Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію



Партнери
Опитування
Опитування

Чи корисний для Вас портал БудЕксперт?

Програма БудЕксперт
Програма БудЕксперт
БудЕксперт від 23.11.2013
Кредит на придбання нерухомості на вторинному ринку, металопластикові вікна та вхідні броньовані двері
БудЕксперт від 09.11.2013
Купівля житла у Львові, кредит на енергозбереження, тепла плівкова підлога
БудЕксперт від 26.10.2013
Програма іпотечного кредитування житла, сонячні колектори
БудЕксперт від 12.10.2013
Кредит під заставу майна, утеплення житла екологічно чистою фітоплитою з очерету
БудЕксперт від 28.09.2013
Обмеження готівкових розрахунків, теплоізоляція даху мінеральною ватою
БудЕксперт від 21.09.2013
Тепле житло на ринку нерухомості, конденсаційний газовий та твердопаливний котли
Дах - Покрівельні матеріали
Укладання металочерепиці, утеплення
Дах - дерев'яна конструкція
Обробка деревини, покрівельний пиріг
Цегла як будівельний матеріал
Виробництво, технічні характеристики
Ринок камінів
Паливо для камінів, обслуговування, дизайн
Металопластикові вікна
Виробництво, вибір, експлуатація
Бруківка
Виробництво, укладання, дизайн
Сонячні колектори
Принцип дії, монтаж, обслуговування
Як встановити басейн власноруч і лише за годину?
Встановлення та догляд
Двері – візитна картка помешкання
Встановлення та догляд
Утеплення будинку пінопластом
Експлуатація та догляд
Утеплення будівель
Утеплювальні матеріали, технології, види утеплювачів
Каналізація приватного будинку
Опис, вимоги, монтаж
Автоматичні гаражні ворота
Типи, конструкція, автоматика воріт
Електроінструменти
Дрилі, лобзики, болгарки, перфоратори, шуруповерти
Кахельна плитка
Перевірка якості, укладка, догляд
Розумний будинок
Проектування системи, управління, безпека
Фільтри для води
Види фільтрації, різновиди, виробники та ціна
Водовідведення та зберігання води
Труби, баки для води
Мансардні вікна
Конструкція, аксесуари, користування
Натяжні стелі
Види, монтаж, оздоблення, вартість та догляд
Вибір душової кабіни
Тип кабін, встановлення, догляд
Вибір каміна
Топки, облицювання, аксесуари, обслуговування
Останні новини
Останні новини
Україна торік експортувала понад 1 мільйон тонн цементу
31.05.2024р.

За 2023 рік з України було експортовано понад 1,2 млн...

Скільки коштує квадратний метр відбудови
31.05.2024р.

Фахівці Dozorro проаналізували закупівлі будівництв...

Німецько-українська співпраця у будівельній галузі для відновлення України
25.04.2024р.

Дев’ять німецьких компаній візьмуть участь в...

Україна планує використовувати для відбудови відходи від руйнувань
02.02.2024р.

Згідно з даними органів місцевого самоврядування, на...

SoftServe розроблятиме для NASA технології будівництва на Місяці
02.02.2024р.

SoftServe від січня 2024 року розроблятиме технології...

4095
17.08.2016р. |
Які дрова краще використовувати українським господарям для опалення будинку?

Сосна, ялина, смерека, модрина, дуб, бук, граб, липа та багато інших – за останніми підрахунками, у лісах України налічується до 200 видів різноманітних дерев і чагарників. Тому, перш ніж починати готуватися до зими та йти за дровами, варто розібратися, які саме найкраще підходять для топки, що горить вкрай довго та що має кращу віддачу. Чим дрова варто рубати та який твердопаливний котел обрати для їх топки. Про це розповіли експерти компанії «Palche», національного виробника твердопаливних котлів, деревообробних агрегатів, запчастин та механізмів.

Один мудрець колись сказав – кожне дерево, як людина ніби зовні чимось схожа на іншу, а зазирни всередину і зрозумієш наскільки усі різні. І справді так. В Україні загальна площа лісового фонду на сьогодні становить близько 10 млн. га, що складає 16 % від усієї території держави. Усі дерева, які там ростуть мають свої відмінності, унікальні особливості. Якісь краще підходять для виготовлення корзинок, а якісь для топки.

