Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

Пільгова іпотека в "єОселі": тепер можна купити не тільки квартири, а й будинки
02.02.2024р.

З 30 січня за пільговою іпотекою в "єОселі" можна буде...

Революція будівельної галузі: у США придумали, як виготовляти екологічно чистий бетон
07.01.2024р.

Виробництво бетону є одним із провідних джерел...

5769
30.11.-1р. |
Бетонні елементи захисту та декору

У минулій статті (див. попередню статтю тут) ми розповідали про специфіку й особливості виробництва дашків, парапетів та капелюхів на підприємстві «Еліта плюс» (м. Львів-Винники). Нині ми продовжуємо нашу розмову про ці, здавалося б, на перший погляд не дуже важливі елементи огороджувальних конструкцій, без яких сьогодні неможливо уявити собі красивий та довершений паркан чи будь-яку іншу конструкцію ландшафтного дизайну на подвір’ї чи майданчику. Окрім того, за останній рік підприємство не лише розширило асортимент вищезгаданих виробів, але й пропонує нові ландшафтні елементи декору, серед яких вази, підвіконня, барельєфи, декоративні водоспади, фонтани, лавки, столи, фасадну і тротуарну плитку, бордюри, водостоки, антипаркувальні напівкулі тощо. Сьогодні про усі ці вироби з бетону розмовляємо з директором цього виробництва Христуненком Юрієм Вікторовичем.

П. Юрію, розкажіть про найнеобхідніші елементи захисту огороджувальних конструкцій, їхні функції та характерні особливості.

– Серед типових методів захисту огорожі різних видів слід виділити: фарбування і накриття. Так, огорожу з металу простіше пофарбувати, а з цегли, блоків або каменю доцільніше накрити спеціальними захисними дашками або парапетами. Якщо ці вироби покрити відповідною водонепроникною фарбою, то й ефект буде набагато кращим. Розрізняють два види парапетів за формою:

-        для стовпчиків – капелюхи, які мають, як правило, вершину із чотирма похилими площинами;

-        для прольотів – дашки, які мають у верхній частині ребро із двома похилими площинами.

Зрозуміло, що функцією як перших, так і других є захист огорожі від опадів. Ці елементи приймають на себе основний атмосферний «удар» і відводять майже всю воду вбік від огорожі. 

- Прошу пояснити, які конструкції можна накривати парапетами і дашками? Чи розмір у даному випадку має значення?

- Двосхилі дашки/парапети використовують для накриття огорожі, підпорних стінок, димарів тощо. Ширина парапетів має бути більшою від ширини поверхні, яку перекривають, щонайменше на 2,5 см з кожного боку. Що вище від рівня землі розташована поверхня, яку накривають парапетами, то різниця між шириною парапетів і поверхні повинна бути більшою. Наприклад, парапети на стіні висотою від рівня землі 2 м і більше краще і гармонійніше виглядають, якщо винос кожної сторони не перевищує 5 см. Якщо розмір дашка буде замалим, то поверхня, яку мав би захищати цей дашок, буде сильно намокати, а відтак – піддаватися руйнуванню. Якщо розміри будуть завеликими, то огорожа матиме неестетичний вигляд.


 

Якщо говорити про капелюшки для стовпчиків, то, на мій погляд, красивими можна буде вважати ті стовпчики, які будуть мати високі капелюшки з кутом підйому від горизонту до вершини від 25 до 45 градусів. Винос на кожний бік у капелюшків може бути від 2,5 см (для висоти стовпчика до 1,5 м) до 5 см (для стовпчиків висотою біля 2 м).

 

 

І все-таки, якої довжини мають бути парапети?

- Довжина двосхилих парапетів не має принципового значення, оскільки таку довжину можна нарощувати та вкорочувати за місцем встановлення. Нав’язувані міфами чи забобонами довжини парапетів не мають нічого спільного із раціональним мисленням. Зрештою, хіба хтось шукає цеглу метрової довжини? Адже логіка «що більша довжина цегли, то менше буде швів!» має таке саме право називатися раціональною, як і спроби нав’язати виробнику важливість виготовляти парапети двометрової довжини. Будь-який шов між парапетами можна зробити грамотно і якісно – тоді він не пропускатиме воду. А якщо його обробити кольоровою фугою, то й вигляд буде дуже гарний! Особисто мені до вподоби контрастний варіант виконання швів: темний парапет – світла фуга, світлий парапет – темна фуга.


