.2016р. |
Як навчитися економити на опаленні та не замерзнути взимку?

Справжній український господар до зими починає готуватися ще влітку. Враховуючи сьогоднішню ситуацію у державі, коли ціни на комунальні послуги знову поповзли вверх, а плата за тепло з початком опалювального сезону просто вимете останні копійки з гаманців, цього року підготовку варто проводити як ніколи ретельно. Що робити, аби зберегти не лише сімейний бюджет, але й тепло в оселі, які невеличкі хитрощі варто застосувати та чи допоможе у економії коштів на опалення державна програма «Тепла оселя»? Про це та ще багато чого цікавого розповіла експерт з енергоефективності, директор національного виробника твердопаливних котлів компанії «Palche»Оксана БУГАЙЧУК.

Літо, сонце, спека – це не лише гарна пора для відпочинку та відпустки, але й найбільш підходящий час, аби повністю підготувати свою оселю до зими, яка цього року, за прогнозами економістів, з фінансової точки зору буде найтяжчою. Із цієї складної ситуації кожен намагається знайти вихід по-своєму. Одні - вже зараз починають економити на всьому, аби тільки розплатитися взимку за опалення. Інші, не збираються взагалі платити за житлово-комунальні послуги. Решта ж, найрозумніші, починають готувати свою оселю до початку опалювального сезону уже сьогодні, аби з настанням холодів дістати лише теплу ковдру, а не заспокійливі ліки побачивши рахунок за опалення.

«Із кожним роком вартість енергоресурсів в Україні неминуче збільшується. Сімейний бюджет витрачається уже не на відпустку, а на оплату чергових рахунків. Тому, пересічному українцю, саме зараз варто замислитись над тим, як він буде економити взимку на опаленні, але при цьому не давати своїм рідним мерзнути.  Більшість заходів з енергозбереження не потребують великих фінансових витрат, проте є дуже ефективними (наприклад, усунення протягів). Інші заходи, такі як придбання твердопаливного котла, чи заміна вікон – є більш затратними, але вони швидко окупляться і будуть працювати на ваш гаманець довгі роки», - зазначає директор національного виробника твердопаливних котлів компанії «Palche»Оксана БУГАЙЧУК.

Поради, як заощадити на опаленні будинку та зберегти тепло:

1.    Встановити у своєму будинку твердопаливний котел. Не зважаючи на те, що перший пункт з енергоефективності є одним із найбільш дорогих, проте він залишається одним із найбільш дієвіх. На відміну від газового чи електричного котла, твердопаливний допомагає економити більше ніж половину коштів витрачених раніше на опалення. До того ж працює на різних видах палива.

2.    Утеплити стіни. Втрата левової частки тепла, що виділяється опалювальною системою відбувається через те, що стіни будівлі не утеплені належним чином. Тому, якщо взимку ви помічали, що ваші стіни в будинку холодні і починають сиріти, то зараз саме час провести їх утеплення.

3.    Замінити старі вікна. Майже 30 % всього тепла виходить з вашої оселі через шпарини у дверях та вікнах. Елементарні заходи теплоізоляції допоможуть підвищити температуру в квартирі на 3-4° С. Якщо ж коштів на заміну вікон немає, варто згадати про «старі часи» та просто заклейте їх ізоляційною стрічкою. У разі ж заміни вікон не забудьте про підвіконня. Мало хто знає, що чим ширше підвіконня, тим менше тепла виходить назовні через вікно.

4.    Наклеїти тепловідбивну плівку на вікна. Це оптично прозорий матеріал зі спеціальним багатошаровим покриттям, який встановлюється на внутрішню поверхню вікна. Плівка пропускає 80% видимого світла, а всередину приміщення відбиває близько 90% теплового випромінювання, що зберігає тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку.

5.    Встановити захисний екран. Між радіаторною батареєю і стіною ви можете розташувати своєрідний екран з алюмінієвої фольги або теплозахисний екран з алюмінієвим покриттям. Найбільш економним є екран, обидва боки якого вкриті фольгою. Фольга віддзеркалює тепло, яке випромінює радіатор, і спрямовує його назад у кімнату.

6.    Доглядати за системою опалення. Радіатори опалення повинні бути чистими як ззовні, так і зсередини. Окремо про "красу". Вкривання радіаторів декоративними плитами, панелями, навіть шторами знижує тепловіддачу на 10–12%. Фарбування радіаторів масляними фарбами знижує тепловіддачу на 8–13%, а фарбування цинковими білилами підвищує тепловіддачу на 2,5%.