«Перше, що потрібно пам’ятати обираючи дрова для опалення – не звертати увагу на занадто старі та молоді дерева. Найкращі дрова з дерева середнього віку. Вони горять довше і більше виділяють теплоти. Тепловіддача дров при горінні залежить від щільності деревини, ступеня сухості дров і навіть від того, скільки часу і як вони зберігалися. Тільки но зрубане дерево містить до 50% вологи. Тоді як, з точки зору придатності для спалювання можна вважати дрова сухими при утриманні в них 15-20% вологи. Тому, перш ніж використовувати їх в якості палива, треба просушити», - розповідає директор компанії «Palche» Оксана БУГАЙЧУК.

Сьогодні, на українському ринку деревини представлені 4 основних типи дров: дубові, березові, соснові і мішані. На першому місці у списку звісна річ стоїть дуб. Дубові дрова самі «калорійні». Вони горять повільно, але при цьому віддають багато тепла. Деревина дуба майже не містить смоли, тому сажа всередині димоходу практично не осідає. Але дубові дрова виділяють дуже багато чадного газу, тому підвищену увага слід приділити заслінці димоходу. Як зазначають лікарі, якщо ж обрати дрова дуба саме середнього віку, то при горінні вони наповнять приміщення терпким запахом і ароматом лісової свіжості, зміцнить здоров'я та підвищать загальний тонус.

Найпопулярнішими для топки є березові дрова. Їх відносять до твердих порід деревини і вважають одним з найбільш оптимальних варіантів. Так як за теплотворною здатністю вони лише трохи поступаються дубовим і на 15 - 25% перевершують соснові і дрова з осики. Окрім того, вони довго горять, не іскряться, дають рівне полум'я та головне не такі дорогі, як дубові. Але є у березових дров і недолік - вони містять у великій кількості смолисті речовини, особливо їх багато в корі, так що на розпалювання застосовувати кору не рекомендується. Та й самі березові дрова при спалюванні виділяють велику кількість сажі, яка відкладається всередині димоходу.

«Головна перевага березових дров - горять вони швидко і вмить віддають жар. А щоб димохід в кінці топки очистився, підкиньте кілька осикових полін. І жодних проблем у вас не буде. Під час згоряння березових дров приміщення наповнюється неповторним запашним ароматом», - наголошує Оксана Бугайчук.

Набагато рідше за дуб та березу для обігріву приміщення використовують соснові дрова. Деревина сосни містить багато смоли, що згубно позначається на стані димоходу. На ринку в основному продають відходи пилорам, які складаються в основному з кори, а значить, вміст смоли в цих дровах ще більший, і димар забивається ще швидше. Ці дрова при горінні тріщать і «стріляють» палаючими вугіллям, тому при їх використанні варто не забувати про заходи безпеки.

За словами експерта з енергоефективності Оксани Бугайчук, ще меншою популярністю серед господарів користуються дрова змішаних порід дерева. Отримують їх у результаті обрізки міських зелених насаджень. Тому, при покупці такої деревини фахівець радить звернути увагу на те, які породи переважають загалом. Якщо осика, то можна купувати, а ось від покупки тополі краще утриматися. Тополя горить погано, при цьому виділяє гіркуватий запах. До того ж такі дрова погано горять і виділяють мало тепла.

«Загалом, яким би дровам ви не віддали перевагу, вони повинні бути добре просушені, витримані та обов’язково рубки минулого року. Поліна повинні бути однакового розміру, не надто тонкі і не дуже товсті, тоді буде виходити більше цінної золи. Так як теплотворність у дров різна, а купують їх в кубометрах, то потрібно прагнути відшукати поліна, у яких висока питома вага. В ідеалі це - березові дрова, хоча і коштують вони на порядок вище, наприклад, осикових. Але зате за теплотворною здатністю березові дрова поступаються тільки дубовим. Очевидно, що найвигідніші дубові дрова. Але вони рідкість, та й шкода пускати на дрова цю цінну деревину, тому замість дубових краще використовувати березові», - рекомендує спеціаліст.