 

 

- Поясніть, будь ласка, чим можна виправдати велику довжину дашка?

- Для дашка збільшення довжини неодмінно пов’язане із збільшенням висоти/товщини виробу. Роблять це для того, аби вони не тріскали та не ламалися при навантаженнях. Однак це суттєво збільшує вагу й вартість такого виробу. Тому краще поставити кілька менших дашків, ніж один довгий. Та й встановлення важкого бетонного дашка на висоті – зайва проблема для монтажників, які виконуватимуть роботу. 

Однак слід відзначити, що для димарів велика довжина дашка є виправданою, оскільки площа опори на димарі є меншою, ніж на підпорних стінках чи огорожах, де площа опори дуже велика. Для міцності при виготовленні дашків для димарів ми змушені використовувати арматуру, а, отже, збільшувати товщину дашків. У таких випадках довжина 1 м і більше не є такою критичною. Окрім того, у важких дашках для димарів передбачено монтажні петлі для їх встановлення краном. До речі, вага одного такого дашка може сягати 300 кг. Такі дашки ми виготовляємо спеціально для димарів шириною 38 см без утеплення. Ширина утепленого з обох боків на 5 см димаря сягає 48-50 см. І тут у нагоді може стати армований дашок нашого виробництва шириною 60 см і висотою 10,5 см.

  


Як багато видів і розмірів бетонних дашків і капелюхів виготовляє Ваше підприємство?

 - Завдяки нашим клієнтам, які потребують все нових і нових розмірів і видів, ми постійно збільшуємо асортимент таких виробів. Для нас потреби наших клієнтів – на першому місці, і на сьогодні ми виготовляємо понад 40 видів бетонних дашків і капелюхів. Якщо наші покупці й надалі будуть дивувати нас своїми замовленнями, то для них ми із задоволенням будемо збільшувати свій асортимент.

 

 

 

 

 

- Які ще вироби з бетону можуть бути цікавими вашим потенційним клієнтам і нашим читачам?
 
- Бетон – досить міцний і надійний матеріал. Він ідеально підходить для використання на будь-яких внутрішніх і,зокрема, зовнішніх територіях. Ми можемо виготовити різні ландшафтні елементи декору, квітники, вази, підвіконня, барельєфи, декоративні водоспади, фонтани, лавки, столи, фасадну і  тротуарну плитку, бордюри, водостоки, антипаркувальні напівкулі тощо.

Користуючись нагодою, запрошую до співпраці дизайнерів, архітекторів, конструкторів і будівельників. Будемо раді зробити разом з вами нашу країну кращою!

 

 

- Розкажіть, будь ласка, які технології та матеріали Ви застосовуєте для підвищення якісних та естетичних характеристик виробів?

     - Для того, щоб наші вироби відповідали сучасним потребам і вимогам наших покупців, ми використовуємо технологію вібролиття та якісні складники. Ця технологія дає змогу до мінімуму скоротити кількість повітряних капілярів й заглиблень у бетонній поверхні. Адже капіляри й повітряні заглиблення – це місця накопичення води, яка взимку замерзає. Лід займає більший об’єм ніж вода, тому неякісний бетон спочатку набирає воду у пори, потім починає тріскати на морозі, а згодом й цілком руйнується під дією води, морозу і льоду. Наші вироби навіть на дотик є гладкими, а це одна з ознак того, що вони якісні.

 

 

Другою ознакою якості є відсутність будь-яких домішок у бетонному виробі. До них слід віднести будь-які кольорові складники, пігменти і кольорові смоли. Також ознакою низької якості слугує тип наповнювача. Для досягнення високої якості це має бути гранітний щебінь фракції 5-10, тобто гранітні камінці мають бути розміром від 5 до 10 мм. Інші ж наповнювачі, наприклад, річковий щебінь лише знижуватимуть міцність і довговічність бетонних виробів. Окрім того, що також важливо, ми підвищуємо захист поверхні бетонних виробів за допомогою фарбування.

 – До речі, який вплив на бетонні вироби має фарба та пігменти, і як ви використовуєте ці матеріали на своєму підприємстві?