7.    Правильно провітрювати квартиру. Провітрювати краще частіше і відкривати вікна ненадовго. Відкриваючи вікна надовго, ви втрачаєте дорогу теплову енергію і сильно прохолоджуєте стіни і стелі.

За словами експерта з енергоефективності Оксани Бугайчук, половину із цих порад українці можуть виконати, без зайвих витрат. На решту ж – варто буде дещо витратитися. Проте, уже на середині опалювального сезону, коли ви відчуєте різницю як у теплі в оселі так і заощаджених коштах – зрозумієте, що рішення було вірним.

«Придбати у свою оселю твердопаливний котел – це означає на 50% позбавити себе зайвих клопотів узимку. Звичайно, цей пункт заощадження, як не парадоксально є найдорожчим, але в свою чергу найбільш дієвим. Своїм клієнтам ми пропонуємо твердопаливні котли 6 видів із потужністю 14-55 к/Вт. Обираючи котли компанії «Palche» ми гарантуємо надійність та довгий термін експлуатації за зовсім не високу ціну, як для європейського аналога. Самі агрегати здатні працювати як в режимі верхнього, так і в режимі нижнього горіння з періодичним завантаженням палива. Основною перевагою котлів є їх будова, що дає змогу збільшити ККД до 84%», - акцентує директор національного виробника твердопаливних котлів компанії «Palche» Оксана Бугайчук.

Так, починаючи із червня місяця, українці дійсно почали більше купувати твердопаливні котли. Попит на них в Україні зріс практично на 30%. На кінець липня за прогнозами фахівців він має зрости до 40-45%.

«Для тих українців, хто не встиг назбирати потрібну суму на придбання котла діє програма кредитування «Тепла оселя», яка передбачає компенсацію державою майже 30% витрат на придбання лічильників тепла, енергозберігаючих склопакетів, теплонасосів та індивідуальних теплопунктів. Чимала частина котлів, які у нас купують, розходиться саме по цій програмі. Головна умова – «теплі» кредити видаються на придбання техніки лише українського виробника. Так українці і до зими готуються і вітчизняній економіці допомагають розвиватися», - зазначає директор національного виробника твердопаливних котлів компанії «Palche» Оксана БУГАЙЧУК.

Виходячи з умов державної програми «Тепла оселя» власники приватних будинків можуть брати кредит у розмірі від 1 тис. грн до 50 тис. грн терміном до 36 місяців. До 30% взятих коштів відшкодує держава. Для мешканців багатоквартирних будинків, які також хочуть утеплити своє помешкання, спочатку варто створити ОСББ. Після цього вони можуть взяти кредит на суму 20-30 тис. грн на термін до 60 місяців. У такому випадку державне відшкодування становитиме до 40% позичених коштів. Як у першому так і у другому випадках обов'язкова умова для взяття кредиту - початковий внесок має бути від 10% вартості товару.

За словами голови Держенергоефективності Сергія САВЧУКА, за червень місць населенню та ОСББ на придбання «негазових» котлів, енергоефективного обладнання й матеріалів було видано рекордну кількість 21 180 кредитів на суму 350 млн. гривень. З них малозабезпечені родини залучили 221 млн. гривень на покупку енергоефективних продуктів, що становить 14 989 кредитів.

«За останній тиждень червня, учасниками програми з утеплення житла залучено 4 826 «теплих» кредитів сумою 78,9 млн. гривень. Найбільшою популярністю як серед населення, так і ОСББ, користувалися енергоефективні матеріали та обладнання – 4 639 «теплих» кредитів на суму 74,96 млн. гривень. Друге місце за кількістю виданих енергоефективних кредитів посідають «негазові» котли», на придбання яких залучено 3,19 млн. грн і оформлено 181 кредит. Саме встановлення твердопаливних котлів у домогосподарствах сьогодні є чи не найголовнішим фактором економії коштів та збереження тепла», - наголошує посадовець.

Ознайомитися із продукцією компанії «Palche» можна на сайті або ж завітавши до офіційних представництв в ОдесіЛуцькуІвано-Франківську та Любліні (Польща).

 

 

 

 

Теги та ключові фрази

Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.