Так 1 м³ березових дров відповідає:

1,5 м³ - осикових дров

1,3 м³ - ялинових дров

1,2 м³ - соснових дров

1,1 м³ - вільхових дров

0,75 м³ - дубових дров

Визначившись із тим, який тип дров найкраще підходить для топки, можна приступати до заготівлі їх на зиму. Заготівля дров - справа нелегка. Ліс потрібно зрубати, розпиляти на цурки, привезти на місце, а потім розколоти на поліна. Оскільки цей процес особливо довготривалий, сьогодні мало кому доводиться робити це самостійно – зазвичай, більшість українців, купують вже готові дрова. Проте, якщо все таки заготівлю дров вирішили зробити самостійно, використовувати для цього потрібно лише якісну техніку, яка б і працювала швидко і надійною була б.

«Обирати техніку для заготівлі дров варто особливо прискіпливо, адже від неї залежить не лише кількість зрубаних дерев, але й у першу чергу ваше життя. Деревообробні агрегати — це спеціальні інструменти, призначені для розпилювання, стругання, шліфування, точіння та інших операцій з деревиною, пов’язаних з наданням їй потрібних розмірів, виду і форми.

 

 

Деревообробні агрегати в свою чергу діляться на подрібнювачі, серед яких представленні 6 агрегатів різної потужності, та колуни, які компанія має у своєму асортименті. Крім того, компанія спеціалізується на виготовленні твердопаливних котлів європейського зразка, які чудово працюють на різних видах палива. Своїм клієнтам пропонує твердопаливні котли 6 видів із потужністю 14-55 к/Вт.

 

 

 

Самі котли здатні працювати як в режимі верхнього, так і в режимі нижнього горіння з періодичним завантаженням палива. Основною перевагою котлів є їх будова, що дозволяє збільшити ККД до 84%. Тож, обираючи продукцію компанії «Palche» ми гарантуємо надійність та довгий термін експлуатації за зовсім не високу ціну», - зазначає Оксана Бугайчук.

Ознайомитися із продукцією компанії можна на сайті, або ж завітавши до офіційних представництв в Одесі, Луцьку, Івано-Франківськута Любліні(Польща).

 

Теги та ключові фрази
смолисті дрова для котла-які мінуси, березови дрова плюси и минуси
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку




Інші статті
18.08.2020р.

В условиях постоянного роста цен на коммунальные услуги вопросы экономии стоят остро. Расскажем, что можно сделать для сокращения затрат на отопление в зимнее время года.

29.09.2022р.

Чи потрібно робити проект по опаленню перед будівництвом?

Для створення комфортних мікрокліматичних умов в холодний період року, необхідно, передбачати систему опалення в будь-якому будинку. Перед початком будівництва виникає питання опалення будинку та вибору системи опалення. Для комфортного функціонування будинку необхідно виконати проект системи опалення.

05.11.2020р.

Оновлюємо вигляд батарей

Є «народна прикмета»: пожовкле листя вкрило алеї – пора оновлювати батареї. І справді – кращої нагоди може вже й не бути. Якщо на радіаторі хоча б трохи десь проступила іржа, відлущилася фарба, потріскалося чи пожовтіло покриття – не баріться й перефарбуйте його негайно.

04.05.2020р.

Экономное и комфортное отопление: как выбрать

Сегодня частный дом можно обогреть различными способами. Среди них наиболее выделяются с применением твердотопливных котлов и тепловых насосов. В данном обзоре мы попробуем подробнее рассмотреть какой из данных вариантов отопления частного дома является более эффективным. Какой из двух возможных вариантов окажется экономичнее? Если вы еще не решили, какой из них предпочесть, давайте сравним их особенности. Чтобы сделать правильный выбор, необходимо учесть достоинства и недостатки каждого из вариантов. Для принятия правильного решения необходимо учесть цену покупки, эксплуатационные расходы, удобство эксплуатации и многие другие факторы.

Більше статей за тегами
При використанні матеріалів посилання на www.budexpert.ua (для інтернет ресурсів з гіперпосиланням) обов'язкове.