- Розпочнемо з того, що пігменти доречно використовувати там, де є тертя, тобто для бруківок й інших дорожніх поверхонь. Та попри це навіть провідні виробники все одно використовують для забарвлення бетонних плиток поверхневе фарбування. Отже, бачимо, що пігментування бруківки й бетону нині не в тренді, і на це є певні об’єктивні причини. За технологією використання пігментів у бетоні забороняється додавати до бетону більше 2% пігменту відносно ваги цементу. Іншими словами, пігменти – це сторонні домішки для цементу, які погіршують якість бетону. Окрім того, цемент погано впливає на пігменти, випалює їх та знижує їхню контрастність. За технологією поріг 2% пігменту перевищувати забороняється!

 

Тому у виробах, які використовуються у місцях, які не мають контакту із шинами і чоботами, ми із задоволенням використовуємо фарбу. Тільки фарби слід розрізняти. Наприклад, дешева фарба для фасадів і штукатурки не підходить для бетонних поверхонь, оскільки така фарба злазить з поверхні бетону так само, як стара шкіра зі змії. Для парапетів слід використовувати спеціальні фарби для бетону, як це робимо ми на нашому підприємстві. Це дорожче, проте значно якісніше й надійніше. По-перше, така фарба не вигоряє на сонці, по-друге, вона не пропускає крізь себе воду і, по-третє, що дуже важливо, не випускає назовні висоли.

  

 

 

- Чи можливо і на скільки визначити специфіку та особливості використання
фарби?

 - Специфіка використання фарби полягає у тому, що кожна має своє призначення і, що дуже важливо, враховувати цей нюанс при їхньому використанні. Фарби для бетону відрізняються одна від одної. Так, до прикладу, є фарба для бетону матова, є із блиском, трохи дорожча, є ще дорожча - для бетонної підлоги.

 Насправді універсальність не вирішує завдань, які ставить перед нами сучасний світ, адже для універсальності потрібні тепличні умови. Наші ж вироби постійно перебувають у суворих умовах навколишнього середовища і повинні боротися із несприятливими погодними умовами цілий рік, даючи опір воді, сонцю, морозу, льоду й вітру. І ми, виробники, постійно враховуємо ці важливі моменти. 

Підготувала Людмила ДЕМЧУК

 

Наші контакти 

ПП «Еліта плюс ко»

тел.: (032)243-05-55, (096)480-15-98

e-mail: office@elitaplus.lviv.ua

http: www.elitaplus.lviv.ua     

м. Львів-Винники

 

Теги та ключові фрази
http, Як захистити бетонну вид оставил вид руйнування взимку, декор бетони стовпчики ціна, дашок на фундамент, Як перефарбувати капелюхи з бетону на стовпчиках поради, Як поставити парапетові стовпчики


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
20.01.2022р.

Современное покрытие для пола должно быть прочным, долговечным, влагостойким, простым в монтаже, иметь невысокую цену и украшать любой интерьер. Кварц виниловый ламинат или СПС ламинат с замковым соединением — модная и популярная новинка на рынке Украины.

17.04.2023р.

Мистецтво вибору – паркетна дошка чи набірний паркет?

Як кажуть, у будь-якому жарті є частка жарту. Тому будь-хто, хто стикався з будівництвом нового будинку або робив ремонт у своїй квартирі, обов'язково ставив собі питання - який матеріал вибрати для покриття для підлоги: паркетну дошку або набірний паркет?

27.11.2018р.

Выбор комфортного пола для дома

Приняв решение начать ремонт, возникает вопрос о напольном покрытии. Чаще всего останавливается выбор на самых распространенных вариантах: линолеум, керамика и ковровое покрытие. Так поступает большинство людей, и мало кто интересуется характеристикой покрытий и их свойствами. То есть человек останавливает свой выбор на том к чему привык. А ведь материал покрытия пола играет немаловажную роль, особенно в жилом помещении. Стоит учитывать не только его износоустойчивость, но и безопасность.

18.07.2017р.

Ламінат проти паркету. Хто кого?

Фахівці рекомендують робити ремонт в приміщенні за певним алгоритмом. Якщо дотримуватися правил, то укладання підлоги має стати одним із завершальних етапів. Отже, у вас буде достатньо часу, аби остаточно визначитися, якому покриттю віддати перевагу: ламінату чи паркету.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.